Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @birisi hocam hani dedim ya ilk Brüksel'e gittim diye. İlk gece dışarı çıktım, yaş 20-21. Dedim Brüksel la bu, Avrupa'nın kalbi. Görülecek yerleri göreyim, meydanlarını gezeyim, şu işeyen çocuk heykelini göreyim.
    Aradım buldum işeyen çocuk heykelini. Gece saat 01:00 falan. Yaşlı bir dayı, sakallı, bildiğin Hacı Dayı, ilk gurbetçilerden. heykelin dibine yığmış tahta kasaları, heykelin altındaki taşa yaslıyor, ayağı ile kırıyor, çuvala atıyor. Selamu Aleykum dayı dedim. Ve aleykum selam yeğen diye karşılık verdi. O sırada 3-5 turist daha var heykelin dibinde, dayıyı bekliyor işi bitsin de fıtığraf çekilsinler diye. Dayı dedim napıyon, bura yeri mi bak millet bekliyor seni. Beklesinler bana ne dedi. Dedim dayı işeyen çocuk bu, hani dünyada en çok bilinen sanat eserlerinden biri. Dayı daha da sinirlendi, koparıcam pipisini zaten bu ne günah bişi dedi. Uzaklaştım oradan...
    "uyum sağlamak" dedin ya, evet yaşadığın bölgeye, şehire, ülkeye uyum sağlamak. ama önce yaşadığın dünyaya... haa dayıyı yargılamıyorum, o zaten Afyon'un bir köyünden kalkmış, Afyon merkezi dahi görmeden Avrupa'nın ortasına gelmiş. (bu arada Belçika çoğunluğu Afyon'ludur, özellikle Emirdağlıdır diye Afyon dedim, yoksa kötülediğim yok). Sorun eğitimde, kültürde, sistemde. Dayının kabahati hiç yok.

• @emirgenco kardeş vallahi pişman değilim. o zamanlar öyle gerekiyordu, şimdi böyle gerekiyor. pişmanlık yok ama bu yaştaki hayat görüşüm ve önceliklerim o yaşımda olsun çok isterdim. yazmak istediğim de bu zaten, az biraz gençlere öğüt olsun, belki bir çıkarım yaparlar diye.

• ⭐⭐

@suat-gunay Allah’a hamdolsun bende geldim usadayım tamda senin sıraladığın gibi Türkiye’de çocuk yetiştirmek. Aile kurmak ve onları korumak onlara güzel bir hayat sunmak çok zor

• @emirgenco oo hocam daha 2 ay olmamış bile. yolun, izin açık olsun, her şey gönlünce olsun, Tanrı yar ve yardımcın olsun...

• ⭐⭐

@suat-gunay hepimizin abi Allah güzel insanlarla karşılaştırsın çok mutluyum hamdolsun burada

• @emirgenco hocam zor zamanların da olacak. henüz canım cicim ayları. hele bir hasret başlasın ama vazgeçmek yok. oraya bir amaç için gittin, artık vatanın orası. elbette kültürünü unutmadan, değerlerini kaybetmeden ve çocuklarına aktararak doyduğun yer orası artık. inşallah aklındaki, gönlündeki her şeyi başarırsın. bunu yap ki arkadan gelenlere de yol yordam göster, yardımcı ol.
    nerdesin şu an?

• ⭐⭐

@suat-gunay inşAllah abim bir amacım vardı Türkiye’de yaşamamak hamdolsun Amerika oldu buraya geldim biraz şanslıyım Allah bana kurulu bir düzene gelmeyi nasip etti. Pensilvanya Philadelphiadayım abi

• @emirgenco ne güzel, ne mutlu sana... kurulu düzene gitmiş olman çok önemli. temiz eyalet, çok da düzenli yanılmıyorsam. işin de hazırsa misss...

• ⭐⭐

@suat-gunay şuanlık restaurantta çalışıyorum. Ama daha iyi bir iş hayatı oluşturmak için çalışıyorum nasip Allah rızkımızı bir yerden veriyor

• @emirgenco verşr kardeş verir. sen çalışıcam de, ne iş olduğu önemli değil.

• ⭐⭐

@suat-gunay öyle güzel abim Mevlam herkese nasip etsin

• @birisi trajikomik... kötü olan yapanlar yakalansa da alacakları ceza yok, ya da çok az.
    kamu malına ABD'de zarar versene, çalsana, kan alırlar yahu 🙂

• İlkay'ın yeni videosu denk geldi. çıldırmış yine, Walmart'ta etlere kilit takıldı diyen birileri varmış da, Walmart'ta videolamış 🙂
    bazı esprileri hoşuma gidiyor bu adamın yahu

• Bu ileti silindi!

• Bu sözü söyleyenler için, hitap ettikleri kitle belli

• @suat-gunay o orada bulunan yabanci bir youtuber in trolu oldugu soyleniodu gecenlerde de kaancars yada okan olabilir onlarin videoda da bahsi gecti oyle bi durum net yok. Var isede cok ama cok kotu bolgelerde olabilir fakat hic duymadik,denk gelmedik diyorlardi.

• Herkese iyi akşamlar. Bugün 22.02.2022 idi saat 22.22 de dilek diledim, umarım frekanslar açıktır, denk gelir de bu sene alırız greencard i 🙂

22.02.2022.22.22

• ⭐⭐

@orhancengizk inşAllah 🙂

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

77

40.2k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.1k

| | | |