Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• Kcc ye durumumu öğrenmek için burada paylaşılan örnek maili attim aşağıdaki otomatik cevap gelmiş. Herkese önce bu otomatik cevap gelip sonra durumu bildiren mailmi geliyor

The Kentucky Consular Center (KCC) has received your email.  This email address, [email protected] is for case-specific Diversity Visa inquires only.  If you would like to check the status of your entry, please do so at dvprogram.state.gov/ESC.  This website is the definitive means of determining whether or not you were selected for possible further processing.  You must see a notice that is addressed to you by name as proof of selection to process further in the DV program.

For inquiries about specific cases, please ensure that you have included your case number, first and last name, and date of birth with your inquiry.  If this information is not provided or is inaccurate, KCC will be unable to process your inquiry.

For other information and to view frequently asked questions, please visit the Department of State Website at travel.state.gov. Under the Visas section, select Diversity Visa (DV) Lottery Program and then select Instructions for the Diversity Visa lottery year you entered.  The frequently asked questions can be found at the bottom of the instructions.

Due to an increase in emails, it may take longer than normal to receive a response. We are reading and responding to every email, so please do not send duplicate inquiries.

Thank you for contacting KCC.

• @gucarslan Çok özür dilerim, yanlış anladınız. Cevap olarak yazmıştım, iletiyi.

• @The-inception Evet öyle oluyor. Size de çalışma saatleri içinde cevap gelecektir.

• @gamefry Haklı olabilirsiniz. Bilmediğimiz çok nokta var. Yalnız bir taraftan da kota diye bir şey var ve bunu KCC belirliyor konsolosluktan bağımsız olarak. Ve CN sırasına göre bu onayı vermeye başladı. Kota dolunca illa ki durduracatır. Buraya takılacak Türkiye'den yaklaşık 300 kişi olacağını düşünüyorum. Yaklaşık 850 - 900 kişinin de mülakat alabileceğini düşünüyorum. 450'si gitti, kaldı 450 kişi. bu 400-450 kişiye de kalan 4 ayda mülakat verecektir Ankara.
    KCC onayı alan herksin mülakat alacağını düşünürsek mülakattan ziyade KCC'nin onayı önemli gibi gözüküyor. Ona göre değerlendirme yaptım. Tabi Ankara yine de mülakat vermez ise daha az kişi mülakat alır.

• @yesilturk Kota konusu doğru fakat bu kotanın ülkelere göre dağılımı var. Kimi ülkede 6 binden fazla talihli varken, kiminde bin rakamından az. 6 bin kazanan ülkedeki herkese verirlerse zaten diğerlerine sıra gelmez. Bu yüzden ülkelerin alabileceği maksimum vize sayısı mevcut. Söylenen Türkiye’de seçilen sayısı kotanın altında. Normal şartlarda herkesin alması gerekiyor.

• @gamefry Evet, o da şöyle oluyor. Örneğin Rusya ve Ukrayna'da 6000 kişi kazandı. Bu kazananlar ilk 12000 CN'i kazandığını düşünürsek tüm EU kotasını doldurmuş olacaklar ve başka hiçbir ülkeden kazanan olmayacak. Bunu önlemek için ülke kotası var. 6000 Rus bizim önümüzde olsa bile bunların en fazla 3850 kişisi bizi geçebilir. Türkiye'den kazananların hepsi ilk CN'leri almış olsaydı dediğiniz gibi herkes alabilirdi, ülke kotasına takılmazdı. Ama şimdi biz ülke kotasına değil, EU kotasına takılıyoruz.

• Herkese selamlar,

Sıra numaram 25499 fakat visa bulletin den anladığım kadarıyla nisan ayı için henüz 25000 açılacakmış. Ben DS260 formunu yolladıktan sonra herhangi bir şey yapmadım. Gerekli belgeleri hazırlamaya başlamalı mıyım? Mülakata çağırılacağıma dair bilgilendirilecek miyim? Ya da herhangi bir bilgilendirme maili alıyor muyuz? Süreci sağlıklı bir şekilde takip edemiyorum ve işler nasıl ilerliyor pek anlayamadım 😞 Şimdiden ilgilenenlere teşekkür ederim.

• @yesilturk Süreç dediğiniz gibi dümdüz ilerlemiyor maalesef. Bu yüzden onaylanmamış olan yüksek CN’lerin de şansı mevcut. İşlemeye devam edeceklerdir.

Bütün konsolosluklar aynı verimde çalışmıyor. Vize alamayanlar oluyor vs. Şu ana kadar basılan vize sayısı da çok düşük. Bakalım nasıl işleyecek süreç.

• @gamefry evet, bakalım. Bekliyoruz biz de. Hayırlısı olsun artık herkes için.

• @yasbirq Çok teşekkür ederim. Ben düşük cnye sahip olduğum için bütün planlarımı belki giderim düşüncesiyle değil de kesin giderim düşüncesiyle yaptım. bazı iş tekliflerini kabul etmedim v.s. İnşallah mülakat sayıları daha fazla verilmeye başlar ve 27300'e kadar bütün cnler hayallerine kavuşur.

• @yasbirq bu linkten forum içerisindeki talihlilerin durumlarını görüp kendinizi ekleyebilirsiniz.ben mülakat alan arkadaşları buradan takip ediyorum.

ben kendimi listeye ekleyemediğim için @gucarslan beni eklemişti. siz de kendinizi eklemeye çalışın benim gibi yapamazsanız forum yöneticilerinden yardım isteyin.

• @Ismail-Peynirci Merhabalar tabloya bende kendi bilgilerimi eklemek istiyorum ancak tablo korumalı sahibiyle bağlantı kurun diyor

• @gucarslan ben dosyamin işlendiğine dair 3.maili almıştım. Agustostan beri vize bultenini takip ediyorum martta hepsi current oldu ds-260 submit ve islenmis sayisina göre nasil gidiyor bu sıralama anlayamadim.

• @Duygu-0 ben de sizin gibi ekleyemedim. @gucarslan beni eklemişti. İsminizin imzaya taşımamışsınız. Profilinize gidin, sağ taraf da mavi kısa yol sekmesine tıklayın, düzenle seçeneğine gidin, oradan düzenleye bilirsiniz. örneğin benim imzam
    Dosya Numarasi: 2020EU0005XXX
    DS-260 Gonderimi: 24/06/2021
    KCC Evrak Istegi: gg/aa/yyyy
    KCC Evrak Onayi: gg/aa/yyyy
    Saglik Muayenesi: gg/aa/yyyy
    Vize Mulakati: gg/aa/yyyy
    Vize Onayi: gg/aa/yyyy
    Pasaport Teslimi: gg/aa/yyyy
    ABD Ilk Giris: gg/aa/yyyy
    ayrıca telegram grubuna dahil olursanız. oradan da gelişmeleri takip edebilirsiniz.

• @gucarslan e devletten gerekli belgelerin pdf çıktıları alıp gonderdikten sonra kcc den aldığım son mail bu 12.10.2021 tarihli.
    Durumumu sorgulatmam için mail atmam gerekir mi ?

Congratulations! Our records indicate that your case is ready to be scheduled for an interview when your case number becomes current and appointments are available. Interviews are scheduled numerically based on region and which case numbers have already been processed.

All DV 2022 interviews must be concluded by September 30, 2022. Please refer to the visa bulletin at travel.state.gov to locate the current numbers being processed. This bulletin is updated after the 15th day of each month. Once an interview date has been scheduled, you will receive notification via the email address listed on your DS-260 to check dvprogram.state.gov for details.

If your case becomes current and you have not received notification to check dvprogram.state.gov, you may contact [email protected] to confirm all of your documents have been received, and that you are ready to be scheduled for an interview. This notice does not necessarily confirm that all your documents have been received or are acceptable.

This notice is not a guarantee of receiving a visa or a visa interview. KCC is a document processing facility and does not make adjudicatory decisions.

Important Notice on Missing Documents: You will need to bring all necessary documents to your interview, especially if you have not already provided them to KCC. You do still have time to provide documents to KCC, or an explanation of why a document is not available. As a general rule, any document that is listed as �available� on the country-specific guidelines must be reviewed by a consular officer during your interview. Failure to obtain all required documents will delay your case. If you claimed any of the exemptions to the passport requirement when you submitted your initial entry you must provide documentation or a statement supporting your claim to an exemption.

• @Rhyme-Azfendak Anladığım kadarıyla işlenen dosyalar içerisinden cn sırasına göre randevular geliyor. sizin gibi mayıs ayı içerisinde ds260 submit edenlerden sizden yüksek cn'ye sahip olup mülakat alan yok. Bu durum mülakatların rastgele dağıtılmadığını gösteriyor. Şimdi tek beklememiz gereken önümüzdeki süreçte Ankara'nın bol bol mülakat dağıtıp bütün arkadaşlarımızın hayallerine kavuştuğunu görmek.

• Bu ileti silindi!

• Ben işlenen cn'lerden ziyade işlenen ayları merak ediyorum. en son haziran 3'ünde gönderilen cn'lere mülakat geldi. Yani hem cn'si yüksek hem ds260'ını geç submit etmiş dosyası işlenmiş arkadaşımız var mı? 3 hazirana kadar mülakat dağıtmak, kcc'nin mi yoksa Ankara konsolosluğunun mu insiyatifi? kcc dünya genelinde dosyaları işledikleri için haziran,temmuz,ağustos gibi ds260 ı geç submit edenlerin dosyaları yurtdışından mülakat verdiklerini öğrenirsek kcc'nin dosyaları işlemiş olup olmadığını anlayabiliriz diye düşünüyorum.

• @ozgebayram4 Şimdilik ds260 submitini mayıs ayında gönderen cn 15700 altı dosyalar mülakatlarını aldılar. yani şimdilik mailin gelmesini bekleceksiniz. https://ceac.state.gov/CEACStatTracker/Status.aspx?App=NIV adresinden case number kısmıdaki eu ile numaranız arasındaki sıfırları silerek durumunuzu kontrol edebilirsiniz. ayrıca İsminizin imzaya taşımamışsınız. Profilinize gidin, sağ taraf da mavi kısa yol sekmesine tıklayın, düzenle seçeneğine gidin, oradan imza düzenleyebilirsiniz. örneğin benim imzam
    Dosya Numarasi: 2020EU0005XXX
    DS-260 Gonderimi: 24/06/2021
    KCC Evrak Istegi: gg/aa/yyyy
    KCC Evrak Onayi: gg/aa/yyyy
    Saglik Muayenesi: gg/aa/yyyy
    Vize Mulakati: gg/aa/yyyy
    Vize Onayi: gg/aa/yyyy
    Pasaport Teslimi: gg/aa/yyyy
    ABD Ilk Giris: gg/aa/yyyy

• @Ismail-Peynirci ilginize tesekkur ederim. fakat bahsettiginiz websitesinden soylediginiz sekilde cn mi girdigimde Invalid Immigrant Visa Case Number. diyor

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

108

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.1k

| | | |