Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐⭐

@emircav Merhaba, evet mezuniyet belgesini kabul ediyorlar. Hatta bazen diploma aslı olmasına rağmen e-devletten alınan mezuniyet belgesine bakılmış. Yani sanırım kare kodlu belge olunca daha güvenilir görüyor olabilirler.

• @programmer 1. sayfaya bakmıştım gözümden kaçmış olmalı. Teşekkürler.

• aıs kaydının çıktısını almayı unutanlar tekrar çıktı almak için nasıl bir yol izlemeliler.tşk

• @mha çıktısını mı almak gerekiyomus

• evet diye biliyorum siz aldınız mı

• Banka hesap dökümünü İngilizce mi Türkçe mi götürmemiz gerekiyor?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@mha ais hesabı açtığınız mail adresine onay gelir, oradan alabilirsiniz.

• ben de almayı unutanlar nasıl alır diye öğrenmeye çalışıyorum bilen var mı grupta acaba

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@mha ais kaydı yaptıysanız zaten mail adresinize onay sayfası gelir, onun çıktısını alırsınız mail adresinizden.
    tam olarak hangi kısmı öğrenmeye çalışıyorsunuz anlamadım?

• @gucarslan çok teşekkürler saol tşk

• @smartcells Abi merhabalar paylaştığınız linkte Şubat/9. günü istatiklerine baktığımda EU bölgesinde toplamda 4973 kişi vize almış/alacak seviyesinde olduğunu gösteriyor benim anladığım . Yani benim mesela case number 16 bin küsürlerde, önümdeki 4900 küsür kişi sıra ilerlemiş oldu demek galiba anladığım 9 şubat itibariyle . Doğru anlamışım değil mi ? Teşekkür ederim

• ⭐⭐⭐

@uzakyolsurucu, içinde söyledi: DV2022 (2022 Green Card Lotosu) Aşamaları

@smartcells Abi merhabalar paylaştığınız linkte Şubat/9. günü istatiklerine baktığımda EU bölgesinde toplamda 4973 kişi vize almış/alacak seviyesinde olduğunu gösteriyor benim anladığım . Yani benim mesela case number 16 bin küsürlerde, önümdeki 4900 küsür kişi sıra ilerlemiş oldu demek galiba anladığım 9 şubat itibariyle . Doğru anlamışım değil mi ? Teşekkür ederim

Avrupa bölgesinde 1-16K arasında boşluk oranı %25.
    Yani 1-16K arasında sadece yaklaşık 12 bin kişi var.
    Bu 12 bin kişiden 4900 küsuru vize almış veya almaya hazır.

• @smartcells kusura bakmayın merak ettiğim bir konu vardı. geçen yıllarda 50, 55 binlere kadar cn numarası varken bu yıl EU için yarı yarıya düştü 27.500 oldu. Bu nasıl oluyor iyi mi yoksa kötü bir şey mi yoksa hiç bir şey değişmedi mi

• Merhabalar, Green Card basımı için ödenmesi gereken 220 Usd Konsolostuk aşamasında vize ücreti ödenirken mi ödenebiliyor? Üsdatlardan dönüş olursa sevinirim. Sayg

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@huseyinme sorunuz için ilgili iletiyi inceleyin lütfen.

USCIS Immigrant Fee Ödeme (ekran görüntüleriyle)

• ⭐⭐⭐

@kitapsever, içinde söyledi: DV2022 (2022 Green Card Lotosu) Aşamaları

@smartcells kusura bakmayın merak ettiğim bir konu vardı. geçen yıllarda 50, 55 binlere kadar cn numarası varken bu yıl EU için yarı yarıya düştü 27.500 oldu. Bu nasıl oluyor iyi mi yoksa kötü bir şey mi yoksa hiç bir şey değişmedi mi

Aradaki boşluklardan kaynaklanıyor. Kazanan sayısı her bölgede aşağı yukarı aynıdır. Çok diskalifiye olunca bunlar aradan silindiğinde boşluklar oluşuyor, bu durumda numaralar büyüyor. Önceki yıllarda boşluk oranı %45-50'lere hatta daha yukarılara vurduğu oluyordu. Bu seneki (DV2022) Euro bölgesi boşluk oranı ortalama %25'te. Bu yüzden EU'da seçilmesi gereken sayıya daha küçük numaralarda ulaşılıyor.

Bunu şöyle düşünün; 10 tane yumurta seçeceksiniz. Önünüzde üzerlerine 1'den 100'e kadar numara yazılmış 100 tane yumurta var. İlk numaradan başlayarak sırayla kontrol ediyorsunuz. Sağlamsa sepete koyuyorsunuz. Çürükse sonraki yumurtaya geçiyorsunuz. Sepete 10 yumurta koyduğunuz zaman seçme işlemini tamamlıyorsunuz. Bu 100 yumurta arasında çok çürük yumurta varsa (boşluk) 10. yumurtayı bulana kadar örneğin 45. numaraya kadar ilerlemek zorunda kalıyorsunuz. Eğer az çürük yumurta varsa belki 27. yumurtaya geldiğinizde sepetinizdeki 10 yumurtayı tamamlıyorsunuz. Sepetinizdeki en büyük numara kaç olursa olsun her zaman 10 yumurta seçtiğinizden değişen bir şey yok.

Önceki yıllarda Euro bölgesinden 20 bin kişi seçmek için 45-50 binlere kadar ilerlemek gerekiyordu. Çünkü arada çok diskalifiye olduğuından 20 bini tamamlamak için numaralar büyüyordu. Bu yıl herhalde daha bilişnçli başvurular yapıldığından olacak diskalifiye oranı çok daha düşük olduğundan Euro bölgesinden 20K kadar talihli seçmek için başvuranlar arsında 27K'ya kadar ilerlemeleri yeterli oldu. Son numara 55K da olsa 27 K da olsa sonuçta euro sepetinde 20K talihli var.

• Merhabalar. 7 Mart tarihine mülakatım geldi fakat Unganlardan hiçbir şekilde randevu alamıyorum dosya numaram onaylandığı andan itibaren tarih bakmaya başladım fakat mülakatıma kadar olan bütün tarihler alınmış bu durumda elimden gelen nedir ne yapmam gerekiyor? Mülakatı ertelesem yeni tarihe 1 ay kalana kadar randevu almam yine mümkün değil ki o tarihe de Unganlardan randevu çıkacağı garantisi yok. Yardımcı olabilecek birisi var mı?

• @barış-buz Merhaba, Telefon ile ulaşarak durumunuzu açıklayıp, randevu almaya çalışmanız tavsiye ediliyor.
    Unganlar Pazartesi-Cuma günleri saat 17:00-19:00 arası telefonlara cevap veriyor. İsterseniz bu şekilde şansınızı deneyebilirsiniz.
    Ayrıca mülakata sağlık raporu olmadan girebilirsiniz. Raporu daha sonra ilettiğinizde vizeniz basılır.

• Bu ileti silindi!

• Bu durumda tüm gecikmelere, aksamalara rağmen bizlere de mülakat verilmiş olacaktı. Tabi önce ds gönderim tarihine göre gidip sonradan cn’ lere göre ilerleme olmasaydı.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

108

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

419.9k

| | | |