Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• selam arkadaşlar
    greencard başvurusunda district town kısmına da Bolu city kısmınada Bolu yazdım sorun olur mu acaba

• selamlar, City/Town - kısmına merkez yerine il ismini yazdım başvuruda hata yapmış mı oldum acaba?

• @Hasan-Gündüz, içinde söyledi: DV2023 Sohbet Odası

@hascerob, içinde söyledi: DV2023 Sohbet Odası

@Ping-PONG, içinde söyledi: DV2023 Sohbet Odası

@hadi-BE, içinde söyledi: DV2023 Sohbet Odası

Retrocularrr, retro geçti 2-3 gün daha bekleyip başvuralım ☺

Yarın itibariyle foto işini halledeceğim. 1-2 gün içinde de başvuru formunu doldururum. Sonra da Aralık 2022 için uçak bileti alayım diyorum. (uçtu bu çocuk 😂 )

İptal garantili alıp totem mi yapsak 🤪

Şakası bir yana ilk vize randevum ağustos 2022 idi o yüzden almıştım ucuz bulduğum için ama iptal etmek yerine tutmayı planlıyorum. Çok kısa bir zaman kalana kadar iptal edilebiliyor.

Bu arada merak ettiğim şeyleri bilgisayar başında çok zaman geçirdiğim için ara ara kontrol ederim. Houston biletleri Miami biletlerine göre neredeyse aynı rakamlarda oluyor. Pek pahalı değil. Şimdi işi bilenlerin neden Houston üzerine yoğunlaştığını anladım. 🙃

Ya bi çıksa ah keşke o zaman en ince detaya kadar araştırılır ben geçen sene çocuğumu göndereceğim okula kadar araştırıyordum.. sonuç hüsran! Bu sene o kadar kaptırmamalıyım kendimi diyorum ama daha şimdiden hafiften heyecan bastı 😫 houston nedense bana güzel geliyor. Acaba okullar nasıl? Bak yaa yine hayaller.. 🤦🏻♀

Bir tane yacht designer vardı kimdi o 😂

Hiç hatırlamıyorum ki kimdi acaba?

Hatırlayamadım nick ini ya 🙃

Ona bir haberim vardı da hatırlayamadım. 🥲

Ahsen mi acaba?

@ahsenaydgdu i nasıl unutabilirim ya. Belalım benim 😂
    Oda çok üzülmüş sanırım. Sonuçlar açıklandığından beri yok ortada

Ahsen çok iyi ben görüşüyorum. Bu hafta o da başvurusunu yapıcak. Hatta güzel gelişmelerde var onda kendisi anlatsın geldiğinde 🙂

Merhaba, ahsen hanımla görüşüyorsanız eğer, sorarmısınız CPA ile ilgili neler yaptı acaba. Uzun süredir girmiyor. Bir sürü soru sormam lazım. CPA konusunda fazla bilgi sahibi insan yok grupta.

İlettim mesajinızı gördüğünde mutlaka döner.

• An itibariyle başvurumu yaptım. Gerçekten gitmek isteyipte başvuru yapan herkes için hayırlısı olsun dostlar. Şimdi 2022 Mayıs ayına kadar bekleme zamanı...

GREENCARD1.png

• @smartcells umarım öyledir daha çok evrak onayı olanlara gidecek gibi görünüyor

• ⭐⭐⭐

Yarın itibariyle foto işini halledeceğim. 1-2 gün içinde de başvuru formunu doldururum. Sonra da Aralık 2022 için uçak bileti alayım diyorum. (uçtu bu çocuk 😂 )

Şakası bir yana ilk vize randevum ağustos 2022 idi o yüzden almıştım ucuz bulduğum için ama iptal etmek yerine tutmayı planlıyorum. Çok kısa bir zaman kalana kadar iptal edilebiliyor.

Bu arada merak ettiğim şeyleri bilgisayar başında çok zaman geçirdiğim için ara ara kontrol ederim. Houston biletleri Miami biletlerine göre neredeyse aynı rakamlarda oluyor. Pek pahalı değil. Şimdi işi bilenlerin neden Houston üzerine yoğunlaştığını anladım. 🙃

Ya bi çıksa ah keşke o zaman en ince detaya kadar araştırılır ben geçen sene çocuğumu göndereceğim okula kadar araştırıyordum.. sonuç hüsran! Bu sene o kadar kaptırmamalıyım kendimi diyorum ama daha şimdiden hafiften heyecan bastı 😫 houston nedense bana güzel geliyor. Acaba okullar nasıl? Bak yaa yine hayaller.. 🤦🏻♀

Ahsen mi acaba?

Ahsen çok iyi ben görüşüyorum. Bu hafta o da başvurusunu yapıcak. Hatta güzel gelişmelerde var onda kendisi anlatsın geldiğinde 🙂

Hadi hayırlısı, sevinirim onun adına.
    40 yaşlarında, mahallenin gençlerine kök söktüren agresif ama hepsini de kollayan böyle seversin ama denk gelmekte istemezsin tuhaf ablalar vardırya. Onların genç versiyonu Ahsen 😂

Halt etmişsin sen.. ☺️ Çok tatlı çok şeker gerçekten canada ile ilgili güzel gelişmeleri var bak geldiğinde anlatır mutlaka

Ben şu an için istemiyorum Canada 🥲
    517 puan yapıyordum ben 8 ay önce
    380 küsürlerde kapattı.
    Canada benim için USA olmazsa alternatifi ve Türkiye de de keyfim yerinde olduğu için çok acele etmiyorum.

Ama onun adına çok sevindim. O çok istiyordu.

hellooo millet :)))
    bayadır yokum burda, butun gun amerika muhabbeti yapınca, beyle geriliyoruz assdsghd çok takıyosun diyo bana,
    bide greencard hüsranından sonra rotayı canadaya çevirmiştik. amerikada vizeler kapalı diye orayı cpa mpa o işide unuttum valla suan canada kolej sonra 2 sene oturum pr mr o işler daha mı risksiz acaba onu dusunuyorum.
    2021martta tadilatına başladığımız onar sat yapacağımız bi evimz vardı 5 ay sonra anca satıldı. ev geç satılınca haliyle ocak 2022 kontenjanları doldu, bende satılmıyor diye ağırdan aldım sınavada girmedim daha, bu nedenle canada işide mayısa veya eylül 2022 e sarktı. bu arada ingilizce derslerim hala devam ediyor duolingoya hazırlanmaya çalışıyorum. çocukla pek mumkun olmuyor haftada 2 ders anca alabiliyorum.
    küçük kızım artık ele avcu sığmaz vaziyette ona bakarken hal kalmıyor zaten her fırsatta uyuyorum asgdfs

şuan bi yol ayrımındayım, acaba canadaya mı başvursak.. yoksa amerikaya öğrenci vizesine mi başvursam.. kaçak göçek beyim çalışıp bizemi baksa napsak bilemedim :))))

3 kasım doğum gunum her sene olduğu gibi bu senede 3 kasımda başvuru yapacağız 🙂

• ⭐⭐

@Hasan-HASAR hayırlı olsun inş. çıkar

• @bidünya aslında ben önceden sınavlara girip sırası ile kalfalık, ustalık ve usta öğretici olmak üzere bu üç belgeyi almıştım, diğer taraftan çıraklık eğitim merkezlerine haftada 1-2 gün giden öğrenciler var, bunlar çıraklık eğitim merkezine 3 yıl devam ettikten sonra lise diploması dengi bir diploma alıyorlar bizim durumumuz biraz daha farklıydı mesleğin ile alakalı yaklaşık 12 yıllık sigorta dökümü ve meslek odalarından aldığımız yazı ile sınavlara girerek bu belgelere hak kazanıyorduk, bunların dışında bizim ustalık belgelerini lise diplomasına çeviriyorlarsa süper olur sizin bahsettiğiniz konu tam olarak bu şekilde mi ? bilemiyorum hemen araştırayım . teşekkürler bilgi için.

• Yasaklı

@ahsenaydgdu, içinde söyledi: DV2023 Sohbet Odası

Ahsen mi acaba?

Hadi hayırlısı, sevinirim onun adına.
    40 yaşlarında, mahallenin gençlerine kök söktüren agresif ama hepsini de kollayan böyle seversin ama denk gelmekte istemezsin tuhaf ablalar vardırya. Onların genç versiyonu Ahsen 😂

Halt etmişsin sen.. ☺️ Çok tatlı çok şeker gerçekten canada ile ilgili güzel gelişmeleri var bak geldiğinde anlatır mutlaka

Ben şu an için istemiyorum Canada 🥲
    517 puan yapıyordum ben 8 ay önce
    380 küsürlerde kapattı.
    Canada benim için USA olmazsa alternatifi ve Türkiye de de keyfim yerinde olduğu için çok acele etmiyorum.

Ama onun adına çok sevindim. O çok istiyordu.

hellooo millet :)))
    bayadır yokum burda, butun gun amerika muhabbeti yapınca, beyle geriliyoruz assdsghd çok takıyosun diyo bana,
    bide greencard hüsranından sonra rotayı canadaya çevirmiştik. amerikada vizeler kapalı diye orayı cpa mpa o işide unuttum valla suan canada kolej sonra 2 sene oturum pr mr o işler daha mı risksiz acaba onu dusunuyorum.
    2021martta tadilatına başladığımız onar sat yapacağımız bi evimz vardı 5 ay sonra anca satıldı. ev geç satılınca haliyle ocak 2022 kontenjanları doldu, bende satılmıyor diye ağırdan aldım sınavada girmedim daha, bu nedenle canada işide mayısa veya eylül 2022 e sarktı. bu arada ingilizce derslerim hala devam ediyor duolingoya hazırlanmaya çalışıyorum. çocukla pek mumkun olmuyor haftada 2 ders anca alabiliyorum.
    küçük kızım artık ele avcu sığmaz vaziyette ona bakarken hal kalmıyor zaten her fırsatta uyuyorum asgdfs

şuan bi yol ayrımındayım, acaba canadaya mı başvursak.. yoksa amerikaya öğrenci vizesine mi başvursam.. kaçak göçek beyim çalışıp bizemi baksa napsak bilemedim :))))

3 kasım doğum gunum her sene olduğu gibi bu senede 3 kasımda başvuru yapacağız 🙂

Canada da birinşz okurken diğerinin çalışma izni oluyor. Daha garanti bir yol. Eş ekstra puan demem ve okul ile çalışma süreleride ekstra puan demek.

Biriniz okula yazılıp biriniz iş bulur çalışırsa epey bir puan yapmış olursunuz. Sadece dillerinizi geliştirmeniz lazım. Düzgün bir ielts puanı yaparsanız sizin için bu şekilde gittiğiniz taktirde Canada’ da PR ı alamamak içten bile değil.

• ⭐⭐⭐

@Ping-PONG öylede ora 4 yıl en kötü ihtimalle, diğerinde yarım dönemde okuldan derslerimi alıp yeniden cpa için başvurup sınava girsem ne bileyim ya 😞 şuan tekrar amerikadaki okullara bakıyorum duolingo kabul eden varmı diye

• Yasaklı

@Ping-PONG öylede ora 4 yıl en kötü ihtimalle, diğerinde yarım dönemde okuldan derslerimi alıp yeniden cpa için başvurup sınava girsem ne bileyim ya 😞 şuan tekrar amerikadaki okullara bakıyorum duolingo kabul eden varmı diye

Amerika da okul yolu ile gidilip PR a dönmek bana çok zormuş gibi geldiği için biryerden sonra araştırmayı bıraktım. Sponsorluk yolu ile almak bayağı bir zormuş gibi hissediyorum. 😭

• @Cycraft, içinde söyledi: DV2023 Sohbet Odası

Günaydınlar, galiba neden şansınızın düştüğünü buldum.Farklı bir green card grubuna gireyim dedim herkesin başvurular evlere şenlik, birkaç yıldır aynı fotoğraf kullanan mı gölgeli fotoğraf kullanan mı confirmation number almayan bir ton insan var

Telegramda bi kaç grup var içerde 5 dk durmak mümkün değil. O kadar değişik bi ortam. Toplam başvuruların yarısının bile geçerli olması imkansız diyosunuz onları görünce. Aralarında pasaport numarası kısmına rastgele yazın çıkınca alırsınız pasaport muhabbeti vardı. Seviye bu. İkna etmeye çalışırsanız rakip eliyor muhabbeti yapıyorlar. Başvuru keşke direk konsolosluğa gidip biribir yapılsa. Hatta ücretli olması gerektiğini halen düşünüyorum.

• ⭐⭐⭐

@Ping-PONG zor keke zorrr, sende ne var ne yok

• @avar Dediğinizi cidden inanıp yazan var ise bilinçli olarak adam elemek için yapıyorlar sanırım çünkü madem numara salayacaksın neden senden pasaport istesin hiç istemez düşüncesi bile yok sanırım katılanlarda.

• Yasaklı

@Ping-PONG zor keke zorrr, sende ne var ne yok

Deli gibi döviz biriktirmeye çabalıyorum. 100k$ ı bankamda görürsem direkt okul yolu ile giderim. Biraz çabalamam lazım onun içinde. Biraz garanticiyim.🙃
    Döviz kazanıcam diye bütün yazı denizde geçirdim. Biraz zorlu geçti ama hedefime biraz daha yaklaştım. ☺
    Greencard çıkmayacakmış gibi hissettiğim için garantiye almaya çalışıyorum. 2 sene daha deneyeceğim eğer çıkmazsa ve okul yokuyla gitmenin PR için ihtimalinin yüksek olduğunu düşünürsem gidicrm. Düşünmezsem daha fazla beklemeden Canada’ ya direkt geçiş yapıcam. 2 sene daha buralardayım çıkmadığı taktirde 😂

• ⭐⭐⭐

@Ping-PONG 100k yaparsan zaten direk ne öğrencilikle uğraşıcaksın. yatırımcı yapsan daha iyi olmaz mı

• Yasaklı

Bu 4 yıl olan nedir okul mu?
    Ne gerek var eğer öyleyse. 1 yıllık college a yazılın biriniz. 1 yıl okul + 1 yıl çalışma alın. Diğeri de bu 2 yıl süreci için çalışma alsın.
    Bu arada dilinizi de geliştirirseniz PR ı almama şansınız yok kadar az.

Vatandaşlıkta da 5 yılın tamamı PR lı olmadı gerekmiyor. Son 2 yılı PR lı olmadı gerekiyor. 3. Yıl bitmeden PR ınızı elinize alırsanız iki yıl sonra yani gitmenizin toplam 5. Yılında vatandaşlığınızı alırsınız.

• Yasaklı

@Ping-PONG 100k yaparsan zaten direk ne öğrencilikle uğraşıcaksın. yatırımcı yapsan daha iyi olmaz mı

Kızma ama bekarım ben 😂
    Sosyalleşmem lazım. Süreci hızlandırmak için 😂
    Yatırım yoluyla Greencard a yürümek bayağı uzun bir süreç 😭

• ⭐⭐⭐

@Ping-PONG 2 yıl okul 3 yıl oturum 2 2 4 demişim pardon 🙂 kanada da açtı gözünü çatır çatır red geliyor hergün whatsapptan bi grup aracılığıyla takipteyimde. pek iç açıcı değil

• Yasaklı

@Ping-PONG 2 yıl okul 3 yıl oturum 2 2 4 demişim pardon 🙂 kanada da açtı gözünü çatır çatır red geliyor hergün whatsapptan bi grup aracılığıyla takipteyimde. pek iç açıcı değil

Okul vizelerine mi red geliyor? PR başvurularına mı?
    Okul vizesidir o.
    Şartları karşılayıp (dediğimiz şartlarla gidip) PR başvurduğunuzda red geleceğini sanmıyorum. Kaç numarada bittiği önemli. Red vize için olan bir tabirdir diye düşünüyorum.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

95

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.0k

| | | |