Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @btxtr cok super bi bilgi olmus tesekkur ederim. biz de dedik bize yetmiyor degil ama ben o islerden cok paralar kaybediyorum dedim tamam one cikmasi icin boyle yapmamiz gerekiyor kanit istediklerinde yollarsiniz zaten dediler. cunku zaten maas prooflari yaptik esim beni bin kere sponsor edebiliyor. hani ben sunu dusunuyorum niye 5 dolarin hesabini yapayim turkiyede miyiz ? gideyim duzgunce calisip da guzelce yasayayim. aldik bi risk bakalim kadin bu ikisi baglantili degil dedi gorecegiz insallah degildir

• @mazk2104, içinde söyledi: ABD Vatandasi ile Amerika'da evlenip Green Card almak

@btxtr cok super bi bilgi olmus tesekkur ederim. biz de dedik bize yetmiyor degil ama ben o islerden cok paralar kaybediyorum dedim tamam one cikmasi icin boyle yapmamiz gerekiyor kanit istediklerinde yollarsiniz zaten dediler. cunku zaten maas prooflari yaptik esim beni bin kere sponsor edebiliyor. hani ben sunu dusunuyorum niye 5 dolarin hesabini yapayim turkiyede miyiz ? gideyim duzgunce calisip da guzelce yasayayim. aldik bi risk bakalim kadin bu ikisi baglantili degil dedi gorecegiz insallah degildir

Siz tam olarak nereyi aradınız? Congressman dedikleri kişi bu mu acaba 😕

• @btxtr uscis in call centerini aradim orada israrla yardimci olmak isteyen bi yapay zeka var. ona appointment yapmak iostiyorum interview app. dedim birine aktariyor oyle yapinca. aktardigi kisi de yardimci oluyor. emma falan halletmedi benim isimi. keske halletse. bi de bilmiyorum emmaya ne sormam lazim

• @orcunorcun1881 merhaba basvurduktan sonra cikmamaniz gerekiyor aos sureci iptal ediliyor. basvurmadan cikip da tr de basvurursaniz surec bitene kadar buraya giremiyorsunuz ( ikinci cumlede yanlisim varsa lutfen duzeltin. ) benim sordugum avukatlar 3500-5000 dolar civari 3 seferde odemek uzere actilar kapiyi. kendiniz de yapabilirsiniz basvurunuzu esinizin ingilizcesi iyiyse sayet.
    calisma izni genel olarak 4-6 ay deniyor fakar eyaletten eyalete de degisiyor. ben uscisi aradigimda benim minimum 12-16 ay icinde calisma izni alacagim soylendi. bazi insanlar direkt bunlari almadan 6 ayda gc aliyorlar. bu kadar degisken. bu yuzden yasadiginiz yerin field officeine gore uscis web sitesinden processing suresine bakabilirsiniz. size ortalama bir vakit verir.
    3. sorunuz hakkinda bir bilgim yok.

• @mazk2104 Bugün post date'i September 27 olan birisi EAD Approved diye post yayınlamış. Boston'da yaşıyormuş. Garip garip şeyler oluyor 🙂

• @mazk2104, içinde söyledi: ABD Vatandasi ile Amerika'da evlenip Green Card almak

@orcunorcun1881 merhaba basvurduktan sonra cikmamaniz gerekiyor aos sureci iptal ediliyor. basvurmadan cikip da tr de basvurursaniz surec bitene kadar buraya giremiyorsunuz ( ikinci cumlede yanlisim varsa lutfen duzeltin. ) benim sordugum avukatlar 3500-5000 dolar civari 3 seferde odemek uzere actilar kapiyi. kendiniz de yapabilirsiniz basvurunuzu esinizin ingilizcesi iyiyse sayet.
    calisma izni genel olarak 4-6 ay deniyor fakar eyaletten eyalete de degisiyor. ben uscisi aradigimda benim minimum 12-16 ay icinde calisma izni alacagim soylendi. bazi insanlar direkt bunlari almadan 6 ayda gc aliyorlar. bu kadar degisken. bu yuzden yasadiginiz yerin field officeine gore uscis web sitesinden processing suresine bakabilirsiniz. size ortalama bir vakit verir.

@mazk2104, içinde söyledi: ABD Vatandasi ile Amerika'da evlenip Green Card almak

@orcunorcun1881 merhaba basvurduktan sonra cikmamaniz gerekiyor aos sureci iptal ediliyor. basvurmadan cikip da tr de basvurursaniz surec bitene kadar buraya giremiyorsunuz ( ikinci cumlede yanlisim varsa lutfen duzeltin. ) benim sordugum avukatlar 3500-5000 dolar civari 3 seferde odemek uzere actilar kapiyi. kendiniz de yapabilirsiniz basvurunuzu esinizin ingilizcesi iyiyse sayet.

Cevabınız için çok teşekkür ederim
    Eşim Amerikalı ingilizcesi harika seviyede
    Ama eksik falan yaparsak sorun olur diye çekiniyorum
    Avukatlar da çok para istiyorlar 3000 dolarlık bir hizmet görememekteyim..
    Yok kalıcam artık bu kadar bekledikten sonra 3 ayı geçkin süredir burdayım
    Avukat ücreti 3000
    Form ücretleri toplam 1760 dolarmış
    Başka ne gibi masraflar var ?
    Sağlık raporu vs ne kadar tutuyor
    Ya da başka bilmediğim şeyler mevcut mu?

• @orcunorcun1881 Ben tüm formlarımı kendim doldurdum, başka bir durum için gerekmedikçe avukatla çalışmayı düşünmüyorum. Büyük paralar bence. Formlar için 1750 dolar + medical examination ($300-$900 arası - hastaneye, eyalete, yapılacak aşılara vb birçok şeye göre değişebilir) (bunu diğer formlarla birlikte göndermeniz şart değil, mülakata da götürebiliyorsunuz)

• @orcunorcun1881 Ek masraf olarak, konsolosluktan İngilizce nüfus kayıt örneğinizi almanız gerekiyor. Konsolosluğa yakın değilseniz bu olabilir.

• @btxtr Konsolosluktan alacağımız nüfus kayıt örneğini direkt ingilizce veriyorlar değil mi?
    Bir daha İngilizceye çevirmeye gerek kalmıyor?
    Bana en yakın olan Miami
    Bunu ne zamana kadar almam gerekiyor sizce?
    Önceden almamda bir sıkıntı olur mu?

• @btxtr Vallahi harikasınız..

Keşke ben de böyle bilgili olsam..İnsan içine girmeden öğrenemiyor maalesef..

Eşim de Amerikalı ama çekiniyor işte
    Yanlış olursa uzar falan diyor..Tekrar doldurmak gerekirmiş o zaman

Sizi medeni cesaretinizden ve bilginizden dolayı kutlarım..

• @orcunorcun1881 Açıkçası ben daha bu mevzuların hiç içine düşmeden YouTube'da Ecem ve Ömür'ün videosuna denk gelmiştim ve onların gayet düzenli, organize bir şekilde doldurduklarını ve işlerini sorunsuz hallettiklerini görünce başka bir şey yapmayı hiç düşünmedim bile. Bu forumdan da çok şey öğrendim. Size de aynısını tavsiye ederim, ben buraya her gün bakıyorum elimden geldiğince sorularınızı yanıtlarım. En azından 6-7 aylık bir teşrikimesaimiz var 🙂

Bahsettiğim videonun linki:

• @orcunorcun1881 Evet, formlarla birlikte göndereceğiniz bir belge bu (yani "birth certificate" dedikleri şey). Öncesinde almanız gerekiyor. Hangi amaçla aldığınızı soruyorlar zaten. İngilizce veriyorlar ve üzerinde konsolosluk mührü oluyor. Bunu Edevletten de İngilizce olarak indirip gönderenler oldu ama bunu kesinlikle tavsiye etmem, sonra RFE (Request for Evidence) gelebilir ve süreciniz uzayabilir.

• @btxtr orasi boston burasi nj isin kotusu iste burasi cok karisik butun immigrantlar burada her turlusu. birisi beni gorup de bana sira getirene kadar ohoooo. sizce esimin ek kartindan adim yazan harcamalari da eklemeli miyim ? sonucta benim harcamalarim kazanmadan yiyorum.

• @orcunorcun1881 ben de oyle bi hizmet goremedim acikcasi. ne soruyorlarsa onu cevaplayacaksiniz iste. avukat da oyle yapiyor. evlilik gercek oldugu muddetce bi sikinti yok bence. biz actik youtubedan baktik oyle yaptik esimle. uzarsa green gard uzar ama zaten buradasiniz gerekirse avukatla gorusursunuz bence. daha kazanmadan etmeden 5bin dolar yazik. saglik raporu da 300-900 dolar civari degisiyor arkadasin dedigi gibi. hastaneye klinige eyalete asi durumunuza gore. sigorta da karsilamiyor. esinizden sigortaniz olsa dahil bunu odemeniz gerekiyor.

• @mazk2104 Expedite ile ilgili o kadar şey okudum ki. Hiç kanıt göndermeden onaylananlar da var, iş tekliflerini vs gönderip yetersiz kanıt cevabı alan da var. Bence zaten emin olmadığımız için ben olsam bütün harcamalarımı ve gelen iş tekliflerini koyardım. Kime neye denk gelirse işte ama alanlar da var yani görüyorum, umut kesilmez 😃

• @btxtr siz cok arastiriyorsunuz size sormus olayim bank statementlara baktim adim yok fakat kart numarasi ve bendeki karrta adim var statementi yollarken aciklama yapicam benim malum bu ulkede herhangi bir varligim ismim. ssnim olmadigi icin kredi karti alamiyorum esim verdi bu da benim harcamalarim diye. sonucta koca adam nail spaya gitmemistir yani ornek. bunun disinda anne babam ayrilar onlara para yolladim esimden alip western unionda adim var gonderen ben alan ailem ayni miktari esim 2 saat once kendi hesabindan cekmis. is tekliflerim var. aetna insurancenin odedigi baya bi dolarlik doktor harcamam var ama baz olarak esim 2000 dolar koymus oluyor bunu koyayim mi mesela ? WU yu koyayim mi ? bundan baska bi kere insurancem kesildi doktora gitmem lazimdi hala suren bir rahatsizligim var defalarca klinikle mesajlastim seans basi 150 dolar dediler ben de odeyemem ozur dolerim tarzinda mesaj attim bunlari eklyeyim mi hani param olsaydi giderdim insurance beklemeden param yok hala hastayim gibi ? yani su an en ufak para meselesini geciriyorum aklimdan 😞 cok uzun oldu kusura bakmayin

@chrissmith-07 belgeler ve id niz ile birlikte saatinde adrese gidin yeterli. parmak izinizi alip dosyaya devam edecekler.

Merhaba hocam şimdi parmak izini verdik bir sıkıntı çıkmadı çok şükür.
    parmak izinden sonra uscis belgelerde günceleme yaparak 'Case Is Being Actively Reviewed By USCIS' bunca zamandır yani adamlar belgelere daha yeni mi bakıyorlar ? combo cart bu gidişle hiç gelmiyecek galiba 3 ay oldu bari çalışma izni vs gelseydi ya

• @chrissmith-07 Ben 6 aydır ne EAD ne travel permit aldım. Gördüğüm kadarıyla şu anda çoğunlukla Priority Date'i June olan case'leri onaylıyorlar. Arada tek tük Eylül, Ağustos, Temmuz onayladıkları da oluyor ama Haziran ayından da onaylanmayanlar var. Referans olması açısından...

• @mazk2104 Aslında bu konuda tecrübeli biri varsa o yardımcı olsa daha iyi olur çünkü benim bu konuda en ufak bir tecrübem yok gerçekten. Sadece aynı durumdayım hatta evlilik kanıtı olarak ne göstereceğimi düşünüyorum kara kara. Lease'de adım yazıyor ama ortak bir hesabımız vs yok nasıl olsun ki zaten SSN olmadan banka hesabı falan açamıyorum. Sadece mantıken, adınızın yazdığı harcamaları (atıyorum teslim edilecek kişi olarak kendi adımızı yazıyoruz ama kart sahibini eşimiz olarak giriyoruz vs) gönderirseniz kanıt gibi değerlendirirler gibi geliyor. Yani adınızın olduğu şeyler. Bence hepsinden de önemlisi kaçan iş tekliflerinin yüklü kayıp olması. Aslında ben de aynı durumdayım ama Temmuz ayı yakın gibi hissettiğim için beklemeyi düşünüyorum.

• @mazk2104 esimin gelirini yeterli bulmadiklari icin ek sponsor istediler. Benim evraklar ellerine Aralik 2021 de gecmisti aslinda, yaklasik 4 5 ay sonra ek evrak istediklerini soyleyip 3 ay sure verdiler ben de Agustosta ek sponsor evragini gonderdim. Tavsiyem istenen tum eksik evraklarin ivedi sekilde hazirlanip yollanmasi olur. Yoksa boyle aylarca suruyor

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

105

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

419.9k

| | | |