Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐⭐⭐⭐

@Ege35 ilk olarak sorun, "sahip olduğum dosya numarasında bir başvuru bulamadıklarını belirten bi cevap gönderdiler" kısmı. lütfen bilgilerinizi gönderirken ad-soyad, cn, doğum tarihi bilgisini ekleyin. muhtemelen dosyanız halen KCC'de olduğu için bu şekilde bilgi verdiler. çünkü dosyanız konsolosluğa ulaşmadı..

"authentication" d aeveti apostil olarak düşünülebilir.
    ilgili kurumdan apostil işlemi yapılırsa muhtemelen yetecektir.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@baikini74 ilgili aksaklık giderildi.
    şuan sorun olmaması lazım..

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Kompüter ilk olarak senaryonuzdaki "current" ibaresi bütün teoriyi çürütüyor.
    çünkü şuan eu bölgesi 27,000 ve neredeyse %99,9 dosya bültende current. bunu DS260 işleme süreci bitmiş, bir nevi olaylı dosya olarak düşünürsek;

kcc'nin yapması gereken bütün süreci case number'a göre ilerletmektir.
    ilk mülakatlarda yaptığı gibi DS260 submit tarihine göre ilerletmesi, bütün süreci alt üst edecektir. bence bu teoriyi bir temenniye çevirip, sürecin cn'ye göre dönmesini dileyelim.

böylesi herkes için en hayırlısı.

• @smartcells Merhabalar, başvurumu eski pasaportumla yapmış olmama ve eski pasaportumda geçerliliğini yitirmiş bir Amerikan vizem olmasına rağmen, eski pasaportum istenmedi. Yaklaşık 3 kere gerek olup olmadığını sordum ama gerek yok denildi. Eski pasaportunuzda geçerli Amerikan vizesi varsa istiyorlar sadece.

• teşekkürler sayın @gucarslan

• ⭐⭐⭐

@caganpaker, içinde söyledi: DV2022 (2022 Green Card Lotosu) Aşamaları

@smartcells Merhabalar, başvurumu eski pasaportumla yapmış olmama ve eski pasaportumda geçerliliğini yitirmiş bir Amerikan vizem olmasına rağmen, eski pasaportum istenmedi. Yaklaşık 3 kere gerek olup olmadığını sordum ama gerek yok denildi. Eski pasaportunuzda geçerli Amerikan vizesi varsa istiyorlar sadece.

Feedback için teşekkürler.
    Bir süre bu şekilde istemediler ama sonra dün bir kaç tane eski pasaport istenen mülakat deneyimi oldu. O yüzden isteseler de istemeseler de başvuruda kullanılan pasaportun mülakata götürülmesini öneriyoruz. Bu şekilde gereksiz bir tatsızlık ya da gecikme olayı önlenmiş olur. Tebdir iyidir.

• Cevap: DV2022 (2022 Green Card Lotosu) Aşamaları

Merhaba arkadaşlar. Çok acil yardıma ihtiyacım var. PTT'den teslim aldığım zarf yırtıldı. Konsolosluğun irtibat e-maillarına mail gönderdim ama bu sorunumu en garanti şekilde nasıl çözebilirim? Örneğin konsolosluğa bizzat mı gitmeliyim? Kargoyla geri mi göndermeliyim? Şimdiden teşekkürler herkese. Sayg.

• @smartcells en yakın askerlik şubesine müracat ediniz yazıyor şuan yoklama kaçağı durumundayım

• @smartcells telegram linki varmıydı

• ⭐⭐⭐

• Bu başlıktan bahsedildi. Kullanıcı:   smartcells smartcells 

• Merhaba. KCC'ye Aşağıdaki formatta bir talep attım. Aldığım cevabı yine aşağıya bırakıyorum. Ya mailin içeriğini okumadılar ya da ben yanlış formatta talep attım. Pasaportun kopyasını eklemeli miydim? Tavsiyelerinizi alabilir miyim? Teşekkür ederim.

Name:
    Case Number:
    Date of Birth:

Dear Sir/Madam,

I would like to change my interview location from Warsaw to Ankara. I am a Turkish citizen and I would like my case to be scheduled at US Embassy Ankara.

KCC'nin cevabı:
    Thank you for your inquiry.

Your case number is now current for interview processing. Once the interview date has been scheduled, you will receive notification via email to check https://dvprogram.state.gov. If you need to make changes to your DS-260 you should contact the consular section where you will be interviewed, or bring the information about your changes to your interview appointment. Because your case is ready to be scheduled, KCC can no longer unlock your application.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Ali-35 yaptığınız işlem doğru.
    ancak, dosyanız onaylı olduğu için artık dosya taşıma işlemini KCC yapamaz.
    bu işlem artık sadece hedef konsolosluk (Ankara) tarafından yapılabilir.

sizin direkt Ankara konsolosluğu ile iletişime geçmeniz gerek.
    maile TC pasaportunuzu de eklemeyi unutmayın.

bol şans.

mail adresi: [email protected]

• @gucarslan Ankara talebimi kabul ederse, mulakat tarihi oluşturabilmesi için KCC'nin bu konuda bilgilendirilmesi nasıl sağlanabilir? Varşova konsolosluğunu da bu konuda bilgilendirmek gerekir mi? Bu sürecin akışı hakkında bilgilendirirseniz çok sevinirim. Teşekkür ederim.

• @Ali-35

Anladığım kadarıyla Polonyadan Ankaraya dosya taşımak istiyorsunuz ama şunu belirteyim.

Ankara 6 ay bekledikden sonra 1 kere toplu mülakat verdi şubat 3 de.

O zamandan beridir mülakat vermiyor. Diğer mülakat kim bilir ne zaman... Verecek mi o bile belli değil.

Yani Ankara 7 ayda 1 toplu mülakat verdi .

İyi düşünün derim.

• Merhabalar bi sorum olacak.

Ankara neden mülakat vermiyor 1 buçuk aydır ?

Bu konsolosluk binası taşıma planı vardı. O mu girdi devreye yoksa ?

Bilen birisi yazabilir mi ?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Megatron bu plan kalktı daha önce de yazmıştık.

• @Megatron Yazdıklarınızı dikkate alıcam. Hayırlısı bakalım. 🙂

• @Ali-35

Örneğin

Makedonyadan geçen hafta 20k adam mülakat aldı. ( Forumdaki avatar nickli biri )

Bu adamın dosyası ankarada olsaydı alamayacaktı .

İstatistiklere bak Ankara haricindeki çoğu yerde 26k cnli kişiler mülakat alıyor.

Ama bizler bekliyoruz hala.

• ⭐⭐⭐

@Kompüter, içinde söyledi: DV2022 (2022 Green Card Lotosu) Aşamaları

@Kompüter, içinde söyledi: DV2022 (2022 Green Card Lotosu) Aşamaları

Bir sorum olacak. Diyelim ki suanda atiyorum mulakat almamis ve current olan 200 tane onayli dosya olsun. Ayni zamanda Ankara 100 dosyaya daha mulakat tarihi vermek istesin. Bu 200 dosyadan 100 dosya neye gore secilecek, kim sececek (KCC mi Ankara mi)?
    Secenek 1: Case numbera gore
    Secenek 2: DS260 submission tarihine gore
    Secenek 3: Kafalarina gore
    Sorumun cevabi var midir, varsa da bu bilgi biliniyor mudur bilmiyorum tabi.

@smartcells selamlar bu konu hakkındaki fikriniz nedir?

Bir fikrim yok. Kendimizce çok da üstüne düşmeden yaptığımız basit ve yaklaşık hesaplar bunlar, uzaya roket göndermiyoruz. Çok da önemli değil. 1 ay erken 1 ay geç farketmez, öyle ya da böyle herkesin dosyası işlenecek ve herkes mülakat alacak.

• Turist vizesi ile aos yapmayı düşünüyorum.

Bu şekilde aos yapan bana ulaşabilir mi ?

Teşekkürler şimdiden

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

112

40.7k
Kullanıcı

4.4k
Konu

424.2k

| | | |