Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @ayla-can peki en son bültende 5300 de kalmıştı sayı sanırım bu yeni bülten Avrupa sayısı kaça kadar gelir acaba tahmini olarak eski yıllara bakarak bu süreçte kaçta bırakırlar aşağı yukarı???

• @Barsamagic ben 8000 civarı bekliyorum

• evrak talebi gelip evraklarımı gönderdikten sonra dosyaları adlandırırken sonlarında iki tane pdf yazısı olduğunu farkettim otomatik evraklarınız gönderilmiştir mailinide aldım dokuz eylülde gönderdim evrağı ds formunuda 19 mayısda submit etmiştim şu aşamada sizce ne yapmam lazım

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@sudegül-bayram ilk yapmanız gereken sürecinizi imzanıza taşımak.
    onun dışında bahsettiğiniz konu için bi' şey yapmanıza gerek yok, bir sorun teşkil etmiyor.
    sadece evraklarınızın onaylanmasını beklemelisiniz.

• Merhaba, evrak talebi gelmedi ancak evrakları [email protected] adresine gönderdim. Gelen automatic reply şu şekilde:

The Kentucky Consular Center (KCC) has received your email and is in receipt of any attached documents. This email address, [email protected], is only used for valid applicants to provide the Kentucky Consular Center (KCC) with documents required to continue processing Diversity Visa (DV) applications. [email protected] does not respond to inquiries. If you have any DV-related questions, please email [email protected] with your case number, complete name, and date of birth, as entered on your original entry.

Documents that are not relevant to a current DV program year may not be processed or acknowledged.

Burada bir sorun var mıdır? Evrakların alındığına dair gelen klasik mail gibi durmuyor. Yardımcı olabilir misiniz? CEAC baktığımda DS260 için completed diyor sorun görünmüyor. @gucarslan @crazycells

• Merhaba,

Excell de varım fakat Telegrama katılamadım. Yardımcı olurmusunuz?

• ⭐⭐⭐

@clutchshot, içinde söyledi: DV2022 (2022 Green Card Lotosu) Aşamaları

Merhaba, evrak talebi gelmedi ancak evrakları [email protected] adresine gönderdim. Gelen automatic reply şu şekilde:

The Kentucky Consular Center (KCC) has received your email and is in receipt of any attached documents. This email address, [email protected], is only used for valid applicants to provide the Kentucky Consular Center (KCC) with documents required to continue processing Diversity Visa (DV) applications. [email protected] does not respond to inquiries. If you have any DV-related questions, please email [email protected] with your case number, complete name, and date of birth, as entered on your original entry.

Documents that are not relevant to a current DV program year may not be processed or acknowledged.

Burada bir sorun var mıdır? Evrakların alındığına dair gelen klasik mail gibi durmuyor. Yardımcı olabilir misiniz? CEAC baktığımda DS260 için completed diyor sorun görünmüyor. @gucarslan @crazycells

Evraklarınızın alındığına dair standart Auto-Reply mesajı almışsınız. Bir sorun yok.

• @smartcells Only used for valid applicants yazısına takıldım aslında, acaba basvuruda bir problem var mı diye düşündürmedi değil. Tesekkür ederim yanıtınız için.

• ⭐⭐⭐

@clutchshot, içinde söyledi: DV2022 (2022 Green Card Lotosu) Aşamaları

@smartcells Only used for valid applicants yazısına takıldım aslında, acaba basvuruda bir problem var mı diye düşündürmedi değil. Tesekkür ederim yanıtınız için.

Onun anlamı sadece DV vizesini kazanmış kişilerin evraklarını göndermesi için bir e-mail adresidir diyor. Yani diğer tip göçmen vize başvuruları için kullanmayın manasında.

• @smartcells bu KCC kesin her ds 260 gönderene Evrak maili atıyor mu??? Biz ds 260 form gönderdikten sonra aprove içeren belge çıktısında orada KCC gerekli araştırmaları yapacak gerekli gördüğü takdirde sizden bir takım belge isteyecek yazısını dünde sormuştum kafamı hala bu konu kurcalıyor bir arkadaş KCC ülke sistemine giremez sizden istediği belgeleri kontrol edecek diye yazmıştı peki visa alırken de form dolduruyoruz ve aynı işlem yapılıyor belgeler sadece konsolosluk randevusu na giderken isteniyor orda da aynı araştırmalar yapılıyor bu konu bence açıkta ucu açık brnmi öyşe düşünüyorum sadece ama 3 gündür defalarca okudum ds 260 onay yazısı bişey kaçırıyoruz bence KCC konusunda

• ⭐⭐⭐

@Barsamagic, içinde söyledi: DV2022 (2022 Green Card Lotosu) Aşamaları

@smartcells bu KCC kesin her ds 260 gönderene Evrak maili atıyor mu??? Biz ds 260 form gönderdikten sonra aprove içeren belge çıktısında orada KCC gerekli araştırmaları yapacak gerekli gördüğü takdirde sizden bir takım belge isteyecek yazısını dünde sormuştum kafamı hala bu konu kurcalıyor bir arkadaş KCC ülke sistemine giremez sizden istediği belgeleri kontrol edecek diye yazmıştı peki visa alırken de form dolduruyoruz ve aynı işlem yapılıyor belgeler sadece konsolosluk randevusu na giderken isteniyor orda da aynı araştırmalar yapılıyor bu konu bence açıkta ucu açık brnmi öyşe düşünüyorum sadece ama 3 gündür defalarca okudum ds 260 onay yazısı bişey kaçırıyoruz bence KCC konusunda

Sahte belge göndermediyseniz endişe edeceğiniz bir konu yok.

• @smartcells işte onu dedim bende illa herkesten belge isteniyor gibi yada isteniyor hangisi doğru bizde şaşırdık kendi kendimize belge gönderin geç kalmayın diyen var kcc yi bekleyin Evrak talebi diyen var tabi herkes yardımcı olmaya çalışıyor biz doğru olanı yapalım diye fikir alışverişinde bulunmak için yazıyoruz....
    Randevu sayısına yakınlaştık hala Evrak talebi yok sorumuz o yüzden hiç Evrak talebi olmadan mülakata alınıp alınmama konusu merak uyandırıyor konunun özeti bu...

• ⭐⭐⭐

@Barsamagic Her DS260’i doldurandan evrak talep edilmiyor. DS260’i doldurmuş olmak evrak talebi alacağınızın garantisi degil. Yine her evrak gönderene de evrak onay gelecek diye bir zorunluluk da yok. Bunlar hep sürecin ilerleyesine göre şekillenen seyler.

Ve son olarak yalnızca DS260’i doldurdu diye bir kişi mulakata alınmaz. Mulakata girme şartı evrak onayı alınmış olması ve dosya numarasının current olmasıdır.

• ⭐⭐⭐

@Barsamagic, içinde söyledi: DV2022 (2022 Green Card Lotosu) Aşamaları

@smartcells işte onu dedim bende illa herkesten belge isteniyor gibi yada isteniyor hangisi doğru bizde şaşırdık kendi kendimize belge gönderin geç kalmayın diyen var kcc yi bekleyin Evrak talebi diyen var tabi herkes yardımcı olmaya çalışıyor biz doğru olanı yapalım diye fikir alışverişinde bulunmak için yazıyoruz....
    Randevu sayısına yakınlaştık hala Evrak talebi yok sorumuz o yüzden hiç Evrak talebi olmadan mülakata alınıp alınmama konusu merak uyandırıyor konunun özeti bu...

DV sürecinin %90'ınından fazlası hiç bir şey yapmadan sabırla beklemekten ibarettir. Size düşenler belli ve basit işlemler.

1. DS260 formunu doldurup gönderiyorsunuz
    2. Evraklarınızı hazırlayıp gönderiyorsunuz
    3. Mülakat verilince istenen evrakları hazırlayıp koltuğunuzun altına alıp size verilen randevu saatinde konsoloslukta hazır oluyorsunuz.

Bu kadar.
    Evet, sadece bu kadar.

Bu aşamalar bütün detaylarıyla bu başlığın ilk mesajında anlatılmıştır. Burada anlatılan bu basit işlemleri yapıyorsunuz ve sonra geriye yaslanıp bekliyorsunuz.
    Sadece bekliyorsunuz.

Bunun dışında üzerine fazla düşünüp kafanızda senaryolarla, endişelerle, vesveselerle düşüncelere dalarsanız orada boğulursunuz, kendi kendinize psikolojinizi bozarsınız.

Bu işlemleri yapacak ilk kişi değilsiniz.
    Sizden önce yüzbinlerce insan bu süreçlerden geçti. Her sene yapılan işlemler aynı. Aynı basitlikte ve aynı kurallarla aynı sürçelerle tamamladılar.

Ne güzel işte, göndermişsiniz DS260'ınızı, evraklarınızı. Yapacağınız tek şey bundan sonra beklemek. Mail kutunuzu ara sıra kontrol edin ve forumu takipte kalın.

• @Sono evet aynı şeyi düşündüğümden yazdım bende ayrıca konfirmasyon maili sayfasında da bu yazıyor ama burada Evrak talebi maili gelmediği için evraklarını gönderen arkadaşlar var göndermeyen benim gibi bekleyenler de var o yüzden sürekli bilgi almaya çalışıyorum çok bilgi sahibi olduğumuz hatta hiç bilgimizin olmadığı konular teşekkürler

• @smartcells teşekkürler

• @clutchshot @smartcells
    Evrak talep mailinden sonra gelen evrak onay mailinden farklı bir mail sanırım bu. @clutchshot’ a ariyetten bir de onay maili mi gelecek?

• İyi akşamlar. Benim greencard başvurusu yaparkenki pasaportumla ds-260 formunu gönderdiğim pasaport farklı. Bu pasaportların ikisinide göndermem gerektiği söylendi bende hazırladım. Fakat aklıma birşey takıldı. Acaba greencard başvurusu yaparken kullandığım pasaporta İsim verirken Old Passport , ds-260'ı doldururken ki kullandığım pasaporta New Passport şeklinde adlandırmam gerekiyor mu ? Yoksa iki pasaportuda Passport diye mi adlandırmam gerekiyor ?

• ⭐⭐⭐

@gumuspsy Merhaba,

Sorunuz ve evraklarla ilgili diğer aklınıza takılabilecek soruların cevaplari aşağıdaki konunun ilk mesajında yer alıyor:

https://yesilkartforum.com/forum/topic/4299/dv2022-mülakat-deneyimleri?page=1

• Selam arkadaşlar, yeşil karta ilk başvuru sürecinde city where you were born kısmına doğduğum şehri (Istanbul) yazmışım ama pasaportumda doğum yeri olarak ilçe (Üsküdar) yazıyor. Bu hatayı DS260 formunu gönderirken düzelttim. Sizce bu hata bir problem oluşturur mu? Teşekkürler...

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

78

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.1k

| | | |