Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐⭐

@crazycells, içinde söyledi: DV2022 Mülakat Deneyimleri

Herkese hayirli olsun, Kasim'da baslamasi bile sevindirici...

Çok teşekkürler

DV 2022 Türkiye sürecine ait tüm detaylar (evrak istekleri, onayları, mülakatlar ve bunlara ait case No ve tarih bilgileri) günlük update edilen tablolarından takip edilebilir.

LINK >> DV2022 Türkiye Süreci

• ⭐⭐⭐⭐⭐

ve ilk mülakat gelir..

DV2022 Türkiye kazananlarini tebrik ediyorum.
    1 ay geçilmeli de olsa mülakatların başlaması oldukça sevindirici.

herkese APsiz, sorunsuz, sıkıntısız mülakatlar diliyorum.
    şansınız da bahtınız da açık olsun.

• Herkese selamlar, Çağrıya uydum bende evrakları bugün yolladım bakalım. Hakkımızda hayırlısı.
    Herkese sorunsuz, sıkıntısız mülakatlar diliyorum.

• ⭐⭐⭐

@axlgnr bu arada sunu belirtmek gerekiyor sanirim. Evrak talep emaili beklemeden evraklari gonderin cagrisi, genelde numarasi current olan ya da current olmaya cok yaklasmis kisiler icin yapiliyor olmasi lazim.

• İştirakçı qeydiyyatında DV-2022 köhnə pasportdan istifadə etdmişəm,müddəti bitdi.
    DS-260 yeni pasport məlumatları istifadə olunub.KCC sə sənədləri göndərəndə köhnə pasportu
    göstərməyin lazım olub -olmaması maraglıdır.

• ⭐⭐⭐

@Far, içinde söyledi: DV2022 Mülakat Deneyimleri

İştirakçı qeydiyyatında DV-2022 köhnə pasportdan istifadə etdmişəm,müddəti bitdi.
    DS-260 yeni pasport məlumatları istifadə olunub.KCC sə sənədləri göndərəndə köhnə pasportu
    göstərməyin lazım olub -olmaması maraglıdır.

DS260 formasını ərizə üçün istifadə etdiyiniz pasportla doldurmusunuzsa, hər iki pasportun biometrik səhifələrini ayrıca sənədlər siyahısına daxil edəcəksiniz. Əlavə olaraq, niyə yeni pasport verdiyiniz barədə qısa bir izahat yazmalı və bu məqaləni PDF faylı olaraq əlavə etməlisiniz.

• @smartcells
    DS-260 yeni pasport məlumatlarıdir. Köhnə pasport məlumatlarım yoxdur, müddəti bitib və onı geri qaytardım və yenisini aldım.

• ⭐⭐⭐

@smartcells
    DS-260 yeni pasport məlumatlarıdir. Köhnə pasport məlumatlarım yoxdur, müddəti bitib və onı geri qaytardım və yenisini aldım.

Türkiyədə yeni pasport verdikdə, köhnə pasportu ləğv edib geri verirlər. Həm yeni, həm də köhnə var. Tətbiqdə istifadə etdiyiniz köhnə pasportun olduğunu necə sübut edə biləcəyinizi bilmirəm. Öz vətəndaşlarınız daha dəqiq məlumat verə bilərlər.

• @keysnambır, içinde söyledi: DV2022 Mülakat Deneyimleri

@axlgnr bu arada sunu belirtmek gerekiyor sanirim. Evrak talep emaili beklemeden evraklari gonderin cagrisi, genelde numarasi current olan ya da current olmaya cok yaklasmis kisiler icin yapiliyor olmasi lazim.

Benim de 18binlerde case numaram. Saniyorum ki bu asamada KCC evraklarini gondermeden beklemekte bir sorun cikmiyor degil mi?

• ⭐⭐⭐

@NSSR tabii ki. gondermenizde de bir sakinca yok bu arada. forumu da sikica takip etmeyi unutmayin.

• Merhaba,
    Nüfus kayıt örneği alırken, daha önce hiç evlilik yapmamış birisinin de mi eski eş listele sorusuna evet demesi gerekiyor?
    Teşekkürler.

• ⭐⭐⭐

@civilengineer, içinde söyledi: DV2022 Mülakat Deneyimleri

Merhaba,
    Nüfus kayıt örneği alırken, daha önce hiç evlilik yapmamış birisinin de mi eski eş listele sorusuna evet demesi gerekiyor?
    Teşekkürler.

Hiç evlenmediyseniz evet deseniz de olur demeseniz de.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@keysnambır aslına bakarsanız DV2022 için bunun bir anlamı kalmadı. çünkü şuan KCC kafasına göre evrak onaylıyor ve bunun için beklemenin bir anlamı kalmadı.

• Merhaba,
    Eski pasaport açıklamasına çok takılıyorlar mı? Pasaportumun süresi 2023 Ağustos'ta bittiği için ayriyeten yeşil pasaport olduğu için bazı durumlarda iptal olabiliyor diye sürece 10 yıllık bir pasaport çıkartarak devam ettim.
    Sizce pasaportumun süresi yakında doluyor açıklaması yeterli olur mu?
    Bu soruyu daha önce net ifade edemeden sormuştum. O yüzden tekrar soruyorum kusura bakmayın.
    Teşekkürler.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@civilengineer yeterli olur merak etmeyin. detay vermenize gerek yok..

• ⭐⭐⭐

@civilengineer, içinde söyledi: DV2022 Mülakat Deneyimleri

Merhaba,
    Eski pasaport açıklamasına çok takılıyorlar mı? Pasaportumun süresi 2023 Ağustos'ta bittiği için ayriyeten yeşil pasaport olduğu için bazı durumlarda iptal olabiliyor diye sürece 10 yıllık bir pasaport çıkartarak devam ettim.
    Sizce pasaportumun süresi yakında doluyor açıklaması yeterli olur mu?
    Bu soruyu daha önce net ifade edemeden sormuştum. O yüzden tekrar soruyorum kusura bakmayın.
    Teşekkürler.

KCC'nin sizin hangi pasaportla devam etmek istediğiniz ve bunun amacına yönelik bir sorgulama yapması ya da karar vermesi söz konusu değil.

Onların görevi başvuruda kullandığınız pasaport, sürece devam etmek istediğiniz yeni pasaport ve niye başka bir pasaportla devam etmek istediğinize dair açıklamayı (bu 3 belgeyi) mülakatınızın yapılacağı konsolosluğa iletmek. Bu 3 belge tamam ise onlar açısından evraklarınızdaki bu kısım tamamdır ve sorunsuzdur.

Eski ve yeni pasaportlarınızla ilgili karar verecek yer mülakatınızın yapılacağı konsolosluktur. Ankara neden yeni pasaport çıkarttınız diye sizi sorgulamayacak. Mülakata vize basılacak kadar süresi olan geçerli bir pasaportla gitmeniz yeterli.

• @smartcells, içinde söyledi: DV2022 Mülakat Deneyimleri

@smartcells

Türkiyədə yeni pasport verdikdə, köhnə pasportu ləğv edib geri verirlər. Həm yeni, həm də köhnə var. Tətbiqdə istifadə etdiyiniz köhnə pasportun olduğunu necə sübut edə biləcəyinizi bilmirəm. Öz vətəndaşlarınız daha dəqiq məlumat verə bilərlər.

Köhnə pasport pdf.- nə olduğu aydındır. Bəs Eski pasaport aciklamasi - nədir?

• Eski pasaport aciklamasi - bu nə deməkdir

• ⭐⭐⭐

Eski pasaport aciklamasi - bu nə deməkdir

Niyə yeni pasport verdiyinizi izah edən qısa bir cümlə. Məsələn, belə bir cümləni PDF -yə çevirir və əlavə edirsiniz:

"I've got a new passport because the one that I've used for the DV lottery application has expired by MONTH/XX/2021. I've included copy of my old passport."

• @smartcells, içinde söyledi: DV2022 Mülakat Deneyimleri

Eski pasaport aciklamasi - bu nə deməkdir

Niyə yeni pasport verdiyinizi izah edən qısa bir cümlə. Məsələn, belə bir cümləni PDF -yə çevirir və əlavə edirsiniz:

"I've got a new passport because the one that I've used for the DV lottery application has expired by MONTH/XX/2021. I've included copy of my old passport."

Mənim izahatlarım mütlək pdf -də olmalıdir? Olmaz ki yazım məkyub kimi?

Benzer Başlıklar

• 3
  • 516
  • 152
  • 11426
Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

96

40.7k
Kullanıcı

4.4k
Konu

424.3k

| | | |