Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @suleymanhvz diversity olarak seçmelisiniz

• Bilgillendirme için teşekkür ederim @WithNaz fakat yine de doctorun randevu alma tarihlerini etkilemiyor 😕 Bu kadar kısa sürede nasıl tüm günler ve saatler dolu oluyor anlamıyorum. Mülakat tarihi daha yeni belli oldu, ancak randevu alabilir duruma geldim ve alamıyorum. Mülakattan sonra teslim etme şansımız oluyor mu acaba bilginiz var mı ya da direkt gidip alamıyoruz sanırım.

• ⭐⭐⭐

@suleymanhvz, içinde söyledi: DV2022 Mülakat Deneyimleri

Bilgillendirme için teşekkür ederim @WithNaz fakat yine de doctorun randevu alma tarihlerini etkilemiyor 😕 Bu kadar kısa sürede nasıl tüm günler ve saatler dolu oluyor anlamıyorum. Mülakat tarihi daha yeni belli oldu, ancak randevu alabilir duruma geldim ve alamıyorum. Mülakattan sonra teslim etme şansımız oluyor mu acaba bilginiz var mı ya da direkt gidip alamıyoruz sanırım.

Öncelikle imzanızı düzenleyin. DV2022 kazananı iseniz CN nıumarası, DS260 gönderme tarihinizi ve mülakat gününüzü imzanıza taşıyın.

Mülakata sağlık raporu olmadan da girebilirsiniz. Bu durumda vizeniz onaylanırsa sağlık raporunu alıp elçiliğe ulaştırana kadar vizeniz basılmaz. Buna göre mülakat tarihinden sonra en yakın bir güne randevu almaya çalışın.

• @smartcells Anladım, açıklamanız için teşekkür ederim. Kazanan kız arkadaşım olduğu için, onun adına ben takip ediyorum süreci.

• ⭐⭐⭐

@suleymanhvz, içinde söyledi: DV2022 Mülakat Deneyimleri

@smartcells Anladım, açıklamanız için teşekkür ederim. Kazanan kız arkadaşım olduğu için, onun adına ben takip ediyorum süreci.

👍🏻
    Siz yine de yazın o bilgileri imzanıza. En altına kız arkadaşımın sürecini takip ediyorum diye not düşersiniz. Tuttuğumuz istatistikler açısından bu bilgiler önemli.

• ⭐⭐⭐

Önemli

Doktor muayenesi için Unganlar kliniği ek yeni randevu slotları açtı.
    Sağlık muayenesi için yer bulamayanlar uygun bir gün için şimdi randevu alabilir.

• @smartcells güzel haber, alamayan arkadaşlar hemen alsa bari yine dolmadan. Klinik ve konsolosluk birbirinden haberdar ve koordineli mi çalışıyor acaba merak ettim:) örneğin konsolosluk kliniğe diyor mudur acaba Nisan, mayıs, haziran yoğun olacak, bir sürü mülakat dağıtacağız, yıllık izinlerinizi ona göre ayarlayın falan diye hehe.

• ⭐⭐⭐

Hatırlatma

18-25 yaş arası erkekler ABD'ye giriş yaptıktan sonra 30 gün içinde Askerlik kaydını (SSS) yaptırmak zorundadır. Eğer bu yaş aralığındaysanız ilk günlerin koşturmasında unutup dönme ihtimaline karşı bunu "ABD'ye gidldiğinde yapılacak İlk İşler" notlarına en başta ekleyin ve ihmal etmeyin.

İleride vatandaşlık başvurusu yaptığınızda bu kaydı yaptırmadığınız için vatandaşlık başvurunuz red edilebilir. Zamanı geldiğinde vatandaşlığa başvuru yaptığınızda bu önünüze çıkacaktır. Bu konuda mağduriyet yaşamamak için bu kaydı kesinlikle yaptırın.

Geniş bilgiyi aşağıdaki linkte bulabilirsiniz:
    amerika-da-askerlik-kaydi-selective-service-system

• Herkese merhaba,

Bugün Unganlar'daki muayenemi tamamladım. Deneyimlerimi aktarmak istiyorum.

11:10'daki randevum için 10:45'te Unganlardaydım. 4. Katta yer alıyor. İçerisi biraz kalabalıktı, İranlılar çoğunluktu ama Arapça konuşan insanlar da vardı.
    Girer girmez dosyalarımı verdim, 2 dk oturduktan sonra fotoğraf çekmek için çağırdılar, bu esnada ateş ölçümü de yapıldı. Tekrar 2 dk oturduktan sonra muayeneye aldılar.

Doktor Mehmet Bey geldi, kilo ve boy ölçümü yapıldı. Sonrasında sadece alt iç çamaşırı kalacak şekilde soyunup önlük giyip uzandım. Tansiyonumu ölçtü, karnımı kontrol etti, boğazımı kontrol etti, derin nefes almamı söyleyip sırtımı dinledi.

Sorduğu sorular ve cevaplarım:

• Herhangi bir ameliyat geçirdin mi? (Evet 9 yıl önce septum deviasyonu ve 19 yıl önce diz kapağımda meydana gelen septik artrit dolayısıyla ameliyat oldum.)
    • Bunlarla ilgili şu anda bir şikayetin var mı? (Hayır)
    • Uyuşturucu kullanıyor musun? (Hayır)
    • Depresyon tedavisi gördün mü, psikolojik ilaçlar kullandın mı? (Hayır)
    • Daha önce ABD'de bulundun mu? (2009 yılında 3 ay kaldım)
    • ABD'de herhangi bir olaya karıştın mı, DUI(Driving Under Influence - Etki altında araç kullanmak) yaşadın mı vb? (Hayır)
    • ABD'ye girip çıkarken herhangi bir problem yaşadın mı? (Hayır yaşamadım)
    • 3 doz aşı olmuşsun, hiç COVID geçirdin mi? (Hayır geçirmedim)
    • Zatürre geçirdin mi? (Hayır geçirmedim)
    • Amerika'ya ne zaman gitmeyi planlıyorsun? (Nisan ayı içinde gitmeyi umut ediyorum.)
    • Mülakatın ne zaman? (7 Mart'ta)
    • Daha varmış 🙂

Daha sonra doktorun elinde 2 şırınga gördüm, ancak bana verilen faturada aşılama x3 yazdığı için 3 farklı etken madde ile aşılandım diye düşünüyorum.

Bunun için 250 USD karşılığı 3.395 TL kredi kartı ile ödeme yaptım.

Daha sonra Düzen Labaratuvarı için bir üst kata çıktım (5.kat), burada 47,5 USD karşılığı 643 TL kredi kartı ile ödeme yaptım. Biraz bekledikten sonra kan alımı için içeriye çağrıldım. Kan verdikten sonra bu katta göğüs röntgeniniz çekilecek denildi, ancak biraz bekledikten sonra görevli geldi ve 3. katta çekeceğiz diyip 3. kata indirildik.
    Sadece üzerimdeki tshirt'ü çıkardım. Derin nefes alarak bir çekim gerçekleştirildi, sonrasında normal nefes pozisyonunda bir çekim daha gerçekleştirildi.

Tüm işlemler tamamlanınca Unganlar'ın ofisine tekrar çıktım. Bir problem olursa arayacaklarını, yoksa ertesi gün 11-12 arası gelip dosyamı almamı söylediler. Teşekkür edip çıktım. Saat tam 12'de işlemlerim bitmiş oldu. Aklıma gelen ek bir şey olursa editleyeceğim.

• @funnelweb hayırlı olsun .olumlu mülakat deneyiminizide okumak nasip olsun.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@funnelweb geçmiş olsun.
    bunun üzerine bir de olumlu mülakat deneyimi geldi mi tamamdır 🙂

• @muhtaradana çok teşekkürler, inşallah 🙂

• @gucarslan amin 😃

• ⭐⭐

@funnelweb Daha varmış demesi doktorun 🙂
    Mülakatını da hızlıca sorunsuz halledersin umarım.

• @ezgilera inşallah raporu da temiz yazmıştır doktor bey 😃

• @funnelweb Tebrikler, çok sevindim sizin adınıza, önemli bir aşama daha geride kalmış 🙂 Ben çok alakasız bir şeye takıldım, Unganlar ve Düzen iki farklı kur politikası mı uygulamış acaba? :))

467b7f5e-f4af-4bc1-b926-e6d20119c19e-image.png

• @kryptonite yanlış yazmışım 3995 yerine 3395 olacak 🙂 düzelttim, teşekkürler.

• ⭐⭐⭐

@funnelweb, içinde söyledi: DV2022 Mülakat Deneyimleri

Herkese merhaba,

Bugün Unganlar'daki muayenemi tamamladım.

1 adım kaldı! 🙂

• @funnelweb Asıl biz teşekkür ederiz 🥳😊

• Yasaklı

@funnelweb Hayırlı olsun.

• Bu başlıktan bahsedildi. Kullanıcı:   boraozc boraozc 

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

86

41.2k
Kullanıcı

4.4k
Konu

427.5k

| | | |