Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @nail-baghirzada ozur dilerim ben greencard ile olan islemleri bilemiyorum k1 vizesi ile olsaydi yardimci olabilirdim kusura bakmayin

• @Hasan33, içinde söyledi: AOS (Adjustment of Status) ile Green Card almak

@nail-baghirzada ozur dilerim ben greencard ile olan islemleri bilemiyorum k1 vizesi ile olsaydi yardimci olabilirdim kusura bakmayin

Yine de tesekkur ederim :). Peki su telegram grupuna nasil uye ola bilirim?

• @nail-baghirzada @crazycells sorularinizi cevaplicaktir 😊

• @nail-baghirzada Merhaba .. DV22 Türkiye Ana grupta iseniz oradan beni mention ederek talep edin lütfen . Nasıl link gönderiliyor hiçbir bilgim yok . ama telegramdan sizi alabilirim .

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@orcunorcun1881, içinde söyledi: AOS (Adjustment of Status) ile Green Card almak

Merhaba arkadaşlar forumda çok aradım sorumun cevabını bulamadım çünkü benim sorumda ince bir nüans var, yardımcı olanlardan müteşekkirim öncelikle..

Ben şuan Amerikadayım.Turist vizesiyle burdayım.Kız arkadaşım Amerikalı.
    Türkiye’de önemli bir şirkette çalışıyorum.Uzun yıllar hizmetim var orada
    Biz kız arkadaşımla evlenmeye karar verdik.

Sorum şu: sıralama olarak şu şekilde yapabilir miyim?
    1)90 gün den sonra evleneceğiz.
    2)Sonra ben. 3-4 ay Türkiye’ye dönüp işlerimi halledeceğim
    3)İşlerimi hallettikten sonra Tekrar Turist vizemle Amerika’ya geleceğim
    4)Ben Amerika’ya geldikten sonra kız arkadaşım greencard sürecini başlatacak
    5)süreç bitene kadar Amerika’dan çıkmayacağım
    6)önce çalışma iznini sonra greencardı alacağım

Başka bir başlıkta @crazycells Sürece AOS ile devam ediyorsanız Amerika’dan çıkamazsınız demişti
    Lakin aradaki ince nüans; ben Amerika’dan çıkıcam, kız arkadaşım ben işlerimi halledip geri tekrar geldiğimde başlatacak diğer süreci

Umarım anlatabildim.
    Benim için çok önemli, Türkiye’de işim olmasa bu kadar detaylı düşünmezdim.Amerika’da kalır sürece devam ederdim..Fakat kafamı kurcalayan bunlar..

Desteklerinizi bekliyorum

Böyle güzel bir platform sunduğu için sitenin kurucusu arkadaşlara da teşekkür ederim..

Bu dediginiz planda turist vizesini "gocmenlik islemlerine ABD'de baslamak" amaciyla kullaniyorsunuz, oysaki bu kullanim yasalara aykiri. Turist vizesi ABD'ye gecici olarak kalislar icin kullaniliyor... O nedenle problem yasama ihtimaliniz var maalesef, bilginize.

AOS surecine baslarken I-131 travel document doldurmaniz lazim, bu basvurunuz onaylandiktan ve size travel document ulastiktan sonra ABD disina cikabilirsiniz, fakat bu form onaylanmadan ABD disina cikarsaniz AOS sureciniz iptal oluyor...

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@sanaldeniz, içinde söyledi: AOS (Adjustment of Status) ile Green Card almak

HOUSTON da AOS işlemlerini daha evvel takip etmiş bir avukata ihtiyacım var. Benim ingilizcem yok. Bu nedenle ingilizcede sıkıntısı olmamalı... Tavsiye edebileceğiniz birisi var mı?

Su basligi inceleyebilirsiniz:
    https://yesilkartforum.com/forum/topic/145/amerika-daki-türk-avukatlar-listesi

Muslu Hukuk Burosuna ise suradan ulasabilirsiniz:

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@nail-baghirzada, içinde söyledi: AOS (Adjustment of Status) ile Green Card almak

@Hasan33, içinde söyledi: AOS (Adjustment of Status) ile Green Card almak

@nail-baghirzada buradan sorabilirsiniz bende yeni basvuru yaptim yardimci olmaya calisirim

Onceden tesekkur ederim. Dv 2022 konsolosluklarda durumlar goz onunde. Bu yuzden aosla ilgileniyorum. Case numarama bakarsak ortalama mayis veya haziran ayinda current olur. Sorular:

1. Ortalama kac ay once girish yapmaliyim? Yani ishlemlere bashlamak icin minimum iceride olma talepi varmi?
    2. Ortalama kac ay surer ishlemler? 30 sep 2022 tarihine kadar bitermi?

Islemlere basladiktan sonra formlarinizin alindigina dair belgeleri 3-4 haftada alacaksiniz, bu tarihten sonra statunuz bitse de sorun olmayacak.

Ilk 90 gun AOS islemlerine baslamamanizi tavsiye ederim.

• @crazycells, içinde söyledi: AOS (Adjustment of Status) ile Green Card almak

@nail-baghirzada, içinde söyledi: AOS (Adjustment of Status) ile Green Card almak

@nail-baghirzada buradan sorabilirsiniz bende yeni basvuru yaptim yardimci olmaya calisirim

Onceden tesekkur ederim. Dv 2022 konsolosluklarda durumlar goz onunde. Bu yuzden aosla ilgileniyorum. Case numarama bakarsak ortalama mayis veya haziran ayinda current olur. Sorular:

1. Ortalama kac ay once girish yapmaliyim? Yani ishlemlere bashlamak icin minimum iceride olma talepi varmi?

Islemlere basladiktan sonra formlarinizin alindigina dair belgeleri 3-4 haftada alacaksiniz, bu tarihten sonra statunuz bitse de sorun olmayacak.

Bir kaç sorum daha olucak. önceden teşekkür ederim cevaplar için.

1. case numaramız 22k olduğunu göze alırsak mart ayında orda olursam, haziran ayında baş vuru yaparsak, eylülün sonuna kadar işlenler sizce yetişirmi?
    2. ds260ı gönderdik, eger doc confirmation aldıkdan sonra caseimizi AOSa çevire bilirmiyiz? AOSa çevirmek için de mi transfer request yapmak gerekiyor? gerekiyorsa ne kadar zaman alır?
    3. AOS mülakatında sorular CP ile benzermi oluyor? sizce böyle bir soru gele bilirmi: Neden CP ile devam etmeyip amerikaya gelip AOS yapıyorsunuz? amerikaya sırf AOS için geldiniz deye redd ala bilirmiyiz?

Türkçem pek iyi olmadığı için küçük yalnışlıklar ola bilir. kusura bakmayın. 🙂
    bide telegram grupuna üye olmak için formu doldurdum. ama henüz gözükmuyor. Rica etsem yardımcı ola bilirmisiniz?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@nail-baghirzada

bide telegram grupuna üye olmak için formu doldurdum. ama henüz gözükmuyor. Rica etsem yardımcı ola bilirmisiniz?

ilgili konu için özel mesajla bilgi verdim sana.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@crazycells, içinde söyledi: AOS (Adjustment of Status) ile Green Card almak

Bir kaç sorum daha olucak. önceden teşekkür ederim cevaplar için.

1. case numaramız 22k olduğunu göze alırsak mart ayında orda olursam, haziran ayında baş vuru yaparsak, eylülün sonuna kadar işlenler sizce yetişirmi?
    2. ds260ı gönderdik, eger doc confirmation aldıkdan sonra caseimizi AOSa çevire bilirmiyiz? AOSa çevirmek için de mi transfer request yapmak gerekiyor? gerekiyorsa ne kadar zaman alır?
    3. AOS mülakatında sorular CP ile benzermi oluyor? sizce böyle bir soru gele bilirmi: Neden CP ile devam etmeyip amerikaya gelip AOS yapıyorsunuz? amerikaya sırf AOS için geldiniz deye redd ala bilirmiyiz?

Türkçem pek iyi olmadığı için küçük yalnışlıklar ola bilir. kusura bakmayın. 🙂

1. Haziran'dan Eylul sonuna 4 aylik bir zaman olacak, bu zamani verimli kullanmak ve takip etmek cok onemli, o nedenle isini bilen bir avukatla beraber calismak isteyebilirsiniz 👍

2. Sizin yapmaniz gereken bir sey yok, USCIS o transferi isteyecek zaten...

3. Hayir, boyle sorular gelmez. "ABD'ye sirf AOS icin geldim" derseniz tabii ki problem yasarsiniz 🙂 elinizdeki vize bu amacla kullanilabilecek bir vize degil 🙂 durumunuza uygun bir aciklama yapmaniz gerekiyor.

• Herkese Günaydınlar .
    Sonunda bu mesajı yazmak nasip oldu . Görüldüğü gerçekten jet hızı sayılabilecek bir hızda ilerledi ve şükür ki dün Yeşilkartımızı elimize aldık .
    18 Ekim 2021 , Pazartesi günü sabah Saat 09.00 daki randevumuza iki dirhem bir çekirdek giyinip 08.45 gibi USCIS Miami Field Office kapısında belirdik . Tüm Evraklar tam , hiçbir korkulacak konumuz olmamasına rağmen ellerim buz , dudaklarım dümdüz , bağırsaklarım ise coşmuş durumdaydı . Security den geçtik . Parfüm şişeme el konuldu 🙂 Security sonrası bir registration bölümü var , Pasaportları alıp kayıt yapıp , bir sıra numarası veriyorlar . Sonrası bekleme Salonu . Yaklaşık 10 dkk kadar ( ki bana 10 Saat gibi geldi ) bekledikten sonra Büyük kapılardan biri açıldı , orta yaşlı bir Bayan adımı ve soyadımı söyleyerek buyrun deyip bizi Selamladı . İçeride çokça yan yana küçük küçük önü komple cam olan ofisler vardı . Dikkatimi çeken şey şu oldu . Belki 30 adet Ofis olmasına rağmen 4 tanesi doluydu . Bizde bu Ofislerden birine geçtik . Öncelikle hepimiz ayakta durarak sağ elimizi kaldırdık ve doğru söyleyeceğimize dair yemin ettik . Sonra oturduk , Officer ( ki kendisine artık sadece O diyeceğim kısaltma olarak ) nasılsınız ? heyecanlımısınız ? sizi gördüğüme çok sevindim , geldiğiniz için teşekkür ederim vs gibi bir incelikten kırıldı . Nereden geliyorsunuz diye sordu , Istanbul deyince bir gözleri ışıldadı , ay çok merak ediyorum da , çok güzelmişte , Arkadaşım gitti de , anlata anlata bitiremedi de .... derken Neden buraya yerleşmek istiyorsunuz dedi ? Anlattık . Güzel cevap , bu güzel bir sebep dedi . Sanki inanmadı da , ben çalışıp öyle söylemişim gibi hissettirdi bana . Öncelikle kazanan olarak ilk benim dosyamı açtı , soruları kime sorarsam o cevap versin , başka kimse ses çıkartmasın dedi . Dosya açılınca birde ciddileşti ve o tatlı kadın birde mahkeme duvarı poker face bir kişi haline geldi . Önce I-94 leri kontrol etti . Ne zaman girdiniz Amerikaya ? Ne Statü ile girdiniz ? tarihleri hepimize tel tek sordu . Sonra Pasaport copy lerine baktı , bizden orjinalleri istedi onları karşılaştırdı . Hangi vize ile girdiniz dedi . Vizelerin orjinallerine baktı . Sonra I-797 Formlarına ve onların tarihlerine baktı , orjinallerine baktı . Giriş statünüz neydi , ne zaman değişim yaptınız , neden yaptınız , turist vizenizi de uzattınız mı ? neden ? Eşime dönüp hangi Okula gidiyorsun , haftaya kaç gün ? toplam kaç saat ? Okulun adı ne ? sınıfta kaç kişi var ? kaçıncı kurdasın ? Sonra Okuldan aldığımız bir Okula devam dökümü vardı onu istedi , neyseki getirmişim , okulun adını , sevis numarasını , devam ettiği haftaları ve saatleri , toplam katılımı , I-20 Formlarını tek tek tek kırmızı kalem ile çek atarak inceledi ve onayladı . Son 3 aya ait Banka hesap dökümü istemişti , onları istedi verdim . Her bir dökümü kaç para var , ne kadar gelmiş , ne kadar gitmiş , para nerden gelmiş baktı . Parayı nereden transfer ediyorsunuz ? madem transfer ediyorsunuz beyan da ediyormusunuz ? kaç senedir ettiniz ?
    Sonra iş teklifi mektubumu gördü . Nerden tanıyorsunuz bu Firmayı ? ne iş yapacaksınız ? ne zaman başlayacaksınız ?
    Pasaportumda bin tane vize gördüğü için neden bu kadar seyahat ettiniz ? ne iş yapıyordunuz ? işinizin detayları neydi ? buradada aynı işimi yapacaksınız ? planlarınız ne ? Bu iş eski deneyiminiz ile bağdaşmıyor... neden bu işi kabul ettiniz.
    Kızıma dönerek . okula gidiyormusun ? hangi oku ? kaçıncı sınıf ? derslerin nasıl ? ne okumak istiyorsun ? FL dada mı kalmak istersin ? NY senin durumun için daha uygun , orayı çok seversin vs vs .. muhabbet kızımla . Biraz nasihat , çok şanslısın Annem Baban senin için uğraşıyor ne güzel . ( Bu esnada yine aslında Insan olduğu izlenimi bende 🙂 )
    Diplomamın aslını istiyor , tek tek satır satır kontrol ediyor . Ne okudunuz , kaç sene , neden okuduğunuz işi yapmadınız ?
    Türkiye nasıl bir Ülke ? Kendisi cevaplıyor . Güzel bir Ülke , eğitim güzel sağlık bedava , Safe , yemek güzel vs neden buraya gelmek isteyesiniz ki ... Hoppalaaa dışı seni içi beni yakar diycem ama karnımın gurultusundan sesim çıkmıyor .
    2019 ilk giriş yazmışsın ama 2018 itibari ile Amerikada ikamet ediyorum diye beyan etmişsinle başlayan , anormal sıkıştırma esaslı , son derece gergin geçen , bir açıklama / sorgulama seansından ( 15 dkk ) sonra yine normale dönüyor . Açık yakaladım sanıp , bayağı bir yüklendi , ses tonu sert ve ciddileşti , insan bildiğini unutup , ne açıklayacağını şaşırıp kendinden şüphe ediyor . Aynı soruyu , 3 beş farklı versiyonda sorup iyice geriyor ortalığı , ben mi yanlış anlıyorum buna cevap vermedim mi az önce ? başka bir şey mi sormaya çalışıyor ? Ben mi geri zekalıyım ? ortamında iyice meee meee lemeye başlıyor insan . O kısım korkunç hatırladıkça geriliyorum . Sanki son ana geldik buraya kayıyor elden bu iş hissiyatı .
    Aynı titizlikle kızım ve eşimin de Dosyaları incelendi . Bu esnada sen boş durma deyip elime bir kağıt kalem verip Türkiyede gezilip görülecek yerleri yaz dedi .
    Sonra yani tüm dosyaları donuna kadar silkeledikten sonra . I-485 Formunda doldurduğumuz tüm soruları teker teker okudu , hepimiz ne doldurduk ne cevap verdiysek kendi ağızımızdan sesli olarak cevap vermemizi veya evet hayır dememisi istedi . Form 18 Sayfa artık siz düşünün gerisini . Bu esnada yapılan tüm görüşme ses ve görüntü kaydı yapılıyor . sağda solda kameralar var . Bazı sorularda duruyor , örneğin askerlik yaptın mı ? belgesini kontrol ediyor , ne kadar sürüyor askerlik ? 18 ay . sen neden 30 ay yaptın ? ... silah eğitimi aldın mı ? kadınlarada askerlik var mı ?
    Daha önce vize reddi aldın mı ? USA . Neden ? haydiii açıkla ne ne oldu neden oldu .. oradan çıkan başka sorular , açık sanılıp üstüne gidilen ipuçları ... Ben cevaplıyorum , O da diyorki , gerçi ben senin numaranı girip bütün geçmişini zaten önümdeki ekranda görüyorum .
    Velhasıl kelam 1.5 saat sürü . Ne siz sorun ne ben söyleyeyim nasıl bir gerildiğimizi . Üstelik her şeyimiz tam ve doğru olduğu halde . Kızımın el ve ayaklar buz kesti yazık . Eşimin dudağında 10 dkk da 10 uçuk . kendimi hiç anlatmıyorum bile ..
    Sonunda dediki , ben şimdi birde KCC ve NVC ye yazacağım . onlardan da online bazı onaylar gelecek , bir çoklu bir süreç . Dedim ki biz kutlaya gidebilirmiyiz bir Kahvaltıya buradan , hayır dedi ben size onay verdikten sonra kutlarsınız , daha kararımı vermedim . Nasıl SSN alacağımızı anlattı , bundan sonra nasıl ilerleyecek , zamanlama ne şekilde onu anlattı kısaca , sormak istediğiniz bir şey var mı dedi . Sormadık .
    Ayağa kalktık tekrar bizi kapıya kadar geçirdi , teşekkür etti .
    Çıktık ... büyük bir boşluk . ne onay belli ne red . hepimizde kocaman bir sessizlik , ben kendimi tuvalete attım 🙂
    Çıktımızda saat 11.00 di .. Bu konuyu bilen ve yakından takip eden bir kişi olarak onayın / reddin / rfe nin o gün içinde / sonunda online olarak görülebildiğini biliyorum . Başladım beklemeye tabi yine yıllar gibi geldi taki saat 15.30 da kızım ve benim statümüz " new card is being produced " görene kadar . 30 dkk sonra aynı Officer telefon ile aradı . ( ki böyle bir uygulama yok ) hepinizi onayladım . tebrik ederim . Welcome to the United States dedi . Eşimin neden statüsünün değişmediğini sordum , sadece 2 dkk önce onayladığımdan dolayı olabilir mi acaba diye tısladı . O esnada bana küfür ettiğinden eminim ama ıspatlayamam 🙂
    Zaten aynı anda eşimin statüsü de bizimki ile aynı oldu .
    Ertesi gün approved . sonraki gün mailed . ve dün yani 23 Ekim 2021 sabah postadan kartlarımızı aldık . Darısı tüm bekleyen , isteyen , çabalayan ve hak eden Arkadaşların başına . Yeri gelmişken Foruma , Adminlere yardımcı olan herkese çok çok teşekkür ederim .
    Sormak istedikleriniz olursa bu post altına beklerim . Eksiklerim kaldıysa hatırladıkça yazarım ... Mülakat deneyimleri sayfasınada koymayı deneyeceğim . Kalın Sağlıcakla .

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Figen sanırım şahit olduğum en hızlı aos süreci bu 🙂
    gözünüz aydın figen hanım, hayırlı olsun. deneyiminizi aktardığınız için de teşekkürler..

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Figen harika haber 🙂 tebrikler Figen Hanim... hayirli ugurlu olsun...

Forumda da DV-2022 Green Card sureci sizinle resmen baslamis oldu 🙂

• Merhaba @crazycells bu başlık altındaki tüm iletileri okudum fakat cevap bulamadım. GC kazandıktan sonra turist vizesi veya dil okulu ile f1 alma şansımız var mıdır ? turist vizesi için kendi sektöründe tüm dünyada tanınan, saygınlığı olan bir şirketten alacağımız "çalışanımız şu tarihler arasında yurt dışında olacak sonra gelip burda devam edecek" gibi bi yazının faydası olur mu ? turist vizesi için bu tarz bir yazı alınabiliyor şirketten ve tabi başka etkenler de vardır ama gc talihlisi olmayan tüm meslektaşlarımın vize görüşmeleri olumlu sonuçlanmıştı geçmişte. dil okulu yolu seçilirse de gc alsam da almasam da "seneye müdür olacağım ve yabancı müşterilerle iletişim için bu eğitimi almam lazım" gibi bir sav kullanıp başarılı olma ihtimalimiz var mıdır ?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Effeking, içinde söyledi: AOS (Adjustment of Status) ile Green Card almak

Merhaba @crazycells bu başlık altındaki tüm iletileri okudum fakat cevap bulamadım. GC kazandıktan sonra turist vizesi veya dil okulu ile f1 alma şansımız var mıdır ? turist vizesi için kendi sektöründe tüm dünyada tanınan, saygınlığı olan bir şirketten alacağımız "çalışanımız şu tarihler arasında yurt dışında olacak sonra gelip burda devam edecek" gibi bi yazının faydası olur mu ? turist vizesi için bu tarz bir yazı alınabiliyor şirketten ve tabi başka etkenler de vardır ama gc talihlisi olmayan tüm meslektaşlarımın vize görüşmeleri olumlu sonuçlanmıştı geçmişte. dil okulu yolu seçilirse de gc alsam da almasam da "seneye müdür olacağım ve yabancı müşterilerle iletişim için bu eğitimi almam lazım" gibi bir sav kullanıp başarılı olma ihtimalimiz var mıdır ?

Turist vizesi veya ogrenci vizesini amacina uygun bir sekilde kullanarak ABD'ye girdikten sonra AOS surecine baslamaniz mumkun; ama bu vizeleri gercek amaclarina uygun olarak almalisiniz. Gocmenlik islemleri icin bu vizeleri aldiginizi dusunurlerse basvurunuz olumlu sonuclanmaz. Dediginiz nedenlerle vizeleri alabilmek mumkun, lakin soylediginiz argumanlar sizin basvuru dosyaniza da (egitim ve is gecmisiniz vs.) uygun olmali...

Eger gocmen olmayan vizeleri alamazsaniz bile, bu durum gocmen vize surecinizi kotu etkilemez.

• @crazycells çok teşekkür ederim cevabınız için

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Figen hanim, hatirlatir misiniz? Siz AOS surecinizi bir avukatla mi surdurmustunuz?

• @crazycells @Figen Figen hanım Aos süreciniz nasıl başladı baştan sona bi anlatır mısınız ? Sanırsam 2 3 yıldır abd de yaşıyorsunuz. Nasıl ne şekilde geldiniz vb kısa özetle bahseder misiniz ?

• @crazycells Hayır . Tüm Evraklarımı kendim hazırladım , Formlarımı kendim doldurdum . Belki bir Avukatın hazırlamasından daha uzun sürmüş olabilir , çünkü her Dokümanı , her Formu , yapılacak işlemi tek tek Forumdan ve USCIS Kaynaklarından detaylıca okuyarak tamamladım . Biraz kılı kırk yaran bir yapım olduğundan böylesi daha içime sindi. Dosyayı hazırladıktan sonra , Vize Uzmanı bir Hanımefendiye gösterdim , Evrakların sıralamasından bazı değişiklikler yaptı , mantık sıralaması yaptı diyebilirim . Ön yazımı kontrol etti ve sonrasında gönderim . Eğer okuyup araştırmayı öğrenmeyi seviyor ve zamanınızda varsa , aslında atla deve bir iş değil .

• @Megatron B1/B2 ile geldik . COS ile F1/F2 ye döndük ve DV kazanınca buradan AOS yaptık ev Kartımızı aldık .

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

113

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

419.9k

| | | |