Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐⭐

@Aeroexpres, içinde söyledi: DV2022 Mülakat Deneyimleri

Selamlar,
    E-Devletten alınan belgelerde "Belgenin neden verileceği" kısmı var. Bunlar(Kuruma İbraz, Kurum Talebi ve Kişi Talebi) Buraya ve ardından gelen açıklama kısmına ne yazacağız?

Kentucky Consular Center

• Selamlar,
    KCC için istenen belegeler arasında Doğum sertifikası var. Burada Kişi ve Aile kısımları var. Ayrıca eski eş ve çocuk kısımlarıda var (2015 yılında boşandım ve birde çocuğum var.). Doğum sertifikası için bunlardan hangisini yada hangilerini seçeceğiz?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Aeroexpres aile seçtiğin zaman tüm anne baba çocuk çıkacağı için herkes yazılı olmuş olacak

• @ayvalik10 öncelikle cevap için teşekkürler. Bende bunu soruyorum. Tüm aileyimi göstermek gerekiyor yoksa sadece gidecek kişileri mi?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Aeroexpres evli olduğun için herkesin gözükmesi lazım sadece gidecek kişiler için pasaport ve ungan sağlık raporu alacaksın bir de ds260 dolduracaksın. 22 mayısta hangi kişiler için ds260 doldurduysan o kişiler gözükmesi lazım 18 yaş üstü kimler var ise onların isimlerini ayrı yazıp onların evraklarını kendi e devletinden alıp göndereceksin.

• @ayvalik10 evli değilim. 2015 yılında boşandım ve 18 yaş altı velayeti annesinde olan bir çocuğum var.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Aeroexpres çocuğun olduğu için aile olarak alırsın eğer çocuğu da götüreceksen anneden izin kağıdı alman gerekiyor. Götürmeyeceksen sadece kendin için evrakları hazırlarsın ama aile olarak doğumu alırsın. Bu arada bu kadar hassas değiller sadece doğru olsun bu kadar endişe etme yani sana neden aile aldın diye kimse ret vermez. Önemli olan evraklarda ki bilgiler ds260 ile birebir tutsun başka püf noktası yoktur.

• Selamlar,

Mülakat tarihinin tarafımızı iletildiği e-mail örneği var mı acaba sizlerde? Nasıl bir email merak ediyorum.

teşekkürler

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Aeroexpres, içinde söyledi: DV2022 Mülakat Deneyimleri

@ayvalik10 evli değilim. 2015 yılında boşandım ve 18 yaş altı velayeti annesinde olan bir çocuğum var.

ABD'ye gidecek herkesin bilgilerinin oldugu bir kaydi almaniz yeterli olacaktir, eski esinizin kayitta olmasina gerek yok. Ayrica eski esinizin bilgilerinin oldugu bir kaydi da mulakata goturebilirsiniz. Eger sorarlarsa yaninizda bulunsun.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@uaa491, içinde söyledi: DV2022 Mülakat Deneyimleri

Selamlar,

Mülakat tarihinin tarafımızı iletildiği e-mail örneği var mı acaba sizlerde? Nasıl bir email merak ediyorum.

teşekkürler

DV talihlisi oldugunuzu soyleyen mektubun alt kismina mulakat bilgileriniz eklenecek, bilginize.

• Merhabalar, KCC den herhangi bir belge talep maili almadım ama gelen yinede evrakları gönderdim. Bakalım süreç nasıl devam edecek. Bu arada Amerikaya yanlız gideceğim ama doğum sertifikasını eski eşiminde dahil olduğu tüm aile bireyleri için aldım. Anne, Baba, Kardeşler vs gibi. Umarım fazla mal göz çıkarmaz.

• Merhabalar, arşiv kayıtlı adli sicil kaydı nasıl alınır. E devlet üzerinde az önce kontrol ettim ama arşiv kayıtlı olduğu İle ilgili bir ibare göremedim, cevaplar işin şimdiden teşekkürler.

• Merhabalar, adli sicil kaydı temiz bile olsa mahkeme kaydı almamız gerekir mi. Bu belgeyi nereden alabilirim, e-devlet üzerinde baktım ama göremedim.

• ⭐⭐⭐

@uaa491, içinde söyledi: DV2022 Mülakat Deneyimleri

Selamlar,

teşekkürler

Böyle bir şey var
    .
    b2d3b417-2555-4845-a954-1e12e7028eff-image.png

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Acun78, içinde söyledi: DV2022 Mülakat Deneyimleri

Merhabalar, arşiv kayıtlı adli sicil kaydı nasıl alınır. E devlet üzerinde az önce kontrol ettim ama arşiv kayıtlı olduğu İle ilgili bir ibare göremedim, cevaplar işin şimdiden teşekkürler.

belgede "bu kisinin arsiv kaydi yoktur" benzerinde bir cumle var mi?

• @crazycells şu şekilde yazıyor aynen kopyalıyorum

YUKARIDA KİMLİK BİLGİLERİ BULUNAN ŞAHSIN ADLİ SİCİL KAYDI YOKTUR.
    NOT : BU SORGULAMA YUKARIDAKİ "SORGULAMAYA ESAS KİMLİK BİLGİLERİ" NE GÖRE
    YAPILMIŞTIR.
    () ADLİ SİCİL SORGULAMA SONUCUNDA YER ALAN YUKARIDAKİ KİMLİK BİLGİLERİ
    MERNİS KİMLİK BİLGİLERİ DIŞINDAKİ FARKLILIKLARI KAPSAMAMAKTADIR.
    () MERNİS KİMLİK BİLGİLERİNE GÖRE ALINMIŞ OLAN BU SORGULAMA SONUCU ADLİ
    SİCİL VERİ TABANINDA MEVCUT KAYITLARIN İÇERİĞİ ESAS ALINARAK OLUŞTURULAN
    KRİTERLERİN İŞLETİLMESİ NETİCESİNDE BULUNAN ADLİ SİCİL KAYITLARINI
    GÖSTERMEKTEDİR.
    (
    ) YUKARIDA DÖKÜMÜ YAZILI ADLİ SİCİL SORGULAMA SONUCUNDAKİ KİMLİK BİLGİLERİ
    İLE ADLİ SİCİL KAYITLARINA İLİŞKİN TEREDDÜT HALİNDE BULUNDUĞUNUZ YER
    MAHALLİ ADLİ SİCİL BÜROSUNA YA DA ADLİ SİCİL VE İSTATİSTİK GENEL
    MÜDÜRLÜĞÜNE BAŞVURUNUZ.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Acun78, içinde söyledi: DV2022 Mülakat Deneyimleri

@crazycells şu şekilde yazıyor aynen kopyalıyorum

YUKARIDA KİMLİK BİLGİLERİ BULUNAN ŞAHSIN ADLİ SİCİL KAYDI YOKTUR.
    NOT : BU SORGULAMA YUKARIDAKİ "SORGULAMAYA ESAS KİMLİK BİLGİLERİ" NE GÖRE
    YAPILMIŞTIR.
    () ADLİ SİCİL SORGULAMA SONUCUNDA YER ALAN YUKARIDAKİ KİMLİK BİLGİLERİ
    MERNİS KİMLİK BİLGİLERİ DIŞINDAKİ FARKLILIKLARI KAPSAMAMAKTADIR.
    () MERNİS KİMLİK BİLGİLERİNE GÖRE ALINMIŞ OLAN BU SORGULAMA SONUCU ADLİ
    SİCİL VERİ TABANINDA MEVCUT KAYITLARIN İÇERİĞİ ESAS ALINARAK OLUŞTURULAN
    KRİTERLERİN İŞLETİLMESİ NETİCESİNDE BULUNAN ADLİ SİCİL KAYITLARINI
    GÖSTERMEKTEDİR.
    (
    ) YUKARIDA DÖKÜMÜ YAZILI ADLİ SİCİL SORGULAMA SONUCUNDAKİ KİMLİK BİLGİLERİ
    İLE ADLİ SİCİL KAYITLARINA İLİŞKİN TEREDDÜT HALİNDE BULUNDUĞUNUZ YER
    MAHALLİ ADLİ SİCİL BÜROSUNA YA DA ADLİ SİCİL VE İSTATİSTİK GENEL
    MÜDÜRLÜĞÜNE BAŞVURUNUZ.

Dediginiz gibi yanlis olmus maalesef... Alirken "resmi kurum" olarak mi sectiniz?

• @crazycells hocam şimdi buldum herhalde akşam yorgunluğu İle göremedim. Yabancı kurum olarak seçip tercümeli oluşturdum burada arşiv kaydı içeren seçeceğiz çıktı bunu da işaretleyince doğru belgeyi verdi.

Belgede şu şekilde yazıyor sanırım bu yeterli;

THE PERSON WHOSE IDENTITY INFORMATION IS WRITTEN ABOVE HAS NO
    ARCHIVAL CRIMINAL RECORD.

• @Acun78 E devlet üzerinden sisteme giriş yaptıktan sonra "Adli sicil kaydı sorgulama" yazıyorsunuz. Arama yaptıktan sonra ekrana gelen linklerden ilgili olanı seçin. Sonrasında "Adli Sicil Kaydı Sorgulama Formu" açılacak. İlk satırda "Kurum Türü"ne tıkladığınız zaman "Yabancı ülke (Tercümeli)" seçeneğini işaretleyin. İkinci satırda ise "Belgenin neden verileceği" kısmına tıklarsanız altta iki seçenek belirecektir. Bir tanesi "Arşiv kaydı içeren" diğeri ise "Arşiv Kaydı içermeyen." Buradan gerekli seçimi yapıp ardından "Sorgula" butonuna bastıktan sonra istediğiniz dökümanı ekranınızda görebilirsiniz.

• @Acun78 Bununla ilgili bir bilgisi olan var mı acaba?

Merhabalar, adli sicil kaydı temiz bile olsa mahkeme kaydı almamız gerekir mi. Bu belgeyi nereden alabilirim, e-devlet üzerinde baktım ama göremedim.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

64

41.0k
Kullanıcı

4.4k
Konu

426.3k

| | | |