Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @metert Kaç yaşındasın bilmiyorum ama Amerika'da insanlar 60 yaşından sonra bile kariyer planı vs yapıyor. Yani her yıl dene çıktığı zaman gidersin ve her yaşın Amerika'da farklı bir havası var sanırım. 40 yaşında bile çıksa yine güzel bir yaşam seni bekliyor olur.

• 1.5 Sene bekledik 2 ay bekliyemicez galiba :))) zaman geçmek bilmiyor arkadaş neymiş bu ya

• Arkadaşlar bu gün sağlık randevum vardı sıcağı sıcağına anlatayım dedim.Sabah 9 a randevum vardı oraya vardıgımda lobi tarzı bir yere aldılar orda fotografım çekilip elime bir kagıt verdiler bir kat aşşagıya düzen labaratuvarına inmemi söylediler.Aşagı indim resepsiyon tarzında bir yere evraklarımı verip benden 117 dolar kan tahlili , idrar tahlili ve akciğer(göğüs) filmi için olduğunu söylediler.Ödemeyi yaptıktan sonra oturun bekleyin çağırılıcaksınız dediler kısa bi süre sonra ismim okundu ve kan verdim hemen ardından idrar vermem için bir kap verdiler onuda verdikten sonra lobide bekleyin tekrar isminiz okunacak akciğer filmi için dediler ve 2 3 dakika sonra tekrar çağırıldım filmi çektiler yaptıklarının hepsi için tek tek imza attım daha sonra o belge ile tekrar üst kata yönlendirdiler.Çok geçmeden muayeneye aldılar orada 3 tane aşı vuruldudu bazı sorular sordu doktor hanım ardından işlem bitti 250 dolarda oraya ödedim ve yarın saat 4 de sonuçlarımı alabilecegimi söylediler.Telaşlanıcak bişey olmadı kendimi kastığım kadar bi atraksiyon olmadı.

• Olaylara çok farklı açılardan bakınca olay da çok farklı görünüyor ya, bu nedenle ne kadar fazla açı varsa o kadar farklı olay oluyor aynı uzay-zamanda. Eldeki (görüş alanındaki) olay kümesinden sonuç çıkarmak eski GC istatistiklerinden tahmin yapmak kadar zor bence 🙂
    Bırakalım herkes kendi tecrübesinin yorumunu kendisi yaşasın. Biz sadece tecrübe paylaşıp süreçlerde yol gösterici ipuçlarını bırakalım foruma.
    Daha gidemedim, ama dedim ya gitmek istediğim (kendisinden) ülkeyi tanıyorum. Bu elimdeki yegane veri şimdilik. Ve bununla hareket edeceğim.
    Bir nevi "no information game" ve "optimal stopping".
    Sevgiler, selamlar...

• @yekta ehliyetin eski ise yenisiyle değiştir . Ben yenilemiştim, eşim hiç oralı olmadı gidince nasılsa yeni başvuru yapar alırım demişti. Banka hesabı açarken bile ehliyetini soruyorlar. Bana hedsp açtılar eşime açmadılar 🙂 Hatta ev ararken bir emlakçı eşimin ehliyeti yok sayarak kiraya bile vermedi evi. Her eyalet farklıdır elbet. Ben karşılaştıklarımı yazayım dedim. Faydasını göreceğini düşünerek yenilemeni tavsiye ederim 🙂

• Herkese tekrar merhaba, Ssn lerimiz geliş tarihimizden itibaren 10 gün, GC larımız 20 gün sonra elimize ulaştı.

• ⭐⭐

@sayal nasıl yani Türk ehliyeti işe yarıyor mu amerika'da?

• @yekta hafi gözün aydın:)) nj ye gelirsen kahve sözüm geçerlidir beklerim ağustostan itibaren oradayım

• @maranty njyi nekadar kötüleselerde nj gelecem :)))

• @yekta gel gel işte bulursun aşta inşallah sıkıntı olcağını düşünmüyorum.

• @maranty haberleşiriz yine özelden

• Merhabalar, benim bulgaristandan aldığım lisans diplomam var (Bulgarca). Diplomamı daha önce Türkçe'ye noter onaylı çevirtmiştim. Acaba diplomamı İngilizceye çevirttirmem gerekir mi? Türkçe çevirisini kabul ederler mi? Ayrıca, diplomamın ingilizce Europass eki de mevcut.

Şimdiden teşekkürler.

• @dev Bildiğim kadarıyla İngilizce ve Türkçe dilleri dışındaki resmi belgelerin sadece İngilizce çevirileri kabul ediliyor.

• @hockeyumpire2 Eyaletine göre bazı yerlerde 3 ay bazı yerlerde ise 6 ay kadar geçerli oluyor. Yerleşmeden önce hem ehliyeti hem de kimlikleri yenilemekte fayda var.

• Foruma yeni katıldım dv2019 talihlisiyim, umarım dv2018 talihlileri için de tüm numaralar current olur ve herkesin mülakatı dilediği gibi geçer.

• @alimanstory öncelikle tebrik ederim, 2018 yılı için son rakam açıklandı ve maalesef herkes current olamadı 😞 umarım 2019 yılı 2018 gibi olmaz

• Bu ileti silindi!

• @alimanstory maalesef üzücü oldu, 1 yıldır beklemekte olan insanların hayalleri yıkıldı, ayrıca şunu da belirtmek isterim, şuan 2018 mülakat deneyimleri sayfasındayız, yani bu konuyu başka yere taşımalıyız, burada 2018 yılı talihlileri mülakat deneyimlerini aktarıyorlar. sorunuzun cevabını paylaştığım linkte vereceğim https://yesilkartforum.com/forum/topic/636/sayılar-ile-dv-2019

• Merhaba,

yukarıda arkadaşın bahsettiği aşı meselesi ile ilgili bir şey sormak istiyorum,

eşim hamile ve tahmin ettiğiniz üzere sadece hamileler için uygun olan enjeksiyonlar yapılabiliyor, yapılan aşıların türü hakkında bilginiz var mı?
    veya Hamileler için farklı bir uygulama aşıdan muafiyet filan var mı?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@dev DV2018 Mülakat Deneyimleri içinde söyledi:

Merhabalar, benim bulgaristandan aldığım lisans diplomam var (Bulgarca). Diplomamı daha önce Türkçe'ye noter onaylı çevirtmiştim. Acaba diplomamı İngilizceye çevirttirmem gerekir mi? Türkçe çevirisini kabul ederler mi? Ayrıca, diplomamın ingilizce Europass eki de mevcut.

Şimdiden teşekkürler.

Dili Ingilizce ya da Turkce olmayan belgelerin, ingilizce cevirisini istiyorlar.

Turkce ceviriyi kabul ederler mi bilmiyorum, mulakat tarihiniz ne zaman? Eger yakin bir zamanda ise, mulakata girip sonuca gore ingilizce cevirisini yaptirip konsolosluga gonderebilirsiniz.

Eger risk almak istemezseniz ve gecikme olmasin derseniz, ingilizce yeminli tercuman cevirisi yapabilirsiniz, noter onayina gerek yok.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

105

40.9k
Kullanıcı

4.4k
Konu

425.5k

| | | |