Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @disenfranchised, içinde söyledi: ABD Vatandasi ile Amerika'da evlenip Green Card almak

@Tugba Şurda yazdığım soru kafamızı kurcalıyor: https://yesilkartforum.com/forum/post/261372

130 check ettiğimde ben de aynı şeyi yapmışım 😃

• @mazk2104, içinde söyledi: ABD Vatandasi ile Amerika'da evlenip Green Card almak

@btxtr orasi boston burasi nj isin kotusu iste burasi cok karisik butun immigrantlar burada her turlusu. birisi beni gorup de bana sira getirene kadar ohoooo. sizce esimin ek kartindan adim yazan harcamalari da eklemeli miyim ? sonucta benim harcamalarim kazanmadan yiyorum.

Merhaba hocam ne yazık ki benden de ek evrak isteğine dair mail geldi? siz ek evrakları yolladıktan sonra bir gelişme oldu mu acaba? bir ek evrak olarak ne istediler sizden acaba benden çoğunluk olarak sponsor ile ilgili belgeleri istemişler de

• @disenfranchised Merhaba, hangi eyalettesiniz ? NJ veya NY ise bana klinik bilgilerini verebilir misiniz ? Ben de gidip halletsem memnun kalmis gibiisniz 🙂

• @chrissmith-07 evet aynen sponsorlik belgesi istendi. Mesela sponsorun veya sponsorun esinse diyelim tax sadece 1 yillik mi var niye sadece 1 yillik var onlari ekle. Sebebini yaz yani. bi de benim esim maasini kafadan yuvarladi yazdi. Income proof eklemedi. Mesela maasi 72.368$ ise attim kafadan esim 70000 yazdi. Tax sadece bir tane son sene vardi ona dair bi mektup yazmadi hani neden baska yok neden calismiyordu eskiden ogrenciydi vs vs. Maas kaniti eklemedi. Sonra bi geldi caaaat kanit istiyoruz. Simdi o yuzden sizden ne istendiyse boyle hepsini koyun tax return mu yok neden yok ekleyin maasta bir dolarcik kusur mu var ekleyin. Aciklamaniz gereken bir sey mi var mutlaka mektup yazip aciklayin. Ben uzun sure cevap alamadim yolladigim kanita surekli sorusturma ekledim 90 gunu gecince. simdi sadece saglik raporu al gibi bi mektup gelmis. zannediyorum kanitlar okay demek. henuz arayip netlestiremedim ne demek oldugunu. Umarim anlatabilmisimdir.

• @mazk2104 California'dayım

• @disenfranchised tuh 😞 kac para tuttu toplamda calismayan birinden bu denli pahali bir saglik raporu istenmesi sacmalik. kara kara dusunuyorum simdi ne yapacagim ne calisma izni veriyorlar ne interview date

• @mazk2104, içinde söyledi: ABD Vatandasi ile Amerika'da evlenip Green Card almak

@disenfranchised tuh 😞 kac para tuttu toplamda calismayan birinden bu denli pahali bir saglik raporu istenmesi sacmalik. kara kara dusunuyorum simdi ne yapacagim ne calisma izni veriyorlar ne interview date

Malesef uscis icin bu kriterler önemli değil. 😢

• @mazk2104 Eksik olan tüm aşılarla birlikte dip toplam $665

• @disenfranchised, içinde söyledi: ABD Vatandasi ile Amerika'da evlenip Green Card almak

@mazk2104 Eksik olan tüm aşılarla birlikte dip toplam $665

Merhaba. Biz sadece medical exam göndermedik. Onu görüşmede de götürebiliyormuşuz. Yanı randevu ne zaman verilir bilemedigimizden aşılarin süresi geçmesin diye almadık. Kesinlikle olunması gereken aşılar hangileri acaba? Ve surelerini biliyor musunuz? Bu arada biz de Ca’dayiz 👋

• @Tugba benim bildigim saglik raporu 2 sene simdi bilgisayari actim ki doktorlari araya araya randevu alayim 😞 var ya bak 7 ay oldu kac kere aradim bir suru is teklifi aldim surunuyorum bakin yardim edin dedim acil doktor durumum oldu gidemedim para yetmedi cunku 1000 dolar masraf cikti asla sallamadilar simdi de 600-700 dolarlik saglik raporu istiyorlar calismayan insandan. saka gibi. baya green card 3000 dolara mal oluyor neredeyse. olacak is mi ? hem calistirma hem de pahali seyler bekle. esim sponsor finansal kolem degil nasil hem kirayi onu bunu her seyi odesin hem de bunlari ? yemin ederim cok yoruldum artik cok cok cok cok cok yoruldum.

• @disenfranchised size soyle bir soru yonelteyim simdi cocukluk asilarimi guncel yaptirsam kan testine ihtoyac var mi ? zannediyorum sigorta bazi asilari bedava yaptirmama olanak sagliyor. onlari yaptirmaya baslayacahim simdiden. baska turlu cok pahali olacak. hangilerinden baslayayim ? grip ve tetanoz. Baska neye ihtiyacim var ?

• Bu ileti silindi!

@Tugba benim bildigim saglik raporu 2 sene simdi bilgisayari actim ki doktorlari araya araya randevu alayim 😞 var ya bak 7 ay oldu kac kere aradim bir suru is teklifi aldim surunuyorum bakin yardim edin dedim acil doktor durumum oldu gidemedim para yetmedi cunku 1000 dolar masraf cikti asla sallamadilar simdi de 600-700 dolarlik saglik raporu istiyorlar calismayan insandan. saka gibi. baya green card 3000 dolara mal oluyor neredeyse. olacak is mi ? hem calistirma hem de pahali seyler bekle. esim sponsor finansal kolem degil nasil hem kirayi onu bunu her seyi odesin hem de bunlari ? yemin ederim cok yoruldum artik cok cok cok cok cok yoruldum.

Aynı durumdayız, benim eşimin mental sağlığı yok olmak üzere 😁 fakat daha önce de belirttiğim üzere, bunlar Uscis’in umurunda degil. Ne yazık ki… Eşim de okula gidiyor ve okul ücreti malesef uçuk. Bizim başvurmadığımiz bi Biden kaldı, yardım isteme konusunda. Ve hiç birinden de ses yok. 🫤

• @mazk2104 Influenza, tetanos ve covid aşı kartınız hazır olursa bunu forma işlerler bunun faydası olur. bunun dışında bir aşı gerekir mi gerekmez mi onu kan testinin sonucu söyler doktorun önerisine göre yaptırabilirsiniz, konu sağlık olduğu için doktorun değerlendirmesine göre aşı olmakta fayda var.

• @Tugba I-693 formunun 12. sayfasında aşı kartı var. Benim nihai formumda [Tdap, MMR, Varicella, Influenza, Covid-19] işaretli. Anladığım kadarıyla zorunlu olanlar bunlar.

• @Tugba ayni sekil. yardim istemedigim bi biden kaldi kimse sallamiyor. turkiyede bildigin zengindim ben ya. tatil yuzu gormedim ezik gibi bir sey oldum. bugun elektrik carpti esimsiz hicbir yere gidemedim yine agliyorum. mental sagligim bana su an el salliyor ortami duzelt yoksa ben gidiyorum artik diye.

• @disenfranchised cok tesekkur ederim bugun asilardan birini oldum yok yazmis oldugunuz oneriye istinaden. cok yardimci oldunuz. Tesekkurler 🙂

• Anlamadığım bir şey var. Work permit ve travel izni icin interview olacak mi? Eğer olacaksa arkadaşıma gelen randevu direkt görüşme, en azından o öyle söyledi. Noa üzerinde i485 icin olduğu belirtilmiş. İnterview geçerse card hemen alıyor mu? Aman kafamda deli sorular 🫣

• @Tugba Seyahat ve calisma izni icin interview olmuyor. Benim gorusmem olmadan izinlerim gelmisti.

• @buay, içinde söyledi: ABD Vatandasi ile Amerika'da evlenip Green Card almak

@Tugba Seyahat ve calisma izni icin interview olmuyor. Benim gorusmem olmadan izinlerim gelmisti.

Arkadaşım vatandaş ile evli, 9. Ayinda interview geldi. Ben süreci green card holder olarak başlattım ve vatandaş olduktan sonra gereken belgeleri uscis göndererek ir1 çevirdim ama hala güncellenmediler. Yaklaşık 1 ay önceydi ve her hafta defalarca mail atıp aramama rağmen bu kadar sorunsuz veya yavaş çalışmalarını aklım almıyor. Eşim çalışamıyor ve mental sağlık bu bekleyiş suresinde iyice bozuldu. Yanı kafasına tak edecek diye korkmuyor değilim. Bu nedenle soruyorum. Eğer interview gelecekse direkt, bi 6 ay daha en az beklememiz lazım. Ama work permit ve advance parole once gelecekse hanı, ses yok! Ve bu sessizlik çok gıcık bir hal almaya başladı. Veya neye göre kime once interview geliyor, ya da kimlere once work ve travel izinler geliyor?! Bu ayrımlar neye göre anlayamıyorum.

Benzer Başlıklar

• 2
  • 3002
  • 15
  • 2
Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

49

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.0k

| | | |