Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• Merhabalar, KCC den herhangi bir belge talep maili almadım ama gelen yinede evrakları gönderdim. Bakalım süreç nasıl devam edecek. Bu arada Amerikaya yanlız gideceğim ama doğum sertifikasını eski eşiminde dahil olduğu tüm aile bireyleri için aldım. Anne, Baba, Kardeşler vs gibi. Umarım fazla mal göz çıkarmaz.

• @crazycells, içinde söyledi: DV2022 (2022 Green Card Lotosu) Aşamaları

@civilengineer, içinde söyledi: DV2022 (2022 Green Card Lotosu) Aşamaları

Merhaba,
    Ben ds260'ı doldurmadan önce yeni pasaport çıkarttım. Eski pasaportumu iptal ettirmedim. Geçerliliği devam ediyor. Eski pasaportum yeşil pasaport olduğu için alırken öğrencilik bitince ya da işe girince iptal olur demişlerdi. Ben de riske girmemek adına geçerlilik süresinin bitişine iki sene kalmasına rağmen bordo pasaport alıp ds260'ı doldurdum. Herhangi bir sıkıntı yaşar mıyım?
    Evrak isteği gelince, eski pasaport açıklamasına ne yazmalıyım? Yardımcı olabilir misiniz?
    Teşekkürler.

Problem olmaz. Green Card surecinde yesil pasaportu kullanmayacaginiz icin "yeniledim" deyip iptal olmus pasaport gibi aciklama yapabilirsiniz.

Öncelikle cevap için teşekkür ederim. Açıklamaya şu şu şekilde yazağım:
    "I've got a new passport because the one that I've used for the DV lottery application will expire soon.
    I've included copy of my old passport."
    Ancak pasaportta geçerliliğin Ağustos 2023'te biteceği yazıyor. Bu açıklama yanlış mı olur? Sorun çıkartırlar mı?
    Teşekkürler.

• ⭐⭐⭐

@crazycells, içinde söyledi: DV2022 (2022 Green Card Lotosu) Aşamaları

Merhaba,
    Ben ds260'ı doldurmadan önce yeni pasaport çıkarttım. Eski pasaportumu iptal ettirmedim. Geçerliliği devam ediyor. Eski pasaportum yeşil pasaport olduğu için alırken öğrencilik bitince ya da işe girince iptal olur demişlerdi. Ben de riske girmemek adına geçerlilik süresinin bitişine iki sene kalmasına rağmen bordo pasaport alıp ds260'ı doldurdum. Herhangi bir sıkıntı yaşar mıyım?
    Evrak isteği gelince, eski pasaport açıklamasına ne yazmalıyım? Yardımcı olabilir misiniz?
    Teşekkürler.

Problem olmaz. Green Card surecinde yesil pasaportu kullanmayacaginiz icin "yeniledim" deyip iptal olmus pasaport gibi aciklama yapabilirsiniz.

Öncelikle cevap için teşekkür ederim. Açıklamaya şu şu şekilde yazağım:
    "I've got a new passport because the one that I've used for the DV lottery application will expire soon.
    I've included copy of my old passport."
    Ancak pasaportta geçerliliğin Ağustos 2023'te biteceği yazıyor. Bu açıklama yanlış mı olur? Sorun çıkartırlar mı?
    Teşekkürler.

Şu şekilde yazın açıklamayı:
    I've got a new passport because the one that I've used for the DV lottery application does not eligible for visa issuance .
    I've included copy of my old passport.

• @smartcells Çok teşekkür ederim. Neden uygun değil diye sıkıntı yaratırlar mı? Kusura bakmayın, çok stres yapıyorum sıkıntı çıkar diye.

• ⭐⭐⭐

@smartcells Çok teşekkür ederim. Neden uygun değil diye sıkıntı yaratırlar mı? Kusura bakmayın, çok stres yapıyorum sıkıntı çıkar diye.

Yaratmaz.
    Sanımıyorum ama olur da sorarlarsa devletin verdiği ve sınırlı süre kullanılan özel tip bir pasaport olduğundan sürecine normal bir pasaportla devam etmek istediğini yazarsın.

KCC karar mercii değildir. Evrakları teknik olarak kontrol eder ve kararı konsolosluklara bırakır. Hiç bir sıkıntı çıkmaz.

• @smartcells İçimi rahatlattınız. Tekrardan çok teşekkür ederim.

• Merhaba amerika adresinde green cardı ve ssni sorunsuz şekilde alınabilmesi için adresin veya ismin başına c/o ibaresinin eklenmesi tavsiye edilmişti fakat c/o olarak eklemeye çalıştığımda hata veriyor onun yerine hem adın yanına hem adresin başına co eklesem olur mu ya da ne tavsiye edersiniz? @gucarslan @crazycells

• @ggulduk Bir de o dönem formu doldururken öğrenciydim şimdi e devletten baktığımda mezun gözüküyorum fakat diplomamı henüz almadım şu anki işimi hala öğrenci olarak mı bırakmalıyım altındaki 2. iş vb gibi ibareye de şu anda çalıştığım oteli yazmıştım

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@ggulduk bu şekilde yazabilirsiniz, sorun olmaz.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@gguldilk doldurduğunuz zamanki bilgileriniz geçerli.
    doldurduğunuzda öğrenciyseniz o şekilde kalmalı..

• @gucarslan İlk doldurduğum tarihte öğrenciydim şu an e devletten mezun belgesi sorgulattığımda (formu doldurduğum zamandan 10 - 15 gün sonrası mezun olduğumu gösteriyor) formu haziran ayında doldurmuştum temmuzda mezun olarak çıkıyorum fakat diplomamı henüz okuldan teslim almadım hala öğrenci olarak bırakıp diploma kısmına da none yet mi demeliyim yoksa güncellemem gerekiyor mu ?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@ggulduk formu yolladıysanız güncellemenize gerek yok, bu şekilde kalabilir.

• @gucarslan Henüz yollamadım sonlarda olan bir soruya yanlış cevap verdiğim için formu açtırmıştım şu an güncelleme yapıp tekrar göndereceğim bununla alakalı da güncellemeyi düşündüğüm ve tavsiyenizi beklediğim konular 1- c/o olayıydı ona cevap vermişsiniz
    2- az önce açıkladığım şu anki iş ve mezuniyet olayı
    3- wat'dan ssn numaram vardı numarayı aynı tutup kartı yenilemek istediğimde sorulara ne cevap vermem gerekiyor
    4- sosyal medya hesabı olarak bir tek instagramımı ekledim diğerlerini tek tek eklemek istemiyorum bir problem olur mu ?

Cevaplarınız ve yardımlarınız için şimdiden çok teşekkürler.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@ggulduk

2- mezun olduysanız mezun şekilde doldurun.
    3- YES demelisiniz.
    4- aktif kullandığınız bütün sosyal hesaplarını yazın.

• @gucarslan Şu anda mezun olarak gözüküyorum fakat üniversiteden diplomamı henüz teslim almadım ama e devlette mezuniyet belgesi sorguladığım zaman mezun olarak çıkıyor

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@ggulduk sanırım 3. kere tekrardan yazıyorum.
    mezunsanız mezun olarak yazın. türkiye'de yüzbinlerce mezun kişi halen diplomasını üniversiteden teslim almadı ve emin olun onlar da mezun..

• @gucarslan, içinde söyledi: DV2022 (2022 Green Card Lotosu) Aşamaları

nız mezun olarak yazın. türkiye'de yüzbinlerce mezun kişi halen diplomasını üniversiteden teslim almadı ve emin olun onlar da mezun

15 yıllık Mühendisim hala diplomam okulda duruyor. Bizim zamanımızda önce çıkış belgesi verirlerdi 6 ay sonra basılır dı diplomalar. mezuniyet belgesi elninde yada e-devletde gözüküyorsa yeterli.

• Merhabalar, az önce evrak onayını aldık. Umarım herkesin güzel haberlerini alırız.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Levent-Akay tebrikler hayırlı olsun.

• ⭐⭐⭐

@Levent-Akay, içinde söyledi: DV2022 (2022 Green Card Lotosu) Aşamaları

Merhabalar, az önce evrak onayını aldık. Umarım herkesin güzel haberlerini alırız.

Hayırlı olsun Levent bey 🙂

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

102

40.2k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.1k

| | | |