Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐⭐⭐⭐

@gamefry asıl kaynak elbette ceac. bir başvuru dosyasının durumu ceac sisteminde nasil hareket eder bu iletide detaylıca açıkladım.

sitemizde paylaştığımız veriler, "in Transit" statüsünde olan yani mülakat / 2NL almış dosyalardan ve mülakatı konsolsoluk tarafından kabul edilmiş yani "Ready" statüsündeki dosyalardan oluşuyor.

bunun yaninda tabi basilan, reddedilen vize istatistikleri de var, dünyadaki bütün konsolsoluklar ozelinde.

kisaca gördüğünüz verilen, hangi kisma baktığınıza göre değişir.

• @gucarslan cevap için çok teşekkürler.

• Bir tablo vardı kaç binde olduğumuzu giriyorduk ve insanların sayılarını ve binlerde kaçar kişi olduğunu görüyorduk bunu tekrardan paylaşabilir misiniz? Çok teşekkür ediyorum.

• Bu ileti silindi!

• Sn. @gucarslan ceac kontrolünde at nvc nin altında şöyle bir yazı çıkıyor. Bu klasik herkeste mi çıkıyor? Bu aşamada göndermemiz gereken belge olduğundan mı bahsetiyor? Eski sistem devam ederken evrak talebi almadan evrak göndermiştim onun İle alakası olabilir mi diye düşündüm. Şimdiden teşekkür ederim.

Immigrant Visa Case Number:
    If you case is processing electronically, please log into your CEAC account at ceac.state.gov/iv with your NVC case number and 16 digit Invoice ID for case status and to learn what steps you must take to advance your case. Disregard the instructions below, they do not apply to electronic processing.

If your case is processing on paper (you mailed paper documents to NVC for review), then the case status and instructions below apply to your case.

Please follow the instructions you received from the National Visa Center (NVC) that list the six steps you must take before NVC can schedule your visa interview appointment. This includes submitting to NVC various fees, forms and documents. Once NVC has received all the required items, they will let you know if anything is missing or incomplete. You can also find these instructions online at http://nvc.state.gov (English) and http://nvc.state.gov/espanol (Spanish). You will find contact information for NVC at http://nvc.state.gov/ask.

• @gucarslan hangi binlerceyi konuşuyoruz? Smartcells'in paylaştığı tabloda Avrupa'nın tamamı için toplam 92 case sonuca bağlanmış görünüyor. Sizin elinizdeki istatistiklere göre kaç bin tane diversity visa verilmiş DV 2022'de?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@güler-özçelik evet, bu resmi bir açıklama ve herkeste çıkıyor.
    sürecinizle alakalı bir sıkıntı ya da problemden bahsetmiyor yani, içiniz rahat olsun.

• Mülakat alan var mı ?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

arkadaşlar,
    davalar ile alakalı sorduğunuz ve merak ettiğiniz her şey için SaveDiversityVisa olarak ekli açıklamayı hazırladık.

tamamen tarafsız, geçmiş yillardan deneyimledigimiz her sey bu aciklamada mevcut.

herkesin en doğru kararını kendinin verecegine inancımız tamdır 👊

• Arkadaşlar merhaba,
    Son zamanlarda "Congratulations records indicate" şeklindeki maili alan arkadaşımız oldu mu? Belge için değil ama DS260'ların process süreci tamamlanınca herkese bu email gidiyor mu onu merak ediyorum. Herkese iyi günler.

• @archer2 Merhaba, yaklaşık 2 haftadır göndermiyorlar. Sebebini biz de bilmiyoruz.

• Arkadaşlar merhaba,
    Ankara'ya büyükelçi flake diye biri atanmış. Bu durum süreci başlatır mı? Sizce
    Hiç bir ilerleme yok.

• @emrah-koç Bugün birşeyler bekliyordum ama yine boş çıktı.

• sürecin pek bir ciddiyeti kalmadı açıkcası "melih bak uçağın kalkıyor" modundayım. 😃 olursa neden olmasın olmazsa da niye olsun ki modu gerçekten rahatlatıyor denemelisiniz 😃

• @archer2 ben aldım 23 aralıkta

• Hele bir de şimdi kapanma falan gelirse vay halimize. Mayıstan beri yatırımımı ve gelecek planımın tamamını amerika üzerine yaptım, eğer alamazsak bunun hayal kırıklığı çok büyük olacak.

• @beyc

Ya arkadaş bu kadar mı kötü şans olur bu kadar mı kötü gider herşey ya.

Ne hayalimiz vardı ne bulduk.

• @beyc Ocak ayından biraz umutluydum. Hareket olmayınca takip ettiğim telegram gruplarını, yabancı forumları da bıraktım. Sizinle aynı durumdayım.

Arada buraya girip bakıyorum gün içerisinde, o kadar. Artık greencard için bir heyecanım kalmadı. Olmayınca olmuyor. Her işte bir hayır vardır. Hep diyorum sonuç açıklanana kadar hayatımızda olmayan bir süreçti.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

100

40.9k
Kullanıcı

4.4k
Konu

425.5k

| | | |