Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @yildizy, içinde söyledi: Sayılarla DV2022

35500

Ankara konsolosluğunun yükünü hesapladınız mı? Bir umudumuz vardı, o da mı yalan oldu 😞

• @yildizy Öncesinde de dediğim gibi 15 20k üstü cnler için

Ne yazık ki yalan oldu.

Cnsi küçük olanlar için umut var tabi orası ayrı.

• harbiden dusununce 35bin talep var. avrupaya 20bin veriyolar saniyorum. bu KCC'nin belge istememesi numarasi yuksek olanlar icin kotu oldu, muhtemelen EU current olmayacak.

• Diğer konsolosluklar şu an mülakat dağıtırken, Ankara hala aylık 3-5 kişiye mülakat verirse, zaten toplam pastada payımız da kalmayacak. Şahsi fikrim; Şubat için en az 100 mülakat alırsak ümidimiz taze kalır, aksi durumda benim gibi yüksek CN ler hayallarinden vazgeçmek zorunda kalacak...

• @megatron Üstad vallahi grubun ismini "negatif düşünenler derneği" olarak değiştirmek lazım sanırım. Lütfen https://docs.google.com/spreadsheets/d/1WsVONUcpW7mkEdnaIBMEPMlTN78BvmcCIAGjH_mI9sA/edit#gid=0 burayı aç. 25000 cn e sahip olan kişilerin 2019 yılında mülakat alıp almadığına bak. Eğer almışsa sorun yok. Bu yıl martta sürecin normale dönmesi, nisan ve sonraki aylarda ise 2021 in son aylarındaki kapasiteyle konsolosluğun çalışmaya başlaması yeterli. Yani anlayacağınız bekleyip görmek lazım...

• @sanaldeniz faiz sebep, enflasyon neticedir. Çok mantıklı söylediğiniz.

• @sanaldeniz

Hocam bunu ben demiyorum veriler söylüyor.
    caec dan verilere bak 2019 1 ocak verileriyle karşılaştır bakalım 2022 ocak verileriyle.

Ben her gün düşüne düşüne psikolojim bozuldu.

Mülakat gelmesini öyle çok istedim ki . Tüm planlarımı bu greencard üzerine yapmıştım. Her gün içimde bi hevesle mutlulukla uyanıyordum.
    Rüyalarımda dahi abdyi görüyordum yahu daha nasıl anlatayım.

Ama malesef ki başka yol haritası çizmek için planlamalara başladım. Çıkarsa sürpriz olacak benim için.

Ama hala aklım bu greencardda

• @megatron bu konuyu çok detaylı rakamlarla anlatırım ama en son anlattığım zaman WP grubundan atmışlardı. Kazananların çoğu etrafında olan biteni matematiksel anlayabilecek analitik zeka seviyesinde değil, bir kısmı da sadece pozitif inanç dini sistemine inanıyor. Özet olarak 20K üzeri cn olanlar artık dağılabilir.
    Daha düşük numaralara gerçekten gönülden şans diliyorum, Ankara'ya bağlı olarak güzel zamanlar geçirebilirler.

• @atalay-aras-0 Hakikatten sizin ve megatronun matematik analiz yapma kabiliyeti yerlerde. Bu arada ben eski bir muhasebe denetmeniyim. Yani matematikle uğraşmak, matematikle analiz yapmak, bunun denetimini soruşturmasını yapmak, benim işim. Şimdi gelelim söylediklerinizin aksini ortaya koymaya: https://docs.google.com/spreadsheets/d/1WsVONUcpW7mkEdnaIBMEPMlTN78BvmcCIAGjH_mI9sA/edit#gid=0 bu sayfayı açtım. H stununu yeni boş açtığım bir excel sayfasına kopyaladım. Sonra ecxelde yukardan aşağı doğru stunu seçtikten sonra sırala dedim. Böylelikle megatronun dediği gibi 2019 yılında sürecin başından 4 ocağa kadar mülakat alan tarihleri sıralı şekilde elde ettim. Buyrun excelden de şimdi buraya yapıştırıyorum. f68e1af9-a422-46a5-9feb-2075c0446cee-image.png 1 5.10.2018
    2 5.10.2018
    3 2.11.2018
    4 2.11.2018
    5 2.11.2018
    6 5.11.2018
    7 6.11.2018
    8 6.11.2018
    9 6.11.2018
    10 6.11.2018
    11 6.11.2018
    12 3.12.2018
    13 6.12.2018
    14 6.12.2018
    15 10.12.2018
    16 12.12.2018
    17 4.01.2019
    18 1.02.2019
    19 4.02.2019
    Yani toplam 19 kişi vize almış. YAPMAYIN. ALLAH AŞKINA MİLLETİN İÇİNİ KAÇIRMAYIN. 8 MAYISDAN BERİ OTURDUM İNGİLİZCE ÇALIŞIYORUM. LAKİN BENİM BİLE İÇİMİ KAÇIRDINIZ...

• @sanaldeniz 2019 verilerinde, excel listesinde toplam kaç kişi, 2022 excel listesinde kaç kişi olduğuna tekrar bakın lütfen, ki her iki yılın CN limitleri ve boşluk miktarları da birbirinden farklı. İki listeyi karşılaştırmanın çok sağlıklı olmadığı kanısındayım.

• Buyrun Mehmet bey, kazanan sayıları https://greencardci.com/green-card-istatistikleri/ Yani 2019 da 2400 küsur 2022 de 2500 küsur kişi kazanmış.

• @sanaldeniz Ne güzel İngilizcenizi geliştirmiş oldunuz bir zararı yok ki bunun.

• @days-g Gelistirmeye çalışıyorum. Bir de içimizi kaçırmasalar...

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@sanaldeniz biraz olsun stresini alsın ingilizcene yeni bir kelime ekleyelim

jj.jpg

• @mehmetarikan O excel listesindeki cn limitlerinin farklı ve boşluklar olmasının sebebi her kazanan kişinin foruma kayıt olmaması ve hatta forumun varlığından bile haberdar olmamasından kaynaklı. Yüzlerce kişi kazanıyor herhalde totalde sadece excel listendekilerin kazanan olduğunu düşünmediniz. Hatta şöyle ilginç birşey söyleyeyim forumda şu an aktif olarak bulunan kişilerden totalde 3-4 kişiye çıkıyor sadece genelde geri kalanlar yeni kayıt oluyor bilgi almak için.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@sanaldeniz merhaba sn. @sanaldeniz
    ilk olarak emeklerinize sağlık.

geçmiş yılların excel listeleri üzerinden bir çalışma yapmanız ne yazık ki çok verimli olmayacaktır. çünkü ilgili dosyalarda oldukça fazla tahribat yaşanıyor. çoğu kazanan bu bilgileri güncel tutmuyor ayrıca. DV2021 + DV2022 için %85+ bir doğruluk payı verebilirim ancak; geçmiş yıllar için bunu söylemek zor.

ez cümle, yaptığınız çalışma mantıksal olarak doğru olsa bile çok sağlıklı bir bilgi olmaz.
    sadece bu kısmı belirtmek istedim.

• @sanaldeniz denetlediğiniz firmalara bu ülkede sorun çıkmayacağı için şimdiye kadar kimse analiz yeteneğinizle ilgili gerçekleri söylememiş. Zaten bu ülkede çok ciddi bir davranış problemi bu. Çocuk salaktır, ailesi doktor olsun ister ama öğretmen yorum yapmaz. Çocuk çirkindir, evladım dünya güzeli derler. Ölümcül hastası vardır, bal ye geçer derler. Ekonomi biter, yeni sisteme geçtik şimdi uçuyoruz derler. Sizin durum bu, net olarak gerçeklerden haberiniz yok.
    Ben yine de Bilal'e anlatır gibi anlatayım.
    1)2019 senesinde toplam kazanan sayısı kendi attığınız kaynaktan alıntıya göre 87.610 kişi. Bu sene ise 119.000. Demek neymiş 37% daha fazla kişi varmış.
    2)EU bölgesinde toplam kaç kişi varmış, 30.000. Bu sene 40.000 kişi var. 33% daha fazla.
    3)EU için maks CN 2019 yılında 31.000 iken bu sene 27.500. (zaten bunu nasıl kıstas aldınız onu hiç anlamadım. o sene 0'dan 1 milyona kadar CN atanmış olsa o zaman onu mu örnek gösterecektiniz?)
    4)Şimdi bunlardan bir sonuca varamadığınızı düşünerek son olarak bunu yazayım. Numarınızın CN25000 olduğunu düşünelim. Önünüzde tam olarak 17911 tane atanmış CN var, bunların 2.1 kişi ortamalada gittiğini düşünsek 37.600 vize sırası var. Eu bölgesi için toplamda 20.000 vize verildiğini düşünürsek sizin tek çıkar yolunuz Rusya - Ukrayna savaşının nükleer bombalarla yapılması olur.
    Ayrıca İngilizce çalışmak için bunu beklemenize gerek yoktu:)

• ⭐⭐⭐

@atalay-aras-0, içinde söyledi: Sayılarla DV2022

@megatron bu konuyu çok detaylı rakamlarla anlatırım ama en son anlattığım zaman WP grubundan atmışlardı. Kazananların çoğu etrafında olan biteni matematiksel anlayabilecek analitik zeka seviyesinde değil, bir kısmı da sadece pozitif inanç dini sistemine inanıyor. Özet olarak 20K üzeri cn olanlar artık dağılabilir.
    Daha düşük numaralara gerçekten gönülden şans diliyorum, Ankara'ya bağlı olarak güzel zamanlar geçirebilirler.

Sn @Atalay-Aras-0 , şu yukarıda belirginleştirdiğim kısmı forumda bir kaç defa daha söylediğiniz için diğer kullanıcıların doğru bilgi edinmesi adına bu açıklmayı yapmak zorundayım:

1. Telegram grubundan şimdiye kadar kimse fikrini söylediği için atılmadı.
    2. Siz gruptan, fikrini söyleyen insanlara "Bunlar bu salaklıklarıyla Amerika'ya göç etmesinler zaten" gibisinden yazdıklarınısz yüzünden atıldınız.

Siz gruptan, terbiyesiz, hadsiz, insanlara tepeden bakan ve aşağılayan tarzda ve hakaret içeren cümleler yazdığınız için atıldınız. Bütün yazdıklarınızın kayıtları duruyor.
    Zaten aynı üslubu diğer forum üyeleri yukarıdaki mesajlarınızda çok rahat okuyabilirler.

İnsanlar arasında saygı temelinin kaybedilmesine yol açacak, yardımlaşma ve dayanışma ruhuna zarar verecek üsluptaki hiç kimseyi telegram grubunda barındırmıyoruz. Grupa kalmanın ana kısatası IQ, diploma, eğitim vs değil diğer insanlarla iletişim becerisi ve terbiyesidir.

• @sanaldeniz
    Gelmiş inşaat mühendisi adama ;

Matematik benim işim

Senin Matematik, analiz kabiliyetin yerlerde diyorsun 🙂

Komiksin harbiden.

Gerçeğe dayalı resmi verilere bakın öyle konuşun.

• @sanaldeniz attığım sitede
    How many cases there are before and after me

Başlıklı yere kendine yakın cn yi girebilir ve senden önce senden sonra sırada kaç kişi olduğunu öğrenebilirsin.

Benzer Başlıklar

• 73
  • 296
  • 4650
  • 72
Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

88

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.0k

| | | |