Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @ayvalik10 Aahahah doğru 😃 Var aklımda güzel yerler yeter ki çıksın

• gonderileri okurken dikkatimi cekti. green card cekilisinde bana ciksin istek, dilek ve dualarina artik dusuk case number olsun da eklenmis. 2020 ve 2021 de yasananlardan sonra cekiliste talihli olmak yeterli olmuyor sanki.
    ya mulakat alamazsam korkusu da eklenmis gibi...

• ⭐⭐

@ayvalik10, içinde söyledi: DV2023 Sohbet Odası

@abrakadabra başka bir sayfada sorduğu bir soruya ben cevap vermiştim. Aynı cevabı buraya da yazıyorum. Eğer ilk aldığınız ssn numarası çalışma izni verilen bir vize ile gelip alındıysa evet geçerli imiş

https://yesilkartforum.com/forum/topic/2601/wat-ile-verilen-ssn-ve-çalışma-izninin-geçerlilik-süresi?_=1649759488278

Bendeki SSN'yi de Work & Travel programı kapsamında almıştım 11 yıl önce. O yüzden demiştim şu an turist vizesi ile gidilirse kullanılamaz diye.

Direkt olarak ilgili kişinin de WAT ile aldığını düşündüm 😃 Ama dediğiniz gibi zamanında farklı bir statüde gidip aldığı farklı bir SSN ise belki de turist vizesiyle gitse bile çalışabilir tam bilmiyorum. Ama bu durum bana yanlış geliyor açıkçası, çünkü orada bulunma sebebi turistik olacak, çalışmak mantıksız geliyor.

• @abrakadabra Yok hangi statüde SSN alınırsa alınsın Turist vizesi çalışma izni olan bir vize olmadığı için yasal olarak çalışılamıyor. WAT programı da zaten çalışmaya izin verilen vize statüsüyle alınan SSN olduğu için olsaydı onunla da olurdu. Ben de WAT ile aldım SSN'yi 😃

• ⭐⭐

@TughanTug, içinde söyledi: DV2023 Sohbet Odası

@abrakadabra Yok hangi statüde SSN alınırsa alınsın Turist vizesi çalışma izni olan bir vize olmadığı için yasal olarak çalışılamıyor. WAT programı da zaten çalışmaya izin verilen vize statüsüyle alınan SSN olduğu için olsaydı onunla da olurdu. Ben de WAT ile aldım SSN'yi 😃

En azından GC çıkarsa, SSN için beklemeyeceğiz o da bir şey 😃

• @abrakadabra Evet aynen öyle 😃

• ⭐⭐

@abrakadabra Evet aynen öyle 😃

Hangi yıl ve hangi eyalette yaptınız WAT'ı? Belki aynı dönemdir 😃

• @abrakadabra 2017 senesinde New York'ta yaptım ben, siz? 😃

• ⭐⭐

@abrakadabra 2017 senesinde New York'ta yaptım ben, siz? 😃

Yaşlanmışım 😃
    2011 yılında Virginia eyaletinde, Virginia Beach şehrindeydim.

• @abrakadabra, içinde söyledi: DV2023 Sohbet Odası

Yaşlanmışım 😃

Yok yok genciz daha ne yaşlanması 😃 Ben de daha erken yapabilirdim 2014'te yapsam üniversitede ikinci senem oluyordu. Aslında daha önce haberim olsa her sene yapardım da işte kısmet olmadı o dönem.

Güzel miydi Virginia memnun kalmış mıydın güzel anlatıyorlar hep 😃

• @XMAN66, içinde söyledi: DV2023 Sohbet Odası

@Ufuk-Çınar, içinde söyledi: DV2023 Sohbet Odası

@XMAN66 Azminize hayram kaldım. umut herzaman vardır. Bu arada ABD hükümetinin yerinde olsam bu gayret neticesinde direk GC verirdim size 🙂

Eywallah saolasın yaş 45 oldu. KCC ye mektupla başvurulan dönemlerden beri bu çekilişe katılıyorum ama sonuç hep olumsuz oldu.Gerçi 3 kere usa da yaşadım çalıştım okudum ama kısmet belki bu yıladır.🙏

Benimde ilk başvurum 2001 yılı. Mektupla başvuru dönemleri çok heyecanlı olmuyordu, çünkü sadece kazananlara cevap mektubu geliyordu. 20 yıl sonra ikinci başvurumu yaptım, daha fazla heyecan var, bakalım kazanabilecekmiyiz.

• ⭐⭐

@abrakadabra, içinde söyledi: DV2023 Sohbet Odası

Yaşlanmışım 😃

Yok yok genciz daha ne yaşlanması 😃 Ben de daha erken yapabilirdim 2014'te yapsam üniversitede ikinci senem oluyordu. Aslında daha önce haberim olsa her sene yapardım da işte kısmet olmadı o dönem.

Vallahi ben oldum 32 ve durmadan gidiyor yaş 😃
    Virginia gayet güzel bir eyalet, özellikle çalıştığım şehir Virginia Beach ise bildiğin küçük Miami 🙂

Doğası falan baya iyi eyaletin, ne de olsa okyanus kıyısında zaten. İş olanakları ise daha çok turizm üzerine Virginia VBeach'te ki zaten tam turist mekanı. Ben baya beğenmiştim açıkçası.

Ancak, GC çıkarsa oraya gider miyim bilmiyorum. Çünkü Florida, Texas gibi tax free eyaletler varken Virginia'yı seçer miyim bilmiyorum 🙂

• ⭐⭐⭐⭐⭐

Serinin ikincisi geldi

• Başta bende olmak üzere eminim ki herkes çok istiyordur 🙂

• @abrakadabra, içinde söyledi: DV2023 Sohbet Odası

Yaşlanmışım 😃

Vallahi ben oldum 32 ve durmadan gidiyor yaş 😃
    Virginia gayet güzel bir eyalet, özellikle çalıştığım şehir Virginia Beach ise bildiğin küçük Miami 🙂

Doğası falan baya iyi eyaletin, ne de olsa okyanus kıyısında zaten. İş olanakları ise daha çok turizm üzerine Virginia VBeach'te ki zaten tam turist mekanı. Ben baya beğenmiştim açıkçası.

Ancak, GC çıkarsa oraya gider miyim bilmiyorum. Çünkü Florida, Texas gibi tax free eyaletler varken Virginia'yı seçer miyim bilmiyorum 🙂

32 dediğin nedir ya insan en verimli dönemini 25-55 arası yaşar zaten 25 öncesinde bizim ülkede yaşadığından bir şey anlamak mümkün değil 😃

Güzel geliyor kulağa ama ben de öyle eyaletleri daha çok tatil yapmak ve gezmek için tercih ederim. Yaşamak için çok farklı etkenler giriyor işin içine. En önemlisi de iş imkanları için daha büyük şehirler daha uygun 🙂

• New york metrosunda saldiri olmus!!

• @Regolit15 Evet ya şimdi baktım da Sunset Park metrosu civarında olmuş. Aslında çok nezih bir mahalle orası metroya oradan binmemiştir bence. 6 kişi yaralanmış ölen yok gibi neyse ki.

• 2 ay oldu foruma girmeyeli umarım herkes iyidir. Çok az zaman kaldı. Sadece 25 gün...

• ⭐⭐

Yaşlanmışım 😃

• @TughanTug, içinde söyledi: DV2023 Sohbet Odası

@Regolit15 Evet ya şimdi baktım da Sunset Park metrosu civarında olmuş. Aslında çok nezih bir mahalle orası metroya oradan binmemiştir bence. 6 kişi yaralanmış ölen yok gibi neyse ki.

Bir siyahi vatandaş, başka bir siyahi vatandaşla kavga ederken sis bombası atmış, diğeride tabancayla karşılık vermiş, adamlar farklı bir evrende yaşıyor sanırım 🤬

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

126

41.0k
Kullanıcı

4.4k
Konu

426.4k

| | | |