Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐⭐⭐⭐

@apmagduru DV2018 Administrative Process ( AP durumu ) ( İdari İşlem ) içinde söyledi:

Herkese merhaba
    Master programı için bir amerikan üniversitesinden kabul aldım. Okuldan tüm belgelerim geldi önemli bir kamu kurumunda çalışmaktayım. Ben F1 vizesi için başvurdum ve AP ye alındım. 4 hafta geçti hiçbir hareket yok randevu tarihim 05 haziran 2018. İlk sorum şu başvurumda DS 160 application ID AA**** şeklinde başlayan bir numaram var herkes case ID paylaşıyor bu numara nerdedir başvuruya göre farklı olabiliyor mu. Diğer sorum şu mevcut bu süreç devam ederken J1 vizesi için ikinci bir başvuruda bulunsam acaba nasıl olur yada bu mümkün müdür. İnanın konuyla ilgili Dışişleri Bakanlığından bile doyurucu bilgi alamadım. Malesef katkısı olanlar için şimdiden teşekkürler.

Gecmis olsun, gocmen olmayan vizelerde idari islemler genelde 60 gun icinde sonuclaniyor. Sizin de onumudeki 3-4 hafta icinde olumlu sonuc duymaniz mumkun.

Gocmen vize basvurularinda dosya numaralari, gocmen olmayan vizelerde (F1 gibi) DS160 onay numarasi ile durumunuzu ogrenebilirsiniz. Dediginiz gibi genelde AA... ile basliyor DS160 onay numarasi ve en sonki barkodlu sayfada oluyor...

Maalesef beklemek disinda yapabileceginiz bir sey yok. Su an halihazirda F1 basvurunuz var, ayni programa baslamak icin J1 ile basvuru yapamazsiniz. Zaten yapmaya calissaniz bile oncelikle okul kabul etmez, etse bile belgeleri size gonderene kadar AP sureci bitmis olur, her sey yolunda gidip belgeler yetisse bile konsolos vize vermez. Idari islem, basvuru cesidinizden dolayi degil, sizin kendinizden dolayi kaldiginiz bir surec. Sizin hakkinizda background check yapiliyor, eger okul hakkinda yapiliyor olsaydi mulakata yetismis olurdu zaten. O nedenle su an beklemek icin yapabileceginiz bir sey yok maalesef. Fakat dedigim gibi en gec 3-4 hafta icinde sonuc alacaginizi dusunuyorum. Cevap gelince bizleri de bilgilendirirseniz sevinirim.

• @orhanvegs @crazycells merhabalar. Şimdi istanbulniv neti kontrol ettim ve idari işleminiz tamamlanmistir diyor. Pasaportlarınızı 7 gün içinde gönderin yazıyor. Ama bize mail gelmedi. Ne yapmamız gerekiyor acaba?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@zehra DV2018 Administrative Process ( AP durumu ) ( İdari İşlem ) içinde söyledi:

@orhanvegs @crazycells merhabalar. Şimdi istanbulniv neti kontrol ettim ve idari işleminiz tamamlanmistir diyor. Pasaportlarınızı 7 gün içinde gönderin yazıyor. Ama bize mail gelmedi. Ne yapmamız gerekiyor acaba?

harika haber, gozunuz aydin... J1'in bagli oldugu program baslamadan ABD'ye giris yapmaniz lazim diye hatirliyorum, o nedenle en yakin zamanda pasaportlari gonderin. Size bir kagit vermediler mi gorusme sonrasi? Onunla beraber pasaportlarinizi gonderebilirsiniz. AIS'teki PTT servisini bu amac icin kullanabilirsiniz.

Esiniz kayitlardaki email adresini veya diger emaillerini, ve ayrica spam kutusunu kontrol etsin, email orada olabilir. Gelmemisse bile yarin aksama kadar gelir diye tahmin ediyorum ama emaili beklemenize gerek yok.

Gonderdiginiz pakete istanbulniv sayfasinin ciktisini da ekleyin, neden gonderdiginizi anlamis olurlar.

• @crazycells çok teşekkürler. Darısı tüm bekleyenlerin basına olsun biz de vizemizi rahatlikla alalım insaallah. görüşme sonrası onaylandi kağıdı vermişlerdi sadece. Mail yok ama gelir sanirim. Hemen göndereceğiz o zaman. Herşey icin çok teşekkürler. Gelince tekrar yazacağım

• @crazycells @orhanvegs tekrardan ben:) üç sorum olacak acil cevaplarsanız çok memnun olurum:
    1- mail gelmiş durumunuz güncellenmiştir diye. İstanbulniv den kontrol ediniz demiş. Kontrol ettiğimizde tamamlandı pasaportu gönderin diyor. Bahsettiğiniz mail bu midir acaba? Başka bir yerden gelecek maili mi beklemeliyiz?
    2- ben eşime tabi olduğum icin iki pasaportu da birlikte mi göndereceğiz? Çünkü bana gelen bir talimat yok. Formu da ben doldurmamıştım eşim sadece doldurmuştu.
    3- bir de konsolosluk ‘bana ek belge göndermemi istedi’ talimatına basınca ikimizin adi da çıkıyor. İkimizin ismini de tıklayıp işlem mi yapicaz. Sadece eşim mi tıklayacak orayı?
    Çok teşekkür ederim şimdiden. Uzun oldu ama herkes faydalanır bu sayede

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@zehra DV2018 Administrative Process ( AP durumu ) ( İdari İşlem ) içinde söyledi:

@crazycells @orhanvegs tekrardan ben:) üç sorum olacak acil cevaplarsanız çok memnun olurum:
    1- mail gelmiş durumunuz güncellenmiştir diye. İstanbulniv den kontrol ediniz demiş. Kontrol ettiğimizde tamamlandı pasaportu gönderin diyor. Bahsettiğiniz mail bu midir acaba? Başka bir yerden gelecek maili mi beklemeliyiz?
    2- ben eşime tabi olduğum icin iki pasaportu da birlikte mi göndereceğiz? Çünkü bana gelen bir talimat yok. Formu da ben doldurmamıştım eşim sadece doldurmuştu.
    3- bir de konsolosluk ‘bana ek belge göndermemi istedi’ talimatına basınca ikimizin adi da çıkıyor. İkimizin ismini de tıklayıp işlem mi yapicaz. Sadece eşim mi tıklayacak orayı?
    Çok teşekkür ederim şimdiden. Uzun oldu ama herkes faydalanır bu sayede

1. Evet, bu email'den bahsediyorum 🙂 baskasini beklemeyin 🙂

2. evet, aynen oyle. iki pasaportu beraber gondermelisiniz, esiniz J1 siz J2 alacaksiniz. size ayrica bir email gondermeyeceklerdir, cunku asil basvuru sahibi esiniz.

3. iki isme tiklayip yaparsaniz daha dogru olur, ama sonucta onemli olan bu iki pasaportun konsolosluga ulasmasi. Eger iki ayri isme tiklayip gonderince iki ayri posta yapmanizi isterse, sadece esinizin ismine tiklayip hepsini tek bir pakette gonderin. Dedigim gibi onemli olan iki pasaportun da konsolosluga ulasmasi. O nedenle bu ayrintiya cok takilmayin.

• Çok cok teşekkür ederiz:). İnsaallah hayırlı sonuçları sizlerle paylaşicaz

• ⭐⭐⭐⭐⭐

Çok cok teşekkür ederiz:). İnsaallah hayırlı sonuçları sizlerle paylaşicaz

Tesekkurler, ayrica esiniz J1 surecini burada da anlatabilirse harika olur. Tesekkurler tekrardan...

https://yesilkartforum.com/forum/topic/98/j-değişim-programı-vizeleri

• Merhabalar,
    Uzun süreli bir AP durumumuz vardi. Çok şükür geçen hafta pasaportlarımizi almamizla geçen hafta süreç bitti. õzetle anlatayim.
    9 Mart'ta mulakatimiz vardi ama pasaportlarimizi iade edip AP'ye kaldigimizi bildirdiler.
    Süreç gerçekten cok zordu, hakikaten sabir gerektiriyor, başı sonu belli değil , ama umudunuzu kaybetmeyin. Ben daha once iş için giriş çıkış yaptığım bir kac ülke den oturu hep tedirgindim ( Kırgızistan -Malezya-Endonezya )
    Süreci surekli ceacten kontrol ettik. Haziran sonu yaklasik 110 gun sonra ceacte ilk guncelleme olmustu .ondan sonra bi 2 hafta sonra eşimin ki oldu sonra benimki derken 4-5 guncelleme oldu daha sonra temmuz başında pasaportları göndermemizi istediler. Bi 10 günde oyle bekledik ve cok şükür geçen hafta pasaportlarimizi teslim aldık. Bu süreçte her firsatta sacma sapan sorularda olsa yilmadan mesajlarimiza cevap veren ozellikle @orhanvegs ve @crazycells arkadaşlara çok teşekkür ederim , cevaplari herzaman moralimizi yuksek tutmamiza yardımcı oldu.
    Aslında çok istemiyordum şu aralar bilgiyi paylasmayi @emrenaz arkadaşında durumundan ötürü inşallah tez zamanda oda mutlu haberleriyle döner .
    Ayrıca yüksek numaralarından ötürü alamayan arkadaslarada tekrardan geçmiş olsun hakkımızda hayırlısı.
    Gelecekte durum ile karşılaşacak arkadaşlar içinse nacizane tavsiyem umudunu yitirmeden işe güce konsantre olmaları , meşgale olmadimi süreç geçmek bilmiyor karamsarlik hakim oluyor.
    Herkese bol şans.selamlar

• @restwel DV2018 Administrative Process ( AP durumu ) ( İdari İşlem ) içinde söyledi:

en kontrol ettik. Haziran sonu yaklasik 110 gun sonra ceacte ilk guncelleme olmustu .ondan sonra bi 2 hafta sonr

Gozunuz aydin 🙂 ceac deki guncellemenizden ne kadar sure sonra surec sonlandi maili geldi acaba ? 2 hafta mi ?

Benim de ceac dun guncellenmis. Umarim bir iki haftaya benim de surec sonlanmis olur 😕

• @restwel gözünüz aydın 🙂 yeni hayatınızda başarılar. Aynı gün girmişiz mülakata benim 23 gün sürdü zor geçmişti. Sizin daha uzun sürmüş , Geçmiş olsun.

• @restwel DV2018 Administrative Process ( AP durumu ) ( İdari İşlem ) içinde söyledi:

Merhabalar,
    Uzun süreli bir AP durumumuz vardi. Çok şükür geçen hafta pasaportlarımizi almamizla geçen hafta süreç bitti. õzetle anlatayim.
    9 Mart'ta mulakatimiz vardi ama pasaportlarimizi iade edip AP'ye kaldigimizi bildirdiler.
    Süreç gerçekten cok zordu, hakikaten sabir gerektiriyor, başı sonu belli değil , ama umudunuzu kaybetmeyin. Ben daha once iş için giriş çıkış yaptığım bir kac ülke den oturu hep tedirgindim ( Kırgızistan -Malezya-Endonezya )
    Süreci surekli ceacten kontrol ettik. Haziran sonu yaklasik 110 gun sonra ceacte ilk guncelleme olmustu .ondan sonra bi 2 hafta sonra eşimin ki oldu sonra benimki derken 4-5 guncelleme oldu daha sonra temmuz başında pasaportları göndermemizi istediler. Bi 10 günde oyle bekledik ve cok şükür geçen hafta pasaportlarimizi teslim aldık. Bu süreçte her firsatta sacma sapan sorularda olsa yilmadan mesajlarimiza cevap veren ozellikle @orhanvegs ve @crazycells arkadaşlara çok teşekkür ederim , cevaplari herzaman moralimizi yuksek tutmamiza yardımcı oldu.
    Aslında çok istemiyordum şu aralar bilgiyi paylasmayi @emrenaz arkadaşında durumundan ötürü inşallah tez zamanda oda mutlu haberleriyle döner .
    Ayrıca yüksek numaralarından ötürü alamayan arkadaslarada tekrardan geçmiş olsun hakkımızda hayırlısı.
    Gelecekte durum ile karşılaşacak arkadaşlar içinse nacizane tavsiyem umudunu yitirmeden işe güce konsantre olmaları , meşgale olmadimi süreç geçmek bilmiyor karamsarlik hakim oluyor.
    Herkese bol şans.selamlar

inşallah restwel😊 bitsin artık bu ap

• @nevermore cok teşekkürler , size de

• @filth_grinder teşekkürler, ceac'teki ilk guncelleme ile mail arasi 15 -20 vardi muhtemelen arada 4-5 güncelleme daha olmuştu, bol sabırlar.

• Merhaba biz de ap'de beklemedeyiz, mülakat gününde belli olmuştu ap olduğumuz, akşamına DS 5535 geldi onu doldurduk hemen gönderdik. mülakattan beri her gün güncelleniyor ceac'den durumumuz, ama hala ap'yiz. tahmini olan var mı, ne zaman bitebilir sizce bu ap? pasaportlarımızı geri verdiler, eksik belgemiz de yok. mülakat 5 gün önce oldu.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@nihan-yılmaz DV2018 Administrative Process ( AP durumu ) ( İdari İşlem ) içinde söyledi:

Merhaba biz de ap'de beklemedeyiz, mülakat gününde belli olmuştu ap olduğumuz, akşamına DS 5535 geldi onu doldurduk hemen gönderdik. mülakattan beri her gün güncelleniyor ceac'den durumumuz, ama hala ap'yiz. tahmini olan var mı, ne zaman bitebilir sizce bu ap? pasaportlarımızı geri verdiler, eksik belgemiz de yok. mülakat 5 gün önce oldu.

Idari islemlerin cogu 60 gun icinde tamamlaniyor. Sizinki DS5535 ise, daha kisa sureli olacaktir diye tahmin ediyorum.

• Merhabalar biz hala göndermedik pasaportlarımızı. :(Birkaç yerde ne yapacağımızda ilgili takıldık.
    Pasaportlarımızı gönderirken iki ayrı başvuru şeklinde mi göndericez yoksa bir kurye ile aynı pakette mi göndereceğiz. Eşim j1 ap sürecine takıldı ya benim elimde pasaporttan başka bir belge yok çünkü. Bizden istenen belgeleri de bilmiyoruz. Gelen mailde de birşey yok. Başvuru sırasındaki belgeleri de gönderelim mi pasaportlarla? Buarada j1 sürecini ayrıntılı şekilde anlatacak . Yılmadan verdiğiniz cevaplar için şimdiden teşekkürler

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@zehraa DV2018 Administrative Process ( AP durumu ) ( İdari İşlem ) içinde söyledi:

Merhabalar biz hala göndermedik pasaportlarımızı. :(Birkaç yerde ne yapacağımızda ilgili takıldık.
    Pasaportlarımızı gönderirken iki ayrı başvuru şeklinde mi göndericez yoksa bir kurye ile aynı pakette mi göndereceğiz. Eşim j1 ap sürecine takıldı ya benim elimde pasaporttan başka bir belge yok çünkü. Bizden istenen belgeleri de bilmiyoruz. Gelen mailde de birşey yok. Başvuru sırasındaki belgeleri de gönderelim mi pasaportlarla? Buarada j1 sürecini ayrıntılı şekilde anlatacak . Yılmadan verdiğiniz cevaplar için şimdiden teşekkürler

Idari islem 'background check' sekilde yapiliyor cogunlukla. Dolayisiyla illaki bir belge gondermenize gerek yok.

Eger pasaportlarinizi gondereceginize dair email aldiysaniz, o durumda hemen AIS sisteminden eksik belge icin kayit yapip tek bir pakette pasaportlarinizi gonderin.

Gorusme sirasinda idari isleme kaldiginizi belirten bir form vermis olmalari lazim, onu da ekleyebilirsiniz pakete ama emailde yazmiyorsa baska bir belge gondermenize gerek yok.

• Bizim görüşmemiz mülakatta onaylanmıştı. Onay kağıdı vermişlerdi.mail ile ap ye kaldık. AIS ten başvurumuza da yaptık mail gelince.Tek bir pakette göndereceğiz o zaman. Teşekkürler tekrardan.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@zehraa DV2018 Administrative Process ( AP durumu ) ( İdari İşlem ) içinde söyledi:

Bizim görüşmemiz mülakatta onaylanmıştı. Onay kağıdı vermişlerdi.mail ile ap ye kaldık. AIS ten başvurumuza da yaptık mail gelince.Tek bir pakette göndereceğiz o zaman. Teşekkürler tekrardan.

tamamdir, bu durumda pasaportlari gondermeniz yeterli. Isterseniz size gelen email'in de ciktisini alip pasaportlarla godnerebilirsiniz, ama bunu yapmak zorunda degilsiniz. Pasaportlar konsolosluga ulastigi surece dert olmaz 🙂

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

129

41.0k
Kullanıcı

4.4k
Konu

426.4k

| | | |