Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• Bu ileti silindi!
  • Yasaklı

Kişisel bir görüşümü paylaşayım arkadaşlar sizinle. Aranızda belki Wisconsin vizesinin ne olduğunu bilenler vardır. Sadece Ankara değil bütün konsolosluklar buna öncelik veriyor. Bilmeyenler için Wisconsin Visa savaş bölgelerinde ABD’ ye hizmet edenlere ve ailelerine veriliyor. Güvenli limanlarda (Ankara gibi) bu vize için işlem bekleyen Afganistan’ lılar var.
    DV yi biraz geri plana atıyor olabilir.
    Tamamen kişisel çıkarımım. (Bu vize için sıra bekleyen bildiğim kişiler var.)

Ben bir anda sürecinizin hızlanacağını düşünüyorum. Kaldı ki beklemekten başkanda çareniz yok. Yapılabilecek en güzel şey meşgaleler bulmak. Umarım yaşadığınız şu heyecanı bizlerde yaşarız. 🙃

• Benden bu kadar
    Mülakat haberinde ( eğer olursa ) tekrar görüşmek üzere 🙂

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@ozgen merhaba. sorunuzdan verdiğimiz siteyi incelemediğinizi görüyorum. şuan avrupa için de 1227 dosya, 2370 vize işlem görmüş. sn. @smartcells 'in paylaştığı liste ankara için, dikkatli bakmanızı rica ederim.

d0fbd635-c296-4880-a9f4-8789dc08e010-image.png

sitemize de bakarsanız şuana kadar, dünyada toplam 2605 dosya, 4431 vize işlem gördü ve görmeye de devam ediyor.

• ABD ve Schengen turist vizesi mevcut bende. Bu ulkelerin USA elciliklerine randevuyu aldirma sansimiz var mi? Bazi bloglarda oturum izni gerektigini soyluyorlar.

• @gucarslan siz ready adedini referans alıyorsunuz anladığım kadarıyla. Ben issued adedini referans alıyorum. Issue edilmemiş vizeleri verilmiş saymıyorum.

• @ping-pong isminin Wisconsin vizesi olduğunu bilmiyordum. Ama dediğiniz gibi Afganistan'dan tahliyeler Kentucky'yi çok meşgul etti. Ben de kişisel tahminim demek zorundayım. Sürece ilişkin karamsar değilim. ABD gibi her şeyin düzenli çalışmasına alışılmış ortamlarda backup action geliştirmek zaman alıyor.

• Merhabalar...
    Burdaki yaziya gore prosesste gorunuyorum.
    Soyle bir yaziyi farkettim, bu yaziya gore dosyamiz icin bir form doldurmmiz gerekirmi?

Number of Visas Each Year is Limited in Some Categories

United States law limits the number of immigrant visa numbers available each year in certain visa categories. This means that even if USCIS approves an immigrant visa petition for you, you may not get an immigrant visa number immediately. In addition, U.S. law also limits the number of visas available in certain categories by country. For limited categories, the availability of immigrant visa numbers depends on the date your petition was filed and the number of others waiting for the same visa category. The date your petition was filed is called your priority date.

Priority dates are posted monthly on the Visa Bulletin, which provides up-to-date priority dates for cases NVC is processing. Please note that while NVC attempts to contact all applicants when their visa number is available, you can also use the Department of State’s Visa Bulletin to check whether a visa is available for your petition. If a visa is available and NVC has not yet contacted you, please let us know by using our Public Inquiry Form.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@ozgen ancak bu veriyi o şekilde hesaplayamazsınız.
    çünkü konu tamamen ilgili kurumun (DOS) dağıttığı mülakat sayısı ile değerlendirilir. DV davalarında açılan bütün davalar da size vize aldırmayı değil, mülakat verdirmeyi amaçlar. çünkü mülakat sonrası vize, tamamen konsolosluk görevlisinin inisiyatifine bağlı. bunu verilmiş vize olarak değerlendirirseniz, mülakat almış kişinin kendi isteği ile mülakata gitmemesini nasıl hesaplayacaksınız? çünkü böyle durumlar her sene çok fazla yaşanıyor..

yine de siz bilirsiniz tabi, nasıl hesaplamak istediğiniz size kalmış.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@ibrahim1 bu yazıyı nereden aldınız, kaynak verirseniz sorunuzu net şekilde cevaplamaya çalışırım.

• merhabalar,bugün kanadada haksız bir şekilde fare ınfractıon cezası yedim ,cezayı yazan memura bu derecesi yüksek bir ceza mı diye soruduğumda trafik cezası seviyesinde olduğunu söyledi bununla ilgili cezanın kaldırılması için ilgili kuruma yazdım.Eğerki ceza kaldırılmazsa bu ceza greencard sürecim için sorun olur mu ?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@gokaplan "bazı bloglara" bakmanıza gerek yok, bunu detaylıca açıkladık forumda.

kısaca; turist vizesi ile oturum alamaz; dosya taşıyamazsınız.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@muratcan mülakat için yaşadığınız ülkelerden police report almanız gerek biliyorsunuz. alacağınız raporda bu ceza çıkarsa bunu açıklamanız gerek. ancak trafik cezalarının mülakat için sorun olmadığını biliyoruz. bence çok sorun olmayacaktır..

• @gucarslan Çok teşekkürler cevabınız için,eğer ceza kesinleşirse mülakat öncesi bu durumu DS-260 formuna girmeme gerek var mı? yoksa police report belgesinde yazdığı için gerek olmaz mı acaba?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@muratcan gerek yok, ilgili belgeyi götürmeniz yeterli.

• Konsolosluktan herhangi bir bilgi alan var mı?
    Ready olan arkadaşlara ne zaman mülakat verilir acaba?
    Şubat için mülakat alabilirler inşallah.
    Ben ayın ortasında yeni bülten açıklandıktan sonra bir hareket bekliyorum ama bakalım.
    19 unda bir kaç kişi mülakata girecekti onlardan rica etsek bilgi alabilirler mi ki?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@ayla-can evet, ready olan 1 arkadaşımız konsolosluğa attığı maile cevap aldı ve mülakatı verildi.

cn: 2022EUX
    mülakat tarihi 16.02.2022

• Muratcan merhaba. Acaba sen Kanada nin hangi konsolosluğundan randevu bekliyorsun.

• @gucarslan konsolosluğa hangi mail üzerinden mesaj yazabiliriz acaba

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@kitapsever merhaba,

[email protected] mail adresi üzerinden ulaşabilirsiniz.
    ad-soyad, cn, doğum tarihi belirtmeyi unutmayın.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

67

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.1k

| | | |