Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐⭐⭐⭐

@Barsamagic anladım, rica etsem ilgili ekrandaki açıklamayı buraya atar mısınız?
    hemen son güncelleme bilgisinin altındaki kutucukta yazan açıklama metnini. hatta cn'nizi gizleyip ekran görüntüsü de atabilirsiniz.

çünkü refused dosyalar iki farklı açıklama ile sisteme yansır. kalan yorumu buna göre yapacağım..

• Bugün sonucu gelen oldu mu? En azından güncellenme gelse, buna da razıyım.

• @gucarslan
    A U.S. consular officer has adjudicated and refused your visa application. Please follow any instructions provided by the consular officer. If you were informed by the consular officer that your case was refused for administrative processing, your case will remain refused while undergoing such processing. You will receive another adjudication once such processing is complete. Please be advised that the processing time varies and that you will be contacted if additional information is needed. For more information, please visit TRAVEL.STATE.GOV or the website for the Embassy or Consulate at which you made your visa application.
    For more information, please visit U.S. Embassy Ankara.

AÇIKLAMA BU ......

• Herkese merhaba bizim sürecimizde biraz allengirli oluyor. Kızım ve ben issued olduk bugün ama eşim sabah ready gözüküyordu şuan refused gözükmekte. Yazan yazı şu şekilde
    A U.S. consular officer has adjudicated and refused your
    visa application. Please follow any instructions provided by
    the consular officer. If you were informed by the consular
    officer that your case was refused for administrative
    processing, your case will remain refused while undergoing
    such processing. You will receive another adjudication once
    such processing is complete. Please be advised that the
    processing time varies and that you will be contacted if
    additional information is needed. For more information,
    please visit TRAVEL.STATE.GOV or the website for the
    Embassy or Consulate at which you made your visa
    annlication.
    Your search has returned multiple results. Please select the Case
    Vumber to display the status.

Bu refused acaba gerçek bir refued mudur yolsa issued a dönmeye çabalayan bir issued mudur?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Barsamagic bu sizin AP süreci yaşabileceğiniz -yaşayacağınız değil- anlamına geliyor. lütfen bu hafta içi maillerinizi (spam değil) kontrol edin ve bir mail alırsanız (DS5535) benimle buradan paylaşın. şuan için korkulacak bir durum yok, merak etmeyin. bazen eşlerden birinin bu şekilde AP süreci yaşaması (güvenlik soruşturması) çok normal.

sabırla bekleyin ve ceac'dan kontrol etmeye devam edin. eğer hafta içi herhangi bir değişiklik olmazsa tekrardan haberleşelim lütfen.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@waterfall bu daha önce de bahsettiğim gibi refused değil, merak etmeyin 🙂
    DS5535'iniz işlendiğinde önce AP, sonra Issued olacak.
    içiniz rahat olsun.

• @gucarslan gerçekten siz olmasınız kim bir nebze içimize su serpecekti bilemiyorum. 😊

• @gucarslan
    Bu visa red aldı demek değil mi ??? ben anlamadım

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Barsamagic değil 🙂
    lütfen yazıdığım gibi sabırla bekleyin ve bir durum olursa buradan bana yazın.

• ⭐⭐

@waterfall merak etme kardeşim aynısı benim başıma gelmişti. Rfe yedim Ankara’da mülakattan çıktıktan sonra. Sistemde red olarak gözüküyordu ama. Sonra ap olarak değişiyor dosyaları teslim edince sonra verildi oluyor merak etme

• @gucarslan çok teşekkür ederim biraz sakinleştim en azından tekrar teşekkürler emekleriniz destekleriniz için

• @emirgenco inşallah bizimde isteğimiz böle bişey. Yoksa ailecek bölünmek zorunda kalıcaz gibi 😬

• @waterfall aynısı bugün bana oldu eşime issued bana refused yazdı şimdi bende sizin gibi ne olduğunu anlamadan bekliyorum benden bir belge bir açıklama yada bana bir form da gönderilmedi hani bişey gelse en azından ne olduğunu neler olduğunu anlayabilmek için elimde hiçbişey yok 11 martta mülakatta visanız onaylandı demişti bizde asıl talihli eşim ve ben sevinçle oradan ayrılmıştık ama hafta sonu geçip ilk haftanın günü pazartesi sizinle aynı kaderi paylaştığımızı öğrendik

• @Barsamagic bizimde 10 marttaydı. Eşimin pasaportu da geri verdi bize bide. O anda tam bir yıkım oldu bizim için. Bakalım bekliycez başka bir çıkışı yok ne yazık ki. Kısa sürede olumlu sonuçlar alalım inşallah hepimiz.

• @gucarslan
    Merhaba dün eşime pasaportlarınız kargoya verildi diye mesaj gelmiş bana söylemeyi akşama bıraktığı için size bu sabah 15 martta bu bilgiyi verebiliyorum ..
    siz bana durumunuzda herhangi bir değişiklik olursa bana bildirin demiştiniz bu yüzden sizi bilgilendirmek istedim şimdi sanırım visa alan ve refused olan iki pasaportta kargoda bu durumumuzda ne tür bir değişim olduğunun habercisidir pasport geldiğine göre visa alma umudu tamemen bitmişmidir refused olan pasaport için ?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Barsamagic merhaba.
    sistemde (CEAC) statüler nedir şuan, onu da kontrol eder misiniz lütfen? ona göre doğru yorum yapalım.
    bir de gelen mesajda sadece bir pasaport mu yazıyor, iki mi, yoksa üç mü?
    çünkü sadece issued olan pasaportlara vize basıp gönderip, AP sürecinde olanı vize basmadan gönderip sonradan vize basmak için isteyecek olabilirler.

bu, sizin red yediğiniz anlamına gelmez.

• Eşimin asıl kazanan ceac statü halen issued benim ise halen refused görünüyor ama hala 14 mart 2022 güncellemede yani 15 mart değil gelen mesajda eşime ptt kaydı gelen mesajda

image.png

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Barsamagic büyük ihtimalle sadece eşinizin pasaportunu gönderdiler şuan, sizin pasaportunuz halen AP süreci için konsoloslukta bekleyecek gibi duruyor.

gün içinde CEAC'ı lütfen kontrol edelim, bir güncelleme olursa haber verin.
    eşinizin gönderisi de elinize ulaşınca buradan update edin lütfen.

*ilk yüklediğiniz fotoğrafı bazı bilgilerin görünmesi sebebiyle kaldırdım, bilginize.

• @gucarslan Tamamdır teşekkür ederim pasportlar gelsin sizi bilgilendireceğim hemen ceac konusunda da öğleden sonra bakacağım o konuda da birlikte güncelleme yapacağım teşekkür ederim

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

44

40.7k
Kullanıcı

4.4k
Konu

424.2k

| | | |