Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @Onurfidan Evet işte böyle birçok kişi var ama artık eskisi gibi dert etmiyorum. Yüz net gözüktüğü sürece herhangi bir sorun olacağını düşünmüyorum 🙂

• ⭐⭐

Fotoğraf abartılacak bir şey değil. Dün biyometrik fotoğraf çektirirken fotoğrafın dijital halinin bala lazım olduğunu söyledim ve fotoğrafçı bana hem biyometrik hem de ham fotoğrafı email olarak attı. Şimdi ham fotoğrafı düzenledim idphoto4you sitesinden. Toplam 2 dakika sürdü ve bu süreye 90 saniye bekleme süresi de dahil. Kontrol sitesinden kontrol ettiğimde hata vermiyor. Bütün testleri geçmiş.

• @Ping-PONG

Başvuruda pasaportun geçerlilik tarihini soruyor

Geçerli tarih girilmezse başvuruya devam etmiyor

Bugun ayın 26 si , bu saatden sonra yeni pasaport kesin yetişmez

• @ertevl bence yetişir en azından denemedim demezsiniz

• ⭐⭐

Ben de dün başvurdum. İnşallah gelir.

• Başvrumu yaptım şimdiden umarım gerçekten isteğen kişilere çıkar Başarılar dilerim 6 başvru oldu 🙂

• @serkanist hayırlı olsun benimde 3 oldu 😂

• @Sercinyo hepimiz için dostum saolun bakalım bizim kaç olacak daha 🙂 başarılar.

• Yasaklı

Bekleme odasında takılan kimseye çıkmıyor. Ben 2 senedir bunu farkettim. Bu farkındalıktan sonra hiç çıkmayacakmış gibi hissetmeye başladım. 😂

• ⭐⭐

@Ping-PONG, içinde söyledi: DV2023 Sohbet Odası

Bekleme odasında takılan kimseye çıkmıyor. Ben 2 senedir bunu farkettim. Bu farkındalıktan sonra hiç çıkmayacakmış gibi hissetmeye başladım. 😂

sen ne diyon ya genecen sene @Final-Approach ondan önceki sene de @Hande-Tok 'a çıktı konuşuyorduk baya case number verdiler

• @Ping-PONG

ilk yilinda giden de var ama 19. kere başvurup gidemeyen de var . Adı üzerinde lottery

• Az önce başvurumu tamamlayıp CN'mi aldım fakat aklıma bir şey takıldı evimin adresini o an aklımda tam oluşturamadım ve e-devlette yazan adresin aynısını ingilizce karakterlerle 2 adres satırına sığcak şekilde yazdım herhangi bir problem olur mu çünkü ordaki adres baya detaylı bazı yerlerde sokak mahalle il ilçe kabaca yazın yeter diyorlardı. Bu arada e devletteki adresim şuan oturduğum evin güncel adresi eski ya da farklı bir yerin değil.Cevaplayanlara şimdiden teşekkürler herkese bol şans :))

• Merhaba arkadaşlar; bu fotoğraf ile başvurumu tamamladım, sizce uygun mu?

https://www.hizliresim.com/t0tqvor

• @burakcan Herhangi bir problem olmaz. Adres bilgisi eskiden greencardların gönderilmesi için isteniyordu. Ancak artık adrese hiç bir şey göndermiyorlar. Bu sebeple önemli değil. İçin rahat olabilir.

• @beyc, içinde söyledi: DV2023 Sohbet Odası

Merhaba arkadaşlar , soruyu bir ailem dostum için soruyorum; 20 yaşındaki birisi greencard tek başına başvurabiliyormu , ailesi başvurursa ancak baba ayrı anne ayrı başvurursa individual olarak aile bireylerinden birisi kazanırsa kendiside yararlanabiliyormu (yararlanabiliyorsa ) hem anne hem baba hem kendisi başvurup 3x şans elde edebiliyormu

Evet. Kendisi için X3 şans sahip diyebiliriz. Fakat Anne Baba için yine X2 şans olucaktır. Çocuğa çıkması durumunda anne baba havaalanına kadar gelebilir.

• bir onceki sene kazanip (case numarasi ortalarda surec devam ediyor), nolur nolmaz diye tekrar basvuran var mi ? Gerek var mi boyle bir seye ?

• @avar @beyc

O zamanlar bilemedik , liseden mezun olunca başvursaydık

anne - baba ve kendimiz direk şans 3 e katlıyordu .

Bu üçünden birine çıkması hepsini götürüyordu .

• @ertevl Pasaport işlemleri çok uzun sürmüyor artık. Önce harç ödeyip sonrasında randevu alırsanız hızlıca 1 haftayı geçmez gelmesi. Arkadaşların dediği gibi en azından denemedim demezsiniz.

• ⭐⭐

@istanbuladami, içinde söyledi: DV2023 Sohbet Odası

@ertevl Pasaport işlemleri çok uzun sürmüyor artık. Önce harç ödeyip sonrasında randevu alırsanız hızlıca 1 haftayı geçmez gelmesi. Arkadaşların dediği gibi en azından denemedim demezsiniz.

Ben dün başvurdum konyada. Ne zamana gelir dediğimde 1 ayı bulur dediler. Ankarada makine bozulmuş dedi görevli memur doğru mu yoksa uzun beklemelere bahane mi bilmiyorum. Koca ülkedeki bütün pasaportlar tek bir yerde basılmıyordur umarım. İnşallah gelir bir haftada. Bugun hem twitterdan hem 199dan hızlandırma talebi ilettim ama hayırlısı artık.

• @uzaysan Biraz bahane basmışlar gibi. Ben harç ödeyip ertesi güne randevu aldım. Nüfus müdürlüğünde de işim 15 dk falan sürdü. 1 hafta sonra da ptt ile gönderdiler evime pasaportu. Konya'daki şubenin "makine" sıkıntısı tamamen onlara has bir hadise. Bence son derece farazi bir süre vermişler maalesef..

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

98

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

419.9k

| | | |