Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

IR-1/CR-1 süreci ve mülakat deneyimleri (ABD vatandaşı ile evlenip Türkiye'de Green Card almak)

• @sertas

NVC ye
    nufus kayit ornegi tr/eng,
    arsivli sicil kaydi eng,
    pasaport resim sayfasi, resim,
    bosanma ilami tr/eng (varsa), aile cuzdani tr/eng,
    864 es sponsor belgesi, return transcrip/w2 ve 1099,
    es vatandaslik belgesi,
    ehliyeti

• @yonca_2020 Teşekkür ederim🙏

• @myusuf, içinde söyledi: IR1/CR1 sureci ve mulakat deneyimleri (ABD vatandasi ile evlenip Turkiye'de Green Card almak)

Merhabalar.
    10 Ocak 2022 tarihinde eksik evrak olarak İngilizce tercümesi istenen evlilik cüzdanı ve doğum belgesi (nüfus kayıt örneği) belgelerimizi Uscis'e yüklemiştik.
    10 Ocak 2022 tarihinde belgelerin alındığı bildirimi geldi.
    18 Ocak 2022 tarihi itibariyle tekrar aktif olarak inceleniyor bildirimi geldi.

Merhabalar.
    19 Ocak 2022 itibariyle I-130 dosyamız Uscis tarafından onaylandı Allah'a şükür.
    Hayırlısıyla, bekleyen herkes bir an önce sevinçli haberlere ulaşır inşAllah.

• @ae123
    Takip ettiğimiz Facebook grubunda şöyle bir paylaşım var;

''So happy to be posting this! Received my NOA2 today for CR1.
    NOA1: February 3rd 2021
    Actively reviewing: March 6th 2021
    NOA2: January 19th 2022.
    350 days in total!
    I sent my K1 on the 22nd of December. I don’t think this did anything as nothing appears in the USCIS account that it was received nor was there any update on it.''

Görünüşe göre Potomac SC Şubat başvurularına geçmiş.

• @myusuf Tebrik ederim👏👏👏

• merhabalar i130 formları gonderdik esim icin. Aldıklarına dair bildirim geldi. sonrasındaki bilgilendirmeler icin internetten bir hesap acmamız gerekiyor mu sanki bir yerde oyle bisey okumustum bize bir numara gondererek o numara ile surec internetten takip edilebiliyormuyuz. 1 ay once gonderdim i130 formu. lutfen biligilendirerseniz sevinirim yeniyim bu siteye tesekkurler

• @myusuf Tebrikler 👏 👏 👏 👏 👏 👏 👏 👏 👏

• @myusuf çok tebrikler! biz de yeni tüm NVC dökümanlarımızı submit ettik. Umarım bundan sonraki süreç hem sizin hem bizim için hızlı ilerler.

• @MYusuf , bilgilendirme için çok teşekkür ederim. Şubat ayına bakmaya başladıysa Potomac muhtemelen bize de heralde 2 3 aya cevap gelir diye düşünüyorum.

• @gmt, içinde söyledi: IR1/CR1 sureci ve mulakat deneyimleri (ABD vatandasi ile evlenip Turkiye'de Green Card almak)

@myusuf çok tebrikler! biz de yeni tüm NVC dökümanlarımızı submit ettik. Umarım bundan sonraki süreç hem sizin hem bizim için hızlı ilerler.

Teşekkürler.
    Hayırlısıyla inşAllah herkesin işlemleri hızlıca geçsin.

• @ae123, içinde söyledi: IR1/CR1 sureci ve mulakat deneyimleri (ABD vatandasi ile evlenip Turkiye'de Green Card almak)

@MYusuf , bilgilendirme için çok teşekkür ederim. Şubat ayına bakmaya başladıysa Potomac muhtemelen bize de heralde 2 3 aya cevap gelir diye düşünüyorum.

Aklıma geldi sizin için baktım.
    Hayırlısıyla inşAllah daha önce gelsin.

• Merhaba.

US vatandaşları için Vermont'ta Mayıs dosyaları onaylanmaya başladı diye okuyorum. Şubat-Mayıs arasını 1 aylık bir süreçte geçtiler.

Bilginize.

• Nvc'den henüz mail gelmedi. Biz önceden belgeleri hazırlamaya çalışıyoruz.
    Pasaportun kimlik bilgileri ve fotoğraf olan ilk sayfasının fotoğrafını çekiyorum. Biraz parlama oluyor.
    Normal fotoğrafta da yüzde değil, boşluk tarafında parlama oluyor. Sorun olur mu?

• Forum sitesinde henüz yeniyim 10 kasımda bize mail geldi sisteme girdiğimiz de mesaj kutusun da evlilik cüzdanının çok önemli olmayan bi yerinin silik çıktığı yazıyordu. Geri kanlan yüklediğimiz bütün evraklar onaylandı. Avukatımızla konuştuğumuz da bunun çok önemli olmadığının evlilik cüzdanının elle yazılmadığı için böyle olduğunu çoğu dosyasın da bu şekilde gönderdiğini söyledi. 2 ay sonra biraz araştırmalarımla evlilik cüzdanını avukata tekrar yüklettik herhangi bi gün maili vs gelmediği için. Bu durum bizim için süreci biraz daha uzatır mı bundan sorun çıkar mı ? Ayrıca avukatımız arkadaşımız düğün hediyesi olarak işlemlerinden masraf almadı. Bizi oyalama gibi bi durumu olması söz konusu değil. Cevaplarınız için şimdiden çok teşekkür ederim 🙂

• @myusuf risker girmeyin bir kirtasiyeden yaptirin PDF olarak size yollasinlar.

• @myusuf belgelerinizi taratin bence fotoğraf net olmaz en basit yazıcının bile taratma özelliği oluyor.

• Merhabalar.
    23 Ocak 2022 itibariyle NVC'den 2 tane bildirim maili geldi Allah'a şükür.

• @yonca_2020
    @ecom
    Cevaplarınız için teşekkürler. Allah razı olsun.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

70

40.7k
Kullanıcı

4.4k
Konu

424.3k

| | | |