DV2025 Talihlileri DV2025 Green Card Çekiliş Aşamaları konusunu inceleyip sorularını yine bu konuda sormalılar!
Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @smartcells, içinde söyledi: DV2021 Mulakat Deneyimleri

@Serkantepe, içinde söyledi: DV2021 Mulakat Deneyimleri

@crazycells, içinde söyledi: DV2021 Mulakat Deneyimleri

@cansuselcan, içinde söyledi: DV2021 Mulakat Deneyimleri

@Serkantepe Benim tek umudum sizsiniz açıkçası be4nim de hesabımda 9800 dolar var inş red yemem amin

Kendinizi güzel ifade edin gerisi boş bence ki bu tutarla çok rahat alırsınız (:

gecmis olsun 🙂 bir seyi deneyimledikten sonra kendisini o isin uzmani sanma hastaligina yakalanmissiniz... Turkler arasinda siklikla gorunen bir hastalik...

Ne gibi bir alakası var bilmiyorum bu durumla. İnsanlara ekonomik duruma göre olmayacağını söylemek ki bana hep kazanamayacağım söylendi (15 bin dolar altı olursa) burası dahil heryerde olumsuz etkilendim açıkçası. Öyle ya da böyle hep diyorum sebebi nedendir bilmiyorum diye insanlara biraz umut veriyor olmak hastalık mı sizce?

Verdiğiniz tavsiyenin yol açacağı sonuçları düşünmüyorsunuz.
    İnsanların gereksiz yere rehavete kapılarak normalde göstermeleri gerekendan daha az bir miktarları göstererek mülakata girip yetersiz maddi kaynak nedeniyle AP'ye kalmalarına yol açabilirsiniz bu tavsiyenizle. Konsolosluk görevlisi ekstra maddi kaynak/sponsor talebi isterse bunun sorumluluğunu üstlenebilecek misiniz?

30 Eylül'de mali yıl tamamlanıyor. Eylül'ün ortasında, sonlarına doğru mülakata girecek biri sponsor bulma talebiyle karşılaşırsa o son 5-10 gün içinde bunu nasıl tamamlayacak? Herkesin 5-10 gün içinde onbin dolar bulma imakanı var mı? Herkesin ABD'de tanıdığı ve kolayca sponsor bulma imkanı var mı? Durduk yere insanlar niye milyonda bir gelecek şansı riske atsın? Niye son günleri ek mali kaynak, sponsor bulma derdiyle, stresiyle geçirsin?

2021 Eylül ayı itibari ile son mülakatlara gireceklere tavsiyem: Son dönemeçtesiniz, son şansınız. Bunu saçma bir rehavetle "az kaynak gösterilerek de vize alınabiiyor" diye varsayarak riske atmayın. Olabildiğince yüksek maddi kaynak gösterin. Şartlarınızı zorlayın. İşinizi garantiye alın, ihtimallere bırakmayın.

Kimseye az para gösterin diye bir tavsiyem yok çarpıtmayın lütfen.
    İmkanı zaten az olan (Kredi çekme ya da borç alma ihtimalim yoktu benim) insanların sırf zaten almazlar diye mülakata gitmemesini istemediğim için yazdım. Aksi durumda imkanı olan zaten biriktirir riske atmaz kendisini.

Yalnızca karamsar yazınca mı iyi olunuyor bu nasıl mantık o halde deneyimlerinizi paylaşın diye söylemeyin. Ben umut taciri değilim. Herkes istediğini yazıyor bana takılmanız çok garip. Bu sözüm yalnızca siz değil diğer yönetici içinde geçerli.

• ⭐⭐⭐

@smartcells, içinde söyledi: DV2021 Mulakat Deneyimleri

@Serkantepe Benim tek umudum sizsiniz açıkçası be4nim de hesabımda 9800 dolar var inş red yemem amin

Kendinizi güzel ifade edin gerisi boş bence ki bu tutarla çok rahat alırsınız (:

gecmis olsun 🙂 bir seyi deneyimledikten sonra kendisini o isin uzmani sanma hastaligina yakalanmissiniz... Turkler arasinda siklikla gorunen bir hastalik...

Ne gibi bir alakası var bilmiyorum bu durumla. İnsanlara ekonomik duruma göre olmayacağını söylemek ki bana hep kazanamayacağım söylendi (15 bin dolar altı olursa) burası dahil heryerde olumsuz etkilendim açıkçası. Öyle ya da böyle hep diyorum sebebi nedendir bilmiyorum diye insanlara biraz umut veriyor olmak hastalık mı sizce?

İnsanların gereksiz yere rehavete kapılarak normalde göstermeleri gerekendan daha az bir miktarları göstererek mülakata girip yetersiz maddi kaynak nedeniyle AP'ye kalmalarına yol açabilirsiniz bu tavsiyenizle. Konsolosluk görevlisi ekstra maddi kaynak/sponsor talebi isterse bunun sorumluluğunu üstlenebilecek misiniz?

30 Eylül'de mali yıl tamamlanıyor. Eylül'ün ortasında, sonlarına doğru mülakata girecek biri sponsor bulma talebiyle karşılaşırsa o son 5-10 gün içinde bunu nasıl tamamlayacak? Herkesin 5-10 gün içinde onbin dolar bulma imakanı var mı? Herkesin ABD'de tanıdığı ve kolayca sponsor bulma imkanı var mı? Durduk yere insanlar niye milyonda bir gelecek şansı riske atsın? Niye son günleri ek mali kaynak, sponsor bulma derdiyle, stresiyle geçirsin?

2021 Eylül ayı itibari ile son mülakatlara gireceklere tavsiyem: Son dönemeçtesiniz, son şansınız. Bunu saçma bir rehavetle "az kaynak gösterilerek de vize alınabiiyor" diye varsayarak riske atmayın. Olabildiğince yüksek maddi kaynak gösterin. Şartlarınızı zorlayın. İşinizi garantiye alın, ihtimallere bırakmayın.

Açık açık tavsiye etmemiş olsanız bile kendi deneyimlerinizden çıkardığınız sonuç o kapıya çıkıyor.

O halde düzelterek yazıyorum: Kendi denyimlerinizden çıkardığınız sonuçlarla (15 bin dolar göstermenin hurafe olması, ekonomik durumun 2. planda kalması) insanların tebdiri elden bırakarak, rehavete kapılarak süreçlerini, vize almalarını riske atmasına yol açabilirsiniz.

Burada sorun olan deneyiminizi paylaşmanız değil, tam aksine yaşadıklarınızı, sürecinizi anlatmanız herkesin memnun olduğu bir eylem. Bunun için teşekkür ederiz. Fakat kendi deneyiminizden çıkardığınız sonuçlar HATALI, geçekçi değil ve yanlış yönlendirerek başka insanlara telafi edilemeyecek kayıplar yaşatma olasılığı var. Anlamanız gerekn nokta bu.

• @smartcells, içinde söyledi: DV2021 Mulakat Deneyimleri

@smartcells, içinde söyledi: DV2021 Mulakat Deneyimleri

Açık açık tavsiye etmemiş olsanız bile kendi deneyimlerinizden çıkardığınız sonuç o kapıya çıkıyor.

O halde düzelterek yazıyorum: Kendi denyimlerinizden çıkardığınız sonuçlarla (15 bin dolar göstermenin hurafe olması, ekonomik durumun 2. planda kalması) insanların tebdiri elden bırakarak, rehavete kapılarak süreçlerini, vize almalarını riske atmasına yol açabilirsiniz.

Burada sorun olan deneyiminizi paylaşmanız değil, tam aksine yaşadıklarınızı, sürecinizi anlatmanız herkesin memnun olduğu bir eylem. Bunun için teşekkür ederiz. Fakat kendi deneyiminizden çıkardığınız sonuçlar HATALI, geçekçi değil ve yanlış yönlendirerek başka insanlara telafi edilemeyecek kayıplar yaşatma olasılığı var. Anlamanız gerekn nokta bu.

15 Bin dolar olayın takılma sebebim tamamen şudur. Gerek buradan mülakat öncesi gördüğüm yorumlar gerek diğer tüm mecralarda bu tutarın altında iseniz umutlanmamanız yönünde yoksa neden öyle bir yorum yapayım ki? Zaten benim yazdığım mesaj parası olan, o parayı toparlayacak birilerine yönelik asla değil olamazda.

Tekrar edeyim sözlerim benim gibi imkanı olmayan ve zaten toparlayamayacak olan insanlara dönük ki bunu da söyleyeyim bi zahmet... herkesin, parası az olanında bir nebze olsun güzel şeyler duymaya da ihtiyacı var. Aksi halde kimsenin benim yazdığım tek bir sözden dolayı hayalini kaybetmesini elbette asla istemem ki kimse işini riske atmaz diye düşünüyorum en azından deneyimli arkadaşlar burada yönlendiriyor bilgileri dahilinde. Her neyse daha fazla uzamasın, gerekli açıklamayı yaptığımı düşünüyorum ki sizi de anlıyorum onu da belirteyim ama siz de beni anlayın.

• @cansuselcan, içinde söyledi: DV2021 Mulakat Deneyimleri

merhaba, konudaki mesajları okurken bunu gördüm, sanırım mülakat tarihiniz 13 ağustostaydı. acaba vizenizi alabildiniz mi?

• ⭐⭐⭐

@gokayK bey 13 agustosta mülakata katılan tüm arkadaşlarımızın vizeleri basıldı 🙂

Kaynak:

https://yesilkartforum.com/forum/post/225122

• @Sono bunu duymak çok güzel, teşekkürler 🙂

• @Sono hocam bende 13 de girdim ceac sorguladıgımda ''Refused'' yazıyor..asyalı bayan kabul edildiniz dedi..fakat suanda sorguladıgımda Refused yazıyor..

• @godzilla1923 bazen böyle oluyor, 1-2 gün içinde issued olarak değişeceğini düşünüyorum, herhangi bir sorun olsa zaten elçilik tarafından aranırdınız veya bir e-posta alırdınız. yine de emin olmak istiyorsanız isterseniz elçiliğe mail atarak durumu sorabilirsiniz.

• @gokayK

bakalım bekliyoruz hocam inş. bugün aksam üstü düzelmesini umuyoruz..

• Merhaba,

Unganlar sağlık kontrolü ve vize mülakatı deneyimlerimi burada paylaşarak bu yolda yürümek isteyen ve yürüyen herkese faydalı olması amacı ile tecrübelerimi burada paylaşmak istiyorum.

Randevu tarihleri ve saatleri:

• Unganlar: 7 Ağustos 2021, Saat 10:50 ve 10:55
    • Ankara ABD Büyükelçiliği: 13 Ağustos, Saat 10:15

Unganlar randevusunu, ABD Büyükelçiliği'ndeki mülakat tarihinden 6 gün öncesine aldım. Bunun sebebi, 7 Ağustos'un hafta sonuna (Cumartesi gününe) denk gelmesi, 13 Ağustos Cuma günü mülakat için işten izin alacak olmam, hafta içinde başka bir gün daha izin alamayacak olmamdı.

10:50’deki Unganlar randevusu için oğlum ile birlikte saat 10:10 sularında Unganlar’a gittik. Zemin katta sağdaki asansör (sadece çift katlara çıkıyor) ile 4. kata çıkarak pasaportlarımızı teslim edip, case numaramı söyleyerek işlemlere başladık. Yanımızda fotoğraf götürmemiştik. Orada web kamerası ile ikimizin fotoğrafları çekildi. Daha sonra 3. Kattaki Düzen Laboratuvarı’na yönlendirdiler. Burada kayıt işlemi sonrası ödemeyi yaptım ve görevli bayan tahliller için çağrılacağımı, beklememi rica etti. Yaklaşık 5 dakika bekledikten sonra güler yüzlü bir hemşire hanım çağırarak benden kan örneği aldı. Daha sonra idrar örneği verdim. Tekrar bekleme salonuna geldim ve 10-15 dakika bekledikten sonra röntgen çekildi. 40 dakika gibi bir sürede Düzen Laboratuvarı’ndaki işlemlerimiz bitmiş oldu. Tekrar 4. kata çıktık. 12:30’da doktor muayenesi için orada olmamızı ifade ettiler.

12:30’da tekrar gittiğimde doktorun odasına geçip, önlük giymemi söylediler. Doktor gelmeden önce oğlum ile benim boy ve kilolarımız ölçüldü. Önlük giyerek doktoru beklemeye başladım. 15 dakika kadar sonra doktor bey geldi. Doktor sigara kullanıp kullanmadığımı, herhangi bir rahatsızlığımın olup olmadığı, ameliyat olup olmadığımı (lazer göz ameliyatı olduğumu söyledim), kaçıncı başvurumda GC çıktığını, hangi eyalete gitmeyi planladığımı, daha önce Amerika’ya gidip gitmediğimi sordu. Tek bir şırınga ile aşı yaptı. Muayene odasından çıkarak bekleme salonuna geçtik. 2 gün sonra 16:00-18:00 saatleri arasında sonuçlarımızı alabileceğimizi söylediler.

13 Ağustos 2021, Cuma günü saat 10:15’te Ankara ABD Büyükelçiliği’ndeki vize mülakatı görüşmemiz için 09:55 civarında büyükelçilik önündeydik. Bizden önce bekleyenler de vardı. 10:10 gibi bizi içeri çağırdılar. Güvenlik geçişinden önce pasaportlarımız kontrol edildi ve mail ile gönderilen anketi girişte tekrar doldurdum. İçeri geçtiğimizde pasaportlarımızın arkasına etiket yapıştırdılar ve 21 sıra numarası ile işlemlerimize devam etmek için bekleme salonuna geçtik. 1-2 dakika bekledikten sonra 9 numaralı gişeye çağrıldık. Görevliye evraklarımızı sırasıyla teslim ettik. Mali kayıtları içeren evraklarda imza sirkülerine gerek olmadığını belirterek geri verdi. Bu sırada görevli oğlumun da benim ile birlikte Amerika’ya gelip gelmeyeceğini sordu. Ben de oğlumun da GC hakkından faydalanmasını istediğimi ve benimle birlikte geleceğini söyledim. Boşanma kararımızın aslını istedi, teslim ettim. Mülakat sonrası kararın aslını almayı unutma diyerek beni uyardı. Mülakatı hangi dilde yapmak istediğimi sordu. Heyecanlı olduğumu ve Türkçe yapmak istediğimi söyledim. Buraya mülakatı Türkçe yapmak istediğinizi yazıyorum dedi. İşlemlerimiz bittikten sonra bekleme salonuna geçerek ödeme için beklemeye başladık. 10 dakika kadar bekledikten sonra 7 numaralı gişeye kişi başı 330 dolar ödemek için geçtim. Kendim ve oğlum için nakit olarak 670 dolar ödeme yaptım, 10 dolar para üstünü alıp 1-2 dakika bekledikten sonra 6 numaralı gişede mülakat için çağrıldık.

Mülakatı meşhur Asyalı bayan ile yaptım. Direkt İngilizce olarak başladı. Mülakatı Türkçe olarak yapmak istediğimi belirtmiştim dedim. Azıcık da olsa İngilizce konuşamıyor musun diye ısrar etti. Sorun değil İngilizce de konuşabilirim, sadece heyecanlı olduğum için Türkçe yapmak istemiştim dedim ve İngilizce olarak mülakatı gerçekleştirdik. Önce sağ elimi kaldırarak yemin ettirdi ve parmak izlerimi aldı. İlk olarak mesleğimi sordu. “Geomatics Engineer (Geomatik/Harita Mühendisi)” olarak ifade ettim. Mesleğimin tam olarak ne iş yaptığını sordu. Kapsamlı bir şekilde anlattım. Neden bahsettiğini şimdi anladım, harika bir mesleğin varmış dedi. Sahip olduğum en yüksek diplomayı sordu. Yüksek lisans diplomamın aslını gösterdim. Doktora öğrenci belgemi gösterdim. Buna gerek olmadığını söyledi. Doktorayı hangi alanda yaptığımı sordu, “Remote Sensing and Geographical Information Systems (Uzaktan Algılama ve Coğrafi Bilgi Sistemleri) dedim. Amerika’da nereye gitmeyi planladığımı sordu. North Carolina’ya gitmeyi planladığımı söyleyince, neden oraya gitmek istediğimi sordu. Daha önce ziyaretçi araştırmacı olarak orada bulunduğumu ve bu civarda çok tanıdığım olduğunu, yeni hayatımda bana destek olabileceklerini ve daha kolay iş bulacağımı düşündüğümü söyledim. Bu arada bilgisayara sürekli bir şeyler yazmakla meşguldü. Hesabımda ne kadar para olduğunu sordu. 19.1k dolar + 35k değerinde aracım + 2.7k bireysel emeklilik hesabımın olduğunu söyledim. Bazı arkadaşlara giderken araçlarını satıp satmayacakları da sorulmuş. Bana bu soru sorulmadı. Daha sonra tebrik ederim, vizeniz onaylandı dedi. O kadar heyecanlanmışım ki, gerçekten mi, onaylandı mı dedim. Evet, tebrikler dedi tekrar. Teşekkür ederek ayrıldım. Bu şekilde vize maceramın da sonuna gelmiş oldum.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@genchariaci tebrikler!
    abd'deki yeni hayatınızda mutluluk, sağlık ve huzur diliyorum.
    umarım beklediğinizden daha güzel bir hayatınız olur.

yolunuz da bahtınız da açık olsun.
    bol şans!

• @genchariaci hayırlı olsun vizeniz 🙂 yeni hayatınızda bol şanslar 🙂

• asyalı hanımefendi kücük kızımın parmak izini unuttugu için yarın tekrar gidip ankara parmak izi vermeye gidicem..cocukla giden arkadaşlar dikkat etsin cocukları içinde parmak izi vermeleri gerek...

• merhabalar,

bizim de 13 Ağustos 10:15 de mülakatımız vardı. Süreç forumda diğer yazılanlar ile aynı şekilde ilerledi. Covid formu doldurma, evrak teslim para yatırma ve mülakat şeklinde.

İlave olarak belirteceğim yanımda 3,5 yaşında ABD vatandaşı kızım vardı, acaba girişte sıkıntı olur mu diye düşünmüştüm konsolosluğa mail bile yazmıştım boşuna tasalanmışım. Sadece girişte pasaporta barkod yapıştırırken kızım için US vatandaşımı diye sordular evet pasaportu da yanımda dedim o kadar.

Bir diğer konu da ilk başvuru esnasında doğum tarihimi yanlış yazmışım. Başvuru yaparken sistem çok hata vermişti, gün doğru ancak yıl olarak otomatik doldurma da sanırım eşimin d. tarihi kalmıştı. Kcc ye durum anlatan birkaç mail yazmıştım ama buna ancak görüşmede karar verileceğini belirtmişlerdi. araştırmalarıma göre de bu önemli bir veri hatası değildi ama yine de hep aklımın bir tarafında bu şüphe ile bekliyordum.

Mülakatı ingilizce olarak yaptık siyahi bir bey ile. Sanırım heyecandan sorularını anlamakta zorlandım arada eşim destek oldu.
    sorular nerede yaşıyorsunuz(istanbul), ne mezunusun ne iş yapıyorsun(işletme,muhasebe md.) nereye gideceksin (nashville) tanıdığın varmı (ablam ve arkadaşlarım) şeklindeydi. son olarak iş teklifi var mı diye sordu. Hayır yok ama çalıştığım firmanın Amerika da da kardeş firmasının olduğunu tüm işlemler bittikten sonra firma ile görüşüp oraya transfer olabileceğimi söyledim.

Daha sonra vizemizin onaylandığını 3-4 günde pasaportun elimizde olacağını söyledi çok güzel bir andı Allahım bu anı bekleyen herkese nasip etsin en içten diliyorum.
    büyük kızımın turist vizesi eski pasaportundaydı oradaki vizeyi iptal edip, pasaportu bize verdi.

Ancak daha sonra check visa status e baktığımda administrative processing yazıyordu. Tabiki bu durum çok endişelendirdi neden neden neden deli sorular.

Bu iletiyi yazarken benzer durumda olan var mı diye soracaktım son bir kontrol yaparken issued olduğunu gördüm:))
    Forumda emeği geçen tüm herkese çok teşekkür ederim bu kadar faydalı ve doğru bilginin yer aldığı platformda katkısı olan herkesten başta @gucarslan ve @crazycells den Allah razı olsun.
    Şuanda umutla bekleyen herkesin bir an önce hayallerine kavuşmasını dilerim.

• @godzilla1923 Kızınız kaç yaşındaydı, benim oğlumdan da parmak izi almadılar. Oğlum yaklaşık 7 yaşında bu arada.

• Merhaba herkese, greencard onaylanan herkese hayirli olsun. Ben birsey sormak istiyorum. Muayene de genelde 2-3 asidan bahsedilmis ama asi karti goturdunuz mu? Ve asi karti varsa ingilizce mi olmasi gerekiyor? Asi kartinin ornegi var mi Yoksa farketmiyor mu?

• @genchariaci

1,5 yasında cocukların yerine biz veriyoruz parmak izini..sizin mulakatınız ne zamandı?

• @godzilla1923 Cuma günüydü, bugün konsolosluktan vizemizin basıldığını bildiren mail geldi. Sanırım sorun yok. Benden parmak izi iki defa alınmıştı.

• @genchariaci

ozaman problem yok..MESHUR ASYALI HANIMEFENDİ benden 1 kere aldı bundan kaynaklı tekrar yarın gidip parmak izi vermem gerekeçek...cok tebrik ederim saygılar..

• @godzilla1923 tebrikler, yolunuz bahtınız açık olsun

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

123

42.2k
Kullanıcı

4.5k
Konu

432.8k

| | | |