Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐⭐⭐⭐

@AYKlRl, içinde söyledi: (B1/B2) Ziyaretçi Vizeleri: İŞ, TURİZM, TIBBİ TEDAVİ

Turist vizesinin randevusunu kaç kere geri çekme hakkımız var acaba? Ayrıca biz mesela ankaraya başvurduk, ds-160 formunda istanbul olarak değiştirip Randevu yerimizi de Istanbula çekebiliyor muyuz?

Boyle bir sinir yok, firsat buldukca tarihi geri cekebilirsiniz. Bu durumda yeni basvuruyu alip mulakata katilin, DS-160 formunun bulundugu konsolosluk hangisi ise, diger konsolosluk onu oradan transfer edebilir.

Bir de kuzenim başvurmuş deyip vize başvuru ücretlerini isteyemiyor muyuz 🙂

maalesef olmuyor, kuzenler basa bela 🙂

Not: Ankara'daki B1/B2 vize başvurumuzu 3 haziran 2022 ye Istanbula'a çektik. Ama Ds-160 formunda Ankara'yı Istanbul'a dönüştürme seçeneğini bulamadım malesef. Yanlış bir şey yaptım sanıyorum. Zaten dolar sebebiyle pek gidesimiz de kalmamıştı. Nasıl düzeltebilirim acaba, Ankara'da boş tarih mi beklemem gerekecek, yoksa yine 2023 yil8ndan Ankaradan gün mu almalıyım? Yanıt için şimdiden tesekkurler.

• @uk35 Merhaba, önce Türk Hava Yolları resmi sitesine bir üyelik kaydı oluşturun(ücretsiz) daha sonra gitmek istediğiniz uçuş lokasyonu'nu,tarih ve saati belirleyin, tıpkı bilet alıyormuş gibi bütün adımları gerçekleştirin. En sona geldiğinizde ödeme kısmı sayfası çıkacak, orada seçenekleri göreceksiniz, en altta rezervasyon oluştur diye bir bölüm var, oradan devam edeceksiniz. Normalde rezervasyon yapmak eskiden ücretsizdi ama şimdi değişmiş galiba, ama sadece Amerika için ücretsiz rezervasyon seçeneği var, onu işaretleyip 24 saat geçerli bir bilet oluşturacaksınız. Ben deneme amaçlı yaptım sistem çalışıyor. Kolay gelsin.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@cats, içinde söyledi: (B1/B2) Ziyaretçi Vizeleri: İŞ, TURİZM, TIBBİ TEDAVİ

@crazycells turist vizemin süresi hala geçerli ancak aktif mi bakabileceğimiz yer varmı

sayin @cats , acaba vizenizin aktif olmayabilecegini neden dusunuyorsunuz?

CBP gorevlileri giris-cikislarda size bir sey mi soylediler?

Eger hicbir problem yasamadiysaniz, ve vizenizin son tarihi gelecekte bir tarihse o durumda vizeniz hala aktiftir, telas etmenizi gerektiren bir durum yok.

Eger ABD'de yasal surelerle ilgili birtakim problemler yasayip ciktiysaniz belki vizenizde problem olabilir, lakin bunu ogrenmeniz maalesef pek de mumkun degildir. Eger vizenizde problem varsa ve gecersiz ise o durumda siz Turkiye'de ucaga binerken gorevliler bunu sistemden gorup sizin ucaga binmenize izin vermiyorlar, bilginize.

• Nasıl yani bugün mü çektiniz Kasım ilk haftasına?

• @Emine-Koçkaya merhaba Bugün mü çektiniz Kasım ilk haftasına?

• ⭐⭐⭐⭐

@crazycells, içinde söyledi: (B1/B2) Ziyaretçi Vizeleri: İŞ, TURİZM, TIBBİ TEDAVİ

@AYKlRl, içinde söyledi: (B1/B2) Ziyaretçi Vizeleri: İŞ, TURİZM, TIBBİ TEDAVİ

Turist vizesinin randevusunu kaç kere geri çekme hakkımız var acaba? Ayrıca biz mesela ankaraya başvurduk, ds-160 formunda istanbul olarak değiştirip Randevu yerimizi de Istanbula çekebiliyor muyuz?

Boyle bir sinir yok, firsat buldukca tarihi geri cekebilirsiniz. Bu durumda yeni basvuruyu alip mulakata katilin, DS-160 formunun bulundugu konsolosluk hangisi ise, diger konsolosluk onu oradan transfer edebilir.

Bir de kuzenim başvurmuş deyip vize başvuru ücretlerini isteyemiyor muyuz 🙂

maalesef olmuyor, kuzenler basa bela 🙂

Not: Ankara'daki B1/B2 vize başvurumuzu 3 haziran 2022 ye Istanbula'a çektik. Ama Ds-160 formunda Ankara'yı Istanbul'a dönüştürme seçeneğini bulamadım malesef. Yanlış bir şey yaptım sanıyorum. Zaten dolar sebebiyle pek gidesimiz de kalmamıştı. Nasıl düzeltebilirim acaba, Ankara'da boş tarih mi beklemem gerekecek, yoksa yine 2023 yil8ndan Ankaradan gün mu almalıyım? Yanıt için şimdiden tesekkurler.

Ben 5 diye biliyorum. En fazla 5 değişiklik oluyor diye aklımda kalmış. Bilginize. Araştırmakta fayda var

• @vince-carter 28 ekimde acilmisti

• @goe 28 Ekim de cektim

• Ekim 2022 komple boş arkadaşlar. Belli ki önümüzdeki günler bol bol boş alanlar olacak. Bilginize,

• @Emine-Koçkaya evet başka bir arkadaş daha söyledi teşekkür ederim

• @MuRtY ayrica bugun 3-10-17 haziran 2022 acikti

• Arkadaslar, memurlar icin Amerika turist vizesinde gerekli evraklar tam olarak nedir bilginiz var mi? Onay sayfasinda istenen evraklari topladim ama farkli bir evrak sunan arkadaslar varsa ogrenmek isterim.

• Bu ileti silindi!

• @Emine-Koçkaya elçiliğin sitede yayınladığı evrakların haricinde direk bir liste yok bildiğim kadarıyla.Sizi Türkiye' ye bağlayan her hangi taşınmazlarınızın tapuları, maaş bordrolarınız, sgk dökümleriniz, memurun izin alacağı tarihle ilgili idari amirinizden veya kurumdan aldığınız izin dilekçesi, gidiş döüş rzervasyon uçak-otel çıktıları, 1 yıllık banka hesap dökümü.

• @Sercan-Özüsağlam Teşekkür ederim Sercan Bey. Sizin randevunuzda ayın 9’unda sanırım güzel haberlerinizi bekliyoruz.

• Selamlar, B1/B2 turist vizesine başvuru yapmıştım. DS-160 formunu doldurduğumda mülakat yeri olarak Ankara'yı seçtim. Ancak sonrasında İstanbul'da daha yakın tarihe randevu buldum ve mülakat yerini değiştirerek İstanbul'da randevu aldım. DS-160 formunda mülakat yerini değiştirebiliyor muyuz? DS-160 formunda mülakat yeri Ankara gözüküyor. İstanbul'da mülakat sırasında DS-160 formunda Ankara yazması herhangi bir problem yaratır mı?

• Vizeler elle hazırlanıyor, beklemek normal 🙂
    alt metni

• @uk35 Rica ederim. Evet 9 Kasım umarım güzel haberler vereceğim. Teşekkürler, size de bol şans.

• Arkadaşlar üniversite öğrencisi olarak bu vizeyi alma şansım nedir? Bölümüm hukuk, ikinci sınıfım. ABD'de akrabamın yanında kalacağım sömestr tatilinde, tabi randevuyu öne alabilirsem. Akrabam karşılayacak tüm geziyi, nasıl bir yazı yazması gerekiyor ve bu yazıya sadece görüşmede mi bakıyorlar?

• @goe tesekkurediyorum

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

141

41.2k
Kullanıcı

4.4k
Konu

427.4k

| | | |