Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• Günaydın Herkese iyi haftalar

Umarım bayramdan önce bir toplu mülakat daha verirler 🙂

• Ds260 formunda Amerikada arkadaşımın adresini yazmıştım ama isminin önüne C/O diye ifade koymamız gerekiyor muydu ? Onu vize mülakatı esnasında değiştirtebiliyor muyuz ? Önemi var mı bunun ?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@mehmet48 mülakatta evrak tesliminde söyleyin, eklerler.

• @xbens

Görüyor musun bizde ki şansı

5-6 ay bekledi bekledi tam current olacağımız zaman mülakatları dağıttı.

2 hafta geçmeden current olduk zaten.

Gelde sinir olma ya.

• @Megatron
    Hiç sinir olma nasip kısmet bazı şeyler çokta takma 🙂

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@xbens @Megatron yaşayan angry birds gibi sürekli sinir halinde

• Selamlar. Basit iki sorum var. İlki Finansbank'tan Enpara için A4 şeklinde hesap dökümü verdiler. İçime sinmedi. Karo barkodu var ıslak imzalı değil. Memura ısrar etmeme rağmen kabul ettiremedim. Bu şekilde mülakata giren oldu mu? İkinci sorumsa şu mülakatta verilecek fotoğrafın gözlüklü-gözlüksüz olması farkediyor mu? Cevaplar için şimdiden teşekkürler

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@alpha_julliet vermek zorundalar, gerekirse müdürleri ile görüşün.
    peki bunun yanında çalışanların imza sirkülerini aldınız mı?

• @gucarslan Almadım. Hemen başka bir şubeye gidiyorum.

• @alpha_julliet, içinde söyledi: DV2022 (2022 Green Card Lotosu) Aşamaları

Selamlar. Basit iki sorum var. İlki Finansbank'tan Enpara için A4 şeklinde hesap dökümü verdiler. İçime sinmedi. Karo barkodu var ıslak imzalı değil. Memura ısrar etmeme rağmen kabul ettiremedim. Bu şekilde mülakata giren oldu mu? İkinci sorumsa şu mülakatta verilecek fotoğrafın gözlüklü-gözlüksüz olması farkediyor mu? Cevaplar için şimdiden teşekkürler

Fotoğrafınız gözlüksüz olmalı.

"Eyeglasses are no longer allowed in new visa photos"

• @betterwithbutter teşekkür ederim

• @alpha_julliet Tam emin olamamakla birlikte enpara için finansbank imzalı döküm vermeyebilir. Her ne kadar finansbank çatısı altında olsalar da başka bir şubesiz bankacılık hizmeti.

Finansbanktan kaşeli evrak alırsanız bizide bilgilendirmiş olursunuz 👍

Enpara websitesinde şöyle bir yazı var;

Belge talepleri

Hesap cüzdanı, hesap özeti, varlık dökümü, konsolosluk yazısı gibi belge ihtiyaçlarınızı cep şubemizin ilk ekranında yer alan Çözüm Merkezi butonunu kullanarak danışmanlarımıza iletebilirsiniz. Bu belgelerinizi e-posta ile ücretsiz olarak alabileceğiniz gibi, gönderim ücreti karşılığında kurye ya da hızlı moto kurye ile basılı ve ıslak imzalı olarak da alabilirsiniz. Moto kurye ile yapılan teslimatlar sadece İstanbul sınırları içinde geçerlidir.

• @gamefry @alpha_julliet

Arkadaşlar BTC Turk dahil, 3 farklı özel tasarruf fonundan çift imzalı, imza sirküleri olan belge aldım ben. ENPARA ben öyle bir belge veremem diyemez çok net. İş bilmeyene denk gelinmiştir...

• @Megatron Allah yardımcın olsun, Megafon kardeş. Zor senin işin. Sen gerçekten çok şansızsın. Her işin ters gidiyor senin. Yazık sana yaw...

• @alpha_julliet enpara ile görüşmeniz lazim. Bildiğim kadarıyla finansbanktan alamazsınız imzalı doküman. İştirak ama ikisi farklı sirket

• @Kryptonite Yok enpara vermeyen taraf değil, finansbank enpara için belge vermemiş.

Siz bu dediğiniz belgeleri enpara müşteri olarak finansbank üzerinden mi aldınız?

• @alpha_julliet Kabul etmiyorsa paranı çek teb bankasına yatır.

Bu kadar basit.

• @gamefry Hmmm, o halde direkt Enpara'ya başvurulması gerekir.
    Ben farklı kurumlardan aldım.

• @gamefry Finansbank'ın farklı bir şubesinden imzalı, kaşeli, imza sirkülü aldım. Bu arada Enpara müşteri hizmetlerinden şubeye mail attırdım. Etkisi oldu mu bilmiyorum. İkinci şubeye durumu açıklayınca çok da nazlanmadan imzalı dökümü de sirküyü de verdiler. Canımın sıkıldığı ile kaldım. Enpara kullananlara duyurulur. Soruma cevap verenlere teşekkür ederim. İyi ki varsınız.

• ⭐⭐

@alpha_julliet finansbank enpara müşterilerini zorluyor her konuda, hatta "mevduatınızı alın bize getirin" dedikleri de oldu.
    ben enparadan acaip memnunum, şahsi hesaplarımın tamamını oraya geçirdim. bir bilgi de ben ekleyeyim, öyle finansbank ile falan uğraşmanıza gerek yok canınızı sıkmamak adına. enpara müşteri hizmetlerini arayın, "konsolosluk için tüm hesaplarımın detaylı dökümünü istiyorum, çift imzalı ve sirkülü olsun (ki bunu söylemenize gerek dahi yok ama hatırlatmakta fayda var)" diyin. size express kargo ile mi normal kargo ile mi yollayalım diye soruyorlar. çok farketmiyor, 2 ya da en geç 3 gün içinde elinizde oluyor eksiksiz olarak.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

136

41.1k
Kullanıcı

4.4k
Konu

426.9k

| | | |