Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• Merhaba arkadaşlar, noa2 den sonra sıra neyi beklemeye geliyor? Nvc ye dosyalarım gitti.. şimdi nvc nin belgeleri ankaraya göndermesini, o sırada maille bildirmesini ve ankaraya ulaştıktan sonra da ordan mı randevu vermelerini beklemeliyim?

• ⭐⭐

@Sevinç-Danış nvc ye gittiyse nvcden vaka numarası alacaksınız bu vaka numarası ile davanızı nvc nin sayfasından takip edeceksiniz önce in transit olacak sonra ready olacak ready olunca nvc size hoşgeldin maili içeren bir mail gönderecek ready olduktan sonra Ankara size bir randevu maili gönderecek bu maili alınca elçiliğin resmi sitesinden ds160 i dolduracaksn ve boş randevu bulmaya çalışacaksınız bulduktan sonra vize harç parasını ödeyeceksin gerekli evrakları hazırlayıp randevudan önce Ankara'nın belirlediği. Doktora gidip sağlık muayenesi olacaksınız ve bunun içinde doktordan randevu alacaksiniz tâbi

• ⭐⭐

@hakanilr94 o halde şuan sadece beklemede kalacaksınız yapılacak başka bı şey yok

• ⭐⭐

@Güven-Carmen-Tek aga önümüzdeki hafta perşembe nvc'yi aramaya başla bence vaka numarasi için hatta salı günü ara duyduğum kadarıyla 27 Ekim 28 Ekim gibi elçiliklere dosyaları aktaracaklarmiş

• Arkadaşlar merhaba herkese selamlar, Nasip olursa ben ve Amerikalı kız arkadaşımla bizde bu sürece girmeyi düşünüyoruz. Yalnız aklıma takılan birkaç soru var deneyimlerinizden yola çıkarak yardımcı olursanız çok sevinirim. Öncelikli olarak;

1. Bizim ilişkimiz bu yaz temmuz gibi başladı ve şuan sosyal medya üzerinde görüşüyoruz. Nişanımızı yapmak için canlı olarak ilk kez kasım ayında beni ve ailemi ziyarete gelecek ve nişanlanacağız. Yaklaşık 1 hafta yanımızda kaldıktan sonra ülkesine dönerek işlemelerimizi başlatacak buraya kadar olan süre zarfında sanırım başvuru şartlarını sağlıyoruz. 2 yıl şartı başvurudan önceki en geç yüz yüze görüşme şartı diye biliyorum bu doğru mudur? İlişkinin süresi en az 2 yıl olmalı anlamına gelmiyor galiba.

2. Nişanımızdan sonra kız arkadaşım ülkesine döneceği zaman gitmeden önce benim ona teslim etmem gereken herhangi bir evrak ya da işlem var mıdır varsa nelerdir?

3. Yaklaşık olarak bekleme süresini virüs vb nedenlerden dolayı olarak 1 yıl gibi görüyor sizce de bu kadar sürer mi?

4. Aramızda yaklaşık 17 yaş farkı olması sizce sorun olur mu?

5. Şuan ingilizcem çok ileri değil a2-b1 arası sayılır bu benim için dezavantaj olur mu?

6. Ankarada konsoloslukta görüşmeler ingilizce mi yapılacak yoksa türkçe tercihinde bulunabilir miyim?

• @emirgenco eyvallah aga dediğin gibi yapacagim salı veya Çarşamba arayacağım NVC

• @Aslan1905 Ingilizce seviyeniz sorun olmaz gorusme turkce olabilir
    17 yas arada sorun olabilir belki mulakati yapan kisiyi ikna etmeniz gerekebilir
    Nisanliniza teslim etmeniz gereken bir evrak yok, herseyi o hazirlayip gonderecek belki sadece niyet mektubunuzu hazirlayip islak imzali ona verebilirsiniz maksimum
    Ancak iliski temmuz ayinda baslamis ve gorusme bir kere gerceklesmis olacagi icin ek kanita ihtiyaclari olabilir bu durumda cok emin degilim
    Surec konusuna gelince de evet ortalama 1 yil suruyor ancak gecen agustos ayindan beri bazi birimler tam kapasite calismaya gectigi icin surec bundan sonra basvuranlar icin daha kisa olacaktir diye dusunuyorum

• @emirgenco Dosyaniz ankara ya ulasti mi🙏🏻

• ⭐⭐

@Aslan1905 başvuru şartı için 2 yıl aranmıyor 2 yıl içinde görüşmüş olmak gerekiyor gelirse bunu sağlamış olursunuz
    İngilizce önemli değil çünkü konsolosluk mülakatta Türkçe mi ingilizce mi diye soruyor
    Yalnız bol bol resim çekilmeniz lazım bı kaç hotelde beraber kalın hotel rezervasyonu olmadığı için rfe yani kanıt yetersizliği alanı gordum bı kaç kez birlikte şehirler arası uçuşta yapmanızı öneririm giderken ona 2 adet k1 için uygun resim vermeniz gerekecek ben posta ile gönderdim 400 TL gitti 🙂 digerleri tarama yolu ile ulaşılabilir bu sorun değil yaş farkına gelince. Benim ve nişanlım arasında yaş farkıda vardı ama benim dosyam onaylandı süreç konusu içinde artık panemiden dolayı herşey çok daha sancılı oluyor lakin bu covid aşısi vs şeyler belki süreci. Erkene çekebilir ama siz yinede Amerika'ya girişi 11 ay olarak göz önüne alın bence

• ⭐⭐

@suleo yok valla nvcden vaka numarası aldım şuan nvcde yazıyor. 4 5 güne ready olacağını umud ediyorum siz ne Durumdasınız?

• @Aslan1905, içinde söyledi: K1 vizesi (Nişanlılık Vizesi)

Arkadaşlar merhaba herkese selamlar, Nasip olursa ben ve Amerikalı kız arkadaşımla bizde bu sürece girmeyi düşünüyoruz. Yalnız aklıma takılan birkaç soru var deneyimlerinizden yola çıkarak yardımcı olursanız çok sevinirim. Öncelikli olarak;

1. Bizim ilişkimiz bu yaz temmuz gibi başladı ve şuan sosyal medya üzerinde görüşüyoruz. Nişanımızı yapmak için canlı olarak ilk kez kasım ayında beni ve ailemi ziyarete gelecek ve nişanlanacağız. Yaklaşık 1 hafta yanımızda kaldıktan sonra ülkesine dönerek işlemelerimizi başlatacak buraya kadar olan süre zarfında sanırım başvuru şartlarını sağlıyoruz. 2 yıl şartı başvurudan önceki en geç yüz yüze görüşme şartı diye biliyorum bu doğru mudur? İlişkinin süresi en az 2 yıl olmalı anlamına gelmiyor galiba.

2. Nişanımızdan sonra kız arkadaşım ülkesine döneceği zaman gitmeden önce benim ona teslim etmem gereken herhangi bir evrak ya da işlem var mıdır varsa nelerdir?

3. Yaklaşık olarak bekleme süresini virüs vb nedenlerden dolayı olarak 1 yıl gibi görüyor sizce de bu kadar sürer mi?

4. Aramızda yaklaşık 17 yaş farkı olması sizce sorun olur mu?

5. Şuan ingilizcem çok ileri değil a2-b1 arası sayılır bu benim için dezavantaj olur mu?

6. Ankarada konsoloslukta görüşmeler ingilizce mi yapılacak yoksa türkçe tercihinde bulunabilir miyim?

1. abd pasaport stili fotoğraf çektirip arkasına isminizi yazıp vermeniz iyi olacaktır.

2. Ortalama 1 yıl sürüyor. Siz yinede fazladan bir kaç ay ekleyin.

3. ve 5) Bunlar ilişkinizin gerçekliğini kanıtlamanız konusunda önemli başlıklar. görevlileri dokümanlarla ikna etmelisiniz. ( örneğin ingilizceniz ileri düzeyde olmadığından iletişiminizi nasıl sürdürdüğünüz soru işareti oluşturabilir.)

4. Evet, ister Türkçe ister İngilizce görüşme yapabilirsiniz.

• ⭐⭐

Umarım Türkiye Amerika büyük elçiliği ve 9 elçiyi daha göndermez yoksa yine bir bekleme söz konusu olabilir heralde

• @emirgenco, içinde söyledi: K1 vizesi (Nişanlılık Vizesi)

Umarım Türkiye Amerika büyük elçiliği ve 9 elçiyi daha göndermez yoksa yine bir bekleme söz konusu olabilir heralde

Nasil yani böyle bir şey mi var şu an gündemde😟

• ⭐⭐

@Rmyss yani 10 elçi ile sorun yaşanmış. Bakalım ne olacak bunun bize bı etkisi olur mu bilmem

• @emirgenco, içinde söyledi: K1 vizesi (Nişanlılık Vizesi)

@Rmyss yani 10 elçi ile sorun yaşanmış. Bakalım ne olacak bunun bize bı etkisi olur mu bilmem

😟 aa şimdi okudum haberleri aman yaa kötüyü çağırmak gibi olmasin bizi etkilemez inşallah diyelim

• Hepinize çok teşekkür ederim arkadaşlar çok iyi ve çok naziksiniz. Kız arkadaşımız aynı zamanda hükümet çalışanı ve milli sporculuk geçmişi var bunun bize bir artısı olur mu kendisi sürecin bizim için daha kısa olabileceğini ve daha rahat vize alabileceğimizi söylüyor böyle bir şey söz konusu olabilir mi?

• ⭐⭐

@Aslan1905 açıkçası bu tarz durumlarda sizin konumunuz vize sürecine etki edebileceğinin kanısındayım ama emin değilim

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@hakanilr94, içinde söyledi: K1 vizesi (Nişanlılık Vizesi)

Merhaba herkese bişey sorucaktım nişanlımla k1 vizesine başvurduk 23 şubatta noa1 onay aldık şuana kadar 242 gün geçti yani 8 ayı geçmiş durumda daha noa2 alamadık böyle durumlarda nasıl bi yol izlememiz lazım bilginiz varsa yardımcı olursanız sevinirim

suradan I-129F icin islem suresini kontrol edin:

eger o sureyi astiysaniz, suradan durumunuzu sorgulamalari icin istek gonderebilirsiniz:

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Sevinç-Danış, içinde söyledi: K1 vizesi (Nişanlılık Vizesi)

Merhaba arkadaşlar, noa2 den sonra sıra neyi beklemeye geliyor? Nvc ye dosyalarım gitti.. şimdi nvc nin belgeleri ankaraya göndermesini, o sırada maille bildirmesini ve ankaraya ulaştıktan sonra da ordan mı randevu vermelerini beklemeliyim?

evet, mulakat tarihini bekleyeceksiniz... tarih verilince DS-160 formunu doldurup gerekli belgeleri hazirlayacaksiniz.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Aslan1905, içinde söyledi: K1 vizesi (Nişanlılık Vizesi)

Hepinize çok teşekkür ederim arkadaşlar çok iyi ve çok naziksiniz. Kız arkadaşımız aynı zamanda hükümet çalışanı ve milli sporculuk geçmişi var bunun bize bir artısı olur mu kendisi sürecin bizim için daha kısa olabileceğini ve daha rahat vize alabileceğimizi söylüyor böyle bir şey söz konusu olabilir mi?

aile sponsorlu vizelerde genelde bu tur profesyonel basarilarin cok etkisi olmuyor, ama zaten telaslanmanizi gerektiren bir durum yok diye dusunuyorum.

Benzer Başlıklar

• 1234
  • 4818
  • 858
  • 114
Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

91

40.2k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.1k

| | | |