Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐⭐

KCC dosya onay işlemlerinde bu akşam itibariyle 93XX'lü dosylara ulaştı (Teyitli).
    Dün 91XX'ti. Günde 200 dosya işlemeye devam ediyorlar

• @Sevde-KILIÇ Yaşadığınız süreci o kadar detaylı ve güzel aleme almışsınız ki kendimi konsoloslukta hissettim. Yeni yaşamınız da mutluluklar dilerim yolunuz ve bahtınız açık olsun.

• @axlgnr Faydalı olduysa ne mutlu bana. Teşekkür ederim iyi dilekleriniz için. Sizin için de hayırlısı olur, en kısa zamanda vizenizi alırsınız umarım.

• @Mahmut-Baykan Öncelikle tebrik ederim. Bukadar uzun stresli bir bekleyişin ardından vizenize kavuşmanız mutluluk verici, yeni yaşamınızda başarılar dilerim. herşey gönlünüzce olsun. Yaşadığınız deneyimi detaylı olarak bizler ile paylaştığınız için teşekkürler.

• Merhaba Arkadaşlar,

Yaşadığım deneyimi anlatayım istedim. Bunlar Londra da sağlık muayenesine girecekler için önemli olduğunu düşünüyorum.

24.02.2022 de Londra Visa Medicals de sağlık muayenesine girdik. yetişkin için 330 paund küçük çocuklar için (12 yaşın altı) 140 paund ödedik. Muayene yaptılar. aşılarımızı kontrol ettiler. aşı eksikleri buldular. yetşikinler için 2 kovid aşısını mevcuri tutuyorlar. Türkiyede nasıl bilmiyorum. 04.03.2022 tarihinde de Londra da mülakata gireceğiz inşaAllah. aşılar mülakata yetişmiyor. dolayısıyla mülakattan sonra göndereceğiz aşı kayıtlarını. GP de aşılarınızı ilk geldiğinizde kayıt ettirmenizde fayda var. Çünkü gerekli gereksiz size aşı vurmaya çalışıyorlar. Dolayısıyla ilk olarak kayıt yaptırmakta fayda var elinizde aşı proofları varsa. Bunların dışında genel itibari ile sağlık muayenesi güzel geçti. Biz tercüman ile girdik. İngilizcesi orta seviye olanların tercüman tutmasına gerek yok diye düşünüyorum.

Selamlar
    Herkese başarılar

• ⭐⭐⭐

@aslhn, içinde söyledi: DV2022 Mülakat Deneyimleri

Merhaba,
    Mülakat ile ilgili birkaç sorum olacak, yardımcı olabilirseniz çok sevinirim
    1. Öncelikle evraklarda diploma isteniyor, aslını mı götürmem gerekir? yoksa e-devletten mezuniyet belgesi yeterli olur mu?
    2. 4 ay önce çalıştığım yer büyümeye giderek 2. bir ofis açtı ve bende o ofise geçiş yaptım. Yani DS260 formunda girdiğim yer ile şuan bulunduğum yer farklı. Bunu ayrıca bildirmem gerekir mi? Formda değişiklik yapmadım.
    3. Şuan nişanlıyım, bazı sebeplerden ötürü mülakat öncesinde planladığımız gibi evlilik yapamadık. Bu konu ile ilgili nasıl hareket etmem gerekir? Yine ilişkimi kanıtlamam gerekir mi?

1.Diploma orijinali ve bir fotokopisini götüreceksiniz (Zaten mülakattan 1 hafta önce hangi belgelerin ne olarak getirilmesi gerektiğine dair bir email alacaksınız konsolosluktan)

2.Hayır. İş değişiklilerini güncellemenize gerek yok, Kimse ilgilenmiyor bununla

3.Sadece evlilik ve doğum gibi aileye resmi katılımları bilgilendirmeniz gerekir. Nişanlılık bu kategoriye girmiyor. Bilgilendirmenize veya bahsetmenize gerek yok.

• Bu başlıktan bahsedildi. Kullanıcı:   gucarslan gucarslan 
  • ⭐⭐⭐⭐⭐

@barissarikaya tebrikler, gözünüz aydın.
    abd'deki hayatınızda mutluluk ve sağlık diliyorum.
    yolunuz da bahtınız da açık olsun..

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Sevde-KILIÇ tebrikler, gözünüz aydın.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Mahmut-Baykan tebrikler, gözünüz aydın.

detaylı anlatımınız için de ayrıca teşekkürler. bu deneyimler herkes için altın değerinde..

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Shila yazacağınız deneyimler kimsenin zamanını almıyor merak etmeyin 🙂
    herkes severek okuyor, keşke daha uzun olsa da diye de hayıflanıyor hatta..

tebrikler, gözünüz aydın. abd'deki hayatınızda mutluluk ve sağlık diliyorum.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@oesa tebrikler, gözünüz aydın.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@İBRAHİM bu kadar stres yapmaya gerek yokmuş değil mi 🙂

tebrikler, gözünüz aydın.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@elfkulak merhaba, ilk olarak tebrikler.
    AP'ye kalmadınız, forumda ve bu başlıkta da defalarca aktardığım CEAC statüleri bu şekilde ilerler. bugün gün içinde issued olacaktır..

at NVC ➡ in Transit ➡ Ready ➡ Refused ➡ AP ➡ Issued

en kısa sürede mülakat deneyiminizi foruma aktarmanızı rica ederim.
    yolunuz açık olsun..

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Aziz18 tebrikler, gözünüz aydın.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@marti2771 tebrikler, gözünüz aydın.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@aslhn

1- evet aslı gerekiyor.
    2- hayır yaratmaz, belirtmenize gerek yok.
    3- imkanınız varsa kesinlikle evliliğinizi yapın, en azından resmi olarak nikahınızı yapın ve eşinizle birlikte mülakata katılın. diğer türlü F2A süreci yaşamanız gerek ki bu da eşinizi yanınıza almanızın min 2-3 yıl sürmesi demek. tavsiyem resmi nikahınızı bir an önce yapın..

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@FUAT-ARI geçmiş olsun, darısı mülakata..
    güzel haberlerinizi bekliyoruz.

• Herkese merhaba. Biz de dün mülakatımız sonrası onayımızı aldık. Tecrübemizin detayını aşağıda paylaşıyorum. Ama ilk önce sevgili adminlerimize ve burada paylaşımda bulunmuş herkese teşekkürlerimi iletmek istiyorum. Sizler olmasanız bu iş hiç kolay olmazdı 🙏🏻

09:15'teki randevumuz için 08:50'de Kaktüs Cafe'nin önüne geldik. Emanete çantamızı, poşetimizi ve telefonlarımızı 15 tl karşılığında bıraktık (Kemeri bırakmanıza gerek yok 😁 )
    Konsolosluk önündeki sıraya dahil olduk. Saatimizi biraz geçtikten sonra bize covid formu doldurttular. Eşler için tek form yeterli dediler ve sadece ben doldurup imzaladım. Üstüne eşimin de adını yazdım. Sonra havaalanındaki gibi bir güvenlik kontrolünden geçip içeri girdik. Kapıdaki görevli bayan pasaportlarımızı aldı, AIS ile ilgili bir etiketi pasaportun arkasına yapıştırıp, bir de numara verdi. İçerisi oldukça kalabalık ve sıcaktı. Ara ara kapıyı açınca rahatladık.
    Önümüzde yaklaşık 13 kişi vardı. Ortalama 3 dk'da bir yeni kişi çağırılıyordu. Bir saate yakın bekledik. Sonra 7 numaralı bankoda numaramız yandı. 660 dolar ödememizi dolar ve para üstü gerekmeyecek şekilde yaptık.
    Yaklaşık bir 15 dakika daha bekledik. Bu sefer de 8 numaralı bankoda numaramız yandı. Gidip evraklarımızı teslim ettik. Mailde belirtilen sıra ile istemedi evraklarımızı bankodaki Türk hanım. O nedenle biraz uğraştık ama hallettik. AIS kaydı ve KCC'ye gönderilenleri istemedi. Yeni tarihli olan dökümanları verdik. Adresimizin önünde C/O eklemesini istedik. Askerlik belgesi istedi bu arada. Son bir iki gündür gündemde olduğu için yazmak istedim.
    Sonra tekrar bekleyiş başladı. Bir 10 dakika kadar daha bekledikten sonra sarışın olan beyaz amerikalı hanımda numaramız yandı. İkimizin de yeminlerini aynı anda yaptırdı. Önce benim, sonra eşimin parmak izlerini aldı. Bana sorduğu sorular sırası ile şöyleydi. Eşime hiç soru sormadı.

• Are you an engineer? - Yes I am a chemical engineer.
    • Where do you work? - I worked for xx and yy (Sesi çok az geliyordu o nedenle soruyu yanlış anlamışım ama cevap ile çok ilgilenmiyordu sanırım 🙂
    • Are you planning to work in same company? - No. I will work for another company which I do not know right now.
    • Where do you planning to live? - Houston, Tx.
    • Why is that? - Because of suitable job opportunities for me.
    • Have you ever been to US? - No I don't but my wife.
    • Your visa is approved. Congratulations. - Thank you. Have a nice day.
    • Good luck!

Sonra da dışarı çıkıp sarılmalar falan 🙂 Umarım herkes bu güzel anı yaşar. Tüm kalbimle diliyorum 🙏🏻

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@USAdana gözünüz aydın olsun, tebrikler.
    ailenizle birlikte güzel, mutlu ve sağlıklı bir hayat diliyorum sizlere.

• @USAdana sevdiğim bir çift olarak sizin adınıza çok sevindim, orada da görüşebilmek dileğiyle 🙂 Kemer detayı için teşekkürler 😃

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

150

40.9k
Kullanıcı

4.4k
Konu

426.0k

| | | |