Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @belmasarvan Umutsuz olmayin lutfen. Su anda bir basvuru yapamazsaniz bile greencard basvuru sirasinda ssn istiyorum diye isaretlediginiz icin size ssn gonderecekler. Biz ofiste hallettik ama girisimizden 2 ay kadar sonra greencard icin verdigimiz adrese tekrar ssn numarasi gonderdiler. En kotu ihtimalde bu sekilde edinirsiniz.
    Ama daha kisa zamanda ulasip halledersiniz umuyorum.

• ⭐⭐

@BelmaSarvan biz ilk girişte 10 gün kalıp döndük. 6 ay sonra gittiğimizde hala gelmemişti. Ofise gidip yeni başvuru yaptık. Tr ye döndük. 5 ay sonra ikinci girişimizde hala gelmemişti. Tekrar gidip yeni bir başvuru daha yaptık. Oğlumun ssn kartı geldi bizimki yine gelmedi. Tekrar gidip eşim ve benim için 3 ncü kez başvuru yaptık. Benimki geldi. Eşimin formunu doldururken bir hata yaptığım için onunki yine gelmedi. Gittik 4üncü kez. Sadece eşim için başvuru yaptık ve geldi bir hafta sonra. Tabi bunlar 2019 yılı sonunda oldu. Yani pandemiden önce. Toplamda 10 saat sıra beklemişizdir herhalde. Başvuruyu tekrar tekrar yapmanızda bir sakınca yok. Bir yılda 3 kez falan diyor ama siz kart elime ulaşmadı dediğinizde nir sıkıntı olmuyor. Yani ben zaten daha önce istediğimi formda belli ettim diye düşünmeyin.

• @arnblt sizin ki daha kotu olmus. Benım tek sıkıntım sadece bulundugum bolgede kı ofıs bızı kabul edıyor ve ben hıc bır sekılde ne randevu alabılıyorum cunku telefona cevap vermıyorlar ne bılgı alabılıyorum evrak postalaya bılır mıyım dıye ne de baska bırsey yapabılıyorum. Telefona kesınlıkle ulasamıyorum kı randevu alabıleyım. Avukat aradım bırsey yapamam dedı genel merkezı aradım bolgenızle ıletısıme gecın dedı. Senatora maıl attım sıze donecegız dedı. Tek carem beklemek kaldı suan

• @belmasarvan oncelikle biraz gec girdigim icin gec yanitlamis oldum kusura bakmayin. Babam bir form doldurdu birde vizenin fotokopisini cekti pasaporttan. Baska da birsey yapmadik. SSN ofisin yakinindaki usps den yolladik.

• @doncarleone Hiç sorun degıl. Bılgılerınız kıymetlı. Pekı sonuc geldı mı ssn kartınız ? ben de ona gore bu yontemı kendımce yapacagım tek carem bu kaldıgı ıcın.

• Herkese merhaba, gruptan bir arkadaşımızın tavsiyesi üzerine geçen hafta Senator'a ssn ile ilgili mağduriyetimi bildiren bir mail yazıp yollamıştım. Çalışa bilmek için bu belgeye ihtiyacım olduğunu ama bulunduğum ofis dışında kimseden yardım alamadığımı ve bulunduğum ofisinde hiç bir şekilde telefonlara ve ofiste bile bana cevap vermediğini bildirdim. Kendilerinden cevap geldi. Bu işi çözmek için ofis ile irtibata geçtiklerini en kısa zamanda bana geri döneceklerini yazmışlar. Yeniden bir gelişme olursa bilgi vereceğim. Benim gibi 55 gündür bekleyen ve hala alamayan varsa bu yöntemi de denemeleri için bilgiyi paylaşmak istedim.
    Herkese sağlıklı günler dilerim.

• @belmasarvan Sizin adınıza sevindim. Umarım bir an önce alırsınız.

• @buay tesekkur ederım,umarım herkes alır gercekten ssn sız zormus

• @belmasarvan Sonuc daha alamadik ama diger turlu bir sonuc alinamadigini ogrendigimizden dolayi bu hamleyi yaptik.

• Herkese yeniden merhaba, Sonunda Senator'un yardımıyla Social security ofisinden beni arayıp 6 gün sonraya randevu verdiler. Hemen akabinde senator ofisinden de yazılı mail geldi. Randevunuz şu tarihte oluşturuldu diye. İşe girince ilk maaşımla ofise mutlaka hediye yollayacağım. Çünkü burada ssn numarası büyük bir nimet. Benim gibi hala bekleyen kimseler varsa bulunduğunuz bölgeye ait senatordan siz de yardım isteyebilirsiniz diye burada paylaşmak istedim. Böyle kurumlardan yardım almak beni gururlandırdı doğrusu kendime güvenim geri geldi. Bizlerden şimdilik bu kadar,görüşmek üzere.

• @belmasarvan Hayırlı olsun abla çok sevindim.

• @orhan-cabarov Tesekkur ederım cnm

• benim ssn bugun geldi vize onayim aralik 8 ssn gelis 10 ocak

• @doncarleone Hayırlı olsun.

• Benim SSN giris yaptıktan sonra 3 hafta icinde gelmedi. Ardından zor bela ofisten randevu aldık akabinde 2 hafta icinde SSN geldi.

• @cafer-mokar Hayırlı olsun.

• @cafer-mokar, içinde söyledi: Social Security Number (SSN) ve Basvurusu

Benim SSN giris yaptıktan sonra 3 hafta icinde gelmedi. Ardından zor bela ofisten randevu aldık akabinde 2 hafta icinde SSN geldi.

Arkadaşlar bu noktada bir fikir almak istiyorum,
    Ben ABDye ilk girişimde 2-3 hafta kalıp dönmek zorundayım. SSN sürecini hızlandırmak için, giriş yaptığım gibi ofisten SSN için randevu almaya mı çalışmalıyım sizce?
    (Not: DS260'da SSN istiyorum seçeneğini işaertlemiştim.)

• Esimin geldi 10 gunde ama greencard tan haber yok bakalim ne zaman gelicek.

• @kryptonite Merhaba Geldiginizde 21 gun beklemenizi istiyorlar randevu vermiyorlar.

• @buay, içinde söyledi: Social Security Number (SSN) ve Basvurusu

@kryptonite Merhaba Geldiginizde 21 gun beklemenizi istiyorlar randevu vermiyorlar.

Teşekkürler, o halde minimum 4 hafta kalmak lazım gidince.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

95

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.0k

| | | |