Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• Forumlarda 15 yılı aşkın süredir aktif olarak takılırım. Yaklaşık 2 aylık bir forum üyesi olarak Yesilkartforum'la ilgili görüşlerimi yazmak istedim.

İlk olarak yardımseverlik seviyesi çok üst düzey. Özellikle bazı arkadaşlar bildiğin mesai ayırıyorlar bu işe. İlk üye olduğumda sürekli "bunun için başlık açmayın, bunu şurada sorun" tarzı mesajlar görünce çok katı olduğunu düşünmüştüm. Ama sağlanan düzene bakınca bunun faydalı bir kullanım olduğunu görmek zor olmadı. Evet bazı başlıklarda sayfalarca mesaj var, bazen aynı sorular defalarca soruluyor. Ama doğru soru doğru yerde sorulduğunda mutlaka cevap alınıyor. Ha doğru soru yanlış yerde sorulduğunda cevap gelmiyor mu ? Onda da doğru link veriliyor ve oradan cevap veriliyor. Bu ekstra özveri isteyen bir şey, bu açıdan katkı sağlayan arkadaşlara teşekkür ederim.

Teknik olarak da okunmamış mesajlar butonu çok faydalı, bazen "böyle bir başlık mı varmış ?" dedirtecek çok faydalı konulara denk geliyorum. Ayrıca ilgili konuyu tıkladığımda en son okuduğum mesaj geliyor direkt olarak, devamını okuyabiliyorum. Böylece okunmamış mesaj kalmıyor. Çok başarılı.

Az önce de bir konuyu görüntülerken altta o an konuyu görüntüleyen kullanıcılar gözüküyordu. Bir kullanıcı çıktı muhtemelen, hemen avatarı ve adı kayboldu. Normalde bu tarz sitelerde sayfa yenilemeden bunu göremezsiniz. Bu da çok profesyonel gözüküyor.

Olumsuz bir görüş de yazayım diye düşündüm ama şu an için olumsuz bir şey bulamadım 🙂 Zaten Green Card olarak bir arama yapıldığında ya da birine sorulduğunda mutlaka bir yerde "Yeşilkart forum sitesine bakın, her sorunuzun cevabını bulabilirsiniz." cümlesi oluyor. Geçen bir arkadaş dolandırılma şüphesi diye konu açmıştı mesela, ona üzülmüştüm. Araştırmayı parayı verdikten sonra değil, önce yapsa; böyle bir şey için para vermemesi gerektiğini burada okumuş olacaktı.

Tekrar emeği geçenlerin ellerine sağlık, olur da olumlu/olumsuz bir görüşüm olursa tekrar yazarım.

Saygılarımla.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Stiff, içinde söyledi: Forum ile İlgili Hatalar, Görüşler, Öneriler ve Sorularınız

Forumlarda 15 yılı aşkın süredir aktif olarak takılırım. Yaklaşık 2 aylık bir forum üyesi olarak Yesilkartforum'la ilgili görüşlerimi yazmak istedim.

İlk olarak yardımseverlik seviyesi çok üst düzey. Özellikle bazı arkadaşlar bildiğin mesai ayırıyorlar bu işe. İlk üye olduğumda sürekli "bunun için başlık açmayın, bunu şurada sorun" tarzı mesajlar görünce çok katı olduğunu düşünmüştüm. Ama sağlanan düzene bakınca bunun faydalı bir kullanım olduğunu görmek zor olmadı. Evet bazı başlıklarda sayfalarca mesaj var, bazen aynı sorular defalarca soruluyor. Ama doğru soru doğru yerde sorulduğunda mutlaka cevap alınıyor. Ha doğru soru yanlış yerde sorulduğunda cevap gelmiyor mu ? Onda da doğru link veriliyor ve oradan cevap veriliyor. Bu ekstra özveri isteyen bir şey, bu açıdan katkı sağlayan arkadaşlara teşekkür ederim.

Teknik olarak da okunmamış mesajlar butonu çok faydalı, bazen "böyle bir başlık mı varmış ?" dedirtecek çok faydalı konulara denk geliyorum. Ayrıca ilgili konuyu tıkladığımda en son okuduğum mesaj geliyor direkt olarak, devamını okuyabiliyorum. Böylece okunmamış mesaj kalmıyor. Çok başarılı.

Az önce de bir konuyu görüntülerken altta o an konuyu görüntüleyen kullanıcılar gözüküyordu. Bir kullanıcı çıktı muhtemelen, hemen avatarı ve adı kayboldu. Normalde bu tarz sitelerde sayfa yenilemeden bunu göremezsiniz. Bu da çok profesyonel gözüküyor.

Olumsuz bir görüş de yazayım diye düşündüm ama şu an için olumsuz bir şey bulamadım 🙂 Zaten Green Card olarak bir arama yapıldığında ya da birine sorulduğunda mutlaka bir yerde "Yeşilkart forum sitesine bakın, her sorunuzun cevabını bulabilirsiniz." cümlesi oluyor. Geçen bir arkadaş dolandırılma şüphesi diye konu açmıştı mesela, ona üzülmüştüm. Araştırmayı parayı verdikten sonra değil, önce yapsa; böyle bir şey için para vermemesi gerektiğini burada okumuş olacaktı.

Tekrar emeği geçenlerin ellerine sağlık, olur da olumlu/olumsuz bir görüşüm olursa tekrar yazarım.

Saygılarımla.

bu vesileyle teknik konularda tum isleyisi saglayan sayin @FreeWoRLD 'a bir kez daha tesekkurler 🙂

Ayrica bu yazilim icin tesekkur etmemiz gereken diger kisiler ise nodeBB ekibi, sayin @barisu ve arkadaslari bu yazilimdan sorumlu kisiler. Bizim yaptigimiz tek sey -istek ve amaclarimiza en uygun oldugunu dusundugumuz icin - bu yazilimi secmek oldu 🙂 (Kuruculari arasinda bir Turkun olmasi secimde pek etkili olmadi 🙂 ama guzel bir tesaduf oldu tabii ki 🙂 )

• ⭐⭐⭐

Merhaba arkadaşlar, yıllar önce aklımda olan Amerika hayallerime artık eşim de dahil olduğu için biz de araştırmalarımızı artırdık ve sonunda uzaktan takip ettiğim foruma üye oldum. Şuan aktif şekilde konuları okuma ve anlama aşamasındayım. Hal böyle olunca profil bilgilerimi düzenlemek istedim ama bir türlü istediğim fotoğrafı profilime ekleyemedim. Online sayfalardan boyutlarını 90 100kb haline getirdiğim halde hala hata veriyor, yardımcı olan olursa çok sevinirim☺

• Hoşgeldiniz.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@dytmelek hosgeldiniz, bana istediginiz fotoyu email ile gonderin isterseniz. Ben profilinize yukleyeyim... [email protected] adresine gonderebilirsiniz.

• ⭐⭐⭐

@serkanist hoşbuldum selamlar🙋🏻♀️ Bu arada ben de Mersinde yaşıyorum, umarım Dv2023te Mersinden gidenlerden oluruz🙏🏻

• ⭐⭐⭐

@crazycells, içinde söyledi: Forum ile İlgili Hatalar, Görüşler, Öneriler ve Sorularınız

@dytmelek hosgeldiniz, bana istediginiz fotoyu email ile gonderin isterseniz. Ben profilinize yukleyeyim... [email protected] adresine gonderebilirsiniz.

Hoşbuldum ☺️ biraz daha uğraştım kestim fotoğrafı öyle oldu, yine de çok teşekkür ederim 🙏🏻

• @dytmelek işallah benımde isteğim bu 🙂 teşekkürler.

• @crazycells merhaba, davranis (attitude) ile ilgili baslik acmak istiyorum ama daha onceden acildi mi bilgim yok

• @crazycells Sitede bir başlığın altında çok yararlı bir bilgi paylaşılıyor ancak onlarca sayfa arasında yok olup gidiyor üstüne aynı bilgi tekrar tekrar soruluyor bu da sitede laf kalabalığı yapıyor. Bence bu düzeltilmeli. Bir şekilde geribildirim olmalı ve bu bilgi başlıktaki ilk yazıya eklenmeli diye düşünüyorum.

• ⭐⭐⭐

👎 butonu ile mesajin gorunmez hale gelmesi ozelliginin kaldirilmasi ya da etkisinin azaltilmasi mumkun mudur?

• ⭐⭐

Forum kullanıcılarına 👎 butonunun nerede kullanılmayacağı tekrar hatırlatılırsa ve yanlış kullananlar takip edilerek uyarılırsa forumun düzeni adına çok faydalı olur. Bilmeyenler veya doğal olarak zaman içerisinde unutanlar olabiliyor.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@FreeWoRLD @crazycells @hknuysal yazdıkları gözükmüyordu bende forumda mısın yazdım oda bana cevap yazmış ancak şu cevabı alıyormuş

"onay için sıraya alındı yazıyor. "

• @crazycells forumdaki yapılan bir yoruma verilen beğenmeme ikonuna basamanın bir kuralı olmalı.
    Adam yazılan yoruma herhangi bir geri bildirim yapmadan beğenmeme ikonuna basıyor.
    Adamın algısı zayıfsa,yorumu anlayamamışsa bile basmaktan çekinmiyor.
    Önerilerim;
    1-Beğenmeme ikonuna basmak için o yoruma bir yanıt verdikten sonra kullanıma açılabilsin ki neden beğenilmediğini bilelim.
    yada
    2-Beğenmeme ikonuna bastığında ;açılır bir pencere çıksın ve anket soruları gibi nedenler çıksın.Kişi hangisine uygunsa onu seçtikten sonra beğenmeme sayısı aktif olsun
    örnek:
    Bu yorumu neden beğenmediğinizi aşağıdaki şıklardan birini seçerek işaretleyin
    -Müstehcen
    -Kişilik haklarına saldırı/aşağılama
    -Dini inançlarıma saygısızlık
    -Siyasal görüşme ağır eleştiri
    -Gerçek dışı bilgiler içeriyor
    -Konu ile alaksız soru/yorum içeriyor

vs.. türetilebilinir...

Bu tip bir değişimle ;uygunsuz kullanıma bir sınırlama ve beğenilmeme nedenleri için bir veri toplamasıda elde edilmiş olunur.

• Foruma chat yapabilme ozelligi eklense olabilir mi? Anlik dedikodu icin falan 😃

• En çok beğenilen cevaplar ilk mesajın altında örnek veriyorum 5 tanesi sıralanabilir. Fakat bunlar özet şeklinde olur, tıklandığında tamamı görünür. O bülümde çıkması için min. beğenme sayısı olur ve en yüksek beğeniden düşüğe göre sıralanabilir. Peki neden böyle bir eklenti gerekli? Aslında bunun cevabını site yöneticileri daha iyi bilir. Aynı sorular defalarca soruluyor, konu içlerinde yararlı mesajlar kaybolduğu için. Böylece doğru konu ve içindeki doğru cevaplara ulaşmak basit olur.

• ⭐⭐

İki önerim olacak, takdirinize sunuyorum:

1. Eksi oy alan mesajların neredeyse okunamayacak kadar şeffaf hale getirilmesini doğru bulmuyorum. Bir yazı kurallara aykırı ise silinmeli, değilse olduğu gibi bırakılmalı. Yazıdaki görüşler popüler değil diye okunabilirliğini ortadan kaldırmak bence doğru değil.

2. Bir yazı eksi oy aldığında bu oyu verenler görünmüyor, ama artı oy verenler görünüyorlar. İki eksi oy almış bir içeriğe artı oy verirseniz sizin adınız görünüyor sadece ve yazının kenarında -1 yazıyor. Bu durumda -1 oyu siz vermiş gibi görünüyorsunuz. Bu durum düzeltilirse iyi olur.

Teşekkürler...

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@keysnambır, içinde söyledi: Forum ile İlgili Hatalar, Görüşler, Öneriler ve Sorularınız

👎 butonu ile mesajin gorunmez hale gelmesi ozelliginin kaldirilmasi ya da etkisinin azaltilmasi mumkun mudur?

@saulgoodman, içinde söyledi: Forum ile İlgili Hatalar, Görüşler, Öneriler ve Sorularınız

Eksi oy alan mesajların neredeyse okunamayacak kadar şeffaf hale getirilmesini doğru bulmuyorum. Bir yazı kurallara aykırı ise silinmeli, değilse olduğu gibi bırakılmalı. Yazıdaki görüşler popüler değil diye okunabilirliğini ortadan kaldırmak bence doğru değil.

ilk eksi oyda ileti %20 saydamlasiyor, ikinci eksi oyda %40, sonra %60, %80 ve %90 diye gidiyor ve 5'ten sonra %90'da kaliyor...

Bu ozelligi tamamen kaldirmak mumkun, lakin iletilerin eksilenmesi o kisilerin sorun cikarmasini veya kiskirtici yorumlarda bulunmasini onlemede onemli bir rol oynuyor... genelde kisiler eksi oylanan iletilerini onemsiyorlar ve bundan rahatsiz oluyorlar...

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@saulgoodman, içinde söyledi: Forum ile İlgili Hatalar, Görüşler, Öneriler ve Sorularınız

Bir yazı eksi oy aldığında bu oyu verenler görünmüyor, ama artı oy verenler görünüyorlar. İki eksi oy almış bir içeriğe artı oy verirseniz sizin adınız görünüyor sadece ve yazının kenarında -1 yazıyor. Bu durumda -1 oyu siz vermiş gibi görünüyorsunuz. Bu durum düzeltilirse iyi olur.

evet, bu bir problem. eksi oy veren kisilerin de gorunmesi gerekiyor; bunu not aldim, duzeltecegiz. 👍

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@ayvalik10, içinde söyledi: Forum ile İlgili Hatalar, Görüşler, Öneriler ve Sorularınız

@FreeWoRLD @crazycells @hknuysal yazdıkları gözükmüyordu bende forumda mısın yazdım oda bana cevap yazmış ancak şu cevabı alıyormuş

"onay için sıraya alındı yazıyor. "

foruma yeni uye olan tum uyelerin iletileri onaya tabi sayin @ayvalik10 , ileti gonderen kisi iletisinin onaylanmasini beklemeli. 👍

Benzer Başlıklar

• 3
  • 1
  • 1673
  • 10
Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

84

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.0k

| | | |