Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• iyi geceler , yukarıda yazılanları okudum da , davacı değildik ve hala Kcc den evrak onay emaili almadık biz dv2021 kazananları içinde sans devam ediyor mu ? yoksa bu davaya katılanlara mi şans var ? @gucarslan

• ⭐⭐⭐

@İpek-Dedemen-Erdur, içinde söyledi: DV2021 Goodluck V Biden Davası (Mayıs 2021)

iyi geceler , yukarıda yazılanları okudum da , davacı değildik ve hala Kcc den evrak onay emaili almadık biz dv2021 kazananları içinde sans devam ediyor mu ? yoksa bu davaya katılanlara mi şans var ? @gucarslan

Davaya katılanlara bir ayrıcalık veya öncelik tanınmadı. 2021 talihlisi herkes bu dava sonucundan faydalanacak.

• @smartcells onay emailleri de hız kazanacak mi ki??

• ⭐⭐⭐

@İpek-Dedemen-Erdur, içinde söyledi: DV2021 Goodluck V Biden Davası (Mayıs 2021)

@smartcells onay emailleri de hız kazanacak mi ki??

Normalde mülakat vereceklerse öncesinde onay vermeleri gerekir tabii ki. Nasıl ilerleyeceklerini hep beraber göreceğiz.

• @smartcells teşekkürler 👍

• ⭐⭐

@smartcells, içinde söyledi: DV2021 Goodluck V Biden Davası (Mayıs 2021)

@Berk-Şendil, içinde söyledi: DV2021 Goodluck V Biden Davası (Mayıs 2021)

Arkadaşlar, TIER uygulaması tam olarak nedir?

Konsolosluklarda yapılan vize işlemlerini 4 kategoriye ayırıp önceliklendirme düzenlemesi.
    Tier1 en öncelikli vizeler, Tier 2 daha az öncelikli, Tier 3 ve Tier 4 en düşük öncelikli olarak.

DV kategorisindeki vizeler Tier 4 kategorisine alındığından dünya çapında çok az DV işlemi yapıldı ve hatta bazı konsolosluklarda hiç yapılmadı. Bu uygulama DV çekilişini kazananları çok mağdur etti çünkü mülakat alamadılar konsolosluklar DV vizelerine en az zamanı ve kaynağı ayırdılar.

Birkaç önemli nokta var DV2022 arkadaşlarımızı etkileyebilecek.

• Tier uygulamasını tümden iptal etmiyor. Tier sisteminin dv2021’lere uygulanmasını men ediyor. DoS bu karara nasıl uyacak göreceğiz.
    • Geçen yıl 2020 kararında, PP’nin sadece girişleri yasakladığını, buna dayanarak mülakatların durdurulamayacağını söylemişti. Bu karara rağmen, hükümet 2021’ler için de no-visa uygulamasına devam etti.

Yani bu kararın 2022’lere de yansıyacağını söyleyemeyiz. Her türlü 2021’den daha iyi durumdalar orası ayrı 🙂

• Herkes adına sevindirici bir haber ancak evrak istemi alıp evrak onayı olmayanlar ve evrak istemi almamışlar için '' randomly'' kavramı nedeniyle çok büyük umutlar taşımıyor açıkçası. Bölge, bölge değil total üzerinden ilerliyorlar sanırım yanılıyorsam lütfen düzeltin. Evrak onaylı arkadaşların şansı daha yüksek görünüyor. Sızan bir parça ışıkla bakalım neler olacak.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@ceronimo TR'de evrak onayı olup mülakat almayan sadece TC doğumlu olmayan arkadaşlarımız var. onun dışında evrak onayı olan herkes mülakat aldı. kısaca şuan süreç tamamen evrak onayı olmayan arkadaşlar üzerinden yürüyecek, başka bir ihtimal görünmüyor.

• @gucarslan gerçekten ümitsizliğe kapılmış durumdayım. Umarım dediğiniz gibi ilerler süreç ve bir an evvel maksimum sayıda mülakat verirler.

• @goblis Hocam bu duruma da daha önceki 'takım elbise' olayına cevap verdiğiniz gibi bir yorum yapabilirseniz daha bi umutla 2022 sürecine gireceğiz... Teşekkürler...(Katkılarınız için de ayrıca Teşekkürler, maksadım eleştirmek değil; ki zaten verdiğiniz bilgi yanlış değil, de umutlanmak adına, "Otlar ne kadar güzel uzamış Maşaallah" derseniz bizde bir müddet sonra keseriz sorun kalmaz gibi...) Bütün 2021'lilerin alması dileğiyle...

• Merhaba Benim de case numaram @İpek-Dedemen-Erdur gibi. Ve benim de merak ettiklerimi sormuş 🙂 . Fakat benim bir sorum daha olacak. Şu an 17.000 lere acaba eylül sonuna kadar vize mülakat sırası gelir mi acaba? Yani önümüzde kaç kişi olduğunu öğrenmenin bir yolu var mıdır? Bu arada umarım bu dava sonucu hepimiz için bir umut olur. Ben en son gidemeyeceğimi üzülerek kabul etmiştim :(, bu haberler yine umut oldu.

• @GKC bence rahatlıkla gidersiniz keşke bende 17k'da olsam 🙂 33 bine gelir mi asıl? 😂

• Ben de mulakatimi ankaradan dublin irlandaya almistim, bakalim 2 hafta icinde gelecek mi mulakat 🤷♀️ tam da yillik iznimi almistim bu iki hafta gezecektim, artik iptal edip bekleyecegiz 😅

• Peki o zaman simdi sadece kccden email mi bekleyecegiz mulakat icin, yoksa yapilmasi, bakilmasi gereken baska seyler var mi?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@GKC DV2021 excel listesini incelemenizi öneririm.
    şunu da belirtmem gerek.. excel listemizde olan kişi kadar dışarıda da olan ve forumu takip etmeyen talihli olduğunu biliyoruz. kısaca excel listemizdeki kişiler x 2

• @gucarslan Merhaba, evet inceliyorum sık sık yaklaşık 125 kişi var biraz sınırlarda kalabilir 17.000 ler gibi geliyor. Dediğiniz de çok doğru asıl düşündüren de forumda olmayan daha kaç talihli daha var acaba? 🙂 Neyse bekleyip göreceğiz. Yine de umut var gibi. Teşekkürler cevabınız için de.

• @gucarslan çok sevindim, en kısa sürede mülakat deneyiminizi okumayı dört gözle bekliyorum. Bol şans.

• @GKC evet davaya katilmadigimiz için ve onay almadığımız için haliyle sorulacak sorularım hep aynı oluyor size de onay gelirse lütfen yazın hemen biz de bilgilenelim 😊

• @Berk-Şendil siz davacisiniz sanırım size bizden önce gelebilir çünkü biz katılmadık ve onay emaili yok henu z.

• Ya benim anlamadigim sey su, ayin 27sine 3 haftadan az var, bir de doktor raporu istiyorlar, nasil dosya onayi almamis talihlilere mulakat verecekler bu kadar kisa surede 🤔, hadi haftaya gel mi diyecekler

Benzer Başlıklar

• 332
  • 11
  • 36
  • 26
Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

68

40.9k
Kullanıcı

4.4k
Konu

425.5k

| | | |