Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @aliv merhaba,
    1-evet
    2-emin değilim bunu bilen arkadaşlar yanıtlar
    3-ilk girişte beraber girip sonra Türkiyeye dönüp çocukları bırakarak tekrar USA ya gidebilirsiniz ama çocukları ne zaman götürmek istiyorsunuz? yaşları çok küçük keşke bırakmasanız

• @aliv Herkese günaydın:
    1- Evet
    2- Evet (kişi başı 330 dolar)
    3- Vize tarihinden itibaren 6 ay içerisinde ABD'ye giriş yapılması gerekiyor

• @aliv, içinde söyledi: DV2023 Sohbet Odası

Merhaba

Green karta eşim ve ben ayrı ayrı başvuru yaptık. 2 kızımız var. 4 ve 8 yaşlarında.
    Green kart çıkarsa

1. Ankaraya dördümüzünde mi gitmesi gerekli.
    2. çocuklar için vize ücreti ve diğer ücretler aynımı
    3. ilk yıl çocukları götürmek istemiyoruz. daha sonra götürmek istediğimizde problem oluyor mu

bilgisi olan varmı arkadaşlar

Merhabalar, şayet talihli olursanız;
    1- Eş ve çocukları belirtmek zorundasınız. Haliyle hepinizin orada olması istenecektir.
    2- Her birey için aynı vize ücreti geçerli. Unganlardaki sağlık muayenesinde değişiklik gösterebilir.
    3- Problemler ile karşılaşacağınız aşikar. Vize alıp gitmeme durumunda basılan vize ve sağlık raporu 6 ay geçerliliğini yitireceği için işlemleri baştan tekrar yapmak durumunda kalacaksınız. Tabi bunun için şu kadar zaman sürer diyemezsiniz. Sancılı bir zaman olabilir. (Vize almadığınız durumda da sponsor aile bireyleri başvurusunda 2 ila 5 yıl arası süren bir zaman oluyor diye hatırlıyorum emin değilim)

Tavsiye; herkes ile greencard vizelerinin alınıp ülkeye giriş yapılması ve Greencard ve SSN her birey için basıldıktan sonra geri dönüş yapılabilir.

Yanlış ifade ettiğim bir durum varsa düzeltin beni lütfen arkadaşlar. Bildiğim kadarıyla aktarmaya çalıştım 🙂

• ⭐⭐

@Rüştü-Gürbüz sabah oldu foruma geldik. Aynı yani.

• ⭐⭐

Merhaba forum ailem,

Bugün günlerden Pennsylvania.

51L4VnuPSAL.AC.jpg

Amerika Birleşik Devletleri’nin kuzeybatı kesiminde bulunan Pennsylvania eyaletinin Applachian Dağları’na ve Erie Gölü’ne kıyısı bulundurmaktadır. New York’a komşu olan eyalet ekonomik açıdan oldukça büyük bir değere sahiptir. Ülke çapında hatta dünya çapında bilinen birçok Amerikan kültürü ögesinin üretimi burada sağlanmaktadır. Ülkenin birçok “ilk”ine sahip olan Philedelphia şehri de bu eyalette yer almaktadır. Yılın her ayında farklı etkinliklerin düzenlenmesi her zaman turist çekebilmesine vesile olmuştur. Özellikle gökdelenler ve parklar konusunda iyi bilinmektedir. Oldukça iyi bir ekonomiye sahip olan eyalet birçok sektörde lider üretici konumundadır. İngiltere Kralı II. Charles tarafından William Penn’e bağışlandığı için Penn’in ormanları anlamına gelen Pennsylvania ismini alan eyalet, Amerikan tarihinde önemli bir yer tutmaktadır. Liberty Bell denen kırık çan eyaletin simgesi konumundadır. Aldığı göçler sonucunda özellikle Alman kültürü hem mutfakta hem de festivallerde hissedilmektedir. Bundan farklı olarak değişik etnik grupların kültürleri de Pennsylvania kültürüne yansımıştır. Ayrıca 1946 yılında ilk bilgisayar burada icat edilmiştir. Tarımsal konuda iyi bir seviyededir. Özellikle peynir üretiminde oldukça ünlüdür.
    Pennsylvania eyaletine gittiğiniz zaman yapmadan dönmemeniz, görmeden gelmemeniz gereken bazı yerler ve etkinlikler vardır. Mimarlık tarihi açısından oldukça önemli bir yere sahip olan Şelale Evi, mimar Frank Lloyd Wright’ın burada inşa ettiği bir yapıdır. Gettysburg Ulusal Askerî Parkı, PNC Park, müzeler mutlaka gezilmelidir.

indir (3).jpeg

Amerika Birleşik Devletleri’nin kuzeybatı bölgesine doğru yer alan bir eyalettir. Pennsylvania Eyaleti kuzeyde New York ve Erie Gölü tarafından sınırlandırılmaktadır. Güneydoğuda Delaware ve güneyinde Maryland ile, güneybatısında West Virginia ile komşudur. Batıda Ohio Eyaleti ile komşu olan Pennsylvania’nın doğusunda Appalachian Dağları uzanmaktadır.

chandleroleary_pennsylvania_1-300x300.jpg

Amerika Birleşik Devletleri’nin kuzeybatı bölgesine doğru yer alan bir eyalettir. Pennsylvania Eyaleti kuzeyde New York ve Erie Gölü tarafından sınırlandırılmaktadır. Güneydoğuda Delaware ve güneyinde Maryland ile, güneybatısında West Virginia ile komşudur. Batıda Ohio Eyaleti ile komşu olan Pennsylvania’nın doğusunda Appalachian Dağları uzanmaktadır.

indir (4).jpeg

Ekonomi bakımından oldukça iyi bir seviyede olan Pennsylvania, eğer bir ülke olsaydı dünyada ekonomi bakımından en güçlü 18. olarak sıralamada yer alacaktı. Malî ve sigorta sektöründe lider olan eyalette çok fazla üretim yapılmaktadır. Ayrıca ABD’deki tren lokomotiflerinin en büyük üreticisine ve ülkenin en eski yatırımcı firmasına da ev sahipliği yapmaktadır. Bankacılık sektöründe de oldukça ileridir ancak tarım sektöründe ülkede 19. sırada kalmaktadır. Mantar, elma, Noel ağacı, tavuk, süt, mısır, at ve üzüm en fazla üretimi yapılan ürünlerdir. Şarapçılıkta ise ülke çapında sekizinci sıradadır. Eyalet aynı zamanda 2004’te yasallaştırılan kumardan yüzde 50 oranında vergi alarak ekonomisine büyük bir katkı sağlamaktadır.

indir (2).jpeg

Pennsylvania’nın şimdiki yerinde Yerli Amerikanlar yaşamaktaydı. Oneida ve Seneca kabileleri burada ilk Avrupalılar gelmeden önce de yaşamaktaydı. 1600’lü yılların başında ilk olarak İngiliz bir kâşif geldi ve Amerikan kabileleriyle tanıştı. Daha sonra Hollandalılar burayı keşfetti ve iki hükümet de bölge üzerinde hak iddia etmeye başladılar. Buna rağmen bölgedeki ilk yerleşimciler Hollandalı ve İsveçliydiler. 1600’lerin ortalarına doğru İngilizler bölgeyi Hollandalılardan aldı ve bölge İrlanda ile Almanya’dan yoğun bir göç aldı. 1800’lere kadar eyalet hep sınır anlaşmazlıklarına maruz kalarak tahrip edildi. Amerikan kolonileri bağımsızlıkları için Amerikan Devrimi sırasında savaşmaya başladıkların da savaşın tam merkezinde Pennsylvania vardı. Devrimin büyük bölümünde başkent olarak görev yapmış ve kongreler için buluşma noktası olmuştur. Savaş bittiğinde anayasayı onaylayarak birliğe üye olan 2. eyalet olmuştur. İç savaş sırasında birliğe bağlı kaldı ve hayatî bir rol oynadı. Oldukça fazla destek birlik temin etti ve çokça yağmaya maruz kaldı. Eyalette meydana gelen en büyük savaş ise iç savaşın dönüm noktası olarak görülen Gettysburg Savaşı’ydı.

Eyaletin başkenti olan Harrisburg, büyük şehirler sıralamasında 10. sıradadır. Eyaletin şehirleri genel olarak farklı özellikleriyle bilinir. Turistik, ekonomiye katılan değer, üretim ve doğal güzellikleriyle çeşitli niteliklere sahipleridir. Harrisburg dışında diğer bilinen şehirler ise Philedelphia, Pittsburg, Allentown ve Erie’dir.
    Philedelphia, eyaletin en bilinen ve en turistik şehridir. Aynı zamanda en büyük şehir olan Philedelphia, yaklaşık 1,5 milyonluk nüfusu ile ABD’nin en kalabalık 6. şehridir. Şehir, ABD’nin kuzeydoğusunda yer alan Delaware Vadisi’nin kültürel ve ekonomik çıpasıdır. En iyi üniversite ve hastaneler bu bölgede yer almaktadır. Gökdelenler, zengin sanat ve kültürü, aynı zamanda tarihi ile oldukça fazla turist çekmektedir. En büyük özelliklerinden biri ise diğer Amerikan şehirlerine kıyasla en fazla açık heykele ve duvar resmine sahip şehir olmasıdır. Fairmount Park ve Wissahickon Vadisi Parkı ülkenin en büyük kent park alanlarından biridir. Şehirde 67 tane Ulusal Kent Tarihi İşareti bulunmaktadır. Bu şehir aynı zamanda ABD’nin Deniz Piyadeleri’nin doğduğu yerdir. Amerika Birleşik Devletleri için de birçok ilki barındırmaktadır; ilk tıp okulu, ilk kütüphanesi, ilk sermaye, ilk borsa, ilk hayvanat bahçesi, ilk işletme okulu ve en önemlisi ülkedeki tek Dünya Mirası kenti’dir. Burada oldukça fazla etkinlik ve festival düzenlenmektedir.
    Pittsburg, “Çelik Şehir” ve 300’den fazla çelik işletmesi ya da 446 tane köprü için “Köprü Şehir” isimlerini almıştır. 30 gökdelen, surlar, Point State Park, katedral gibi önemli bölgelere ve gezilebilecek noktalara sahiptir

• ⭐⭐

@ahsenaydgdu, içinde söyledi: DV2023 Sohbet Odası

@ayvalik10 evet evet kulağım @denizci10 da bekliyorız hayırlı haberlerini 🙂

Floridaya döndürmüştüm kendimi sonra bi video gördüm kırk ayaklar börtü böcek yine tadım kaçtı virginiada varmı böyle şeyler abi sen bilirsin🥺

2011 yılında 3 ay yaşadım Virginia Beach'te. Bu süreçte Norfolk, Richmond, Williamsburg taraflarında da vakit geçirme şansım oldu. Ancak, belirttiğiniz kırk ayak, börtü böcek vs. gibi şeylerle hiç karşılaşmadım.

• ⭐⭐

@abrakadabra Diğer eyaletlere göre sürüngen çeşitleri Florida’da daha çok mevcut Özellikle Agama Agama , Fire Skink gibi sürüngenler bolca mevcut ama fobiniz yoksa zehirli ve zararlı canlılar değil

• @OrlandoGücü Sürekli belgesel izleyen biri olarak, bu bilgiye ilk defa rastladım. Harika bir olaymış. GC çıkarsa yaşayacağım metamorfoz un similasyonu gibi :).

• @Rüştü-Gürbüz Güzel anlattın, sorun yok 🙂

• ⭐⭐

SON 8 SAAT

43. güne

• @gariban, içinde söyledi: DV2023 Sohbet Odası

@Rüştü-Gürbüz sabah oldu foruma geldik. Aynı yani.

@gariban pek bir mutsuzluk ve boş vermişlik var gibi geldi. Halbuki yeni güne uyanmanın, her geçen gün sonuca yaklaşmanın mutluluğu olmalı 🙂

• @Rüştü-Gürbüz gunaydin stabil bir persembe sabahi 😊 sizde ne var ne yok

• @gariban dayimin bir deli cesareti ile 19 sene once kuru yuk gemisinden 0 ingilizce ile atlayip sonrasinda yerlestigi ve bugune kadar yer degistirmedigi eyalet 🙂

• @gokhanbagatur bende de aynı çalışmaya devam yeni makine tasarlamaya başladım kafa yoğun ancak bugün sebepsiz bir enerji var 🙂

• @Rüştü-Gürbüz guzel enerji olmasi super ben bugun o konuda biraz dusuk hissediyorum 🙃

• @gokhanbagatur sizi düşüren her neyse izin vermeyin aman aman bir şey yoksa tabi. 😎 Gerçi günümüz şartlarında çok sebep var düşmek için ama çözüm olmuyor üzülmek maalesef 😞

• @Rüştü-Gürbüz Sabah kalktığımız anda mecburen düşünmeye başlıyoruz. Türkiye de yaşayıp sizin gibi enerjiyle dolu olmak gerçekten büyük şans 🙂

• ⭐⭐

@OrlandoGücü gitmeden mezarıma bir demet çiçek bırakırsın o tarihte 🙂

• @SUAT-GUNAY, içinde söyledi: DV2023 Sohbet Odası

@OrlandoGücü gitmeden mezarıma bir demet çiçek bırakırsın o tarihte 🙂

Napalım hedef büyültecez ozaman, 109 yaşına kadar yaşamak için ne yapmam gerekiyorsa yardımcı olun dostlar, 2091 yılında GC çıkacak bana 😅🤠😂

• @adgercu, içinde söyledi: DV2023 Sohbet Odası

@Rüştü-Gürbüz Sabah kalktığımız anda mecburen düşünmeye başlıyoruz. Türkiye de yaşayıp sizin gibi enerjiyle dolu olmak gerçekten büyük şans 🙂

Günde 50 defa moralim bozacak birileri karşıma çıkıyor, ben de 51 defa düzeltecek bişeyler buluyorum. Hayat mutluda geçiyor mutsuzda, siz kendinize verdiğiniz değeri artırmanın yoluna bakın. Dış dünya herzaman moral bozacak nasılsa.

Çok güzel bir cümle;

Delikanlı, sen hüzünlüsün diye dünya durup sana yol vermeyecek. Doğan Cüceloğlu

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

148

41.2k
Kullanıcı

4.4k
Konu

427.4k

| | | |