Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @Atalay-Aras-0 Hocam bu arkadaşlar realistikle başka şeyleri karıştırıyorlar, Somut verilere dayalı konuşmak nedir bilmiyorlar sanırsam.

Ben realist birisiyim. Umudum elbette var , yoksa greencard başvurusu dahi yapmazdım

Ama şuanki sürecin olumsuz ilerlemesini de görmezden gelemeyiz. Şu 3 ayda kaç kişi mülakat alabildi Allah aşkına ?

Ayrıca Burada geçen onayın önemsiz olması haberine sevinenler nerede ?

Nerede o arkadaşlar ?

Hani iyi olacaktı herşey ne oldu ?

Gerçekler farklı ama dimi 🙂 burada 3 kişi mülakat almış ona seviniyorsunuz. Geri kalan 2 bin kusur kişi ne olacak Ben ve benim gibi arkadaşlar ne olacak ? Cnsi 15k 20k üstü olanlar ne olacak ?

Amacım asla moral bozmak değil hepimiz iyi haberler bekliyoruz ama buradaki değerli İnsanları kandırmak da yanlış.

Yine diyorum çok ta umutlu olmayın. Özellikle cnsi 15k 20k üstü olanlar için söylüyorum. Derin Travma yaşayabilir psikolojiniz bozulabilir. Ona göre...

Benim gibi realist olanlar hesaplamalara bakanlar az çok anlayacaktır durumu.

Somut birşeyler gerçekleşirse hepimiz ayrıca kutlama yaparız o ayrı .

Zaten herşeyin olumlu gitmesini en çok isteyenlerdenim.

Saygılarımla...

• @civilengineer, içinde söyledi: DV2022 (2022 Green Card Lotosu) Aşamaları

@Atalay-Aras-0 Kahkaha attım bu yoruma 😂 Hadi biz tarikatı diyelim, siz ne tarikatısınız? Şeyhiniz de @Megatron sanırım.
    Bu forumda mantık ve saygı çerçevesinde sorulan sorular hiçbir zaman yanıtsız kalmadı. Buradaki insanlar mecbur da değiller. Ama sağ olsunlar, her konuda yardımcı oluyorlar. Minnettar olacağınız yerde, saygısızlık yapıyorsunuz.
    Güveniniz yoksa da parasını verip bir danışman firmaya başvurun.

Şeyh felan ayıp kelimeler bunlar 🙂

Sayın @civilengineer Cn niz 26k

Bu olumsuz süreçte Kahkaha atabildiğine göre greencard almaya baya garanti gözüyle bakıyorsun anlaşılan.

Umarım haklısındır 26k cn meslektaşım 🙂

• @smartcells, içinde söyledi: DV2022 (2022 Green Card Lotosu) Aşamaları

@koc2022, içinde söyledi: DV2022 (2022 Green Card Lotosu) Aşamaları

@smartcells Merhaba bir şey sormak istiyorum, ben, eşim ve kızım covid aşısı olmadığımız için sağlık muayenesine gitmeden mülakata gidip daha sonradan (30 Eylül 2022'ye kadar) sağlık muayenesi olup vizeyi alabiliyoruz değil mi? Bu konuda bilgi varsa paylaşabilirseniz çok memnun olurum. Teşekkürler.

Evet, sağlık muayenesine girmeden mülakata girmek mümkün. Bu durumda eğer mülakatta vizeniz onaylanırsa sağlık muayeneniz sonuçlanıp rapor dosyaları konsolosluğa teslim edilinceye kadar vizeler basılmayacaktır.

Fakat Covid ve Türkiye'ye has bazı şartlar nedeniyle vize almanızı geciktirecek her şeyden sakınmanızı öneririm. Bir an önce aşılarınızı tamamlayıp sağlık muayenesine girecek şartlara sahip olmanızı öneririm.

Merhabalar, bu covid aşısı olup olmama durumunun süreci nasıl etkileyeceğini bende merak ediyordum. Yani mülakata veya sağlık muayenesine girerken kişinin kovid aşısı olup olmadığına bakıyorlar mı ? bununla ilgili kayıt veri istiyorlar mı ? covid aşısı olmamak mülakat veya muayene öncesi sorun teşkil ediyor mu ? eğer olmak gerek ise en son ne zamana kadar aşı olmalıyız bilginiz varmıdır ?

Teşekkür ederim

• Arkadaşlar merhaba,
    Uzunca beklemelerin sonunda ben de
    "Congratulations! Our records indicate that your case is ready to be scheduled for an interview when your case number becomes current, and appointments are available. Interviews are scheduled numerically based on region and which case numbers have already been processed." şeklinde devam eden o epostayı an itibarıyla aldım.

KCC benden evrak talebinde bulunmamıştı henüz.

Anladığım kadarıyla, geriye mülakat epostasına istinaden belgelerle Ankara'ya gitmek kaldı.

Hayat iniş çıkışlarla dolu ancak olumlu düşünelim ve olumlu olsun her şey!

• @Kryptonite Görünüşe göre 1NL maili almışsınız. “dv entrant status check” sayfasını kontrol edin derim. Çünkü CN numaranıza bakılırsa ilk 99 arasındasınız ve Ekimden beridir zaten current’sünüz. Bol Şanslar.

• @Megatron Giderim veya gitmem gibi net ifadeler kullanmadım. Sadece olumsuz düşünmüyorum. Niye şimdiden bu olasılıkları kendi kafamda yaşayıp ruh sağlığımı bozayım? Her türlü sonuca hazırlıklı olmak farklı, her şeye olumsuz yaklaşmak farklı. Olumsuz düşününce bir yarar gördünüz mü? Bana ondan bahsedin.
    Sn. Realist 16k CN Şeyh @Megatron

• @Nico, içinde söyledi: DV2022 (2022 Green Card Lotosu) Aşamaları

@Kryptonite Görünüşe göre 1NL maili almışsınız. “dv entrant status check” sayfasını kontrol edin derim. Çünkü CN numaranıza bakılırsa ilk 99 arasındasınız ve Ekimden beridir zaten current’sünüz. Bol Şanslar.

Evet ESC sayfasına kamp kurdum şu an 🙂 Ama teknik sorun varmış. Teşekkür ederim.

• @UzakyolSurucu Merhaba - Sağlık muayenesine gitmeden 2 doz Sinovac ya da 2 doz Biontech olmak gerekiyor, aksi takdirde sağlık muayenesi yapmıyorlar. @smartcells den aldığım bilgiye göre de sağlık muayenesi olmadan mülakat'a gidilebiliyor, vizeniz onaylanırsa sonradan sağlık muayenesi olup, sağlık raporunu elçiliğe teslim ediyorsunuz, bundan sonra vizeniz pasaportunuza basılıyor, ancak burada tek sorun bu işleri 30 Eylül 2022'ye kadar bitirmek, ama herhangi bir aksilik durumunda vize onaylansa bile sağlık raporu olmadığı için vize alamıyorsunuz, hakkınız yanıyor.

• @Kryptonite Global Forum ve Global Telegram sayfası çalkalanmaya başladı. Yeni tabiri ile DSQ (sizin aldığınız bildirim) den almaya başladı talihliler. Ortak yönleri hepsi iki rakamlı veya 3 rakamlı CN ler. Üstelik DS-260 yollama tarihine bakılmaksızın küçükten büyüğe doğru. Aralarında Ds-260 yollama tarihi Mayıs da Haziran da Ağustos da Ekim de var.
    Hadi Hayırlısı 😯

• @Nico, içinde söyledi: DV2022 (2022 Green Card Lotosu) Aşamaları

@Kryptonite Global Forum ve Global Telegram sayfası çalkalanmaya başladı. Yeni tabiri ile DSQ (sizin aldığınız bildirim) den almaya başladı talihliler. Ortak yönleri hepsi iki rakamlı veya 3 rakamlı CN ler. Üstelik DS-260 yollama tarihine bakılmaksızın küçükten büyüğe doğru. Aralarında Ds-260 yollama tarihi Mayıs da Haziran da Ağustos da Ekim de var.
    Hadi Hayırlısı 😯

Tam da bundan bahsedecektim ben de 😊
    Teoriye dönüş oldu belki de pratikte. Bakalım neler olacak. ESC sayfası bir süre daha kilit belli ki 😆

• @smartcells teşekkür ederim

• ⭐⭐⭐

@Kryptonite, içinde söyledi: DV2022 (2022 Green Card Lotosu) Aşamaları

Arkadaşlar merhaba,
    Uzunca beklemelerin sonunda ben de
    "Congratulations! Our records indicate that your case is ready to be scheduled for an interview when your case number becomes current, and appointments are available. Interviews are scheduled numerically based on region and which case numbers have already been processed." şeklinde devam eden o epostayı an itibarıyla aldım.

KCC benden evrak talebinde bulunmamıştı henüz.

Anladığım kadarıyla, geriye mülakat epostasına istinaden belgelerle Ankara'ya gitmek kaldı.

Hayat iniş çıkışlarla dolu ancak olumlu düşünelim ve olumlu olsun her şey!

Hayırlı olsun. Son 2 saattir hem globalde hem Türkiye'de küçük numaralara mülakata hazır olduklarına dair mailler yağmaya başladı. Evrak talep-onay sürecinin bu sene pilot uygulama olarak kaldırılmasından sonra KCC olması gerektiği gibi tamamen case number sırasına göre talihlileri mülakata hazır hale getiriyor. En kısa sürese mülakatınızı alıp vizenize ve hayallerine kaavuşmanızı dilerim , siz ve diğer tüm talihli arkadaşlarımızın.

• @smartcells Aynı dileklerle, çok teşekkürler.

• ⭐⭐⭐

@UzakyolSurucu, içinde söyledi: DV2022 (2022 Green Card Lotosu) Aşamaları

@smartcells, içinde söyledi: DV2022 (2022 Green Card Lotosu) Aşamaları

@koc2022, içinde söyledi: DV2022 (2022 Green Card Lotosu) Aşamaları

@smartcells Merhaba bir şey sormak istiyorum, ben, eşim ve kızım covid aşısı olmadığımız için sağlık muayenesine gitmeden mülakata gidip daha sonradan (30 Eylül 2022'ye kadar) sağlık muayenesi olup vizeyi alabiliyoruz değil mi? Bu konuda bilgi varsa paylaşabilirseniz çok memnun olurum. Teşekkürler.

Evet, sağlık muayenesine girmeden mülakata girmek mümkün. Bu durumda eğer mülakatta vizeniz onaylanırsa sağlık muayeneniz sonuçlanıp rapor dosyaları konsolosluğa teslim edilinceye kadar vizeler basılmayacaktır.

Fakat Covid ve Türkiye'ye has bazı şartlar nedeniyle vize almanızı geciktirecek her şeyden sakınmanızı öneririm. Bir an önce aşılarınızı tamamlayıp sağlık muayenesine girecek şartlara sahip olmanızı öneririm.

Merhabalar, bu covid aşısı olup olmama durumunun süreci nasıl etkileyeceğini bende merak ediyordum. Yani mülakata veya sağlık muayenesine girerken kişinin kovid aşısı olup olmadığına bakıyorlar mı ? bununla ilgili kayıt veri istiyorlar mı ? covid aşısı olmamak mülakat veya muayene öncesi sorun teşkil ediyor mu ? eğer olmak gerek ise en son ne zamana kadar aşı olmalıyız bilginiz varmıdır ?

Teşekkür ederim

Sağlık raporu olmadan vizeniz basılmaz.
    Sağlık raporu vermeye yetkili tek kuruluş olan Unganlar kliniği ABD'den gelen direktif doğrultusunda çift doz aşı yapmayanı sağlık muayenesine kesinlikle kabul etmiyor.
    Şöyle söyleyeyim: Postu deldirmeyene ABD vizesi yok 🙂

Unganların web sayfasındaki şu açıklamayı okumanızı öneririm:

• @Kryptonite Hayırlı olsun.

• Merhaba herkese, TR de üniversite 2.sınıf öğrencisiyim. Vizeyi aldıktan sonra ABD'ye hemen yerleşemeyeceğim okulumdan dolayı. Sizce mülakatta bunu nasıl söylemeliyim ? Konsolosluk çalışanlarına "okulum bitene kadar ABD'ye giriş çıkış yapacağım, hemen yerleşmeyeceğim" dersem sıkıntı yaratır mı?

• @Kryptonite hayırlı olsun. Sanırım numaranız 2 haneli değil mi. Umarım bizlere de gelir sıra.

• @Orhan-Cabarov Çok teşekkürler 🤙😊

• @FUAT-ARI, içinde söyledi: DV2022 (2022 Green Card Lotosu) Aşamaları

@Kryptonite hayırlı olsun. Sanırım numaranız 2 haneli değil mi. Umarım bizlere de gelir sıra.

Çok sağ olun. Umarım herkesin süreci su gibi akar. Pozitif düşünmeye devam 🤞😊

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@raerox, içinde söyledi: DV2022 (2022 Green Card Lotosu) Aşamaları

Merhaba herkese, TR de üniversite 2.sınıf öğrencisiyim. Vizeyi aldıktan sonra ABD'ye hemen yerleşemeyeceğim okulumdan dolayı. Sizce mülakatta bunu nasıl söylemeliyim ? Konsolosluk çalışanlarına "okulum bitene kadar ABD'ye giriş çıkış yapacağım, hemen yerleşmeyeceğim" dersem sıkıntı yaratır mı?

yapmanız gereken gerçekler neyse onu söylemek.
    sonuçta onlar sizin öğrenci olduğunuzu biliyor ve planlarınızı buna göre yapmanız gerektiğini de bilecekler.
    söylemeniz gereken aynı belirttiğiniz gibi. sadece bu plana ilk girişimi yaptıktan sonra "Re-Entry Permit" başvurusunda bulunacağınızı ve ona binaen abd dışında kalacak yasal olarak statuyü sağlayacağınızı belirtebilirsiniz.

ki zaten olması gereken de bu aslına bakarsanız.
    ilgili başlığı incelemenizi rica ederim;
    https://yesilkartforum.com/forum/topic/134/re-entry-permit-i-131-form-ve-i-327-belgesi

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

94

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.1k

| | | |