Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐⭐⭐⭐

@efe-kansaslıoğlu corona bitiyor ondan bize çıkacak amerika yoluna giriyor büyüme 5.3 beklerken 6.9 çıktı bize hazırlıyorlar

• Geçen yılın bekleme odasında 10k iletilere Nisanda ulaşmıştık bu yıl forumun maşallahı var ocak bitmeden 10bin ileti geçilmiş bile 😎

• @ahmetty her geçen gün umutlar azalıp ülke değiştirmek isteyenlerle doluyor pasaport kuyrukları.. pasaportu olanlar yeşilkart forum sitesi müdavimi oluyor.. 🗽🗽 iyi ki var forum adminleri 🗽🗽 @crazycells

• ⭐⭐

Kaldı 99 😊

• Gecen sen Ne saymıstım 100 den geriye Vayy Be zaman Ne Cabuk gecıyor tampacılar vardı ne oldu acaba

• ⭐⭐⭐⭐⭐

mayıs ayında açıklanıp kazandıktan sonra bana mülakat tarihi gelmezse bu videoyu göndericem. Ne demiş büyüklerimiz tatlı dil yılanı deliğinden çıkarır

• ⭐⭐

@bitkicel, içinde söyledi: DV2023 Sohbet Odası

Gecen sen Ne saymıstım 100 den geriye Vayy Be zaman Ne Cabuk gecıyor tampacılar vardı ne oldu acaba

Orlando, tampa takımı halen burada. Biz hep buradayız. Kuzenim Boca Raton'da doktor kafam karıştı acaba tampa mı boca raton mu?

• ⭐⭐⭐⭐

@gariban bir benim kimsem yok abd de. Herkesin bi akrabası var. Ne güzel...

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@denizci10 sen iste sana yaratırız ayıp ediyorsun.

• ⭐⭐

@denizci10, içinde söyledi: DV2023 Sohbet Odası

Hayatım boyunca görmedim, halam ben çocukken öldü çocukları da bizimle hiç görüşmediler. Varlığından ve orada olduğundan 5 hafta önce haberim oldu. Yardımcı olacağını düşünmüyorum. Eğer kazanırsam böyle bir talebimin olacağını da düşünmüyorum. Emin olun sizi burada daha çok tanıyorum, hiç tanımadığım birinden yardım istemek dilencilik gibi geliyor. Gene de kuzen belki kan çeker o bana yardım etmek için teklif gönderirse değerlendiririm.

• @denizci10 guzelmi mi degilmi orasi tartisilir istinaslar haric bir cogu oraya gidince belki duzeninin bozulacagi korkusu ile yada benzer baska sebeplerden dolayi geride birakdiklarina pekde sicaksever davrandiklari soylenemez ..
    Tabi arada iyi nitelikli ve nicelikli insanlari,dostlari ve akrabalari basinda da soyledigim gibi konudan tamamen bagimsiz tutuyorum.

• @gariban guzel nezih suc orani dusuk ama daha cok is kollari acisindan biraz dusuk daha cok belli bir kazanc ve ustu yada belli bir refah duzeyini yakalayanlarin tercih ettigi bir bolge olarak biliyorum yazilan cizilen ve anlatilanlardan 🙂

• ⭐⭐

Gün saymaya başlamış millet. Buraya sayaç bırakayım ben de. Şuan itibarı ile 14 hafta 1 gün 6 saat 25 dakika var.

Sayaç @Ali-Ege-Can-0 'a aittir.

• İlk defa başvurduk bu sene ve nedendir bilmiyorum, tek seferde çıkacak gibi hissediyorum 🤣🤣

• ⭐⭐

Merhabalar Forum Ailesi,

Bugün günlerden Houston, TX

ho.png

1837 yılında kurulan Houston şehri,Amerika Birleşik Devletleri’nin Teksas eyaletinde yer alır. Eyaletin doğusunda bulunan kentin 2 milyonu aşkın nüfusu vardır. Houston büyük metropol bölgesinin nüfusu ise 5 milyon kadardır. Teksas eyaletinin en büyük şehri olan Houston, ABD’nin ise en büyük dördüncü şehridir. Galveston Koyu’nda bulunan Houston, Teksas Körfezi kıyısındadır. Şehrin içinden geçen nehirden dolayı “nehir şehri” anlamına gelen “Bayou City” olarak da bilinir. Kentin orijinal takma adı ise NASA’ya ait bir uzay merkezine ev sahipliği yapmasından dolayı “Space City”dir. Houston Limanı dünyanın en işlek on limanından biridir. Enerji ve havacılık sektöründeki etkinlikleriyle bilinen bir kenttir. Houston, 1836 yılında New Yorklu iki emlakçı olan John Kirby Allen ve Augustus Chapman Allen tarafından satın alınmıştır. Bu iki girişimci burada daha sonra adı Sam Houston olan bir yerleşim yeri kurmuşlardır. 1837 yılında birleştirilen kent 1839 yılına kadar Teksas Cumhuriyeti’nin başkenti olmuştur. Daha sonra başkent Austin’e taşınmıştır. Houston’da yaşayan insanların %36’sı İspanyol, %17’si froamerikan, %9’u Asyalıdır.

houston2.jpg

Çok kültürlü yapısıyla ve yüksek yaşam standartlarıyla göze çarpan bu şehrin turistik etkinliği oldukça yoğundur. Her yıl milyonlarca turisti ağırlayan kent ziyaretçilerine gezilip görülmeye değer onlarca müze, doğa alanı, bilim merkezi ve eğlence alanları vaat etmektedir. Şehir merkezinde bulunan Theater District’te kültür ve sanata doyabileceğiniz gibi eğlence
    merkezlerinde eğlenebilir, restoranlarda lezzetli Houston yemeklerini yiyebilirsiniz. Museum District’te ise farklı kategorilerdeki müzeleri gezebilirsiniz. Bu müzelerden en ilgi çekici olanları Houston Museum of Natural Science ve Buffalo Soldiers National Museum’dur. Toplamda
    337 parka ev sahipliği yapan Houston, şaşırtıcı doğa alanlarıyla her daim ziyaretçilerin durak noktasıdır. Çok geniş alanlara yayılmış ve içinde birbirinden farklı sürprizlerin sizi beklediği Hermann Park, Memorial Park ve Sam Houston Park bunlardan bazılarıdır. Hermann Park’a
    geldiğinizde mutlaka Houston Zoo’yu ziyaret etmelisiniz. Burada yüzlerce farklı hayvan türünü yakından inceleyebilir hatta onları besleyebilirsiniz. Kentin ilk botanik bahçesi Herman Brown Park da görülmeye değer yerlerdendir.

houston3.jpg

Sporseverler için harika bir kent olan Houston’da spora ait her türlü izi bulabilirsiniz. Hemen hemen tüm spor dallarındaki profesyonel liglerde bir spor takımına sahip olan kentte en yaygın sporlar basketbol, futbol, golf ve araç sporlarıdır. NBA’nin başarılı takımlarından Houston Rockets takımı bu kenti temsil etmektedir. Houston Rockets’in basketbol maçlarını oynadığı Toyota Center ve Houston Texans isimli futbol takımının stadyumu olan NRG Stadium kentin en büyük spor kompleksleridir. Oldukça kullanışlı bir şehir içi ulaşımına sahiptir. Kentte üç adet metro güzergâhıyla birlikte, binlerce otobüs hizmet vermektedir. En çok kullanılan ulaşım araçları raylı sistemler, otobüsler, taksiler ve bisikletlerdir. Houston bisiklet dostu bir şehirdir. Kentin belirli bölgelerinde yer alan kiralama alanlarından bisikletinizi kiralayıp size ayrılan yollarda ulaşım sağlayabilirsiniz. Houston’a geldiyseniz mükemmel bir gece hayatının sizi
    beklediğini söyleyebiliriz. Western temalı barlar, birbirinden lezzetli likörlere sahip şirin mekanlar ve konseptli gece kulüplerini burada bulabilirsiniz. Kent gece kulübü ve eğlence mekanları bakımından her kesimden insana hitap edebilecek kadar geniş bir yelpazeye sahiptir. Genellikle Downtown ve Midtown bölgelerinde yoğunlaşan bu mekânlarda turistler kadar yerli halk da yoğunluğunu hissettirmektedir.

houston4.jpg

Houston’a festivaller kenti demek yanlış olmaz. Yılın her ayında bir festivale rastlamak mümkün. Houston Livestock Show and Rodeo’da kıyasıya rekabetin görüldüğü rodeoları izleyebilir, festival sonunda ünlü şarkıcıların konserleri eşliğinde eğlenebilirsiniz. Eğer spor hayatınızın ayrılmaz bir parçası ise Tour de Houston’da binlerce kişiyle birlikte büyük maratona katılabilirsiniz. Kentin diğer meşhur festivalleri ise Japon Festivali, Houston Barbekü Festivali, Houston Caz Festivali ve
    Pride Houston’dır. Alışveriş yaşamına dair geniş seçeneklere sahip olduğunuz bu kentte, Galleria gibi büyük alışveriş merkezlerinde son moda ürünleri satın alabilir; Harwin Drive bölgesinde sıkı pazarlıklar sonucunda birbirinden şık vintage ürünlerini sevdikleriniz için inceleyebilirsiniz. Houston’da her köşe başında çiftçilerin kendi ürettikleri organik sebze ve meyveleri sattıkları tezgâhları görebilirsiniz. Houston sıcak ve nemli iklimiyle her yıl ziyaret edilebilir gibi görünse de yılın belli dönemlerinde fazla yağış alır. Bu sebeple Houston’ı ziyaret etmek istiyorsanız yağışların ve sıcaklıkların makul derecelerde olduğu şubat-nisan ve eylül-kasım dönemlerini tercih etmelisiniz.

houston5.jpg

• @denizci10, içinde söyledi: DV2023 Sohbet Odası

Var da greencard çıkmayınca, her yaz görmek dışında bir işe yaramıyor 🙂

• @alrzblgn, içinde söyledi: DV2023 Sohbet Odası

İlk defa başvurduk bu sene ve nedendir bilmiyorum, tek seferde çıkacak gibi hissediyorum 🤣🤣

İlk başvurularda öyle oluyorda, sonra hiç çıkmayacakmış gibi gelmeye başlıyor. En azından bende böyle 🙂

• @teachersnm İnşallah bu sene kazananlardan olursunuz 🙂 o kadar azimle başvurmuşsunuz ki sizin için dua etmek geldi içimden

• @denizci10, içinde söyledi: DV2023 Sohbet Odası

Yalnız değilsin abi 😀

• @denizci10 biliyorsunuz ki kimsesizlerin kimsesi sayın @semavi var. buradaki kimse orada kimsem yok demesin bence 🙂

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

101

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

419.9k

| | | |