Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• Avustralya'da 2019 yılında 9 ay kadar yaşamıştık eşimle beraber. Ancak 12 ayı geçmediği için almamıza gerek olmadığını biliyorduk ancak mülakat tarihi yaklaştıkça ne olur ne olmaz biz alalım diye düşünmeye başladık ve https://www.afp.gov.au/what-we-do/services/criminal-records/national-police-checks adresinde bulunan yönergeleri takip ederek başvurumuzu yaptık. Başvuru online yapılabiliyor ve kişi başı 42 AUD bir ücreti var. TR kredi kartı ile ödeme kabul ediyorlar. 100 puanı sağlayacak şekilde bu kişinin siz olduğunu kanıtlayan pasaport vb. kanıtlar isteniyor yine aynı sitede bu evrakları da bulabilirsiniz.

Burada dikkat edilmesi gereken iki nokta var birincisi belge başvurusu esnasında bu belgeyi ne için istediğiniz soruluyor ve burada CODE33 Immigration/Citizenship for supply to the Department of Immigration and Border Protection seçeneği seçilmeli. Code35 başka bir ülke vize başvurusu için kullanılacak gibi bir seçenek daha mevcut ancak US Travel State adresinde açıkça belirtilmiş kesinlikle CODE33 seçilmeli buna dikkat edilmeli. İkinci önemli noktaysa başvuruyu yaparken postalanmasını istediğimiz adres olarak Türkiye adresimizi verdik ve bu şekilde gönderim sağlıyorlar burada bir problem yok ancak sorun şu ki kargo takibi yapmak mümkün değil. Biz 9 Ağustos'ta eşim ve benim için ayrı ayrı olarak bu belge için başvurumuzu yaptık, 10 Ağustos'ta işlemin tamamlandığı belgelerin 2 iş günü içerisinde postalanacağı ve Avustralya içi için 3-7 iş günü, Yurtdışı için 10-20 iş günü sürebilecek bir tahmini posta süreci olduğuna dair mail geldi ikimize de. Hemen AFP'ye mail atarak belgenin taranmış halini alıp alamayacağımızı sorduk mümkün olmadığını söylediler. Çünkü bu belge şifrelenmiş, damgalı vb özel bir kağıda basılıyormuş orjinalliği kanıtlamak amacıyla. Benim belgem 10 Eylül'de geldi ancak eşimin belgesi gelmedi. Eşimin belgesi nerede, kargo ne zaman gelir vb. bu sorulara bir yanıt almak mümkün değil. DS260 formunda orada 9 ay yaşadığımızı belirtmiştik adresler kısmında ve mülakatta evrak teslimi esnasında TR ve USA dışında uzun süre yaşadığınız bir ülke var mı diye soruldu evet 9 ay Avustralya dedik. Tamam dediler ve herhangi bir polis belgesi vb. istenmedi ve üzerinde durulmadı yani neyse ki mülakatta bununla ilgili bir problem yaşamadık.

Dolayısıyla Avustralya dışında olup da bu belgeyi alacaklara tavsiyem mülakattan birkaç ay önce almaları çünkü başvurmak kolay olsa da sadece posta yoluyla gönderilmesi ve bunun takibi yapılamaması durumu sıkıntılı. Eğer mümkünse Avustralya'da yaşayan bir tanıdığın adresine istenilerek de daha hızlı çözülebilir. Umarım birilerine faydası dokunur.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@ErdemE7, içinde söyledi: Türkiye Dışındaki Ülkelerden Adli Sicil Kaydı Almak

@pilot23 @crazycells Merhabalar polis sertifikası bulunduğunuz ülkede 6 aydan fazla yasamaya devam ediyorsanız veya 1 yıldan fazla yasadığımız yerler için alınıyor. Ben İngiltere de 11 ay kaldım grupta konuşulan İngiltere için 1 yıldan fazla süresi 6 ay dan fazla yaşamışsanız da almamız gerektiği yönünde . Bu durumda ne yamamız lazım?

Ne icin basvuru yapiyorsunuz? Hatirlatir misiniz?

Evet, gocmen vize basvurularinda Ingiltere'de 6 aydan fazla yasadiysaniz almaniz gerekiyor.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@CoinLocker, içinde söyledi: Türkiye Dışındaki Ülkelerden Adli Sicil Kaydı Almak

Avustralya'da 2019 yılında 9 ay kadar yaşamıştık eşimle beraber. Ancak 12 ayı geçmediği için almamıza gerek olmadığını biliyorduk ancak mülakat tarihi yaklaştıkça ne olur ne olmaz biz alalım diye düşünmeye başladık ve https://www.afp.gov.au/what-we-do/services/criminal-records/national-police-checks adresinde bulunan yönergeleri takip ederek başvurumuzu yaptık. Başvuru online yapılabiliyor ve kişi başı 42 AUD bir ücreti var. TR kredi kartı ile ödeme kabul ediyorlar. 100 puanı sağlayacak şekilde bu kişinin siz olduğunu kanıtlayan pasaport vb. kanıtlar isteniyor yine aynı sitede bu evrakları da bulabilirsiniz.

Burada dikkat edilmesi gereken iki nokta var birincisi belge başvurusu esnasında bu belgeyi ne için istediğiniz soruluyor ve burada CODE33 Immigration/Citizenship for supply to the Department of Immigration and Border Protection seçeneği seçilmeli. Code35 başka bir ülke vize başvurusu için kullanılacak gibi bir seçenek daha mevcut ancak US Travel State adresinde açıkça belirtilmiş kesinlikle CODE33 seçilmeli buna dikkat edilmeli. İkinci önemli noktaysa başvuruyu yaparken postalanmasını istediğimiz adres olarak Türkiye adresimizi verdik ve bu şekilde gönderim sağlıyorlar burada bir problem yok ancak sorun şu ki kargo takibi yapmak mümkün değil. Biz 9 Ağustos'ta eşim ve benim için ayrı ayrı olarak bu belge için başvurumuzu yaptık, 10 Ağustos'ta işlemin tamamlandığı belgelerin 2 iş günü içerisinde postalanacağı ve Avustralya içi için 3-7 iş günü, Yurtdışı için 10-20 iş günü sürebilecek bir tahmini posta süreci olduğuna dair mail geldi ikimize de. Hemen AFP'ye mail atarak belgenin taranmış halini alıp alamayacağımızı sorduk mümkün olmadığını söylediler. Çünkü bu belge şifrelenmiş, damgalı vb özel bir kağıda basılıyormuş orjinalliği kanıtlamak amacıyla. Benim belgem 10 Eylül'de geldi ancak eşimin belgesi gelmedi. Eşimin belgesi nerede, kargo ne zaman gelir vb. bu sorulara bir yanıt almak mümkün değil. DS260 formunda orada 9 ay yaşadığımızı belirtmiştik adresler kısmında ve mülakatta evrak teslimi esnasında TR ve USA dışında uzun süre yaşadığınız bir ülke var mı diye soruldu evet 9 ay Avustralya dedik. Tamam dediler ve herhangi bir polis belgesi vb. istenmedi ve üzerinde durulmadı yani neyse ki mülakatta bununla ilgili bir problem yaşamadık.

Dolayısıyla Avustralya dışında olup da bu belgeyi alacaklara tavsiyem mülakattan birkaç ay önce almaları çünkü başvurmak kolay olsa da sadece posta yoluyla gönderilmesi ve bunun takibi yapılamaması durumu sıkıntılı. Eğer mümkünse Avustralya'da yaşayan bir tanıdığın adresine istenilerek de daha hızlı çözülebilir. Umarım birilerine faydası dokunur.

bilgilendirme icin tesekkurler. Vize surecinde gerekli olmasa da daha sonra ABD'de yapacaginiz basvurularda belki gerekebilir, o nedenle belgeyi yaninizda bulundurursunuz.

• @crazycells dv2022 greencard için.

• Arkadaşlar İtalya'dan Adli sicil kaydı alan varsa prosedürü aktarabilir mi ?

• @crazycells dv2022 amerika greencard başvurusu için

• ALMANYA DAN POLİCE CERTİFİCATE ALMAK.
    merhaba. Almanya dan polis certificate belgesi talep yazısını notere onaylatmak için gittim.Fakat önce çeviri yapmam gerektiğini sonra onaylatabileceğimi söyledi.Ben de mahalle muhtarından mühürletip (sonuçta ıslak imza ve mühür var ve adresimi de teyit eden bir kurum) 9 Ağustos ta iadeli taahhütlü gönderdiğim Almanya polis certificate talep belgesi 18 ağustosta Bonn Adalet Bakanlığına teslim edildi. Hazırlanıp Oradan 30 ağustos ta postaya verilmiş.Ve bugün 20 Eylül de posta kutumda olduğunu gördüm. Normal posta yolu ile göndermişler. Artık mülakat alırsak hem doğum belgesi hem de polis belgesi tamamlanmış oldu. Bekliyoruz sabırla.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@crazycells dv2022 greencard için.

Evet, gocmen vize basvurusu icin bu belge gerekiyor. Ilk firsatta Ingiltere'den bu belgeyi almak icin basvuru yapin...

• @crazycells, içinde söyledi: Türkiye Dışındaki Ülkelerden Adli Sicil Kaydı Almak

@yildirim84, içinde söyledi: Türkiye Dışındaki Ülkelerden Adli Sicil Kaydı Almak

@crazycells

Cevabınız için çok çok teşekkür ederim. Tek sıkıntım Türkmenistan. Çok sıkıntılı bir ülke ve polis belgesi alma durmumun çok zor olacağını düşünüyorum. Konsolosluğu aradım açan yok. Mail göndericem ve bu mailin çıktısınıda alıcam eğer alamazsam görüşmede gösterebilmek adına. Zaten forumdada rastlamıştım ne derece doğru bilgi bilmiyorum ama şu şekilde bir yazı vardı "Türkmenistan için polis belgesi sadece abd elçiliği ve konsolosluk kanalıyla elde edilebilinir diyor"

Tekrar çok teşekkür ederim.

Evet, konsoloslugun 9 yil once kullandigi bilgiye gore konsolosluk araciligi ile alinabiliyor:

https://yesilkartforum.com/forum/post/3271

Ama guncel siteleri kontrol edince, bu belgeyi almak zorlastirildigi icin artik almak zorunlu degil diye belirtiyor: https://tm.usembassy.gov/visas/immigrant-visa-processing-ashgabat/documents-required-immigrant-visa-interviews-ashgabat/

The Police Certificates from Turkmenistan are considered no longer available for U.S. immigrant visa purposes. Applicants no longer need to request them in order to complete their U.S. immigrant visa applications.

Police Certificates

Partially available. Not required for the U.S. visa process due to the difficulty of obtaining them.

Merhabalar.

Türkmenistanda bende toplamda 21 ay bulundum. Özerk bir ülke olduğu için belge almak vs inanılmaz sancılı, heleki ülke dışındaysanız. Ki bizim durumumuzda öyle. Greencard sürecinde Türkmenistan için süreç hala belirtildiği gibi Polis belgesi almak zor olduğu için gerek artık gerek görülmediği yönündemi. Yoksa konsolosluk bu belgeyi her halükarda isteyecek mi? Teşekkürler...

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Hasan-HASAR, içinde söyledi: Türkiye Dışındaki Ülkelerden Adli Sicil Kaydı Almak

@crazycells, içinde söyledi: Türkiye Dışındaki Ülkelerden Adli Sicil Kaydı Almak

@yildirim84, içinde söyledi: Türkiye Dışındaki Ülkelerden Adli Sicil Kaydı Almak

@crazycells

Cevabınız için çok çok teşekkür ederim. Tek sıkıntım Türkmenistan. Çok sıkıntılı bir ülke ve polis belgesi alma durmumun çok zor olacağını düşünüyorum. Konsolosluğu aradım açan yok. Mail göndericem ve bu mailin çıktısınıda alıcam eğer alamazsam görüşmede gösterebilmek adına. Zaten forumdada rastlamıştım ne derece doğru bilgi bilmiyorum ama şu şekilde bir yazı vardı "Türkmenistan için polis belgesi sadece abd elçiliği ve konsolosluk kanalıyla elde edilebilinir diyor"

Evet, konsoloslugun 9 yil once kullandigi bilgiye gore konsolosluk araciligi ile alinabiliyor:

Ama guncel siteleri kontrol edince, bu belgeyi almak zorlastirildigi icin artik almak zorunlu degil diye belirtiyor: https://tm.usembassy.gov/visas/immigrant-visa-processing-ashgabat/documents-required-immigrant-visa-interviews-ashgabat/

The Police Certificates from Turkmenistan are considered no longer available for U.S. immigrant visa purposes. Applicants no longer need to request them in order to complete their U.S. immigrant visa applications.

Police Certificates

Partially available. Not required for the U.S. visa process due to the difficulty of obtaining them.

Merhabalar.

Türkmenistanda bende toplamda 21 ay bulundum. Özerk bir ülke olduğu için belge almak vs inanılmaz sancılı, heleki ülke dışındaysanız. Ki bizim durumumuzda öyle. Greencard sürecinde Türkmenistan için süreç hala belirtildiği gibi Polis belgesi almak zor olduğu için gerek artık gerek görülmediği yönündemi. Yoksa konsolosluk bu belgeyi her halükarda isteyecek mi? Teşekkürler...

Evet, guncel sayfada gerekli olmadigi yaziyor:

Police Certificates

https://travel.state.gov/content/travel/en/us-visas/Visa-Reciprocity-and-Civil-Documents-by-Country/Turkmenistan.html

• @crazycells, içinde söyledi: Türkiye Dışındaki Ülkelerden Adli Sicil Kaydı Almak

@Hasan-HASAR, içinde söyledi: Türkiye Dışındaki Ülkelerden Adli Sicil Kaydı Almak

@crazycells, içinde söyledi: Türkiye Dışındaki Ülkelerden Adli Sicil Kaydı Almak

@crazycells

Police Certificates

Merhabalar.

Evet, guncel sayfada gerekli olmadigi yaziyor:

Police Certificates

https://travel.state.gov/content/travel/en/us-visas/Visa-Reciprocity-and-Civil-Documents-by-Country/Turkmenistan.html

@crazycells hocam selamlar,

Daha onceden buraya da yazmistim Hindistan icin. Istanbuldaki elcilige mail attim gelen cevapta basvuru yapalibiliyormus ve bazi evraklari istediler. Fakat istedikleri 1 evragi nasil bulacagimi bilmiyorum. Vizeleri uzatirken butun evraklari veriyorduk oradan bakamiyolarmi anlamis degilim. GC basvurulari baslayinca bir gidip basvuru icin sansimi deneyecegim. Bir gelisme olursa buraya tekrardan yazarim. Abd nin sitesinde hindistan disinda yasayanlarin almasina gerek yok diyor fakat ben yinede sansimi denemek istiyorum. Istenilen belgeleri asagiya ekledim. Belki lazim olur.

The required documents for Police Clearance Certificate are as follows:

• Application form for miscellaneous services (attached)
    • Personal particular form to be filled by the applicant in duplicate (attached)
    • Current Passport (Original and copy of its relevant pages)
    • Old passports that have Indian visas (if any) (Original and copy of its relevant pages)
    • Copy of all entry/exit stamps of India in your passport/s
    • Photocopy of Indian visas
    • Copy of Turkish Residence Permit Card
    • Proof of residence from Nufus Mudurlugu ("Yerlesim Yeri")
    • Registration Certificates (Residence Permits) from Bureau of Immigration (FRRO/Foreign Regional Registration Office) in India
    • Rental agreements copies of all places that you resided in India
    • Request letter for police clearance certificate also stating why you request this document and stating details about your all trips in India (date of enter, date of exit, places that you stayed)
    • Fee is 28 US Dollars
  • ⭐⭐⭐⭐⭐

@onuru elinize saglik, tesekkurler. Evet, sadece gocmen vize basvurusu icin degil, baska amaclar icin de lazim olabilir, o nedenle eger almayi basarabilirseniz konuya cok guzel bir deneyim daha eklemis oluruz.

• @crazycells alacak kişilere yardım amaçlı edindiğim deneyimi yazmak istedim. İngiltere'den polis sertifikası almak isteyen arkadaşlar https://www.acro.police.uk/Police_Certificates_Online.aspx sitesinden online formu doldurup başvuru yapabilirler. Ödeme konusunda standart ödeme (55 pound) ve premium ödeme (95 pound) var. Ben premium ödemeyi seçerek hızlı gelsin istedim ve bir hafta içinde tarafıma ulaştı belge. Şimdiden arkadaşlara kolay gelsin.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@crazycells alacak kişilere yardım amaçlı edindiğim deneyimi yazmak istedim. İngiltere'den polis sertifikası almak isteyen arkadaşlar https://www.acro.police.uk/Police_Certificates_Online.aspx sitesinden online formu doldurup başvuru yapabilirler. Ödeme konusunda standart ödeme (55 pound) ve premium ödeme (95 pound) var. Ben premium ödemeyi seçerek hızlı gelsin istedim ve bir hafta içinde tarafıma ulaştı belge. Şimdiden arkadaşlara kolay gelsin.

elinize saglik.

• Arnavutluk'tan Police Certificate (deshmi penaliteti) almak

Arnavutlukta Police Certificate almanın en yaygın yolu postane'ye(Posta Shqiptare) başvuru yoludur. Yanlız bu noktada şöyle bir kafa karışıklığı oluşmaktadır. Tirana Amerikan Konsolosluğunun, mülakatlar için mülakat evraklarını randevudan 2 hafta önce posta yoluyla talep etmesi sebebi ile polis certificete'i de kapalı zarfta doğrudan posta yoluyla alacak şekilde bir uygulama yapılmaktadır. Yani randevuya gitmeden en az 2-3 hafta önce postaneye US Embassy için "deshmi penaliteti" başvurusu yapmalısınız.

Fakat KCC' evrak talebi için police certificate'i almak istediğinizde maalesef ortalık biraz karışıyor. Postacılar eski alışkanlıklar nedeni ile, evrağı elden vermeyeceklerini, verirlerse geçerliliğini kaybedeceğine inanarak US Embassy e gönderme konusunda biraz inat ediyorlar. Siz daha inatçı olmalısınız, evrağı elden almak istediğinizi ısrarla belirtmelisiniz, ve 10-12 günün sonunda sabırla evrağı postahaneden alabileceksiniz. Evrak onayımı henüz almadım fakat, onayla birlikte yöntemin güvenilirliğini umarım önümüzdeki 6 haftalık süre içerisinde doğrulayabileceğim.

Bu yolun izlenmesi gerektiği ile ilgili profesyonel destek alınmıştır. gerekmesi durumunda paylaşılabilir.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Ege35 elinize saglik.

• Merhabalar,
    Bangladesh'den adli sicil kaydi police clearance almamin yeni bir yontemi oldugu icin, ihtiyaci olacaklar icin kayit birakiyorum, Oncelikle yontem websitesi uzerinden yuruyor ancak bizim de yaptigimiz gibi mutlaka bir arkadasinizin oradan yardim etmesi gerekebilir. Oncelikle https://pcc.police.gov.bd sitesine girip bir bangladesh numrasi ile ( ben arkadasimin telefonunu verdim) sisteme kayit oluyorsunuz. ( bu numara onemli ileride bu numara ile sizinle iletisime gecmek istiyorlar) kayit sonrasi ana sayfa uzerinden detaylari ogrenip gerekli belgeleri hazirlayip, scan ediyorsunuz. Apply kismindan Go abroad seceneginiz ile form dolduruyorsunuz. resim, son pasport taramasi ve bilgileri, bangladesh giris cikis damgalari ve vizeleri, yabancilar icin calismis oldugunuz isyerinden adres teyidi yazilarini sisteme yukluyorsunuz. boylece bir kayit olusuyor. SOnra odeme yapmaniz gerekiyor ( 500 taka). online odeyebilirsiniz diyorlar ama ben basaramadigim icin arkadasimdan , slip gondererek, odemesini rica ettim ve odeme slibini sisteme yukledim. Sonra onlar kontrollere basliyorlar sizi ( dolayisi ile tel verdiginiz arkadasi ) basta verilen tel ile arayip adress kontrolu yapiyorlar. Hersey yolunda ise en son kisimda vekalet vereceginiz birisi hazir olan evraginizi alabiliyor. Biz biraz zorlansakta belgelerimizi alabildik. Umarim Bangladesh ten evrak lamak isteyenlerin isine yarar bu deneyim.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@nalantutar elinize saglik.

• @crazycells Teşekkürler. Bize İspanya çalışma vizesi için lazım, bu konuyla ilgili bir şeyler bulabildiğim tek kaynak bu forum oldu şu anlık ama hala cevap bulamadık biz de araştırıyoruz.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Sevim-Erdogan, içinde söyledi: Türkiye Dışındaki Ülkelerden Adli Sicil Kaydı Almak

@crazycells Teşekkürler. Bize İspanya çalışma vizesi için lazım, bu konuyla ilgili bir şeyler bulabildiğim tek kaynak bu forum oldu şu anlık ama hala cevap bulamadık biz de araştırıyoruz.

Suudi Arabistan icin ABD Disisleri Bakanligi'nin ilgili sayfasinda soyle diyor:

Only Saudi citizens and non-citizens currently residing in Saudi Arabia can obtain a police certificate. Saudi citizens outside of Saudi Arabia should contact the Saudi Embassy to inquire about the process of receiving a Criminal Record Certificate. Non-citizens not currently residing in the Saudi Arabia cannot obtain a police certificate.

Yani eger Suudi Arabistan vatandasi degilseniz ve su an Suudi Arabistan'da yasamiyorsaniz bu belgeyi almaniz cok zor.

Suudi Arabistan'in Turkiye'deki konsolosluguna ulastiniz mi? Vatandaslar icin alis yolu buymus, belki size de yardimci olabilirler.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

108

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

419.9k

| | | |