Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• Merhaba Bir konu hakkında yardımınıza ihtiyacım var konu 1996 senesinde yaşımı bir yaş büyüttürmüştüm diplomanın arkasınada okul yönetimi tarafından düzeltme kaydı yapılıp mühürlendi vukuatlı nüfus kaydındada yaş düzeltmesi yapıldığı belirtiliyor mülakata giderken ekstra birşey yapmama gerek varmı bu arada asıl talihli eşim.

• @güler-özçelik mailinize cevap alabildiniz mi?

• @kenan-horasan asıl talihli eşiniz olduğu için birşey yapmanıza gerek yok. Hatta sizin diploma götürmenize gerek yok diye biliyorum, diplomayı asıl talihli götürüyor.

• @emirhanbrtc merhaba, yanlış bilgilendiriyorsam lütfen düzeltin sn.@smartcells, sn.@gucarslan, sn.@EzgiLera,
    Bahsettiğiniz evraklar T.C. Vatandaşı için zaten e-devletten kare kodlu olarak alınabiliyor. Bu durumda Aslı’da fotokopisi de aynı şekilde yazıcıdan çıkardığınız evrak olacak. Yani bu evraklar için resmî kurumlara gidip mühürlü alıp sonra fotokopi yapmanıza gerek yok.

• @ayla-can evet bu akşam geldi.

• @güler-özçelik, içinde söyledi: DV2022 (2022 Green Card Lotosu) Aşamaları

@ayla-can evet bu akşam geldi.

Onaylanmış mısınız?

• Selam herkese 😊
    Case onayları kaç binlerde güncel bilgi var mı acaba ?

• Merhabalar, 22.02.2022 de kcc ye mülakat durumumuzu soran bir mail atmıştım, cevabı bu akşam geldi;

Thank you for your inquiry.

Your case number is now current for interview processing. Once the interview date has been scheduled, you will receive notification via email to check https://dvprogram.state.gov. If you need to make changes to your DS-260 you should contact the consular section where you will be interviewed, or bring the information about your changes to your interview appointment. Because your case is ready to be scheduled, KCC can no longer unlock your application.

• @ayla-can onaylanmış mıyız uçok anlayamadım. Çünkü bana numaramın current olduğunu yazmışlar bildiğim bir şey yani.
    Benim takıldığım husus, numaramız kasım ayında current oldu. Sonrasında bir bebeğim oldu. @smartcells in de yardımlarıyla ds260 ı açmak yerine başvuru sahibi ekleme yaptım. Gelen mailde ds nize ekleme yapacaksanız onu şimdi yapın yada konsolosluğa gittiğinizde yanınızda götürün deniliyor. Bu genel olarak her cevaba iliştirilen bir detay mıdır yoksa benim durumuma özel olarak ds yi açtırmamış için bir uyarı mıdır?
    Sayfa yetkilileri bilgi paylaşırsa çok sevinirim.

• @güler-özçelik evet onay maili.

• @sfklkn34
    @smartcells
    merhaba. Merak ettiğim konu, Güler Özcelik in almis oldugu email tam olarak dosyasının inceleme sürecinin bittiğini ve dosyanın suan konsolosluğa iletildigi, konsolosluktan randevu için email beklemesi gerektiği anlamına mi gelmektedir?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@güler-özçelik merhaba, DS260 inceleme ve işlenme süreci bitmiş.
    sizin şuan KCC ile hiçbir işleminiz kalmadı, artık bütün sürecinizi konsolosluk ile ilerleteceksiniz. DS260'ı bile KCC açamaz artık.
    şuan sadece mülakat bekleyeceksiniz. başka bir şey yapmanıza gerek yok..

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@mstktlb evet, tam olarak bu anlama gelmektedir.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@xbens 9000'e yaklaştı.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@kenan-horasan sizin hiç bir şey yapmanıza gerek yok, ilgili belgeler sadece asıl talihli için isteniyor. (mahkeme kayıtları hariç)

• @sfklkn34 selamlar, ben pek öyle algılamadım çünkü durumumuz hala ceac da nvc görünüyor ready iken mülakat gelecek anlamına geliyordu. Fakat madem dosyamız onaylandı, durumumuz nvc den en azından bir sonraki aşamaya geçmiş olması gerekmez mi?

• @gucarslan teşekkür ederim yaş büyütmem mahkemeye başvurarak yapmıştım bu durumdada beklemek dışında birşey yapmayacağım doğru anladım dimi

• Birde mal varlığı ve banka hesapları benim üstümde asıl talihli eşim olmasından sebeb bir problem olurmu yoksa eşimin üzerinemi geçirin böyle yaparsam buda ayrı bir masraf olacak tabi

• @güler-özçelik merhaba farklı mail taslakları var ve sizin gönderdiğiniz taslak onay anlamına geliyor merak etmeyin. Ankara en son 2 şubat tarihinde mülakat dağıttı, bundan sonra dağıtılacak ilk toplu mülakatta siz de alacaksanız anlamına geliyor.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

100

40.9k
Kullanıcı

4.4k
Konu

425.4k

| | | |