Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐⭐⭐⭐

@amanilyasovich sayin @gkhanfeez 'e ekleme olarak ilk soruda eger bu isimle herhangi bir sirket kurduysaniz, bir protokol ya da anlasma imzaladiysaniz ya da isle ilgili herhangi bir resmi dokumanda bu isminiz gectiyse yine de yazin formlara.

• Merhaba arkadaşlar ds-260 ı doldururken şüpheye düştüğüm konularda bazı sorularım olacak. Hangi sorunun ne kadar önemli olduğunu bilmediğim için sorma ihtiyacı hissediyorum. Yardımcı olursanız sevinirim.
    1- Tüm formda sorulan telefon numaralarının yazılış formatı nedir. 90(05XX)999 99 99 gibi mi yoksa başka bir format mı
    2- Bir firmada dış ticaret bölümünde çalışıyorum (yaklaşık 6 aydır) ama öğretmenlik mezunuyum yani bu işin eğitimini almadım. İş kısmına ya business ya da other kısmını seçip iş adı yazıcam hangisi uygun acaba.
    3- Other seçersem "Yaptığınız iş 2 yıl deneyim gerektiriyor mu?" kısmına ne cevap vermeliyim ? Evet deyip yaptığım işi açıklasam doğru olur mu? (Malum ABD'de ne iş yapacağım, devlete yük olup olmayacağım gibi konulara önem veriyorlar?) Yoksa 6 ay çalışmış olduğum işler için hayır mı demeliyim?
    4- Tez aşamasında bir yüksek lisansım var ve 2019 hazirana kadar tez yazmazsam yüksek lisansım yanacak bu yüksek lisansı eğitim bilgileri kısmına eklemeli miyim?
    5- aynı zamanda açık öğretim de 2 yıllık bir bölüm okuyorum 2. sınıfa geçtim. eğitim bilgileri kısmına onu da yazmalı mıyım? bu eğitim bilgileri onlarda ekstra olumlu bir bakış oluşmasında önemli midir?
    6-Yüksek lisans ve aöf eğitimini katıldığım eğitim kurumları sayısına dahil etmeli miyim ? Eğitim bilgisine önce üniyi sonra liseyi mi yazmalıyım?
    7- Askerden muafım no yu işaretlemem yeterli mi?
    Cevaplar için şimdiden teşekkür ederim
    6

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@mihmandar DV2019 (2019 Green Card Lotosu) Asamalari içinde söyledi:

Merhaba arkadaşlar ds-260 ı doldururken şüpheye düştüğüm konularda bazı sorularım olacak. Hangi sorunun ne kadar önemli olduğunu bilmediğim için sorma ihtiyacı hissediyorum. Yardımcı olursanız sevinirim.
    1- Tüm formda sorulan telefon numaralarının yazılış formatı nedir. 90(05XX)999 99 99 gibi mi yoksa başka bir format mı
    2- Bir firmada dış ticaret bölümünde çalışıyorum (yaklaşık 6 aydır) ama öğretmenlik mezunuyum yani bu işin eğitimini almadım. İş kısmına ya business ya da other kısmını seçip iş adı yazıcam hangisi uygun acaba.
    3- Other seçersem "Yaptığınız iş 2 yıl deneyim gerektiriyor mu?" kısmına ne cevap vermeliyim ? Evet deyip yaptığım işi açıklasam doğru olur mu? (Malum ABD'de ne iş yapacağım, devlete yük olup olmayacağım gibi konulara önem veriyorlar?) Yoksa 6 ay çalışmış olduğum işler için hayır mı demeliyim?
    4- Tez aşamasında bir yüksek lisansım var ve 2019 hazirana kadar tez yazmazsam yüksek lisansım yanacak bu yüksek lisansı eğitim bilgileri kısmına eklemeli miyim?
    5- aynı zamanda açık öğretim de 2 yıllık bir bölüm okuyorum 2. sınıfa geçtim. eğitim bilgileri kısmına onu da yazmalı mıyım? bu eğitim bilgileri onlarda ekstra olumlu bir bakış oluşmasında önemli midir?
    6-Yüksek lisans ve aöf eğitimini katıldığım eğitim kurumları sayısına dahil etmeli miyim ? Eğitim bilgisine önce üniyi sonra liseyi mi yazmalıyım?
    7- Askerden muafım no yu işaretlemem yeterli mi?
    Cevaplar için şimdiden teşekkür ederim
    6

1. +90 ile baslayin...

2. Ticaret oldugu icin business yazabilirsiniz.

3. Bu kisma sizin hayir demeniz daha uygun olabilir.

4. Eger bitirmeyi dusunuyorsaniz bilgilerini yazin, eger bitirmeyecekseniz hic yokmus gibi davranabilirsiniz.

5. Yukaridaki cevap bunun icin de gecerli. Hayir, gocmen vizeler o bakis acisiyla islemiyor 🙂 ya sartlari sagliyorsunuzdur, ya da saglamiyorsunuzdur...

6. Sirasi onemli degil, bilgisini vereceginiz butun egitim kurumlarini saymalisiniz.

7. Yeterli.

• @crazycells teşekkür ederim cevaplar için 🙂

• Herkese merhaba bende DV2019 talihlilerindenim. Case no 4xxx. @crazycells'e ds 260 formunun doldurulmasi ile ilgili sorum olacakti. 16 yasindan bu yana ikamet edilen tum adresleri eksiksiz doldurmaya calisiyorum, bu adresleri tanimlarken daha once ABD'de bulundugum birkac aylik surecleri de eklemeli miyim? bunun yani sira ABD'ye gidip geldikten sonra tekrar ayni ikamet adresine dondugumde ayni adresi 2.sefer yazmali miyim? simdiden cok tesekkurler.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@axuahmet87 DV2019 (2019 Green Card Lotosu) Asamalari içinde söyledi:

Herkese merhaba bende DV2019 talihlilerindenim. Case no 4xxx. @crazycells'e ds 260 formunun doldurulmasi ile ilgili sorum olacakti. 16 yasindan bu yana ikamet edilen tum adresleri eksiksiz doldurmaya calisiyorum, bu adresleri tanimlarken daha once ABD'de bulundugum birkac aylik surecleri de eklemeli miyim? bunun yani sira ABD'ye gidip geldikten sonra tekrar ayni ikamet adresine dondugumde ayni adresi 2.sefer yazmali miyim? simdiden cok tesekkurler.

Birkac aylik sure cok uzun degil, o nedenle yazmasaniz da olur.

Eger ABD adresinizi yazmak isterseniz, sonrasinda ayni adresi 2. sefer belirtmelisiniz.

• tekrardan merhaba iki sorum var,
    1-çok ince bir detay ama yine de sormadan içim rahat etmeyecek 🙂 kimlikte doğum yeri ilçe olarak belirtilmiş ds260 formunu doldururken doğum yeri bilgisinde city kısmına ilçeyi mi yazmalıyım yoksa ili mi?
    2-şuan üniversite okuyorum şu bilgileri nasıl doldurmalıyım? 1-course of study, 2-degree,diploma or certificate received, 3-date of attendance to.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@dearosemary DV2019 (2019 Green Card Lotosu) Asamalari içinde söyledi:

tekrardan merhaba iki sorum var,
    1-çok ince bir detay ama yine de sormadan içim rahat etmeyecek 🙂 kimlikte doğum yeri ilçe olarak belirtilmiş ds260 formunu doldururken doğum yeri bilgisinde city kısmına ilçeyi mi yazmalıyım yoksa ili mi?
    2-şuan üniversite okuyorum şu bilgileri nasıl doldurmalıyım? 1-course of study, 2-degree,diploma or certificate received, 3-date of attendance to.

1. Dogum yerinde yazan ismi, city kismina, o yerin bulundugu sehri de province kismina yazin.

2. DS260'i doldururken imzamdaki formdan ya da su linkten yararlanabilirsiniz. 2. kisma "none yet" deyip, 3. kisma dunun tarihini yazabilirsiniz.

• @crazycells çok teşekkür ederim 🙂

• merhaba tekrardan,umarım bunlar son sorularım olur 🙂 mesleki ve teknik anadolu liseleri için vocational mi yoksa academic mi yazmam gerekir? okul ismi değiştiyse diplomadaki ismini mi yoksa şuanki ismini mi yazmaliyim?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@dearosemary DV2019 (2019 Green Card Lotosu) Asamalari içinde söyledi:

merhaba tekrardan,umarım bunlar son sorularım olur 🙂 mesleki ve teknik anadolu liseleri için vocational mi yoksa academic mi yazmam gerekir? okul ismi değiştiyse diplomadaki ismini mi yoksa şuanki ismini mi yazmaliyim?

vocational yazin.

diplomadaki ismini yazin.

• İyi günler, ben Ds 260 formunu doldururken eğitim ve bunun yani sira iş kisminin her ikisini de doldurdum ama bunlardan yalniz biriyle degerlendirilecegimiz için anladigim kadariyla ikisini de doldurmaya gerek yokmuş.Bu bir sorun teşkil eder mi?

• Merhaba. Ben artık DS 260 formunu onaylama aşamasına geldim. Eşim ve çocuklarımın formlarını da doldurdum. Onay ekranında "formu doldururken size yardım eden oldu mu?" sorusu var. Bu kısma evet deyip kendi bilgilerimi yazacağım ve relationship kısmına da çocuklarım için "my father", eşim için "my husband" yazacağım. Bu şekilde doldurmamda sakınca yoktur değil mi?

Yoksa bu sorular, formu acente veya 3.kişilere doldurtanlar için mi geçerlidir?

Teşekkürler.

• @bmyilmaz hayır demek uygundur. o daha çok dediğiniz gibi 3.kişilere doldurtanla alakalı

• @aga21 merak etmeyin bir şey olmaz.

• @metert @crazycells Çocuklarımın yaşları küçük. Formu kendi başlarına dolduramayacakları aşikar. Eğer bu soruya hayır dersem yanlış beyanda bulunmuş olmaz mıyım?

• bunlar o kadar buyuk detaylar ve onemli noktalar değil yani bi etkisi yok surece.siz isterseniz yine crazycell i bekleyin sonucta kazanan kişi dolduruyor olduğu için hayır diyebilirsiniz

• ds-260 daki işyeri isimlerini okul isimlerini vs İngilizceye çevirmeli miyim yoksa adresi yazdığımız gibi tamamı Türkçe kelimeler ama İngilizce karakterler mi olmalı.
    örneğin Anadolu lisesi ya da işyeri adında geçen tekstil, kimyasal anonim, şirket gibi kelimeler var nasıl yazcm bunları

• @mihmandar türkçe yazabilirsiniz ingilizce karakter kullanarak

• @metert Cevaplarınız için teşekkürler. Ancak loto talihlisi eşim ama formlarımızı ben dolduruyorum. Bu durum biraz kafamı karıştırdı. @crazycells in yorumu da önemli.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

126

40.8k
Kullanıcı

4.4k
Konu

425.3k

| | | |