Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐⭐⭐⭐

@aposport, içinde söyledi: Re-entry Permit (I 131 form ve I 327 belgesi)

Merhabalar,

Re-Entry Permit almayı planlıyorum. Aklıma takılan sorunun cevabını önceki sayfalarda bulamadım.

Green Card bana çıktı. Eşim ve 5 yaşında çocuğum da benden ötürü Green Card sahibi.

Şuan Türkiye deyiz.

I-131 formunu doldurup, postaya vermek için tek başıma birkaç günlüğüne Amerika ya gidip sonrasında geri Türkiye ye dönmeyi planlıyorum. ( Sonrasında Biormetrik için çağırırlarsa yeniden gideceğiz )

Eşimin de benle beraber Amerika ya gelmesi ve form doldurması gerekir mi?

Yoksa benim tek başıma gidip yapacağım başvuru hepimizi otomatik olarak kapsar mı?

Cevaplar için teşekkürler.

herkesin basvurusu bireysel, bilginize.

Ama sunu soyleyebilirim... kucuk cocuklara/bebeklere cok takilmiyorlar, yani sizin ve esinizin permitleri olmasi yeterli. sizin ABD'ye girisinize izin verip, cocugunuza el koyacak degiller 🙂

• ⭐⭐⭐⭐

@aposport Başvuru esnasında ailece olmanız gerekli ve de her bir aşamasında

• Çok mersi, hayırlı çalışmalar olsun inşallah. Tekrar görüşmek dileğiyle, sağlıcakla kalınız. Hürmetlerimizle,

• @crazycells çok teşekkür ederim.

• @redsat2000, içinde söyledi: Re-entry Permit (I 131 form ve I 327 belgesi)

@aposport Başvuru esnasında ailece olmanız gerekli ve de her bir aşamasında

Çok teşekkürler.

• Permit'imin süresinin dolmasına 4-5 gün kala JFK'dan giriş yaptım. Memur sorun çıkarmadı, oldukça iyi niyetliydi.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@haleluja, içinde söyledi: Re-entry Permit (I 131 form ve I 327 belgesi)

Permit'imin süresinin dolmasına 4-5 gün kala JFK'dan giriş yaptım. Memur sorun çıkarmadı, oldukça iyi niyetliydi.

gozunuz aydin.

• @crazycells Teşekkür ederim.

• Merhabalar, son zamanlarda re-entry alan arkadaşlar varsa başvuru ile biometrik randevu arası ne kadar süre beklediler acaba?

• @wanderer merhaba yaklaşık 3 ay bekledik başvurumuz boston dan

• @verdal teşekkürler 🙏🏻

• Merhabalar, I 131 Re-Entry Permit başvurusu ne kadar sürede sonuçlanıyor acaba? Başvuru sonrası evrakların büyükelçiliğe gelmesi ne kadar sürüyor?

Bizim şöyle de bir özel durumumuz var: aile olarak Haziran 2021 sonunda I 131 Re-Entry Permit başvuru formlarını doldurup yolladık. Ancak formları aceleyle yolladık ve ek dökümanları (green card fotokopileri, re-entry istememize sebep olan durumlara ait belgeler, vb.) yollamadık. Sonrasında eksiğimizi farkettik. USCIS’i aradık ama ‘bizden haber bekleyin, şimdi birşey göndermeyin’ dediler. Ağustos sonu biometrik randevusu geldi. Gidip biometrik randevumuza girdik ve Türkiye’ye döndük.
    Şimdi beklemedeyiz ama bir aksilik olma ihtimaline karşılık arayı çok açmadan giriş-çıkış yapmalı mıyız?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@capecoral, içinde söyledi: Re-entry Permit (I 131 form ve I 327 belgesi)

Merhabalar, I 131 Re-Entry Permit başvurusu ne kadar sürede sonuçlanıyor acaba? Başvuru sonrası evrakların büyükelçiliğe gelmesi ne kadar sürüyor?

Bizim şöyle de bir özel durumumuz var: aile olarak Haziran 2021 sonunda I 131 Re-Entry Permit başvuru formlarını doldurup yolladık. Ancak formları aceleyle yolladık ve ek dökümanları (green card fotokopileri, re-entry istememize sebep olan durumlara ait belgeler, vb.) yollamadık. Sonrasında eksiğimizi farkettik. USCIS’i aradık ama ‘bizden haber bekleyin, şimdi birşey göndermeyin’ dediler. Ağustos sonu biometrik randevusu geldi. Gidip biometrik randevumuza girdik ve Türkiye’ye döndük.
    Şimdi beklemedeyiz ama bir aksilik olma ihtimaline karşılık arayı çok açmadan giriş-çıkış yapmalı mıyız?

Ne zaman gocmen oldunuz? Eger yeni gocmenseniz girmeseniz de problem degil; zaten dogru bir sekilde I-131 basvurusu yapmissiniz.

Eger eksik olsaydi, USCIS size bunu bildirirdi diye dusunuyorum; yani artik tek yapmaniz gereken re-entry permitin onaylanmasini ve size ulasmasini beklemek kanimca...

• Teşekkürler. Yeni sayılmayız sanırım: Bizim ABD'ye ilk girişimiz 17 Temmuz 2019. Sonrasında 27 Haziran 2020'de çıktık ve pandemi nedeniyle tekrardan 13 Haziran 2021'de döndük. Haziran'da girerken bizi zorladılar ve temelli kalma planımız yok ise, re-entry'e başvurmamızı söylediler. Zaten biraz da o panikle başvuralım derken yanlış yaptık ve evrakları eklemeyi unuttuk.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@capecoral, içinde söyledi: Re-entry Permit (I 131 form ve I 327 belgesi)

Teşekkürler. Yeni sayılmayız sanırım: Bizim ABD'ye ilk girişimiz 17 Temmuz 2019. Sonrasında 27 Haziran 2020'de çıktık ve pandemi nedeniyle tekrardan 13 Haziran 2021'de döndük. Haziran'da girerken bizi zorladılar ve temelli kalma planımız yok ise, re-entry'e başvurmamızı söylediler. Zaten biraz da o panikle başvuralım derken yanlış yaptık ve evrakları eklemeyi unuttuk.

Bence giris-cikis yapmanizi gerektiren bir durum yok.

Tabii, tercih size kalmis; ama bence yapmaniz gerekenleri zaten yapmissiniz. Re-entry permit basvurusundan sonraki 2 yil boyunca girmeseniz de bir problem yasayacaginizi sanmiyorum.

• Yanıtınız ve ilginiz için çok teşekkürler.

• Ne kadar bekleniyor acaba ortalama, başvuru sonrasında re-entry'nin elçiliğe gelmesi arasında?

• Merhabalar. Ocak ayında re entry form doldurmak için giriş yapacağım. Acaba şuan güncel formu doldurmak ile başvuru nofitication arasındaki ortalama süre nedir? 3 hafta gibi bir süre yeterli olur mu?

• @nihalozcan büyük ihtimalle yeterli olur telefona notification gelmesi için gereken formu da doldurun telefona first notification gelmesi çıkış yapabilmeniz için yeterli oluyor. Bize temmuz ayında 15 günde telefona geldi adrese evraklar hiç gelmedi en az 5-6 defa telefonla konuştuk yazdık case açtık yine de gelmedi. Biometric ve finger print randevusuda first notificationdan yaklaşık 2 ay sonrasına geldi 4 günlüğüne tekrar girip işlemi halledip çıktık.

• @verdal Çok teşekkürler

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

113

40.6k
Kullanıcı

4.4k
Konu

423.3k

| | | |