Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐⭐

@dengel @delio
    Sabırlı olun arkadaşlar. Sürecimiz normale yakın seyrediyor. Herkes evrak istek maili alacak, herkes mülakat maili alacak.
    DV sürecinin %90'u hiç bir şey yapmadan sabırla beklemekten ibaret. Buna alışalım lütfen.

Forumu ve Telegram grubunu yakından takip ederseniz bütün güncel bilgi ve olaylardan haberdar olursunuz.

• @smartcells teşekkürler:) ben biraz panik yaptim sanirim evrak talebi olmayacak diye. haklisiniz:)

• @Sono Selamlar tekrardan. Yardımınız için çok teşekkür ederim. Ben de aynısını düşünmüştüm, yakın bir zamanda evrak talebi mail'ı gelecektir herhalde.

Mülakat deneyimlerine dair başlığı zaten birkaç defa okumuştum, çok detaylı bir şekilde bilgilendiriyor, lakin evrakların İngilizce tercümesi kısmına dair kafamda soru işareti oluşturan detay şöyle idi:

"Belgelerin Ingilizce veya Turkce olmasi gerekiyor, eger bu iki dil disindaysa ingilizce cevirisini de gondermelisiniz. KCC'ye bu belgeleri gondermeden bir mulakat tarihi alamayacaksiniz."

türünden bir açıklama mevcut, lakin ABD resmi travel.state.gov sitesinde KCC'ye gönderilmesi gereken evraklarla ilgili bilgi edinebildiğimiz kısımda,

"The applicant and each family member who will accompany the applicant to the United States will need to submit scanned copies and any required translations of original documents or certified copies of the documents listed below from an appropriate office, authority, or issuing entity in your country."

şeklinde bir açıklama var.

"Formül A" birth certificate, ve mahkeme kayıtları dışındaki diğer evraklar için İngilizce tercümesi olmak zorunda değil anladığım kadarıyla? Mahkeme tarafından hiç suçlu bulunmadıysak mahkeme kaydı belgesini de teslim etmemiz gerekmiyor herhalde?

Tekrardan çok teşekkür ederim.

• ⭐⭐⭐

@delio, içinde söyledi: DV2022 (2022 Green Card Lotosu) Aşamaları

@Sono Selamlar tekrardan. Yardımınız için çok teşekkür ederim. Ben de aynısını düşünmüştüm, yakın bir zamanda evrak talebi mail'ı gelecektir herhalde.

Mülakat deneyimlerine dair başlığı zaten birkaç defa okumuştum, çok detaylı bir şekilde bilgilendiriyor, lakin evrakların İngilizce tercümesi kısmına dair kafamda soru işareti oluşturan detay şöyle idi:

"Belgelerin Ingilizce veya Turkce olmasi gerekiyor, eger bu iki dil disindaysa ingilizce cevirisini de gondermelisiniz. KCC'ye bu belgeleri gondermeden bir mulakat tarihi alamayacaksiniz."

türünden bir açıklama mevcut, lakin ABD resmi travel.state.gov sitesinde KCC'ye gönderilmesi gereken evraklarla ilgili bilgi edinebildiğimiz kısımda,

"The applicant and each family member who will accompany the applicant to the United States will need to submit scanned copies and any required translations of original documents or certified copies of the documents listed below from an appropriate office, authority, or issuing entity in your country."

şeklinde bir açıklama var.

"Formül A" birth certificate, ve mahkeme kayıtları dışındaki diğer evraklar için İngilizce tercümesi olmak zorunda değil anladığım kadarıyla? Mahkeme tarafından hiç suçlu bulunmadıysak mahkeme kaydı belgesini de teslim etmemiz gerekmiyor herhalde?

Tekrardan çok teşekkür ederim.

Bu kadar karmaşık düşünmeye gerek yok. Oldukça basit:

• Belgeler ya mülakatın olacağı ülkenin dilinde olacak ya da İngilizce. Bu iki dilden olmayan her evrak İngilizceye çevirilecek.

• Arşivli adli sicil kaydında herhangi bir hüküm çıkarsa; hüküm kararı ve yargılamanın yapıldığı kanun maddesinin İngilizce çevirileri yapılacak.

• Listede sadedce size uyan evrakları göndreceksiniz. Eğer bir evrak sizin koşula uymuyorsa onunla ilgili bir şey göndermeyeceksiniz. Evli değilseniz evlenme cüzdanı göndermeyeceksiniz, askerlik yapmadıysanız askerlik belgesi göndermeyeceksiniz, boşanmadıysanız boşanma belgesi göndermeyeceksiniz vs vs

• ⭐⭐⭐⭐

@hadi-BE, içinde söyledi: DV2022 (2022 Green Card Lotosu) Aşamaları

Düşünen varsa eğer böyle bir kampanya yapmışlar.

cambly-yesilkartforum.com.jpg

Her yerden saldırıyor cambly. Günde 20 mail atıyorlar. Ellerinde bu kadar hoca var mı acaba. Sonunda birbirimizle konuşmak zorunda kalmayalım 🙂

• Merhabalar,
    Bugun esim ve kendim icin DS 260 formlarini submit edecektim fakat en son sayfada Case Number, Passport Number ve Captcha da bir turlu confirmation sayfasina gecemiyorum.

Greencard a basvurdugum pasaportu yenilemistim, yeni pasaport ile DS 260 formlunu doldurdum. Acaba Confirmation olmamasi sebebi bu olabilir mi? Eski (canceled) pasaport numarasini mi girmeliyim bu son sayfada?

• ⭐⭐⭐

@ibrahimasar, içinde söyledi: DV2022 (2022 Green Card Lotosu) Aşamaları

@hadi-BE, içinde söyledi: DV2022 (2022 Green Card Lotosu) Aşamaları

Düşünen varsa eğer böyle bir kampanya yapmışlar.

cambly-yesilkartforum.com.jpg

Her yerden saldırıyor cambly. Günde 20 mail atıyorlar. Ellerinde bu kadar hoca var mı acaba. Sonunda birbirimizle konuşmak zorunda kalmayalım 🙂

😂😂😂

• @ayla-can, içinde söyledi: DV2022 (2022 Green Card Lotosu) Aşamaları

Herkese merhaba,
    Bu gün kimseye bir şey gelmedi mi?
    Ne oluyor acaba?
    @Kryptonite mailinize dönüş oldu mu acaba?
    KCC neden ısrarla tarihe göre gidiyor ki?
    Bana sanki bu sene de karavana gibi geldi🙄
    Ekim'de mülakata girmesi gereken kişilerden evrak istemeyerek ne yapmayı planlıyorlar acaba?

Merhaba, ne yazık ki KCC'den henüz bir cevap epostası gelmedi. Diğer yandan geçen haftaki telaşım kalmadı, daha sakin bir bekleyiş sürecine girdim. Bir kırılım yaşadım sanırım eski deneyimleri dinledikçe, izledikçe. Şimdi bu süreyi ABDye yönelik kariyer, konaklama gibi konuları araştırarak, yeni bir yaşam tasarlama kafasıyla geçiriyorum 🙂

• Merhaba, Ds260 formunu dolduruyorum. Bazi sorularim var. Buradan mi sormaliyim?

• Benim yasim buyuk. Okudugum okullarin cogu ya kapanmis ya da adi degismis. Tarihlere ulastim coguna ama emin olmadiklarim icin bunlari belirtecegim bi yer ya da bilmiyorum secenegi yok, mecbur bir sey girmek lazim. Arasalar oyle bir okul cikmayacak mesela. Nerede belirtebilirim bunlari?
    • Adres degisikligi cok yapmisiz. Nufus dairesi bile 2007 oncesini cikarmiyor. Buldum cogunu ama bunlar sorun olmaz herhalde dimi?
    • Son olarak son bolumde herseye No dedik bir tek asi sorusuna yes dedik. TD asisi, hepatit, ve Vocid19 asilarinin belgeleri var cunku. Dogru yapiyorum dimi?
      Tesekkurler

• bir de 21 yas ustu de olsa cocuklarimin bilgisini girdim, ama benimle gocmen olmayacak dedim. Dogru mu?
    benim ingilizcem olmadigi icin kizim ceviriyor, birlikte giriyoruz bilgileri. yine basvuran applicant isaretliyoruz o yuzden. dogru mu?
    Son mezun oldugum okulun diplomasini bulamadim, evraklarda isteniyor mu?

• @salesdirector, içinde söyledi: DV2022 (2022 Green Card Lotosu) Aşamaları

Merhabalar,
    Bugun esim ve kendim icin DS 260 formlarini submit edecektim fakat en son sayfada Case Number, Passport Number ve Captcha da bir turlu confirmation sayfasina gecemiyorum.

Greencard a basvurdugum pasaportu yenilemistim, yeni pasaport ile DS 260 formlunu doldurdum. Acaba Confirmation olmamasi sebebi bu olabilir mi? Eski (canceled) pasaport numarasini mi girmeliyim bu son sayfada?

Geçerli pasaportunuzun bilgileriyle doldurmanız gerekiyor ds260 formunu. Son sayfada yazacağınız case numberda da 0(sıfır)lar olmadan yazıp submit etmeniz gerekiyor.

Son sayfada submit edeceğiniz pasaport numarasının da doğal olarak ds formunun başında doldurduğunuz Personal Information 2 kısmındaki pasaport numarasıyla eşleşmesi gerekiyor. DS260 formuyla detaylı bilgi için şu linkteki belgeyi okuyun lütfen.
    https://yesilkartforum.com/wp-content/uploads/2020/06/DV2021-icin-aciklamalar.pdf

Bol şans...

• @salesdirector case number başındaki sıfırlar olmadan yazacaksınız

• @Kryptonite sizin numaranız çok düşük o yüzden gidişatı size bakarak öğreneceğiz artık. Kolaylıkla olsun her bi işimiz. Ben de gidip biraz ev fln bakayım 😁

• Merhabalar,
    KCC evrak talep mail’ı gelmemesine rağmen şimdiden gerekli belgeleri toplamaya başladım. Yalnız pasaportumu yenilediğimden ve nüfus müdürlüğü eski pasaportumu aldığından başvuru sırasında kullandığım pasaportun ön yüzüne erişemiyorum. Ne yapmam lazım? Birisi beni bilgilendirirse çok mutlu olurum.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@ayla-can eğer apartman tipi yerler düşünüyorsanız trulia zillow gibi en bilindik sitelerde olmayan apartmanların bulunduğu siteye göz atmanızı tavsiye ederim.

apartmenthomeliving.com

• @ayla-can, içinde söyledi: DV2022 (2022 Green Card Lotosu) Aşamaları

@Kryptonite sizin numaranız çok düşük o yüzden gidişatı size bakarak öğreneceğiz artık. Kolaylıkla olsun her bi işimiz. Ben de gidip biraz ev fln bakayım 😁

Evet evet CN düşük olunca ben de bir sorumluluk hissediyorum bir gelişme olduğunda paylaşayım diye ama tık yok henüz :))

• Selamlar,

Benim merak ettigin konu mulakat tarihleriyle ilgili aslında. Bilgisi olan varsa cok iyi olur 🙂 CN Subat ayinda current olacak gibi gozukuyor. -tahmini- Bu tarihe kadar evrak talep ve onay islemleri de tamamlandi diyelim. CN Subat ayinda current olmasina ragmen ben Mart ayinda mulakata girmek istiyorum gibi bir durum soz konusu oluyor mu acaba? Yani current ayindan sonraki bir aya kendi istegimiz dahilinda mulakat tarihini ayarlayabilir muyuz yoksa tarihler direkt olarak konsolosluk tarafindan mi belirleniyor? Herkese bol sanslar 🙂

• ⭐⭐⭐

@ahmetdacic Mülakatlar konsolosluk kaynaklarına göre KCC tarafından dağıtılıyor ve sizlerden o tarihlerde mülakata katılmanız bekleniyor. O mülakata bilinçli ya da elde olmayan sebeplerden ötürü katılamazsanız, mülakatınızın takip eden aylar içerisinde verilmesi için konsolosluğa başvuru yapabiliyorsunuz. Sonrasıysa konsolosluğun takdirinde.

Ancak zor bir süreçten geçtiğimiz için mülakata katılmamanın bedeli çok yüksek olabilir. Mümkün olduğunca katılmaya çalışmak lazım.

Yine ayrıca current olduğunuz ay mülakat alacaksınız diye bir zorunluluk yok. Eğer konsolosluğun o dönemde kaynağı yoksa DV'ye bakacak, sizi ilerleyen aylarda mülakata alabilir.

• ⭐⭐⭐

@ahmetdacic, içinde söyledi: DV2022 (2022 Green Card Lotosu) Aşamaları

Selamlar,

Benim merak ettigin konu mulakat tarihleriyle ilgili aslında. Bilgisi olan varsa cok iyi olur 🙂 CN Subat ayinda current olacak gibi gozukuyor. -tahmini- Bu tarihe kadar evrak talep ve onay islemleri de tamamlandi diyelim. CN Subat ayinda current olmasina ragmen ben Mart ayinda mulakata girmek istiyorum gibi bir durum soz konusu oluyor mu acaba? Yani current ayindan sonraki bir aya kendi istegimiz dahilinda mulakat tarihini ayarlayabilir muyuz yoksa tarihler direkt olarak konsolosluk tarafindan mi belirleniyor? Herkese bol sanslar 🙂

CN 9xxx'ler muhtemelen Aralık-Ocak gibi mülakat alırlar.
    Mülakat tarihiniz verildikten sonra değiştirmeniz pek mümkün değil. Konsoloslukla epey bir görüşmeniz gerekebilir.

• Eğer vizenizin daha geç bir tarihte basılmasını istiyorsanız Sağlık Muayenesi'ne girmeden mülakata girebilirsiniz. Bu durumda mülakatı geçseniz bile vizeniz basılmayacaktır ta ki Sağlık Muayenesini tamamlayıp sarı zarfı konsolosluğa teslim edinceye kadar.

• Eğer mülakatı daha geç bir tarihe ertelemek istiyorsanız evrak talebine geç cevap vererek sürecinizi duraklatabilirsiniz. Evrak talebine evrakları göndererek cevap vermediğiniz sürece size mülakat tarihi verilmeyecektir.

Dünyanın Covid nedeniyle olağanüstü günler yaşadığı ve hiç bir şeyin yolunda gitmediği bir dönemde mülakatı geciktirmeyi hiç tavsiye etmem. Siz istediğiniz tarihte mülakata gireceğim derken ülkede aniden bir şeyler olur, covid veya başka bir sebeple konsolosluk bir kapanırsa ortada kalırsınız. Ondan sonra mülakat mülakat diye kıvranırsınız. Hazır her şey yolundayken en erken biçimde vizenizi almaya bakın.

• @smartcells , @Sono yanitlariniz icin cok tesekkur ederim. Benim ve esimin buradaki isleri vs.. dolayisiyla subat-mart gibi mulakata girip agustos basinda ABD girisi yapmamiz bizim icin daha kolay olacak aslinda. - hersey yolunda giderse tabii - Soruyu da bu sebeple sormustum. Ama sizlerin de soyledigi gibi sureci sirasiyla halletmekte fayda var. Tekrar tesekkurler.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

97

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.1k

| | | |