Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• tesekkurler sagolasiniz size mesaj attim birkac sorum oldu donusunuz icin tesekkurler

• @runaslan Yeni hayatında başarılar kardeşim. Darısı bizim başımıza.

• @runaslan, içinde söyledi: K1 vizesi (Nişanlılık Vizesi)

balgam

Çok detaylı bir açıklama olmuş kardeşim eline sağlık yeni hayatında başarılar dilerim

• @ob16222 , @Güven-Carmen-Tek teşekkür ederim. Süreçlerinizin sorunsuz tamamlanması dileğiyle.

• @Rmyss merhabalar bende ayni durumdayim peki randevu alabildiniz mi

• @rukiye73, içinde söyledi: K1 vizesi (Nişanlılık Vizesi)

@Rmyss merhabalar bende ayni durumdayim peki randevu alabildiniz mi

Malesef hala randevu yok, siz ne zaman "ready" oldunuz?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@emirgenco, içinde söyledi: K1 vizesi (Nişanlılık Vizesi)

Bugün nvc'yi aradım vaka numarası olarak aNK ile başlayan bir numara verdiler.
    Ve birde bir numara daha verdiler acaba diger numara nedir

o numara hangi karakterlerle basliyor? receipt number olabilir...

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@mary1014, içinde söyledi: K1 vizesi (Nişanlılık Vizesi)

Merhabalar, geçtiğimiz cuma I-129F dosyamızı yolladım. İnşallah tez zamanda bir haber alırız. Acaba bu aşamadan sonraki aşamaları detaylı açıklayan bir belge var mı? Mesela NVC geöriğinde ne yapmalıyız, NVC’yi ne zaman aramalı ve dosya numarası almalıyız, sonra NVC’den ankara’ya yolladıklarında ne zaman ds-160 doldurulmalı. Bu tarz soruların cevaplarını arıyorm açıkcası

surecin ozeti icin su iletiyi inceleyebilirsiniz:

https://yesilkartforum.com/forum/post/3067

Teknik olarak, I-129F basvurusundan sonra yaptiginiz tek sey mulakat tarihinin verilmesini beklemek, sonrasinda ise DS-160 formunu dolduruyorsunuz.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@runaslan, içinde söyledi: K1 vizesi (Nişanlılık Vizesi)

Herkese merhabalar bu uzun soluklu sürecin başından başlamak istiyorum. K1 vize türünün kendimiz için en uygun olduğunu anlayıp araştırmaya koyuldum ve ne öğrendiysem bu forumdan öğrendim. Bu yüzden başlarken foruma teşekkürümü edeyim. Ayrıca sürecin başında olan arkadaşların 1. entry'den başlayıp hepsini sırayla ve sabırla okumalarını tavsiye ediyorum. Evvela bundan sonra varsa aklınıza takılan soru her zaman buradayız.
    Biliyorsunuz ki Nişanlılık vizesi sürecini ABD'de ki nişanlınız aşağıda yazdığım belgeleri toplayıp USCIS'a göndermesi ile başlıyor. Bu süreçte sizin abd de bulunmanız sakıncalı olabilir. O nedenle abd vatandaşı nişanlınız Türkiye'ye gelebilir veya 3. bir ülkede görüşebilirsiniz. Başvurmak için son 2 yıl içinde görüşmüş olmak gerekiyor ve bu süreçte ilişkinizin gerçekliği konusunda yetkilileri ikna etmelisiniz. Aynı zamanda nişanlınız size sponsor oluyor fakat asgari şartları sağlamıyorsa ek sponsorunuz olmalı. Vize alındıktan sonra sağlık raporun süresi dolmadan ülkeden çıkmak zorundasınız(5-6ay).

Bu süreçte ki tarafların unvanları:
    Petitioner: ABD vatandaşı nişanlı
    Beneficiary: TR vatandaşı nişanlı

Sürecim şu evrakları toplayıp klasör yaparak USCIS'a postalamakla başladı.

1. Cover letter; dosyanın içeriğini yazan içindekiler sayfası (şablonu ekleyeceğim)
    2. Payment Fee G-1450 formu (kredi kartı ile ödeyecekseniz ilk başa bunu koyuyorsunuz)
    3. G-1145 formu (dosya ile ilgili e-mail ya da mesaj alabilmek için e-bildiri formu)
    4. I 129-F formu
    5. Love story letter (nerde, nasıl, ne zaman tanıştık, buluştuğumuz yer ve tarihlerle birlikte, süreç nasıl gelişti, neler yaptık) iki kişinin de imzası
    6. Düğün planı; 2021 yeni isteniliyor (potansiyel davetli listesi, nerede, nasıl yapılacagı vb. bilgiler)
    7. Nişanlıların pasaport fotokopileri
    8. Abd li nişanlı doğum sertifikası
    9. Vesikalık fotoğraflar(pasaport stili 5x5cm) arkaya isimleri yazmak zorunlu
    10. Fiancée letter of intent(Niyet mektubu) İki taraf için de yazılmalı. (örnek şablonlarını ekleyeceğim)
    11. İlişki kanıtları(Whatsapp, Facetime, Skype, İnstagram, Fotoğraflar ve Hediyeler, uçak biletleri)

Dosya USCIS'a ulaştıktan sonra sms ve mail ile NOA1 bildirimi alırsınız bu; dosyanızı aldık işliyoruz anlamına geliyor. Daha sonra eve gelen belge ile NOA2 alırsınız bu; dosyanızın kabul edilip NVC'ye devrini temsil eder. NVC dosyayı işleyip Ankara'ya gönderir bu süre 2-4 hafta içinde tamamlanmak zorundadır bu nedenle süre sonunda NVC yi arayıp ANK ile başlayan dosya numaranızı almanızı tavsiye ederim.

dosyanız USCIS ta ise şu linkten (WAC numarası ile) : https://egov.uscis.gov/casestatus/landing.do
    dosyanız NVC de ise şu linkten takip edebilirsiniz.(ANK numarası ile) : https://ceac.state.gov/CEACStatTracker/Status.aspx takip edebilirsiniz.

Belgeler NVC tarafından Ankara'ya ulaştıktan sonra:

1. Dosya durumu ‘ready’ veya randevu maili geldikten sonra DS-160 formu doldurulur ve onay sayfası mülakata götürülmek üzere çıktı alınır.
    2. https://ais.usvisa-info.com/ adresinden ‘Göçmen vize’ kısmından kayıt olunur. Başvuru sahibi bilgileri girildikten sonra Kurye kısmından 2 seçenek veriliyor herhangi birini şimdilik seçip Ödeme kısmına geçilir, uygun randevu gün varsa $265 ödeme yapıp randevu günü belirlenir. Eğer uygun gün yoksa burada sistem sürekli kontrol edilir. Randevuyu aldıktan sonra kurye bilgilerini güncellemek için tekrar bir soru sorulur, sistem üzerinden en yakın bir ptt seçip extra ücret(51tl) ödenir. Son olarak Talimatlar kısmı mülakata götürmek için yazdırılır.
    3. Randevu gününden 1 ay öncesinden doktorun sitesine girilip, muayene randevusu, vize mülakatından 2-3 gün öncesine alınır.

Doktor Muayenesi:

• Muayene ve çeşitli testler: $270 - Aşılar: $20-$220(her biri)
    • Randevuya aşı kartlarınız ile gidebilirsiniz fakat son karar doktorun. Aşı kayıtlarınızı aile hekimlikleri veya İl/İlçe Sağlık Müdürlüklerinden alabilirsiniz.
    • 1 ekim 2021 den itibaren covid aşılarını(sinovac veya biontech) tamamlayıp hes veya e-nabızdan alınan covid-19 aşı kartını götürmek zorunlu.

Kan, idrar tahlili ve akciger röntgeni çekilir. Ertesi gün sonuçları alıp mülakata gidersiniz, yalnız!!! herhangi bir sorun olmaması durumunda tabi. Kendi sürecimde ki pürüz tam da burada çıktı. Emin olmak için 2 defa çekilen akciğer röntgen görüntümde leke görülmüş bu nedenle 3 gün üst üste balgam testi vermek durumunda kaldım. Balgam testin sonucu 2 ay sonra çıkıyor. Bu durum konsolosluk mülakatına engel olmadığı için görüşmeye girdim. Toplam sağlık ile ilgili işlemlere 4200tl ödedim(1200 lirası extra balgam testi). Ayrıca bebeklikten ve ilkokul çağından kalma 2 aşı kartım vardı fakat yinede 2 aşı oldum.

Vize Mülakatı:

1. DS-160 formunuzu doldurduktan sonra üzerinde barkod numarasının olduğu onay sayfasının (Confirmation) çıktısı alınacak
    2. Randevu alındıktan sonra ücret ödeme ve pasaport teslim alma yeri makbuzu(Talimatlar belgesi) çıktısı alınır.
    3. NOA2 mektubu (I-797) kopyası
    4. Başlangıçta gönderilen Fiance Letter of intent (niyet mektubu) güncel tarihle tekrar yazılıp imza atılacak
    5. I-134 Sponsorluk formu doldurulacak. (w2 tax return, w2 kişinin gelirinin ve ödediği vergi miktarının ne kadar olduğunu gösteriyor)
    6. Abd de ki nişanlı ile varsa ek sponsorun pasaport kopyaları
    7. Kanıtlar
    8. Tam vukuatlı nüfus kayıt belgesi, Nüfus müdürlüğünden kırmızı damgalı olarak alınacak. Görevliler dilekçe isteyebilir (şablon ekleyeceğim) el yazısı ile yazılıp nüfus müdürlüğüne gidilmesi tavsiye edilir.
    9. Varsa mahkeme karar belgeleri (orijinal ve kopyası)
    10. 5x5cm rötuşsuz 2 adet fotoğraf
    11. Pasaport ve fotokopisi
    12. Sağlık raporu ( Unganlardan alınan sonuçlar)
    13. Adli Sicil belgesi (e-devletten çıktı alınacak. İngilizce olmasına gerek yok).
    14. Mülakattan birkaç gün önce email olarak gönderilen covid19 formu çıktı alıp doldurulur.(bazı arkadaşlara geldi fakat bana gelmedi. görüşme günü güvenlikte doldurdum).

Konsolosluğa girildiğinde ilk olarak dosyalarınızı almak için çağırıyorlar sırayla veriliyor. fakat görevli sanırsam kafası karıştı benden 1 fotoğraf istedi, hemen '2 değil miydi?' dedim evet 2 adet dedi. Ek olarak yaş düzeltme mahkeme kararım oldugu için onuda kendim uzattım. daha sonra yerime dönüp 50 dk bekledim görüşme sıram gelince bir hanımefendi ingilizce olarak ingilizce bilip bilmediğimi sordu 'turkish please' dedim ve arkadan tercüman çağırdı ve vereceğim cevapların doğruluğu için yemin ettirdiler. genel olarak klasik sorulardı soruldu tekrar yazmak istemiyorum özel soru olarak yaş düzeltme olayımı sordu açıkladıktan sonra vizemin onaylandığını fakat sağlık raporu geldiğinde pasaportumu onlara geri göndereceğimi söyleyip görüşmeyi sonlandırdı. toplam 1 saat sürdü.

Aşamalar Geçen süre Tarih
    USCIS'a 129F dosyası ve gerekli ek belgelerin gönderimi. 08.09.2020
    NOA1: USCIS'dan başvuru sürecinin başladığına dair mail alınır. 9 gün 17.09.2020
    NOA2: USCIS'dan başvuru kabul edildi ve NVC'ye aktarıldı maili alınır. 6ay 25gün 12.04.2021
    NVC'nin dosyayi isleyip email ve mektup gonderir. Ayrica dosyayi 2-4 hafta icinde islemesi gerektiginden bu sure sonunda aranip case number alinir. 1ay 6gun case n.:21.05.2021 in transit:04.08.2021 ready:09.08.2021
    NVC dosyayı Ankara'ya gönderir ve Ankara randevu maili gönderir. 2ay 20gün randevu maili: 11.08.2021
    Vize mülakatı randevusu alınır. Doktor Randevusu alınır. 2ay 3gün vize rndv:14.10.2021 doktor: 12.10.2021
    Vize teslimi 1 hafta -

elinize saglik, harika bir ileti, tekrardan tebrik ederim 👍

• Merhaba arkadaşlar nvc den dostya takip numarası aldıktan sonra her hangibi bir siteye ilişkimiz hakkında kanıtlar yüklemem gerekiyor mu acaba

• @Güven-Carmen-Tek hayir onlar istemediği sürece kanıta gerek yok bildiğim kadariyla

• @Güven-Carmen-Tek zaten nvc görevi dosyanizi yeniden incelemek değil transfer etmekmiş yani kanıt istese istese ankarada mülakatta istenir

• ⭐⭐

@Güven-Carmen-Tek kanıt ankraya lazım tekrardan aga

• ⭐⭐

@emirgenco ben 200 resim 10 sayfa yazışma 13 hotel rezervasyonu 8 uçak bileti ekledim

• Arkadaşlar Merhaba,

Kız arkadaşımla Gelecek yaz nişanlanmayı planlıyoruz ve ben DV2022 talihlisiyim. K-1 nişanlılık vizesinden kız arkadaşım faydalanabilir mi ? yoksa onu yanıma getirmek için illa evlenmek mi zorundayım? Ben vize görüşmesine çağırıldığımda muhtemelen hala evlenememiş olacağız bu yüzden soruyorum bu soruyu. Ben amerikaya giriş yaptıktan sonra kız arkadaşımı amerikaya nasıl getirebilirim en kısa sürede ? herkes farklı bir şey söylüyorum kafam gerçekten karıştı, muhtemelen ben vizeyi aldıktan sonra evleneceğiz ve bizi evlilikten sonra nasıl bir süreç bekliyor gerçekten bilmiyorum. Fikirlerinize ihtiyacım var

• @emirgenco eyvallah aga bende öyle yapacağım

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@cihankocaturk, içinde söyledi: K1 vizesi (Nişanlılık Vizesi)

Arkadaşlar Merhaba,

Kız arkadaşımla Gelecek yaz nişanlanmayı planlıyoruz ve ben DV2022 talihlisiyim. K-1 nişanlılık vizesinden kız arkadaşım faydalanabilir mi ? yoksa onu yanıma getirmek için illa evlenmek mi zorundayım? Ben vize görüşmesine çağırıldığımda muhtemelen hala evlenememiş olacağız bu yüzden soruyorum bu soruyu. Ben amerikaya giriş yaptıktan sonra kız arkadaşımı amerikaya nasıl getirebilirim en kısa sürede ? herkes farklı bir şey söylüyorum kafam gerçekten karıştı, muhtemelen ben vizeyi aldıktan sonra evleneceğiz ve bizi evlilikten sonra nasıl bir süreç bekliyor gerçekten bilmiyorum. Fikirlerinize ihtiyacım var

K1 vizesi icin sadece ABD vatandaslari sponsor olabiliyor. Maalesef GC sahibi olarak sadece evlenirseniz esiniz icin vize sponsoru olabilirsiniz. Sizin durumunuzda en ideal yontem mulakat oncesi resmi olarak evlenip mulakata beraber katilmak olur diye dusunuyorum...

• Merhaba herkese bişey sorucaktım nişanlımla k1 vizesine başvurduk 23 şubatta noa1 onay aldık şuana kadar 242 gün geçti yani 8 ayı geçmiş durumda daha noa2 alamadık böyle durumlarda nasıl bi yol izlememiz lazım bilginiz varsa yardımcı olursanız sevinirim

• @hakanilr94 buradan zaman asimi bildiriminde bulunmalisiniz

• @suleo Nişanlım mail attı uscıse 9 kasımda mailinize dönüş yapıcaz demişler

Benzer Başlıklar

• 10450
  • 114
  • 1468
  • 116
Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

86

40.2k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.1k

| | | |