Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

IR-1/CR-1 süreci ve mülakat deneyimleri (ABD vatandaşı ile evlenip Türkiye'de Green Card almak)

• Merhabalar.
    Uscis'in talep ettiği belgeleri bugün yükledik.
    Türkçe belgeleri önce tercümana İngilizce'ye çevirttirdik. Sonra noter onayı ve ardından kaymakamlıkta apostil yaptırdık.
    Hayırlısıyla en yakın zamanda bekleyen herkesin işlemleri olumlu sonuçlanır inşAllah.

• @myusuf noter ve apostile gerek yoktu aslında ama yaptirmissiniz artık umarım sonraki bildiriminiz onay olur.

• @ecom, içinde söyledi: IR1/CR1 sureci ve mulakat deneyimleri (ABD vatandasi ile evlenip Turkiye'de Green Card almak)

@myusuf noter ve apostile gerek yoktu aslında ama yaptirmissiniz artık umarım sonraki bildiriminiz onay olur.

Olmuşken hepsini yaptık 🙂
    İnşAllah bekleyen herkes güzel haberler alır.

• Merhaba,
    NVC için dökümanlarımızı yeni submit ediyoruz. Vukuatlı nüfus kayıt örneği için İngilizce tercüme gerekiyor mu ve bu dökümanların son bir ayda mı alınmış olması gerekiyor edevletten (en altta geçerlilik süresi 1 ay görünüyor. tercüme bundan önce yaptırmıştık, tekrar mi tercüme onayı olması gerekiyor diye emin olamadım

• @myusuf hayırlı olsun, umarim kisa zamanda NVC'ye geçer case iniz

• @gmt, içinde söyledi: IR1/CR1 sureci ve mulakat deneyimleri (ABD vatandasi ile evlenip Turkiye'de Green Card almak)

@myusuf hayırlı olsun, umarim kisa zamanda NVC'ye geçer case iniz

Sizin NVC aşamasına geçmeniz de hayırlı olsun. İnşAllah tüm süreçler kolayca geçer. Herkes vizesini alır.

• @gmt i130 deki tercume yeterli yeni tercumeye gerek yok. Ben yeni dokuman almadim edevletten. NVC'de DQ olduk bu sekilde.

• Ben Ankara mulakat tarihi veriyor mu anlamadim hala. Biz ve bildigim bir cift daha 2 ayi askinda Ankaradan mulakat tarihi bekliyoruz. Ses yok! Bizden baska mulakat bekleyen de mi yok anlamadim...soruyorum ama hic cevap yok kimseden. Diger forum basliklarinda da son zamanlarda mulakat deneyimi paylasan hic yok...pandeminin en kotu doneminde bile 1,5 ay icinde mulakat veren Ankara suan tik yok....:(

• @yonca_2020 ben Facebook gruplarından takip ediyorum İranlı ve Iraklı çoğu kişi Aralık ve Ocak aylarına mülakat tarihi almışlar yani konsolusluk çalışıyor ancak Türk Vatandaşı Kasım DQ olanlara sordum hala gelmemis.

• @bologna can you please share the links for these facebook groups .

I am also waiting for interview for 6 months but my visa is f2a .

• Ankara her anlamda bu aralar çok sessiz. Sadece IR vize türü için değil birçok vize türü için sessizlik hakim...

• @yonca_2020 umarim en kisa zamanda mülakatınız gerçekleşir.

• CR1
    PD: 26 Ocak ,2021-Nebraska/ Texas Service Center
    NOA1 : 3 Mart 2021
    NOA2 : 4 Ocak 2022
    NVC Received: 6 Ocak,2022
    Paid NVC fees: 10 Ocak ,2022
    DS-260 Submitted:
    CEAC Documents Submitted:
    DQ:
    Sağlık:
    Mülakat:

• Merhaba,

NVC evraklarını hazırlıyorum , belgelerin birinde böyle ibare var bir önceki evliliğin evlilik cüzdanımı isteniyor anlayamadım? bilgisi olan var mı?

If you are or have been married, you must obtain original marriage certificate/s or certified copies of EVERY marriage.

• @sertas ilginc bu ibare oyle diyor ama biz sadece bosanma ilamlarimizi yukledik. Ve DQ olduk.

• @yonca_2020 peki 2 boşanma olmuşsa ilki de istenirmi , sadece son boşanma ilamı yeterlimidir? Bilginiz varmı?

• @yonca_2020 uscıs’e sadece son boşanma ilamınj vermiştik

• @sertas ikiside isteniyor

• Arkadaslar sonunda mulakat tarihimizi aldik 7 Subat 8:15'te

• NVC asamasinda Amerikan Vatandasi esimin ve joint sponsorumuzun gelirleri belirlenen miktari karsilamiyor. Esimin banka hesabindaki para belirlenen miktari karsiliyor, sponsor bulmakla ugrasmadan bu parayi gostermemiz yeterli olur mu?

Ek olarak esim bu sene Turkiye'de calismaya basladi. Haliyle burada vergi veriyor SGK araciligiyla. ABD'de bu gelirini nasil gostermeli double tax olmadan?

Daha once bu sorular cevaplandiysa kusura bakmayin, yardimlariniz icin tesekkurler.

Benzer Başlıklar

• 654
  • 1235
  • 8
  • 1476
Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

61

40.9k
Kullanıcı

4.4k
Konu

425.6k

| | | |