Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐⭐⭐

yarı finalde elendik bu arada arkadaşlar Super Bowl a gidemiyoz 😞

• Yasaklı

@rhonster, içinde söyledi: Tampa ve Tampa Bay Area

@ghost Bizzat Tampa'lı birinden öğrendim kendi sahilleri pek iyi değilmiş ama Clearwater hemen yanı başımızda dedi 😃

Selling Tampa izlemeye başlamıştım. Fiziksel özellik olarak değil de (ırkçılık değil yani) siyahi ablaların tavırları beni biraz iğreti etti. California versiyonu gibi sarmadı beni. California versiyonundaki ablalar Selling Tampa’ da olsa acayip keyifli olurmuş çünkü şehir efsane 💯

Selling Sunset (Los Angeles)
    Selling Tampa (Tampa Bay)

• @ghost ay hadi inşallah! 🙂 bu arada, eşim de davalılardan, Trump mağduru 🤭
    inşallah bir an evvel orada buluşur tanışabiliriz 🙏🏼

• @rhonster @Ghost ben de şimdi ukalalık yapmayayım ama, Tampa'dan denize girilmiyordu son senelerde. Daha doğrusu, müsilaj çok vardı ben 2018'de ilk gittiğimde, sağlık bakanlığı mı artık hangisiyse ilgili kurum Tampa sahillerinden denize girmeyi yasaklamıştı. Hala öyle mi acaba, bi güncelleme alsak mı orada yaşayanlardan 🤭 🙂
    Ama dediğiniz gibi Clearwater arabayla yakın sayılır, gitmesi gelmesi sorun olmaz 🙂

• @mulus inşallah çok isteriz 🙏🏻 bakalım ne çıkacak dava sonuçlarından bekliyoruz 😇

• @Rhonster @mulus İnanın ben de bilemiyorum. Dediğiniz gibi orada yaşayanlardan bir güncelleme alabiliriz 🙂

Tampa şehri değil de Tampa Körfez Bölgesi (Tampa Bay Area) olarak ele alırsak Tampa'dan sonra bölgenin 2. en büyük şehri olan St. Pete'de bulunan St. Pete Beach ile Clearwater sahillerini kastettim aslında "güzel sahillerinin olması" derken. Tampa Bay Area olarak bölgenin çok güzel sahilleri mevcut 🙂

• ⭐⭐⭐⭐

@ghost aynen öyle forever Tampa 😃

• Tampa NFL !den yarı finalde elendi ama Buz Hokeyinde iyiyizz dogu'da 2 sıradayız Bu sene NHL şampiyonu oluruzz

• ⭐⭐⭐⭐

@fredyjones olacaz tabi 😃

• Herkese selam! Tampa'dayım ama henüz tam anlamıyla Tampa'da mıyım çözemedim, çünkü evden dışarı hiç çıkmadım 🙂
    Ev dediğim, eşimin akrabalarının evi, ve Totteridge Pl (place olmalı uzun hali) dedikleri yer oluyor.
    Bugün şehir merkezine gitme durumum var, Orlando'dan bir arkadaşım gelecek, onla buluşacağız. Evde araba konusu sıkıntılı, nasıl gideceğim bilemiyorum. UBER yapacağım büyük ihtimalle. Şimdilik Tampa hayatı adına söyleyebileceklerim bu kadar, ama sanki ben Austin tarafına meyledeceğim gibi gözüküyor.. Bakalım..

• @mulus daha ayrıntılı gözlemler bekliyoruz sizden 🙂
    Havası suyu nasıl?
    Doğası nasıl?
    İlk izlenimler nasıl?
    Börtü böcek durumları nasıl?
    Merkeze gittiğinizde bekliyoruz ilk izlenimlerinizi 😇

• @Ghost anladığım kadarıyla Mart ayında genelde yoğun yağmur bekliyorlar. Ama hani musonvari, öyle diyeyim. Henüz başlamadı, şu an hava sıcaklığı sabah 10:30'da 24 derece. Gün içinde 29'a kadar çıkması bekleniyor.

Böcek konusunda da; geldiğim ev biraz bakımlı bir ev olduğu için herhalde, bahçe kısmına kocaman sineklik koymuşlar. Bu aynı zamanda küçük yılanların da -evet, küçük yılanlar var normal dolaşan- girmesine engel oluyormuş. Evde bütün pencerelerde sineklik takılı zaten. Yani öyle çok fazla böcek görmedim, bir sıkıntısını yaşamadım. Ama tabii, bu koşullarda 🙂

• @mulus hayırlı olsun, nihayet gidebilmişsiniz 🙂 Deneyimlerinizi okumayı sabırsızlıkla bekliyorum. Florida'da Orlando ve Jacksonville'e yakın hissediyordum ama Tampa'yı da merak etmeye başladım. İş imkanları, sosyal hayat gibi konularda deneyimleriniz çok değerli. Şimdiden çok teşekkürler.

• @mulus evet görüyoruz videolarını havuza giren timsahlar, küçük yılanlar, arı kadar büyük sivrisinekler 😲
    eşimin Florida için tek tereddüt ettiği nokta bu konu.
    Daha merak ettiğimiz çok konu var. Yavaş yavaş gördükçe aktarımlarınızı bekliyor olacağız 🙂
    Öncelikle her şey için bol şans. Her işiniz yolunda gitsin, kolaylıkla çözülsün. 🙏

• Yasaklı

@mulus, içinde söyledi: Tampa ve Tampa Bay Area

@Ghost anladığım kadarıyla Mart ayında genelde yoğun yağmur bekliyorlar. Ama hani musonvari, öyle diyeyim. Henüz başlamadı, şu an hava sıcaklığı sabah 10:30'da 24 derece. Gün içinde 29'a kadar çıkması bekleniyor.

Böcek konusunda da; geldiğim ev biraz bakımlı bir ev olduğu için herhalde, bahçe kısmına kocaman sineklik koymuşlar. Bu aynı zamanda küçük yılanların da -evet, küçük yılanlar var normal dolaşan- girmesine engel oluyormuş. Evde bütün pencerelerde sineklik takılı zaten. Yani öyle çok fazla böcek görmedim, bir sıkıntısını yaşamadım. Ama tabii, bu koşullarda 🙂

Zehirli değil bu bahsettiğiniz küçük yılanlar diye düşünüyorum?

• @Ping-PONG onu bilemiyorum açıkçası ama küçük yılan dediklerine göre solucanın daha iricesi olmalı diye gözümde canlandırıyorum. bi de burada şahin akbaba gibi avcı kuşlar serbest uçuyor. Onlara yemek oluyordur bu küçük yılanlar ama şimdi neden olsun bahçemizde dimi 😁

• Yasaklı

@Ping-PONG onu bilemiyorum açıkçası ama küçük yılan dediklerine göre solucanın daha iricesi olmalı diye gözümde canlandırıyorum. bi de burada şahin akbaba gibi avcı kuşlar serbest uçuyor. Onlara yemek oluyordur bu küçük yılanlar ama şimdi neden olsun bahçemizde dimi 😁

Yılan ve zehirli örümcekler dışında akrep dahil hiç bir hayvan ile sorunum yok. Zehri ölümcül veya kalıcı hasar bırakmayanlarla hiç bir derdim yok. Tek korkum bu ve köpek balıkları. Zehirli olup olmadığını ayırt edemediğim için bunların hepsinden nefret ediyorum. Köpek balığından da daha önce saldırmasa da denk geldim ve korku oluştu.

Genel olarak bakınca ölümcül olanlar değil de sinsi ve ölümcül olan hayvanlardan hem korkuyor hem nefret ediyorum.

Gerçi sinsi olanın hayvan olmasına gerek yok. Sinsi insanlardan da korkarım. 🤪

• Arkadaşlar, dün evlerinde misafir olduğum eşimin akrabaları tarafından evden kovulduğum için bundan sonra Tampa hikayeleri paylaşamayacağım. "Burası Amerika, bu kadar misafirlik olmaz" dediler ve Pazar gününe kadar kalabileceğimi söylediler. Ben de eşyalarımı topladım çıktım tabii. Böylece homeless tecrübesi de kazanıyorum bi yandan 🙂 akrabaya güvenip gelmeye kalkanlar benim örneğimi unutmasın.

not: Merak eden olursa, an itibariyle Orlando'da bir tanıdığın tanıdığının evinde misafirim, geçici süre. Karar vermem gereken şey burada kalmaya devam mı edeceğim yoksa Austin'e mi gideceğim. 10 Mart'tan itibaren 3 aylık airbnb tutmuştum Austin'de. Ama Orlando'da da iş bulma ihtimalim daha yüksek galiba. Neyse, bu konular bu başlığın meseleleri değil 🙂

• ⭐⭐⭐

Arkadaşlar, dün evlerinde misafir olduğum eşimin akrabaları tarafından evden kovulduğum için bundan sonra Tampa hikayeleri paylaşamayacağım. "Burası Amerika, bu kadar misafirlik olmaz" dediler ve Pazar gününe kadar kalabileceğimi söylediler. Ben de eşyalarımı topladım çıktım tabii. Böylece homeless tecrübesi de kazanıyorum bi yandan 🙂 akrabaya güvenip gelmeye kalkanlar benim örneğimi unutmasın.

not: Merak eden olursa, an itibariyle Orlando'da bir tanıdığın tanıdığının evinde misafirim, geçici süre. Karar vermem gereken şey burada kalmaya devam mı edeceğim yoksa Austin'e mi gideceğim. 10 Mart'tan itibaren 3 aylık airbnb tutmuştum Austin'de. Ama Orlando'da da iş bulma ihtimalim daha yüksek galiba. Neyse, bu konular bu başlığın meseleleri değil 🙂

Ne denir bilemedim valla 😮 Geçmiş olsun
    Her şerde bir hayır vardır diyelim.

• @mulus Gecmis olsun! Olur boyle seyler hayatta. Bir an once bir is bulun ve onunuze bakin. Gerekirse airbnb veya hotelde idare edersiniz. Onemli olan is bulmak!

Benzer Başlıklar

• 8
  • 65
  • 89
  • 675
Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

78

41.0k
Kullanıcı

4.4k
Konu

426.4k

| | | |