Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @crazycells Durum beni demoralize etmişti ama içim rahat etti sayenizde. Çok çok teşekkür ederim 🙏🏻

• @Rmyss Gercekten o kadar sevindim ki aslinda bizler icin de umut verici gelismeler bunlar 🙏🏻🙏🏻🙏🏻 En erken ne zamana randevu alabiliyorsunuz bu konuda da bizi guncel olarak bilgilendirirseniz cok seviniriz

• @suleo, içinde söyledi: K1 vizesi (Nişanlılık Vizesi)

@Rmyss Gercekten o kadar sevindim ki aslinda bizler icin de umut verici gelismeler bunlar 🙏🏻🙏🏻🙏🏻 En erken ne zamana randevu alabiliyorsunuz bu konuda da bizi guncel olarak bilgilendirirseniz cok seviniriz

Tabiki ne demek 🤗 randevu için sisteme giriyorum şuan mesela ama ekranda şöyle bir uyarı çıkıyor " eğer randevu almak için elinizde talimat yoksa randevu almayın yoksa randevunuz iptal edilir görüşme günü" diye. Sırf bu yüzden bekliyorum bana mail gelmesini ankaradan

• @Rmyss Siz arayin, surekli mail atin galiba mail alanlar o sekilde aldi. Umarim randevuyu da hemen aliverirsiniz

• Merhaba,

Ben ve kız arkadaşım ( Amerikalı ve istanbulda çalışıyor). Bu yaz Amerikaya taşınmak istiyoruz. En kolay ne şekilde vize alabiliriz. Bilginiz halinde cevaplarsanız sevinirim.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Adil-Demir, içinde söyledi: K1 vizesi (Nişanlılık Vizesi)

Merhaba,

Ben ve kız arkadaşım ( Amerikalı ve istanbulda çalışıyor). Bu yaz Amerikaya taşınmak istiyoruz. En kolay ne şekilde vize alabiliriz. Bilginiz halinde cevaplarsanız sevinirim.

Eger ABD'ye gitmeden once evlenmeyi dusunmuyorsaniz Nisanlilik Vizesine basvuru yapabilirsiniz. Su basligi da incelemenizi tavsiye ederim:

https://yesilkartforum.com/forum/topic/78/abd-yolunda-evlilik

• Herkese Merhaba,

İlk kez foruma yazıyorum ve yardımlarınızı ivedilikle bekliyorum. Kız arkadaşımla K1 vizesine Şubat 2020'de başvurduk. Başvurmamızdan hemen sonrasında malum korona virüs salgınından dolayı işlemlerimiz oldukça yavaş ilerledi. Uzun bir bekleme sürecinin ardından Aralık 2020'de konsolosluktan randevu almamıza ilişkin maili aldım. Ancak o dönem konsolosluklar çalışmadığından, çalıştıysada kısıtlı işlem yaptığından randevu tarihi alamadık. Ayrıca bu tarihler aralığında kız arkadaşımın ekonomik durumunun K1 vizesi için problem yaratabileceğinden şüphelenerek, süreci garantiye almak adına iş bulup değiştirme sürecinin tamamlanmasını beklemeye karar verdik. Bu sebeple randevu tarihlerinide çok yakından takip etmedik. Kız arkadaşımın iş değiştirme süreci Nisan 2021 tarihine kadar sürdü. Bu süreci tamamladıktan sonra K1 vizesinin şartlarından biri olan 2 yıl içinde fiziksel olarak görüşme şartı içimizde bir soru işareti bıraktı. Çünkü korona dolayısıyla kız arkadaşımla birbirimizi görmeyeli neredeyse 2 yıla yaklaşmıştı. Bu sebeple 2021 yaz ayında Türkiye'de buluşma kararı aldık. 2021'in Mayıs, Haziran ve Temmuz ayları boyunca neredeyse her gün konsoloslukta boş randevu tarihleri mevcuttu. Sanırım bu bizde bir rehavet yarattı ve biz buluştuktan sonra randevu tarihi nasıl olsa alırız diye düşündüğümüz için bu aylarda başvurmadık. Ağustos ayında 1 ay süreyle kız arkadaşım Türkiye'de kaldı. Türkiye'de olduğu süre zarfında konsoloslukta randevu almaya çalıştık ancak yine şanssızlık peşimizi bırakmadı ve "Seçtiğiniz lokasyonda mevcut randevu yok. Lütfen daha sonra tekrar deneyin." uyarısı almaya başladık. O tarihten bu yana her gün defalarca kontrol etmeme rağmen hiçbir şekilde tarih açıldığını görmedim. Konsoloslukla irtibata geçtim randevu tarihlerinin açıldığını ve düzenli olarak bunu takip edip yakalamam gerektiğini söylediler. 2 ayı geçkindir günde en az 30 kere kontrol etmeme rağmen hiçbir şekilde tarih alamıyorum. Bu konu hakkında bir bilgisi olan veya yakın zamanda tarih almayı başarabilenler arasında taktik veya randevu tarihi aldığı saat aralığı gibi bilgiler verebilecek kişilerin yardımlarını bekliyorum. Cevap veren herkese şimdiden çok teşekkürler.

• ⭐⭐

@kaann91 üstad bunun olayı yine hep her zaman kontrol etmektir alarm kurun on dakikada bir bakin uygun randevu için. İnşallah çektiğiniz çileler ilerde son bulur

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@kaann91, içinde söyledi: K1 vizesi (Nişanlılık Vizesi)

Herkese Merhaba,

İlk kez foruma yazıyorum ve yardımlarınızı ivedilikle bekliyorum. Kız arkadaşımla K1 vizesine Şubat 2020'de başvurduk. Başvurmamızdan hemen sonrasında malum korona virüs salgınından dolayı işlemlerimiz oldukça yavaş ilerledi. Uzun bir bekleme sürecinin ardından Aralık 2020'de konsolosluktan randevu almamıza ilişkin maili aldım. Ancak o dönem konsolosluklar çalışmadığından, çalıştıysada kısıtlı işlem yaptığından randevu tarihi alamadık. Ayrıca bu tarihler aralığında kız arkadaşımın ekonomik durumunun K1 vizesi için problem yaratabileceğinden şüphelenerek, süreci garantiye almak adına iş bulup değiştirme sürecinin tamamlanmasını beklemeye karar verdik. Bu sebeple randevu tarihlerinide çok yakından takip etmedik. Kız arkadaşımın iş değiştirme süreci Nisan 2021 tarihine kadar sürdü. Bu süreci tamamladıktan sonra K1 vizesinin şartlarından biri olan 2 yıl içinde fiziksel olarak görüşme şartı içimizde bir soru işareti bıraktı. Çünkü korona dolayısıyla kız arkadaşımla birbirimizi görmeyeli neredeyse 2 yıla yaklaşmıştı. Bu sebeple 2021 yaz ayında Türkiye'de buluşma kararı aldık. 2021'in Mayıs, Haziran ve Temmuz ayları boyunca neredeyse her gün konsoloslukta boş randevu tarihleri mevcuttu. Sanırım bu bizde bir rehavet yarattı ve biz buluştuktan sonra randevu tarihi nasıl olsa alırız diye düşündüğümüz için bu aylarda başvurmadık. Ağustos ayında 1 ay süreyle kız arkadaşım Türkiye'de kaldı. Türkiye'de olduğu süre zarfında konsoloslukta randevu almaya çalıştık ancak yine şanssızlık peşimizi bırakmadı ve "Seçtiğiniz lokasyonda mevcut randevu yok. Lütfen daha sonra tekrar deneyin." uyarısı almaya başladık. O tarihten bu yana her gün defalarca kontrol etmeme rağmen hiçbir şekilde tarih açıldığını görmedim. Konsoloslukla irtibata geçtim randevu tarihlerinin açıldığını ve düzenli olarak bunu takip edip yakalamam gerektiğini söylediler. 2 ayı geçkindir günde en az 30 kere kontrol etmeme rağmen hiçbir şekilde tarih alamıyorum. Bu konu hakkında bir bilgisi olan veya yakın zamanda tarih almayı başarabilenler arasında taktik veya randevu tarihi aldığı saat aralığı gibi bilgiler verebilecek kişilerin yardımlarını bekliyorum. Cevap veren herkese şimdiden çok teşekkürler.

Bol sanslar, maalesef denemekten baska care yok. Er ya da gec bir mulakat tarihi bulacaksiniz 👍 Ayrica web browser'inizi incognito mod'da acin isterseniz, en azindan cache'lardan dolayi mulakatlari gorememe durumu yasamazsiniz.

• Merhaba arkadaşlar,
    7 Ekim günü vize mülakatım vardı.
    Ayrıntılı olarak anlatayım
    Randevum 10.15 teydi. Dışarıda beklerken güvenlik görevlisi randevunuz var mı diye sordu ve saatimi söyledim. Beklememi söyledi ve 10.05 te kapıya çağırıp pasaportumu aldı. Randevu saatimi kontrol etti ve biraz sonra, içeri girin dedi, maskemi indirmemi isteyip pasaporta baktı. Ellerime ve dosyamın bazı sayfalarına numune kağıdı sürdü. Pasaportu geri verip camlı bir kapıdan İçeri girip orada biriyle konuştu ve bana kapının ardından gel işedi yaptı. Oraya girince belgelerimi, saatimi, montumu kutuya koymamı söyledi ve x-raydan geçmemi istedi. Üzerinde Metal vs var mı diye sordu. Ben cüzdan ve telefonu kardeşime bırakmıştım. Tek gidecekler için, girişin hemen karşısında emanet alan yer var tabela gördüm. Belgelerim ve montumun olduğu kutuyu alıp ilerledim. Daha sonra kutudan onları alıp bir yerden geçip bekleme salonu olan kısıma geçtim. İçerisi bankoların ve bekleme sandalyelerinin olduğu bir bölüm. Girişte bir görevli pasaportumu aldı arkasına etiket yapıştırdı. Numara yazan bir kağıt verip beklememi söyledi. Oturup beklerken ekranda numaramı ve vezne sayısını takip ettim 5 dk sonra yandı ve vezneye gittim. Türk bir görevli belgelerden bazılarını istedi;
    +Benim Pasaportum ve sıra numaram
    +2 adet fotoğraf
    +Benim Adli sicil kaydım
    +Benim Nüfus kayıt örneğim
    +Nişanlımın mali durumu belgeleri ve doldurduğu form (I-134)
    +Benim Sağlık raporum ( bende yoktu)
    •Başka ülkelerde yaşayıp yaşamadığımı sordu, eski pasaportları vereyim mi diye sordum, görevli gerek yok dedi.
    •Amerikaya daha önce gittiniz mi diye sordu.
    Başka belge almadı benden.
    Bekleme alanına geçin çağıracağım dedi.
    Size ilk girdiğinizde verilen sıra numarasını unutmayın çünkü kağıdı geri vermiyor, o numaraya göre yine oturup ekranda sayıları takip ediyorsunuz. Bi 45 dk sonra filan numaram yandı. Bu sefer farklı bir vezneye gittim. Uzak doğulu olduğunu düşündüğüm bir hanım vardı. İngilizce olarak, İngilizce bilip bilmediğimi sordu. Biliyorum ama Türkçe olsa daha iyi olur dedim. (Çok Güler yüzlüydü bu arada.) Görevli, tamam biraz biliyorum dedi Türkçe olarak ve parmak izlerimi aldı sonra tercüman çağırdı.Sorduğu sorular:
    -Şu an nerede yaşıyorsun?

• Nişanlını ne zamandır tanıyorsun?
    • Mesleği ne?
    • Nasıl tanıştınız?
    • Daha önce başka bir ülkede uzun süreli yaşadın mı?
    • Hangi tarihte buraya geldi?
    • Görüştüğünüzde nişanlın amerikada mı yaşıyordu?
    • ilk tanışmanız online mı oldu?
    • Buraya geldiğinde hangi şehirlere gittiniz?
      Daha sonra bana, amerikada evlendiğim taktirde şiddete uğrama ihtimaline karşı bir broşür verdi orada kötü bir durum yaşarsanız diye sizin için, dikkatlice okuyun bunu dedi ve teşekkür etti. Eksik belgemle ilgili bir belge verdi ve sağlık raporumu pasaportumla birlikte postalamamı söyledi. Bana pasaportumu da geri verdiler. teşekkür ettim ve oradan çıktım. 5 dk filan sürdü görüşme. Umarım size yardımcı olur bu bilgiler.

• @tugb-ylmz Çok kıymetli bu bilgiler eline sağlık 😊

• @Rmyss rica ederim ne demek 🙂

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@tugb-ylmz simdiden tebrikler, eksik belge tamamlaninca vizenizi basacaklar. 👍

• @crazycells Yeni farkettiğim bir durum, bana yemin ettirmediler acaba sorun olur mu?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@tugb-ylmz, içinde söyledi: K1 vizesi (Nişanlılık Vizesi)

@crazycells Yeni farkettiğim bir durum, bana yemin ettirmediler acaba sorun olur mu?

sorun olmaz, siz Green Card'i ABD'de alacaksiniz zaten.

• @tugb-ylmz peki sizin cevaplarınız neydi? Mesela ilk tanışmanız online mi oldu, tanıştığınızda o ABD'de miydi? mesela online tanışmanız ile ilgili başka soru sordu mu?

• @crazycells tamam Teşekkür ederim

• @rasul1995, içinde söyledi: K1 vizesi (Nişanlılık Vizesi)

@tugb-ylmz peki sizin cevaplarınız neydi? Mesela ilk tanışmanız online mi oldu, tanıştığınızda o ABD'de miydi? mesela online tanışmanız ile ilgili başka soru sordu mu?

Nasıl tanıştığımızı sorduğunda,
    Aslında bizi ortak aile dostumuz tanıştırdı ama İlk tanışmamızı online şekilde yaptık ve bir kaç ay online görüştük. Daha sonra o beni ziyarete geldi şeklinde cevapladım.
    Tanıştığımızda nişanlım ABD’deydi.
    Online tanışmamızla ilgili başka soru sormadı.

• Bu ileti silindi!

• Merhabalar 2021 şubat 23 te nişanlılık vizesi başvurusu yaptı nişanlım bana bu ayın 23 ünde 8 ay doluyor evraklarımız tam bir şekilde 8 ayı doldurduktan sonra kesin bi sonuc gelir mi burdaki konsolosluk yakın tarihe randevu verirmi hep düşünüyorum bunları yardımcı olabilirseniz sevinirim

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

91

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.0k

| | | |