Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @merbej Merhaba, vatandasliginiz hayirli olsun. Darisi basimiza 🙂
    Bende yakin zamanda annem ve babama vize alanlardanim. Bizimkilerin ilk basvurusu red olmustu, 6-7 ay sonra 2. basvurumuzda almistik. Kategori olarak B1/B2 secenegini sececeksiniz. Anneniz icin ev hanimi secenegi var, onu secebiirsiniz. Masraflar olarakta bence kendileri karsiliyor deyip, konaklama olarak kendi ev adresinizi yazabilirsiniz. Masraflar icin aileniz bankadan hesap dokumu alabilerler ama hicbir evraga bakmayacaklar inanin. Tabikide yinede bu evraklari yaninda bulundursunlar. Bu arada basvuru icin Ankara konsoloslugunu oneririm. Elbette garanti degil ama sahsi istatisgime gore ABD de yakinlari olanlar icin istanbul'a gore biraz daha ilimlilar gibi bana kalirsa. SImdiden bol sans diliyorum.

• 25 Mart 2025 tarihine randevu aldım fakat büyük ihtimalle ret alacağım. Yaşım 20 ve bekarım. Aslında küçüklükten beri babamın yanında çalışıyorum yani kendi dükkanımız. Ama sigorta girişim 1 yıllık. Yani red almak için bütün gereksinimleri karşılıyorum. Vize randevusuna aynı tarihe ailemi de dahil edebilir miyim acaba ve onay şansını artırır mı

• @Enes-Katkay Ailenin seyahat geçmişi varsa olumlu etki edebilir. 20 yaş ve bekar olman konsolos için potansiyel göçmen olarak algılanıyor buradaki yorumlardan yola çıkarak söylüyorum ..

• @dilaradrk Ailemin de yurtdışı çıkışı yok fakat benim vize randevusu tarihine kadar Schengen vizesi alıp İtalya ve Almanya gezisi yapmayı düşünüyoruz. Belki olumlu etkiler fakat genç ve tek olmam büyük sıkıntı gibi duruyor.

• herkese merhaba annem babam için b1 vize görüşme talebinde bulundum eylül 2025 e randevu verildi biz amerikadayız ve şuan bebeğimize bakması için anneme acil ihtiyacımız var randevu tarihini öne alabilmek için bir yol bilen varmı

• ⭐⭐

@Hakkı-Baltacı Bir çoğumuz Salih Beyden bu hizmeti aldı ve çok memnun kaldı.
    Şu başlığı inceleyin lütfen:
    https://yesilkartforum.com/forum/topic/6178/rushvisasnow-danışmanlığın-göçmen-olmayan-vize-randevularını-öne-alma-hizmeti?page=1

• @Hakkı-Baltacı Forum üyelerine hizmet veren RushVisaNow, Salih Bey ve ekibi ile irtibata geçebilirsiniz. Bu hizmeti veren başkaları da var; ama Salih Bey gibi 0 sorunla çalışanı görmedim. Şimdiye kadar 2 arkadaşımı yönlendirdim, hemen halletti. O yüzden memnun olmanız açısından tavsiyemiz Salih Bey. Forumda arama kısmına Rushvisa yazarak bulabilirsiniz.

• @Darko, içinde söyledi: B1/B2 Ziyaretçi Vizeleri Mülakat Deneyimleri ve Görüşme Detayları

@zubeyira, içinde söyledi: B1/B2 Ziyaretçi Vizeleri Mülakat Deneyimleri ve Görüşme Detayları

@Darko, içinde söyledi: B1/B2 Ziyaretçi Vizeleri Mülakat Deneyimleri ve Görüşme Detayları

@zubeyira Çok geçmiş olsun.
    Büyük ihtimalle "İş nedeniyle bulundum" kısmına takılıp red vermiştir.
    Buradaki tüm deneyimleri okudum, erkek/kadın farketmeksizin teklerin şansları daha az görünüyor bununda etkisi olmuş olabilir.

Muhtemelen 2 yıl içinde tekrar turist vizesine başvuramayacaksınız. Belki bu 2 yılda daha çok gezerek pasaportunuzu güçlendirebilirsiniz.

Vazgeçmeyin bence. Gönlünüzden geçenlerin gerçekleşmesini dilerim.

Teşekkür ederim.
    Bende size katılıyorum mecburen iş dedim. Çünkü zaten pasaportta da o şekilde yazıyordu. Pasaporta baktı. Size katılıyorum aile olarak katılanların şansı daha yüksek geldi banada. Ama ben evliyim 2 çocuğum var buna hiç takılmadılar herhalde. Sormadılar bile. Verilen red evrakıda çok saçma. Sanki Türkiyede ailem, işim ve mal varlığım yokmuş gibi. Tek boş gezen insanmışım gibi red aldım.
    Peki neden 2 yıl başvuramam sebebi var mı acaba?

Ben bunu chatgpt ye sormuştum bu şekilde öğrendm. Şimdi tekrar sordum aşağıdaki gibi bir metin yazdı. Burada forum da da bir kaç kez konusu geçmişti.

24 Ay Kuralı: Vize reddi belgenizde "214(b)" kodu belirtilmişse, 24 ay (2 yıl) boyunca tekrar vize başvurusunda bulunamazsınız. Bu süre, vize reddi aldığınız tarihten itibaren başlar.

Bende ingiltere vize başvurusu yapacağım bu yaz. Edinburgh'u gezmeyi çok istiyorum.
    Belki ingiltere de turist vizesi almanız sizin içinde faydalı olabilir.
    Burada okuduğum mülakatlarda ingiltere vizesi olanların çok büyük bir çoğunluğu usa vizesini rahatça almış olduğunu gördüm.

Valla haklısınız aslında. İngiltere daha adaletli davranır bence. Kuzene başvurmuştuk mülakat vs yok almıştı hemen vizeyi.

• @EasternStar alır dediğimiz bir arkadaşımızın anne babası da alamadı biz de baya şaşırmıştık. Elbet vakti vardır deyip pozitif olumlamayla bekleyelim🫣

• @Seda-Uysal-Avcı Ben sebeplerini bildiğim için içim biraz daha rahat, anneme de mülakatta uyanık olmasını, tavsiyelerimizi birebir uygulamasını söyledim, yoksa alamazsın dedim, alamayacağına ikna oldu, bir daha aynı hataları yapmaz 🙂 Elbette bunda da bir hayır vardır dedik geçtik, biraz daha sabredeceğiz.

• Selamlar efenim, 28 mart tarihinde Ankara da vize görüşmem vardı ancak toparlayıp yazabildim , vize görüşmesi süreci baya heyecan verici geçti bir sürü evrak hazırladık ama hiç evrak vermedik istemedi de zaten sadece bina girişinde pasaport ve bina içinde ds160 form görseli ile pasaport ve fotoğraf istedi onları verdik telefonu ile bir şeyler kontrol etti muhtemelen randevu listesine baktı sonra verdi sıraya geçebilirsiniz dedi sıra bize gelince fotoğraf ve pasaport istedi verdik fotoğrafı bir tarayıcıya koydu bir şeyler yazdı bilgisayar da sonra pasaportu verdi ve parmak izine geçebilirsiniz dedi, parmak izi verdik bu seferde orta alanda sıraya girdik vize görüşmesi için yan tarafta oturma alanı vardı baktım ellerinde sarı zarf var muhtemelen GC için bekliyorlar ve başka bankolarda işlem yapıyorlardı, bizim olduğumuz sıra baya yavaş ilerliyordu çünkü tek banko çalışıyordu kirli sakallı biriydi oradaki 10-15 dk sonra da çekik gözlü sarışın geldi dedim aha geldi ret veren 😂 normalde sıralamaya göre biz ona geliyorduk ama onun işi uzadı yandaki de hızlı bitti hemen oraya geçtik vize memuru arkasında bir sürü bilgisayar vardı ve ekranlarda DS160 formları açıktı iki ihtimal var ya bizleri orada değerlendirip ön tarafa bilgi akışı yapıyorlar ya da vizesi onaylanan kişilerin işlemlerini yapıyorlar arka planda , yaklaşık 20 kişi vardı önümüzde ve sadece 3-4 kişi ret aldı genel olarak kabul vardı birini duydum sadece o da annesi ile gelmiş neden gideceksiniz dedi babam orada trafik kazası geçirmiş yoğun bakımda onun yanına gideceğiz dedi doktor raporu var mı dedi hayır dediler, ne yapıyor orda neden gitti dedi çalışmaya gitti deyince ret verdi onlara diğerini duymadım , bir kaç kişi iş için gidiyorum dedi bir kız konferans için dedi onlar aldı bir aile vardı ellerinde yeşil pasaport vardı görüşmenin bir kısmını İngilizce yaptılar fakat ret aldılar.

Sıra bize geldi
    K: nereye gideceksiniz
    B; Miami Orlando
    K; ne yapacaksınız
    B: geç balayı diyelim gidememiştik balayına
    O arada bilgisayara da bir şeyler yazıyordu masasında da yan yana iki tane beyaz kâğıt var biri ret için biri onay için eli 1-2 kez ret olana gitti sonra bir şeyler daha yazdı döndü ne iş yapıyorsunuz Medikal mi dedi bana hayır temizlik firmasında satın alma yöneticisi dedim eşime dönüp sizde avukatsınız dedi evet dedik onay kâğıdı verdi vizeniz onaylandı pasaport PTT ye gelecek dedi biz sonrasında ankara da kalmaya devam ettik ama Cuma günü pasaportlar İstanbul’a gelmişti nihayetinde de pazartesi günü 10 yıllık vizemizin olduğu pasaportlarımızı teslim aldık.

• ⭐⭐

@ErdalK tebrikler, vizeniz hayırlı olsun.

• ⭐⭐

@ErdalK vizeniz hayırlı olsun kardeşim 😉

• @Emrah-Borazan @tufank

Teşekkürler sıra GC için aynı süreci yaşamakta 😄

• @ErdalK tebrikler hayırlı olsun vizeniz kutlarım. profiliniz hakında bilgi verir misiniz seyahat geçmişiniz nasıldı

• @mesut1905, içinde söyledi: B1/B2 Ziyaretçi Vizeleri Mülakat Deneyimleri ve Görüşme Detayları

@ErdalK tebrikler hayırlı olsun vizeniz kutlarım. profiliniz hakında bilgi verir misiniz seyahat geçmişiniz nasıldı

Ben 30 yıllık bir firmada 1 senedir Satınalma ve İdari İşler Yöneticisi görevindeyim eşim 6 yıllık avukat, daha önce sırasıyla Kasım 2023 de Makedonya Üsküp, Ocak 2024 de Kosova ve Gürcistan yaptık tüm seyahatlerimiz cuma gidiş pazar dönüş programlıydı haftasonu gezisi diyebiliriz aslında shengen veya başkaca bir gezimiz olmadı ABD için Haziran'da 14 günlük bir seyahat planladık başka da aklıma gelen bir bilgi yok sizin aklınızda soru varsa cevaplayabilriim

• @ErdalK teşekkür ederim detay verdiğiniz için seyahat geçmişi konusunda scgeni tavsiye ediyorlar ama vizesiz ülkeleri de dikkate almışlar demek ki. keyfini çıkarın vizenizin

• @mesut1905 evet shengen veya İngiltere vizesi önemli diyorlar bizim kabul almamız biraz şans oldu aslında yani muhtemelen o da profil sebebiyle oldu çünkü ret olabilecek düşüncesi ile gittik. Aslında shengen de yapacaktık ama hem plan çok sıkışacaktı hem de maddi olarak bizi zorlayacaktı ve tat alamadan gezecektik şuan Avrupa seyahatimizi daha rahat ve keyif alarak yapacağız.

Bizim durumumuz Yatırım Tavsiyesi Değildir 😅😂

• @ErdalK yatırımları yaptık bekliyoruz 🙂

• @ErdalK bence esinizin avukat olmasi olayi cozmus.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

63

41.0k
Kullanıcı

4.4k
Konu

426.3k

| | | |