Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @Rookie Valla bilgi için teşekkürler. Şimdi kimi arkadaşlar bulup bunadığımı düşünebilir ancak yeni fobim şu börtü böcek hayvan olayı. Bu olayı acayip kafaya takıyorum, sırf bu nedenle listeden sildiğim yerler oldu 🙂 Bu arada elbette umarım denk gelmezsiniz. Hiçbirimiz denk gelmeyelim 🙂

• ⭐⭐

@Kryptonite valla aga ben sadece ve sadece geyik görüyorum başkada hiç bir şeyle karşılaşmadım ormanın kenarında yaşamama rağmen AA birde sürekli sincap görüyorum 😊

• @Kryptonite, içinde söyledi: Amerika'da Yaşanacak Eyalet ve Şehrin Seçimi

@Rookie Valla bilgi için teşekkürler. Şimdi kimi arkadaşlar bulup bunadığımı düşünebilir ancak yeni fobim şu börtü böcek hayvan olayı. Bu olayı acayip kafaya takıyorum, sırf bu nedenle listeden sildiğim yerler oldu 🙂 Bu arada elbette umarım denk gelmezsiniz. Hiçbirimiz denk gelmeyelim 🙂

Sen ozaman soğuk iklim eyaletlere bak kardeş, sıcak yerlerde he yılan,akrep çok olur. Artı homless sayısıda çok oluyor sıcak eyaletlerde. Nyc, NJ, Boston daha uygun sana sanırım

• @emirgenco Süper 🙂 Hız yapmayı sevmem, yolu izleye izleye sürerim, geyik görürsem dururum, sincaplara hastayım 🙂 Sen neredeydin bu arada hocam? 🙂
    @OrlandoGücü Aynen üstadım, araştırmam lazım.

• ⭐⭐

@Kryptonite ben Philedelphiaya 40 km uzaklıkta chadds ford’da yaşıyorum aga güzel bir yer sakin

• @Rookie Merhaba, güney eyaletlerinde ilgiliyim ve hemen bir üst gönderinizde aradığım kriterleri yazdım. Sizce Huntsville yazdıklarım ile ne kadar uyuşuyor? Bir de Huntsville'in suç oranının yüksek olduğu söyleniyor. Güvenlik açısından nasıl?

• @Rookie Merhaba hocam, bende çocuklu aileler için uygun mu diye soracaktım, (okul, güvenlik, hava durumu vs.) şimdiden Teşekkürler...

• @alp23, içinde söyledi: Amerika'da Yaşanacak Eyalet ve Şehrin Seçimi

@Rookie Merhaba, güney eyaletlerinde ilgiliyim ve hemen bir üst gönderinizde aradığım kriterleri yazdım. Sizce Huntsville yazdıklarım ile ne kadar uyuşuyor? Bir de Huntsville'in suç oranının yüksek olduğu söyleniyor. Güvenlik açısından nasıl?

@alp23 merhaba ,

Suç oranını istatistiklere bakarak mı söylüyorsun yoksa duyduğunuz tecrübelere dayanarak mı ? Her şehirde olduğu gibi burada da bazı kötü bölgeler mevcut lakin ben o bölgelere gittiğim de dahil bugüne kadar hiç bir suça şahit olmadım ya da kendimi güvende hissetmeme durumuna kapılmadım.Kendimi bu şehirde güvende hissettiğimi rahatlıkla söyleyebilirim.İş imkanı bolca mevcut hatta işe giriş bonusları veriliyor.Kiralar son zamanlarda artışa geçti beklentileriniz doğrultusun da değişmekle $1000 2+1 daire bulmak hâla mümkün.Huntsville maalesef tornedo riski olan bi şehir özellikle bu yıl o risk çok fazlaydı ama herhangi bir zarar vermedi tabi ileride vermeyeceği anlamına gelmiyor onun dışında normal kış şartları mevcut, yazları sıcak oluyor. Doğası güzel her türlü doğa sporuna uygun, biz genelde yazları nehirde kayaking yapmayı tercih ediyoruz.

@melcem merhaba , yukarıda yazdıklarıma ek benim çocuğum olmadığı için çevremdeki arkadaşlarımın düşüncelerinden yola çıkarak cevaplarsam okulları iyi hatta iyinin üzerinde okulları mevcut.Ben çocuklu bir aile olsaydım ve Huntsville seçeneklerim arasında olsaydı seçer miydim ? Kesinlikle seçerdim.

• @Rookie Huntsville Güney Eyaletleri içerisinde, ilgimi çeken ve baktığım şehirlerden biri. Amerika'daki bir yakınıma sorduğumda suç oranının Amerika ortalamasından 2 kat yüksek olduğunu söyledi. Konum olarak çok güzel bir yerde gözüküyor. Kuzeyinde Nashville, batısında Memphis ve doğusunda Atlanta'ya çok yakın. Ucuz ve iş olanakları olan bir şehir olduğunu duydum. Türkiye'den direk uçuş ve hava şartları benim için önemli değil. Şehirde doğa ve vahşi yaşam nasıl? Sizden şehir hakkında biraz daha yorum isteyebilir miyim?

• @Rookie Teşekkürler bilgi için...

• ⭐⭐

Bütün kadınların. Dünya kadınlar günü kutlu olsun

• @alp23, içinde söyledi: Amerika'da Yaşanacak Eyalet ve Şehrin Seçimi

@Rookie Huntsville Güney Eyaletleri içerisinde, ilgimi çeken ve baktığım şehirlerden biri. Amerika'daki bir yakınıma sorduğumda suç oranının Amerika ortalamasından 2 kat yüksek olduğunu söyledi. Konum olarak çok güzel bir yerde gözüküyor. Kuzeyinde Nashville, batısında Memphis ve doğusunda Atlanta'ya çok yakın. Ucuz ve iş olanakları olan bir şehir olduğunu duydum. Türkiye'den direk uçuş ve hava şartları benim için önemli değil. Şehirde doğa ve vahşi yaşam nasıl? Sizden şehir hakkında biraz daha yorum isteyebilir miyim?

@alp23 Evet konum itibariyle Nashville’e 2 Atlanta’ya 3.5 saat uzaklıkta hafta sonları çok rahat gidilebilecek mesafeler.Huntsville Alabama’nın en büyük şehri.Uzay ve savunma endüstrisi ağırlıkta mühendisler için tam anlamıyla cennet.Ayrıca otomotiv ve diğer sektörler de yoğun ve sürekli yeni yatırımlar geliyor Mazda-Toyota,Blue Origin,Amazon yeni gelenler hatta yeni kurulması gündem de olan Space Force için Huntsville seçildi.İlk taşındığım zamanlarda ki şehir ile şuan arasında çok fark var.Sürekli büyümekte ve göç almakta trafik iş gidiş ve çıkış saatlerinde hissedilir derecede yoğunlaştı.Doğası önceden de dediğim gibi her türlü aktiviteye uygun yürüyüş, kamp,balıkçılık,şehir ve dağ bisikleti,kayaking bunlardan bir kaçı ayrıca doğal parkları ve gölleri çokca mevcut.Vahşi yaşam ile şehir yaşamı iç içe şehrin sonu var ki bu benim açımdan çok iyi.

@melcem rica ederim.

• @Rookie Bahsettiğiniz sektörler güzel ancak LPR statüsündeyken Security Clearance alabilmek çok ama çok zor olduğu için GC ile gidenlerin ilk 5-6 yıl o işlere yerleşmesi sanırım çok zor. Neutralization sonrası şelale tabii 🙂

• @Rookie Teşekkür ederim. Kendinizi güvende hissetmeme durumuna kapılmadığınızı söylemeniz benim için en önemli şeydi. Huntsville hakkında tek endişem güvenlikti. Şuan 1 numaralı şehrim oldu.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

• @ayvalik10 İnternetten baktığımız zaman Huntsville'in suç oranı Houston, San Diego ve Orlando ile aynı. Hepsi C seviyesinde.

• @Kryptonite, içinde söyledi: Amerika'da Yaşanacak Eyalet ve Şehrin Seçimi

@Rookie Bahsettiğiniz sektörler güzel ancak LPR statüsündeyken Security Clearance alabilmek çok ama çok zor olduğu için GC ile gidenlerin ilk 5-6 yıl o işlere yerleşmesi sanırım çok zor. Neutralization sonrası şelale tabii 🙂

@Kryptonite Haklısınız ,bu sektörlerin dışında da birçok fırsat mevcut.Ama tabi aynı paralar zor.

@alp23 ben hissediyorum evet, yolunuz düşerse lütfen haber verin elimizden geldiği kadar yardımcı oluruz.Bu diğer arkadaşlar için de geçerli.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@alp23 oldu da kazanırsam gideceğim yer
    küçücük fıçıcık içi dolu turşucuk gibi bir yer böyle bir yer olunca da crime

• @ayvalik10 New Smyrna Beach'in suç notu da C. Sanırım aranan şehir Naperville falan değilse C den yüksek olmuyor not.

https://www.niche.com/places-to-live/new-smyrna-beach-volusia-fl/

• @Rookie Çok teşekkür ederim.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

Çevrimiçi Kullanıcılar

56

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.0k

| | | |