Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @Not_Born_Yesterday Bence endişeniz yersiz. Geçmişte dernek faaliyetlerinde yer aldım. Bir muhasebe denetmeniydim. 666 Sayılı KHK ile uzman yapıldık ve haklarımız elimizden alındı. Dernek kurduk, mücadele ettik, bir çok milletvekiliyle, kurum yöneticisiyle, genel müdürle, müsteşarla görüştük. Başbakanlık, TBMM dilekçe kurulu, Kamu denetçiliği kurumu, gibi kurumlardan, muhasebe denetmenlerine haksızlık yapılmıştır diye karar çıkarttık. Bildiğim ve gördüğüm şu, resmi kurumlarda dernek olursanız, sizi dikkate alırlar ve dinlerler. Örneğin amerikan konsolosu ile bana göre büyük ihtimalle görüşmek için randevu alamazsınız. Ancak bir dernek olursa, dernek vasıtasıyla randevu alınıp görüşülebilir...Üstelik bu sitede yönetici arkadaşlar, çok büyük emek harcıyorlar. Herkese ayrı ayrı cevap veriyorlar. Ne öğrendiysek onlar sayesinde ve bir grup olmanın bilinciyle hareket ettiğimiz için öğrenebildik. Bana göre yönetici arkadaşların takdir edilmesi lazım. Örneğin bu arkadaşlara, işlerini daha rahat yapabilmesi için dernek aracılığıyla birer laptop alabiliriz... Tabi bunlar benim düşüncelerim. Takdir sizlerin... Saygılarımla...

• @sanaldeniz; her söylediğinizde haklısınız hepsine katılıyorum.
    Burada söz konusu olan amacı itibari ile yabancı ülke temsilciliği ile görüşme yapacak bir derneğin varlığından ziyade, böyle masum ve haklı bir hareketi bile kolayca hedefleyip zarar verilebilecek bir ortamın varlığı. Normalde doğal ve yapılacak olan, yapılması gereken sizin gösterdiğiniz yol.
    Hayata bakış açılarımız, tecrübelerimizle şekilleniyor maalesef.

• @Not_Born_Yesterday Nasıl olur bilmem ama; Amerikan konsolosu ile görüşüp, derdimizi anlatıp, Konsolos tarafından alt hiyerarşik kadrolara; Sürecin normale döndürülmesi ve olağan mülakatların geçmişteki gibi verilmesi yönünde talimat verilmesini sağlamamız lazım...

• @sanaldeniz Benim düşündüğüm de ;

Dv 21 lere mahkeme kararınca vize verilmesi sonucu çıktı.

Daha onlara vize verilecek 9 bin tane .

Eğer dv22lilerden önce dv 21 lere mülakat verilirse biz yüksek cnliler olarak hiç şansımız olmayacak.

Bu da bir gerçek.

• @Megatron Sanırım bu 9000 sayısı dünya çapında. Konsolosluk sıkı çalışırsa, ben sorun çıkmayacağını düşünüyorum...

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Megatron tam olarak ifade edelim, eksik olmasın;

1- DV2020 kazananlarına 9095 vize rezerv edildi
    2- DV2021 talihlilerine 7 bin küsür vize rezerv edildi
    ve en önemlisi bu vizeler dünyadaki bütün konsolosluklarına dağitilacak.

bunlardan kaç tanesi ankara'da olacak belli bile değilken bunun için endişe etmeniz çok yersiz.
    bence endişe hakkınızı başka sorunlar için kullanın, mesela KCC için 🙂

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@sanaldeniz azminiz için tebrik ederim ancak; kendi ülkenizde, kendi vatanınızda, kendi bayrağınız altında, kendi ana dilinizde derdinizi ülkenizdeki kurumlara anlatamıyorken; başka bir ülkenin temsilciliği için, kendi kanunlarınızla (!) aksiyon almaya çalışmak bu ne yazık ki beyhude bir çaba olur.

bu sadece türkiye için değil, dünyadaki bütün büyükelçilikler için böyle aslında.
    isveç'te de büyükelçiliklerin işine karışamazsınız, burkine faso'da da.

unutmayın ki DV talihlileri, dünyadaki bütün abd konsoloslukları için sadece birer dosya numarası.
    keşke olmasa.

• @Megatron, içinde söyledi: DV2022 (2022 Green Card Lotosu) Aşamaları

@sanaldeniz Benim düşündüğüm de ;

Dv 21 lere mahkeme kararınca vize verilmesi sonucu çıktı.

Daha onlara vize verilecek 9 bin tane .

Eğer dv22lilerden önce dv 21 lere mülakat verilirse biz yüksek cnliler olarak hiç şansımız olmayacak.

Bu da bir gerçek.

Dv 21 lerin etkisi Dv 22 lerin mulakatini da etkilieyecektir. Konsolosluklarin kapasitesi varsin kaldirabiliyor olsun ama dananin kuyrugu KCC deki dusuk maaslardaki yetersizlik sebebinden dlayi personel sebeplerinden oturu gecikmeler olmasi . Bizim de Case Number imiz yuksek ve normal sartlarda Temmuz Agustos ayina tekabul ediyordu onceki olagan yillara bakilirsa . Bir kere DV22 lerin net bir ayi iptal uygulanmadi KASIM in ortasina kadar da mulakat verilenler neredeyse yok gibi dunya capinda da ... Bu sartlar dolayi DV 2022 lerin Toplu Dava acilmasi elzemdir ivedilikle ... Umarim bu isi dogru sekilde isini bilen ve iyi niyetli Amerikan avukatlik burolari ve kisilerince baslatilir . Pek bahsedilmeyen bir bilgi de ilgili kurumun resmi gorevlileri ifade etmistir ki : KCC deki gorevli personellerin bireysel performanslari ve onlerindeki dosyalarin coklu azligi ile dosya gonderimi onayi vs tum surecler icin ayni anda iki kisi dosyasini gonderse bile ve Case Number i ardisik olsa bile onaylanma vs tum surecler farkli tarihlere de kayabilir . Artik siz dusunun erken gonderip hala niye onay almadim diye serzenizlerde bulunanlarin cevabi da budur 😕 ... Bir de mulakat ayi gelmemis yani current dahi olmayanlarin erkenden yollamalari bilhassa MAYIS ayinda yapilmasi ile pratiksel olarak KCC yi asiri mesgul etmistir kazananlar ciddi bir cogunlugu . Belki de KCC deki personel bireysel tepkilerini boyle gosteriyordur kim bilir ... Empati yapilirsa hak bile veririm ama neticede hos degildir de ... Bence ilerde dosya numarasi gonderilenler olasi mulakat donemi yaklasmayanlarin tum islemleri bekletip sirasi yakin olanlarin dosyalarini sureclerini one almalari zaten kimse rahatsiz olmaz ve hakkaniyetlidir de . Darbogaz olusumu her turden sesleri vesile ettiriyor tepkileri de .

Her halukarda, gercekler uzerinden gidilirse DV2022 talihlilerin mulakatlari 1 ay baslatilmamasindan oturu bile normal surec kesinlikle 1 ay daha uzatilmasi gerektirir ve olasi onceki yillardan dava kararli rezervlerin de az da olsa mulakatlarda otelenme gecikmelerin de payi eklenerek sans talih hakki korunmasi gerektigini dusunuyorum.

• U.S. Department of State: Consular Affairs

U.S. Department of State: Consular Affairs

Burasi da ilgili resmi kaynaklardan biridir .

• ⭐⭐⭐⭐⭐

Her halukarda, gercekler uzerinden gidilirse DV2022 talihlilerin mulakatlari 1 ay baslatilmamasindan oturu bile normal surec kesinlikle 1 ay daha uzatilmasi gerektirir ve olasi onceki yillardan dava kararli rezervlerin de az da olsa mulakatlarda otelenme gecikmelerin de payi eklenerek sans talih hakki korunmasi gerektigini dusunuyorum.

@Atmosfer
    bakalım ilk mülakatını 11 ay sonra almış DV2021'e uzatma vermeyen hükümet,
    mülakatı 1 ya geç başlamış DV2022 için, federal kanunları yürürlükten kaldırıp abd'deki bütün kurumları içine alan mali yıl kavramını hiçe sayarak 1 ay uzatma verecek mi.

bu ütopyalardan uzaklaşıp biraz gerçeklere alışmanız gerek.
    ayrıca DV2021 kararının DV2022 sürecini etkilemesinin hiçbir reel dayanağı yok.
    varsa açıklayın biz de bilelim.

• @gucarslan Dava acilmasi icin elle tutulur bir magduriyettir. Gerceklere alismak birseyler yapmamak demektir. Sizin de gonlunuzde kim olursa olsun adaletin saglanmasi degil midir ? Boyle bir dava olsa ve karar uygulansa bizim icin de sevinir siniz degil mi ? Sizin icin de desteklerde bulunduk yani DV 2021 lere rastgele olsa da bir hak var ve sizin de sureciniz aylar boyu mulakatlara yayilarak yapilacaktir. Bu konuda DV2021 lerden mulakat alanlarin sureci de bir sekilde takip ediliyordur .

• @gucarslan Rezerv 9505 kisi zaten aylara gore mulakata girecekler . Normalde bu karar dava harici alinmaz. Bilginize . Siz de Eylul sonuna kadar mulakata girme sansiniz var 9505 kisi hesaplamasi da bildigim kadariyla onceki yillara gore belirlenmis hesaplanmis. Bunun matematiksel hesaplamasinda bir hata olsaydi birileri de karsi cikardi . Onemli olan DV2021 dahil Iran gibi diger ulkelerden gelecek asiri mulakat durumu var midir ? Elbette mulakat atamalari Iran in kuzeylerinde olan Turkiye diger bolgelerindekiler de diger yakin musait komsu ulkelerdekine otomatik beyan edilen adreslere gore ataniyor. Bunu da herkes biliyor.

Derdim herkes bir sekilde hakkini aliyorken DV2022 lerin de magdur olacagidir bilhassa Case Number i yuksek olanlar icin daha da risklidir ve hakli olarak boyle dusunebiliriz. Britsimon Youtube videolarinda da bahsettigi gibi DV2022 ler icin yeni bir dava acilmalidir demistir.

BritSimon i sahsen sevmeyenler olabilir kisisel dusuncelerdir lakin adamin dedikleri hakli.

Durus babinda, DV2022 lerin de dava acmasi usulen dogru mudur hak midir ? Dava acilmasi haksizlik mi yaptirir ...

• ⭐⭐

@Atmosfer, içinde söyledi: DV2022 (2022 Green Card Lotosu) Aşamaları

@gucarslan Rezerv 9505 kisi zaten aylara gore mulakata girecekler . Normalde bu karar dava harici alinmaz. Bilginize . Siz de Eylul sonuna kadar mulakata girme sansiniz var 9505 kisi hesaplamasi da bildigim kadariyla onceki yillara gore belirlenmis hesaplanmis. Bunun matematiksel hesaplamasinda bir hata olsaydi birileri de karsi cikardi . Onemli olan DV2021 dahil Iran gibi diger ulkelerden gelecek asiri mulakat durumu var midir ? Elbette mulakat atamalari Iran in kuzeylerinde olan Turkiye diger bolgelerindekiler de diger yakin musait komsu ulkelerdekine otomatik beyan edilen adreslere gore ataniyor. Bunu da herkes biliyor.

Derdim herkes bir sekilde hakkini aliyorken DV2022 lerin de magdur olacagidir bilhassa Case Number i yuksek olanlar icin daha da risklidir ve hakli olarak boyle dusunebiliriz. Britsimon Youtube videolarinda da bahsettigi gibi DV2022 ler icin yeni bir dava acilmalidir demistir.

BritSimon i sahsen sevmeyenler olabilir kisisel dusuncelerdir lakin adamin dedikleri hakli.

Durus babinda, DV2022 lerin de dava acmasi usulen dogru mudur hak midir ? Dava acilmasi haksizlik mi yaptirir ...

Bu 11 Kasım videosuna takılıp durmuşsunuz. Zaten bu videodan sonra dava açıldı çünkü evet bir mağduriyet (TIER yüzünden) söz konusuydu. Ancak daha sonra Tierı kaldırdılar. Ee tabi avukat da davadan vazgeçti. Sevgili Simon hala videolarında dava açılmalı diyor mu?

Dv2020 için ayrılan 9095 rezerv vizenin hesabı basit. Normalde dağıtılacak olan vizenin yarısının dağıtılabilmesi için 9095 vize daha basılmalı. Bu kadar.

Bu arada şu rezerv vize işi davasız da olabilirdi ki hala olabilir. Araştırmayı, okumayı seviyorsunuz, BBB'yi (Build Back Better) araştırın bir.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

sn. @Atmosfer,
    türkçe'de bir ifadeyi anlatırken, eğer noktalama işaretleri kullanmazsanız ifade etmek istediklerinizi şimdi olduğu gibi net ve açık anlatamazsınız. vurgulamak istediğiniz ne varsa lütfen noktalama işareti kullanın ki, bizler de ne demek istediğinizi net ve açık şekilde anlayalım.

kusura bakmayın ama; bu ve bundan sonraki yazıklarınıza cevap vermeyeceğim.
    çünkü; ne demek, ne anlatmak istediğinizi anlayamıyorum.

bana brit simon'ı referans olarak verdiğiniz sürecinizde, size bol şans dilerim.

• Arkadaşlar merhaba, sizce KCC'nin evrak istemesini beklemeli miyiz? yoksa evrakları beklemeden yollamak mı daha mantıklı?

Teşekkürler.

• Merhabalar,
    Belgelerimi toparlayıp göndermek istiyorum.(Evrak Talebi Gelmedi) Nasıl bir mail içeriği ile göndermem gerekiyor. Örnek bir mail başlığı ve mail metni var mıdır? @gucarslan

Yardımlarınızı bekliyorum.
    Teşekkürler

• @EzgiLera Keske videoyu izlemeden SIRF ilgili kaynaktaki yayinlanma tarihine baksaydiniz 😕 . Video 20 sinde yayinlandi pratiksel olarak Turkiye saatiyle 21 civari diyebiliriz ve malum Tier iptal karari sonrasina aittir. Ingilizce niz yeterli seviyede degilse de bilmiyorum.

Bu arada, size katkim olmustur ki : Halihazirda pasaportu olupta sirf Amerika ya giris icin Evlilik Cuzdani ibraz edilmesi ile sorun olmayacagi Amerikan resmi makamlarin kabul edildigini de biliyoruz . Elbette secenek kisilerindir .

Bu bilgi ortaya olsun, Ola ki aramizda formu doldurmayan gerek 2022 talihlileri gerekse 2023 ve ilerkilerde okuyacaklar icin guzel faydali bir bilgi olur. Zaten biz halletik yeni pasaportlarla sorun yok demistim. Baskalarina karsi nacizane size ozel yapici elestirlerimdir ...

• merhabalar
    bana henüz evrak talebi gelmedi ancak evraklarımı bugün göndereceğim. mail başlığına case no ve age-out yazmayı planlıyorum çünkü oğlum 15112021 tarihinde 21 yaşında oldu . Child Status Protection Act (CSPA) kurallarını uygulamalarını bekliyorum o tarihi hesapladığımda Haziran 2022 oluyor.
    mail başlığına case no ve age-out yazmam sakınca oluşturur mu ?
    ayrıca bir de mail atmak istiyorum durumu belirten bu mail ı [email protected] adresine mi yoksa [email protected] adresine mi göndermem doğru olur ?
    başka bir öneriniz olur mu ?
    çok tşk

• Selamlar, az once asagidaki sekilde bir email aldim. Ne anlama geliyor acaba? DS-260 formunu gondermistim, onay da almistik, sonrasinda ise ek evraklar (adli sicil kaydi, vukuatli nufus cuzdani ornegi vs.) istendi ve onlari gonderdik, onlarin onayi olabilir mi?

Email ornegi asagidadir

Congratulations! Our records indicate that your case is ready to be scheduled for an interview when your case number becomes current and appointments are available. Interviews are scheduled numerically based on region and which case numbers have already been processed.

All DV 2022 interviews must be concluded by September 30, 2022. Please refer to the visa bulletin at travel.state.gov to locate the current numbers being processed. This bulletin is updated after the 15th day of each month. Once an interview date has been scheduled, you will receive notification via the email address listed on your DS-260 to check dvprogram.state.gov for details.

If your case becomes current and you have not received notification to check dvprogram.state.gov, you may contact [email protected] to confirm all of your documents have been received, and that you are ready to be scheduled for an interview. This notice does not necessarily confirm that all your documents have been received or are acceptable.

This notice is not a guarantee of receiving a visa or a visa interview. KCC is a document processing facility and does not make adjudicatory decisions.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@blocergn beklemeyin, gönderin evraklarınızı.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

147

41.1k
Kullanıcı

4.4k
Konu

426.9k

| | | |