Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐⭐

@Far, içinde söyledi: DV2022 Mülakat Deneyimleri

@smartcells, içinde söyledi: DV2022 Mülakat Deneyimleri

Eski pasaport aciklamasi - bu nə deməkdir

Niyə yeni pasport verdiyinizi izah edən qısa bir cümlə. Məsələn, belə bir cümləni PDF -yə çevirir və əlavə edirsiniz:

"I've got a new passport because the one that I've used for the DV lottery application has expired by MONTH/XX/2021. I've included copy of my old passport."

Mənim izahatlarım mütlək pdf -də olmalıdir? Olmaz ki yazım məkyub kimi?

Evet, PDF olacak.

https://yesilkartforum.com/forum/topic/2188/dv2022-azərbaycan-green-card-lotereyasi-qalibləri/

• @smartcells, içinde söyledi: DV2022 Mülakat Deneyimleri

Eski pasaport aciklamasi - bu nə deməkdir

Niyə yeni pasport verdiyinizi izah edən qısa bir cümlə. Məsələn, belə bir cümləni PDF -yə çevirir və əlavə edirsiniz:

"I've got a new passport because the one that I've used for the DV lottery application has expired by MONTH/XX/2021. I've included copy of my old passport."

təşəkkürlər

• Arkadaşlar merhaba, hiç evlenmedim, çocugum yok, Vukuatli nufus kayit ornegi cikaracagim edevletten, Nüfus Kayıt Örneği Tipi seçeneklerinde ;
    Kişi
    Aile
    Nufus Aile
    seçenekleri var bunlardan hangisini seçmem gerekiyor ? Birde sistem bu ve adli sicil kaydını Türkçe olarak veriyor, KCC'ye gönderirken bunları ingilizceye tercüme ettirmeye gerek var mı ?

• ⭐⭐⭐

@micro-nesia, içinde söyledi: DV2022 Mülakat Deneyimleri

Nüfus Kayıt Örneği Tipi

Nüfus Kayıt Örneği Tipini KİŞİ olarak alabilirsiniz.

Ankara'da mülakata girecekseniz belgeleriniz Türkçe olabilir, sorun yok.
    Adli sicil kaydını arşivli almak zorundasınız. Arşivli alınca İngilizce olarak da alma imkanı var.

• @smartcells hocam cevabınız için teşekkür ederim. KCC'ye göndericem çünkü evrak talebi gelmedi. Ancak Cutt-off tayım. KCC'ye göndermek için sormuştum. Türkçelerini göndermem sorun olur mu? yok ingilizce mi göndermek durumundayım KCC'ye

• ⭐⭐⭐

@smartcells hocam cevabınız için teşekkür ederim. KCC'ye göndericem çünkü evrak talebi gelmedi. Ancak Cutt-off tayım. KCC'ye göndermek için sormuştum. Türkçelerini göndermem sorun olur mu? yok ingilizce mi göndermek durumundayım KCC'ye

Evraklarınızı göndermek için evrak talebi beklemenize gerek yok, beklemeden gönderin.
    Eğer siz evrakları gönderdikten sonra yine evrak talebi alırsanız tekrar gönderin.

KCC'ye göndrilecek ve mülakata götürülecek evrakların hepsi Türkçe olabilir. Eğer Arşivli Sicil Kaydınızda herhangi bir hüküm kararı çıkarsa şu 3 belgeyi ingilizce göndermelisiniz

• Arşivli adli sicil kaydı: İngilizce
    • Mahkeme hüküm kararı: Türkçe karar metni ve yeminli tercümandan İngilizce çevirisi
    • Yargılamanın yapıldığı TCK kanun maddesi: Türkçe metin ve yeminli tercümandan İngilizce çevirisi

• @smartcells d.jpg

hocam sicil kaydını ingilizce aldım. sorun yok gibi görünüyor. Sorun olmaz dediğinize göre Nufus kaydını da türkçe Kişi seçeneğini sçeip Türkçe göndereceğim.

Son olarak 01-09-2021 de Dv260 ı göndermiştim (birazdan bilgileri güncelleyeceğim.) sizce mülakat alabilirmiyim ?

• ⭐⭐⭐

hocam sicil kaydını ingilizce aldım. sorun yok gibi görünüyor. Sorun olmaz dediğinize göre Nufus kaydını da türkçe Kişi seçeneğini sçeip Türkçe göndereceğim.

Son olarak 01-09-2021 de Dv260 ı göndermiştim (birazdan bilgileri güncelleyeceğim.) sizce mülakat alabilirmiyim ?

Evraklarınızı gönderip bekleyin. Kimin ne zaman mülakat alabileceğini söylemek şu an için çok zor. Numaranız küçük ve cut-off içinde. Umarım yakın zamanda mülakatınızı ve vizenizi alırsınız. Sabırla beklemeye devam edin.

• @smartcells teşekkür ederim hocam sabırla cevapladığınız için. iyi geceler

• Merhabalar. Geçen sene başvuru vormunu doldurduğum zaman boşanalı 6 sene olmuştu. Bir tane 8 yaşında bir kızım var ve velayeti annesinde. Geçen sene formu doldururken medeni durumunu boşanmış olarak belirttim ve çocuk sayısını 1 olarak yazdım. Sonra sistem kızımın fotoğrafını istedi bende de o zaman kızımın o standartlarda bir fotoğrafı olmadığı için fotoğraf yükleyemedim. Tabi fotoğraf olmayınca sistem bir sonraki aşamaya geçmiyor. Bende çocuk sayısını 0 olarak düzelttim. DS 260 formunda ise bir kızımın olduğunu ve velayetinin annesinde olduğunu amerikaya yanlız gideceğimi ve çocuğumu ileride yanıma alacağımı belirttim. Bu durum bana sıkıntı yaratır mı?

• ⭐⭐⭐

@Aeroexpres, içinde söyledi: DV2022 Mülakat Deneyimleri

Merhabalar. Geçen sene başvuru vormunu doldurduğum zaman boşanalı 6 sene olmuştu. Bir tane 8 yaşında bir kızım var ve velayeti annesinde. Geçen sene formu doldururken medeni durumunu boşanmış olarak belirttim ve çocuk sayısını 1 olarak yazdım. Sonra sistem kızımın fotoğrafını istedi bende de o zaman kızımın o standartlarda bir fotoğrafı olmadığı için fotoğraf yükleyemedim. Tabi fotoğraf olmayınca sistem bir sonraki aşamaya geçmiyor. Bende çocuk sayısını 0 olarak düzelttim. DS 260 formunda ise bir kızımın olduğunu ve velayetinin annesinde olduğunu amerikaya yanlız gideceğimi ve çocuğumu ileride yanıma alacağımı belirttim. Bu durum bana sıkıntı yaratır mı?

Boşanmış olsanız dahi, sizle yaşasın veya yaşamasın, velayeti sizde olsun veya olmasın, sizinle gelecek olsun veya olmasın, sizden olan çocukların bilgisini başvuru sırasında bildirmemek mülakatta red sebebidir.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

Merhabalar. Geçen sene başvuru vormunu doldurduğum zaman boşanalı 6 sene olmuştu. Bir tane 8 yaşında bir kızım var ve velayeti annesinde. Geçen sene formu doldururken medeni durumunu boşanmış olarak belirttim ve çocuk sayısını 1 olarak yazdım. Sonra sistem kızımın fotoğrafını istedi bende de o zaman kızımın o standartlarda bir fotoğrafı olmadığı için fotoğraf yükleyemedim. Tabi fotoğraf olmayınca sistem bir sonraki aşamaya geçmiyor. Bende çocuk sayısını 0 olarak düzelttim. DS 260 formunda ise bir kızımın olduğunu ve velayetinin annesinde olduğunu amerikaya yanlız gideceğimi ve çocuğumu ileride yanıma alacağımı belirttim. Bu durum bana sıkıntı yaratır mı?

yapmaniz gereken eski de olsa bir fotograf yuklemek olmaliydi... cekilis yonergelerine gore vize almaya uygun bir aile uyesini basvuruya eklememek red sebebi; ama tabii ki bu karari dosyanizi inceleyen konsolos verecek.

Sayin @Aeroexpres beklentilerinizi minimumda tutmalisiniz, ama bence DS-260 formunuzu actirip, cocugunuzun ABD'ye gelmek istemedigini ve ilerde de gelmeyecegini belirtin. Bu yazdiginiz sekilde red alma ihtimaliniz cok yuksek. Tabii yanlis anlamayin, degistirince de vize alacaginiz garanti degil; ama bu sekilde dosyaniz daha sorunlu.

Bir de saglik raporu almadan mulakata girin, eger dosyaniz red olursa bosuna saglik raporu ucreti vermemis olursunuz, eger mulakatta konsolos dosyaniza eksik evrak belgesi verirse o durumda dosyanizi onaylamaya niyetli demektir, siz de boyle bir durumda saglik raporunu sonradan gonderirsiniz.

• @crazycells cevap için teşekkürler. DS 260 dosyasını nasıl açtıracağım?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@crazycells cevap için teşekkürler. DS 260 dosyasını nasıl açtıracağım?

su basligi inceleyebilirsiniz:

https://yesilkartforum.com/forum/topic/4443/kentucky-consular-center-kcc

bol sanslar dilerim; ama beklentinizi minimumda tutun lutfen.

• @crazycells vay be tam umutlar yeşerdi derken herşey başlamadan bitebilir. Hayırlısı neyse o olsun yapacak birşey yok.

• @smartcells İlk çekiliş formunu doldururken çocuğumu yazmadım bunun sebebi kızımın benimle amerikaya gelemeyecek olması ve bu konuda bir bilgimin olmaması. İlk çekilişte fotoğraf koyup yanıltıcı bir harekete düşmek istemedim açıkçası. Ama çekilişi kazandık ve DS 260 formunda bir kızımın olduğunu ve Amerikaya benimle gelmeyeceğini ilerde gelebileceğini belirttim.

• @crazycells Merhaba mülakat için bir sorum olacaktı daha önceden B1-B2 vizesi olan ve 2 defa da 10 ar yıl uzatılan birisinin KCC nin yada konsolosluğun belge vs vs araştırılmasına herhangi bir faydası olur mu bu vizelerin in olmasının yoksa hiçbir katkısı olmaz mı vize sahiplerinin bu mülakatlar aşamasında

• ⭐⭐⭐

@smartcells İlk çekiliş formunu doldururken çocuğumu yazmadım bunun sebebi kızımın benimle amerikaya gelemeyecek olması ve bu konuda bir bilgimin olmaması. İlk çekilişte fotoğraf koyup yanıltıcı bir harekete düşmek istemedim açıkçası. Ama çekilişi kazandık ve DS 260 formunda bir kızımın olduğunu ve Amerikaya benimle gelmeyeceğini ilerde gelebileceğini belirttim.

Sn crazycells'in size verdiği tavsiyeyi uygulayın ama bu vize için beklentinizi minimumda tutun. Size 2 örnek vereceğim DV2021'lerde yaşanan.

-Ukrayna'da 4 kişilik bir aile mülaktta red aldı. Önceki evliliklerinde olan çocuklarını başvuru sırasında bildirmedikleri için.

-Yine başvurudan 10 gün önce doğan bebeğini başvuru formunda bildirmediği için bir aileye bastıkları vizeleri bile iptal ettiler.

6d551612-0373-4da2-a343-91944ffd5130-image.png

• ⭐⭐⭐

@Aeroexpres gelecek donem icin hazir basvurular acikken her ihtimale karsi yeni basvuru yapmayi da unutmayin.

• sayın @smartcells benim yaşadığım talihsizliği yaşayıp mülakatta elenen yada mülakatta başarılı olan var mı?

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

82

40.6k
Kullanıcı

4.4k
Konu

423.8k

| | | |