Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @mhmettcan Aslında biraz ingilizceniz varsa National Visa Center (NVC)'ı arayıp bilgi alabilirsiniz dosyanızla ilgili. Ama 40-50 dakika telefonda beklemeyi göze almalısınız. +1-603-334-0700. Şu sıralar ararsanız ABD de öğleden sonra, bence uygun olur.

• Pazartesi de benim idari işlemin tamamlandı. Bütün sürecimiz bitti. Dilerim tüm arkadaşlar en kısa sürede sonuç alır.

Covid’ten dolayı İşlemlerde yavaşlama ve birikme varmış (NVC’den aldığımız bilgiye göre). Ayrıca İdari işlem sürecinde kesinlikle proaktif olmanızı tavsiye ederim.
    Avukat düşünüyorduk ama avukatın yapabileceği bir şey olduğunu düşünmüyorum, NVC’de İyi niyetli birisine denk gelinirse yardımcı olabiliyor ve durumunuzu sorgulayabiliyorsunuz.

Ayrıca case sorgulamasında işlemler ilerlemiyor gibi görünebiliyormuş fakat gelişmeler olabiliyormuş. Örneğin benim ve eşimin idari işlemde olduğu yazıyordu. Fakat NVC’den öğrendiğimize göre sadece eşim idari işlemdeymiş. (Ben J1 ve eşim J2)
    Onun süreci bittikten sonra benimki de bitti.

Bir de yabancı sitelerden idari işlem sürecinde insanların neler yaptığını okumanızı tavsiye ederim. Farklı tecrübeler ve farklı tavsiyeler var. Belki size bir yol gösterir.

Herkese kolaylıklar dilerim.

• @The-Pencere Tebrikler👏👏👏 NVC'yi aramanızın sürece artı bir etkisi oldu mu? Ne kadar sürede telefona baktılar ?

• Teşekkür ederim. +1 etkisi olduğunu düşünmüyorum. 1 saat 20 dakika sürmüş, Çünkü bizim adımıza okuldaki görevli aradı ve görüştü.

• 5 ay oldu, halen güncelleme yok. Sonucu gelmeyen kaç kişi var burada?

• @SUV2019 yaklaşık iki ay oldu

• @gucarslan Merhaba, ap sürecine kalanların hikayelerini okuyordum..2021 de herkes vizelerine kavuşmuş.Ne güzel.Umarım bizlerde de aynı olur. Ben bir kişiyi merak ettim okurken.sonradan imzasını güncellememiş. @muratisik o da vizesini aldı mı? Çünkü hiç birsey yazmamış. Ben böyl bir durumda tüm süreci, mutluluğumu paylaşırdım.

• @AYSY33 ben 2019dan beri bekliyorum daha alamadım

• @Quaresmarda üzuldum bu durumunuza. Umarım bir an önce tamamlanır dosyaniz. diğer arkadaş dv vizesi için ap ye kalmış onu da merak ettim.

• @Quaresmarda Ekim'de alırsın bence vizeyi. Keşke bu ay veya Nisana randevuyu öne alabilsen. Sürekli kontrol edin randevuyu ekimden daha öne çekmek için.

• https://www.immihelp.com/user-profile/liv11/tracker/

İnanılmaz bunu okuyun, senelerce idari süreçte beklemişler...

• @SUV2019 artık bilemiyorum kestiremiyorum ikinci defa mülakata çağrılanda duymadım vize tarihine geçicem yakındır öne çekmek için günde 100 defa bakıyorum ama boş yer asla yok iyi dileklerin için teşekkür ediyorum sende umarım kısa sürede alırsın vizeni

•     Bu hafta umarım bu idari işlemden iyi sonuçlar alırız....

• Bu ileti silindi!

• Sonucu güncellenen veya cevap gelenler saat kaçta güncelleme veya sonucu alıyorlar ?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@AYSY33 takip ettiğim ve bize gelen bütün dosyalar vizesini aldı.
    sn. @muratisik özelinde durumu bilmiyorum ne yazık ki.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@SUV2019 ankara / istanbul konsolosluğu çalışma saatlerinde alırlar güncellemeleri genelde..

• @gucarslan Merhaba 11 mart cuma girdiğimiz görüşmede evrak teslimi sonrası aynı yerde tekrar numaramız yandı tekrar gittiğimizde benden anne kızlık soy adımı bir kağıda yazmamı istediler şaşırdım daah önce hiç ne duydum ne okudum verdikleri kağıda yazdım mülakat bekledik herkes gitti biz asıl talihli eşim ile 20 dakika kimse salonda olmadan bekledik sonra numaramız yandı mülakat yaptık eşim asıl talihli ama ingilizce bilmediği için 3 soru sordular bana döndüler ben tüm sorulara cevap verdim tebrikler visa onaylandı dediler pasaportlarımızdaki daha önceki visaları iptal edeceğiz dediler ve pasaportlar gönderişlecek dendi ayrıldık ..
    pazartesi saat 14:00 de ceac den kontrol ettiğimde eşimin visası onaylanmış ama benim reddedildi yani refused yazıyor içeriğe girdim okudum konsolosluk görevlisi visa nızı onaylamadı diyor ne yapmam gerekli

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Barsamagic merhaba, ilgili bilgiyi talep etme sebepleri sistemde yanlış / hatalı girilmiş olması durumu olabilir. bunu düzeltmek istemiş olabilirler..
    şuan refused görünmeniz sebebi de, sürecinizle ilgili bir inceleme durumu (AP) olma ihtimalidir muhtemelen. mail adresinize herhangi bir mail geldi mi o günden sonra, içinde DS5535 formu olan?

bir de ceac'da son güncelleme tarihi nedir dosyanızın?
    onu da yazar mısınız lütfen..

• merhaba mail adresime herhangi bir bilgi gelmedi az önce yine baktım refused görünüyorum hatta şimdi yine baktım refused yazıyor hala 15:02 saat itibarı ile ceac de son güncelleme 14 mart 2022 görünüyor

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

134

41.1k
Kullanıcı

4.4k
Konu

427.2k

| | | |