Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

IR-1/CR-1 süreci ve mülakat deneyimleri (ABD vatandaşı ile evlenip Türkiye'de Green Card almak)

• Dosyamız USCIS onayına gideli 1 ay oldu hala onay gelmedi:( genelde 1 hafta içinde geliyor sanırım. Şuan yavaş mi acaba bilen var mı ? 😞

• @saadet-i, içinde söyledi: IR1/CR1 sureci ve mulakat deneyimleri (ABD vatandasi ile evlenip Turkiye'de Green Card almak)

Dosyamız USCIS onayına gideli 1 ay oldu hala onay gelmedi:( genelde 1 hafta içinde geliyor sanırım. Şuan yavaş mi acaba bilen var mı ? 😞

Dosyanız Uscis tarafından onaylandı mı?

• @myusuf hayır hala aktif olarak inceleniyor kisminda

• merhabalar bir yardımınıza talep edicektim
    nişanlım meksikalıydı ve yakın zamanda abd vatandaşlığını aldı mart ayında türkiyeye gelecek evlilik işlemlerini başlatacağız
    acaba hangi belgeleri nereden temin etmemiz gerekiyor evlilik evrakları için yardımcı olabilirmisiniz ?

• @saadet-i, içinde söyledi: IR1/CR1 sureci ve mulakat deneyimleri (ABD vatandasi ile evlenip Turkiye'de Green Card almak)

@myusuf hayır hala aktif olarak inceleniyor kisminda

Dosyanız hangi servis center'da inceleniyorsa ona göre onaylanması biraz zaman alıyor. Bizim dosyamız Potomac Servis Center'daydı ve yaklaşık 1 yıl sonra onaylandı.
    Hangi SC'de olduğunuz eve gelen NOA1, yani Uscis'in dosyanızı aldığını bildiren kağıdın en alt, sol kısmında yazıyor.
    Dosyanızın hangi SC'de olduğunu öğrendikten sonra bu adresten

formlardan I-130'u ve SC'yi seçerseniz
    onaylanma zamanlarına bakabilirsiniz.
    Genellikle oradaki zamanlardan daha önce NOA2 onayı geliyor.

• @can-uğur-0, içinde söyledi: IR1/CR1 sureci ve mulakat deneyimleri (ABD vatandasi ile evlenip Turkiye'de Green Card almak)

merhabalar bir yardımınıza talep edicektim
    nişanlım meksikalıydı ve yakın zamanda abd vatandaşlığını aldı mart ayında türkiyeye gelecek evlilik işlemlerini başlatacağız
    acaba hangi belgeleri nereden temin etmemiz gerekiyor evlilik evrakları için yardımcı olabilirmisiniz ?

https://yesilkartforum.com/forum/topic/297/ir1-cr1-sureci-ve-mulakat-deneyimleri-abd-vatandasi-ile-evlenip-turkiye-de-green-card-almak?page=1&lang=tr&loggedin=true

Burada gerekli belgeler var.
    Tavsiye olarak İngilizce olmayan tüm belgeleri, nüfus kayıt örneğini, evlilik cüzdanının işlem görmüş sayfalarını İngilizce'ye çevirtip öyle yükleyin. Hem asıl belgeleri hem de İngilizce'ye çevirdiğiniz belgeleri yükleyin.
    Biz İngilizce'ye çevirmeden yüklemiştik. Bu çeviriler istendi.

• Bu başlıktan bahsedildi. Kullanıcı:   M MYusuf 

• @myusuf çok teşekkür ederim cevabınız için. Nebraska'da dosyamız. Gönderdiğiniz sitedeki sıra gelmişti zaten. Sıra geldikten sonra dosya durumu USCIS tarafından aktif inceleniyor olarak degisti 6 ocakta. Fakat onayı 1 ay oldu hala gelmedi. Genelde 1 hafta içinde onayı gelip nvc için dosya hazırlamak gerekiyor diye biliyorum. Ama şuan ne kadar sürede onay geliyor onu bilmiyorum

@myusuf çok teşekkür ederim cevabınız için. Nebraska'da dosyamız. Gönderdiğiniz sitedeki sıra gelmişti zaten. Sıra geldikten sonra dosya durumu USCIS tarafından aktif inceleniyor olarak degisti 6 ocakta. Fakat onayı 1 ay oldu hala gelmedi. Genelde 1 hafta içinde onayı gelip nvc için dosya hazırlamak gerekiyor diye biliyorum. Ama şuan ne kadar sürede onay geliyor onu bilmiyorum

Bazen dosyalar haber verilmeden başka servis merkezlerine gönderilebiliyor. Uscis'i arayıp sorun. Biz de ilk başta Nebraska SC'de olduğumuzu sanıyorduk, fakat eşim Uscis'i arayınca Potomac SC'de olduğumuzu öğrenmiştik.

• @myusuf merhabalar benim istediğim türkiyede evlenmek için doğum belgesi ve bekarlık belgesini nişanlım amerikadan hazırlayabilirmi kendisi meksikalıydı daha yeni amerikan vatandaşı oldu örneğin doğum belgesini nereden almalı

• @can-uğur-0, içinde söyledi: IR1/CR1 sureci ve mulakat deneyimleri (ABD vatandasi ile evlenip Turkiye'de Green Card almak)

@myusuf merhabalar benim istediğim türkiyede evlenmek için doğum belgesi ve bekarlık belgesini nişanlım amerikadan hazırlayabilirmi kendisi meksikalıydı daha yeni amerikan vatandaşı oldu örneğin doğum belgesini nereden almalı

Bu konuda bilgim yok. Bilen birisi cevaplarsa iyi olur.

• @can-uğur-0 nişanlınız meksikadan doğum belgesi cıkartıyor ve bunu apostille yaptırıyor ( eger meksika lahey sözleşmesine üye ülkerden ise , internette ararştırırsanız varmı kontrol edersiniz) apostilli doğum belgesinden sonra affidavit of single status kagıdı hazırlayıp ( nette örnekler var )noter onayı yaptıracak,onuda yaşadagı yer vitals kayıtları ile ilgilenen yere götürüp apostil ettirecek. O evrakları tr de yeminli tercüman ile türkçe ceviri ve noter onayı yaptıktan sonra belediyeye basvurabiliyorsunuz. Biz o şekilde yapmıştık.
    Veya doğum belgesi meksikadan apostilli alınıp , affidavit of single status belgesini ankara konsoloslugu veriyor ancak onada randevu ve ankaraya gitmek gerekir. Kolaylıklar diliyorum

• teşekkür ederim saolun

• Merhabalar @AE123
    Potomac facebook grubundaki eş durumunda bir paylaşıma göre;

Centre: Potomac
    PD: 19th of February 2021
    Actively reviewing 1: May 13th 2021
    Actively reviewing 2: 9th of February 2022
    Approved: 9th of February 2022
    US Citizen/Ireland
    olan dosya onaylanmış. Görünce paylaşmak istedim. Hayırlısıyla inşAllah sizin de az kalmıştır.

• @MYusuf , hocam cok sagolun insallah bu hesapla bizde 1 2 aya onaylaniriz adamlar cidden nuh diyip Peygamber demedi inlete inlete onaylicaklar ama şu pandemide cidden burnumuzdan geldi yeminle.

• @yonca_2020 yonca hanım merhaba sağlık kontrolü ve mülakat nasıl geçti ? Bize detay vermeniz mümkün mü? Nasıl sorular soruldu ? Hangi belgeler istendi?

• @MYusuf yusuf bey merhaba siz nvc ye ödeme yaptıktan kaçgün sonra ds260 formu açıldı ve doldurmanıza izin verdi

• @cokbekledik86, içinde söyledi: IR1/CR1 sureci ve mulakat deneyimleri (ABD vatandasi ile evlenip Turkiye'de Green Card almak)

@MYusuf yusuf bey merhaba siz nvc ye ödeme yaptıktan kaçgün sonra ds260 formu açıldı ve doldurmanıza izin verdi

Noa2 bize 23 Ocak'ta, Türkiye saatiyle sabah erken gelmişti.
    23 Ocak akşamı birinci ödemeyi kabul etti.
    24 Ocak günü ikinci ödemeyi kabul etti.
    26 Ocak'ta Türkiye saatiyle gece saat 5 civarında formu doldurmaya başladık.

• @myusuf teşekkür ederim detaylı bilgilendirmeniz için

• Mwrhaba ben I130 formunu online doldurdum.106 gün oldu “case was received and receipt notice was sent” aşamasında. 3 ayı geçti tahmini ne zaman onaylanır ve bundan sonraki aşamada ne yapacağım bilgi veriri misiniz? Hangi formları dolduracağım,ne belgeler gerekiyor? Teşekkürler

• @gmt sizin randevü tarihiniz belli oldumu acaba

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

144

41.1k
Kullanıcı

4.4k
Konu

427.3k

| | | |