Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @damladamla19 ben de bekliyorum ama henüz email gelmedi kendim de öne alamadım

• @orlandogücü benim banka hesaplarıma bakmadılar. Hiçbir ruhsat ve tapuda göstermedim. Zaten hiçbir evrak istemediler. Ama bu bakmayacakları anlamına gelmez. Bence kesinlikle ilk olarak daha önce başka bir ülkeye gidip geri döndüğünüze bakıyorlar. Yani bu büyük ölçüde etki ediyor. Bunlar benim tahminim.

• Ben çoğunluk şansa ve konsolosluk görevlisiyle enerjinin tutmasına yoruyorum.Hiç yurtdışına çıkmamış kişilere de vize verdiklerini duydum.

• Yasaklı

@burcu-boz, içinde söyledi: (B1/B2) Ziyaretçi Vizeleri: İŞ, TURİZM, TIBBİ TEDAVİ

@orlandogücü benim banka hesaplarıma bakmadılar. Hiçbir ruhsat ve tapuda göstermedim. Zaten hiçbir evrak istemediler. Ama bu bakmayacakları anlamına gelmez. Bence kesinlikle ilk olarak daha önce başka bir ülkeye gidip geri döndüğünüze bakıyorlar. Yani bu büyük ölçüde etki ediyor. Bunlar benim tahminim.

9 senedir aynı şirkette, VIP Proje yöneticisi ve Kıdemli IT uzmanı olarak çalılıyorum. Türkiye’ nin en büyük IT şirketindeyim. Hesabımda hatrı sayılır bir para vardı. 6 tane ülke gezdim. 9 senedir aktif Schengen im var. Şu anda hali hazırda 2 yıllık Fransa’ dan var. İyi bir gelirim var. Daha bu yaz 25 gün Yunan adalarında ve Atina daydım. Şirketimden mektubum vardı. Dahası da mevcut.

Hiç bir şeye bakmadan bu seferlik uygun göremiyoruz diyip verdi mi lime pasaportu kıvırcık kadın. Bu işin matematiği felan yok. Ama benim gördüğüm kadarıyla kadınlara pozitif ayrımcılık var. Bundan net eminim.

• @ping-pong, içinde söyledi: (B1/B2) Ziyaretçi Vizeleri: İŞ, TURİZM, TIBBİ TEDAVİ

@burcu-boz, içinde söyledi: (B1/B2) Ziyaretçi Vizeleri: İŞ, TURİZM, TIBBİ TEDAVİ

@orlandogücü benim banka hesaplarıma bakmadılar. Hiçbir ruhsat ve tapuda göstermedim. Zaten hiçbir evrak istemediler. Ama bu bakmayacakları anlamına gelmez. Bence kesinlikle ilk olarak daha önce başka bir ülkeye gidip geri döndüğünüze bakıyorlar. Yani bu büyük ölçüde etki ediyor. Bunlar benim tahminim.

9 senedir aynı şirkette, VIP Proje yöneticisi ve Kıdemli IT uzmanı olarak çalılıyorum. Türkiye’ nin en büyük IT şirketindeyim. Hesabımda hatrı sayılır bir para vardı. 6 tane ülke gezdim. 9 senedir aktif Schengen im var. Şu anda hali hazırda 2 yıllık Fransa’ dan var. İyi bir gelirim var. Daha bu yaz 25 gün Yunan adalarında ve Atina daydım. Şirketimden mektubum vardı. Dahası da mevcut.

Hiç bir şeye bakmadan bu seferlik uygun göremiyoruz diyip verdi mi lime pasaportu kıvırcık kadın. Bu işin matematiği felan yok. Ama benim gördüğüm kadarıyla kadınlara pozitif ayrımcılık var. Bundan net eminim.

😅😅 Bu saatten sonra cinsiyetmi değiştirelim yani hocam.
    Şaka bi yana bencede oraya gittiğimizde zaten karar almış oluyorlar , çok kafaya takmayım ben ozaman

• @ping-pong kesinlikle size katılıyorum.Bu işin matematiği yok.Üstte de dediğim gibi o gün ki şansınıza ve konsolosluk görevlisiyle olan enerjinize bağlı

• @ping-pong Kadınlar konusunda yüzde 100 haklısınız. Arkadaşımın eşi başvuru yaptı. Hiç yurt dışına çıkmadı. Pasaportu bile yoktu. Pasaport çıkarıp başvuru yaptı. Dedim onlara yuzde 99 ret yerseniz. Önce Avrupa'ya gidip gelin dedim ama. Dinlemediler beni. Tüm bunlara rağmen onay aldılar. Şu anda Amerika'dalar.

• Bu başlıktan bahsedildi. Kullanıcı:   OrlandoGücü OrlandoGücü 

• bende daha once yurt disina cikmadim umarim red almam.

fakat herkesten ozel olan seyim hala lisem devam ediyor ve 3.siniftayim (2022 haziran randevu tarihim)

daha once hic kendim gibi biri karsima cikmadi ve red mi onay mi aldiklarini bilmiyorum cogunluk +20 yasinda

• @rhino okuduklarımdan aklımda kalanları cevaplıyım bildigim kadarı ile. Sosyal medya kısmı forumda çıkıyor daha dikkatli inceleyin. Askerlik bilgisi yaptıysanız yazıcaksınız tabi. Pasaport ve kimlikte ne yazıyor ise onu yazın doğuö bilginizide. Ve forumu dolduran youtube videoları vs gibi kaynakları izleyip ekstra bilgi edinebilirsiniz. Örnek bir tatil planı gidilicek yer bilgisi yazıcaksınız ds160 a ancak herhangi bir sey satın almayın vize almadan tabiki. Kolay gelsin

• Bu başlıktan bahsedildi. Kullanıcı:   crazycells crazycells 

• @cokbekledik86 çoook sağolunnn

• @emirgenco çok teşekkür ederimm

• @mertem441 annem için başvurduk vizeye emekli kendisi bir kere ümreye yurtdışı çıkışı var inş sorun olmaz

• @ping-pong Son cümleye yüzde yüz katılıyorum... Onun öncekileri şaşkınlıkla okudum ve üzüldüm... Harbiden bu işin matematiği yokmuş ...

• @ping-pong, içinde söyledi: (B1/B2) Ziyaretçi Vizeleri: İŞ, TURİZM, TIBBİ TEDAVİ

Kardeşim ilk okuduğumda tam anlamamıştım, şimdi tekrar okuyunca jeton düştü. Sen bu halinle alamadıysan biz hiç alamayız vizeyi sanırım. Boşa heyecan yaptık desene 😔😔

• Turist vizesi için en yakın hangi tarihe randevu veriliyor şu an? Bunu nereden kontrol edebilirim?

• ⭐⭐⭐⭐

@ping-pong o zamanda söyledim şimdi de söylüyorum bence ds160 doldururken hata yaptın bir yerde ya da ds160 da yazdığınla orada söylediğin arasında fark vardı ondan alamadın. Gökçe hanımla başvur alamazsan ne istersen yaparım. ama alırsan beni yemeğe götürürsün ona göre 😎

• Yasaklı

@denizci10, içinde söyledi: (B1/B2) Ziyaretçi Vizeleri: İŞ, TURİZM, TIBBİ TEDAVİ

@ping-pong o zamanda söyledim şimdi de söylüyorum bence ds160 doldururken hata yaptın bir yerde ya da ds160 da yazdığınla orada söylediğin arasında fark vardı ondan alamadın. Gökçe hanımla başvur alamazsan ne istersen yaparım. ama alırsan beni yemeğe götürürsün ona göre 😎

Gökçe Hanım kim 😂

Develi de masa kurarım sana 🙃

• ⭐⭐

gokce hanim abd deki kredi karti gorevlisi degil miydi yanlis mi hatirliyorum...

• Merhabalar deneyimli arkadaşlarımızdan fikir almak istiyorum. Benim 1 ay önce randevuya girmem gerekirken kar yüzünden iptal oldu. O dönemde ds-260 tekrardan doldurup aynı zamanda seyahet rotamı da oluşturmuştum. Aynı zamanda oraya seminerlere katılmak istediğim için gittiğimi belirtmek adına bazı seminerlere kayıt olup onları da rotama eklemiştir. Şimdi tekrardan yeni seminerlere kayıt olup bu defa giderken yanımda götürsem şüphe uyandırır mıyım diye düşünüyorum? tavsiyelerinizi beklerim.

• herkese merhaba, daha öncede forumdan yardım almıştım cevap veren arkadaslara tekrardan teşekkurler. ben eşim le birlikte basvuru yapıcaz eşimin kardeşıde başvuru yapıcak acaba üçümüzde aynı anda mulakata gırmek ıcın nasıl bir basvuru yapmalıyız ve nasıl bir yol ızleemeylıyız acaba.teşekkurler sımdıden herkese

Benzer Başlıklar

• 3
  • 3
  • 5
  • 10
Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

120

40.7k
Kullanıcı

4.4k
Konu

424.1k

| | | |