Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @crazycells, içinde söyledi: DV2021 Mulakat Deneyimleri

@Nilena, içinde söyledi: DV2021 Mulakat Deneyimleri

@crazycells 3 yaşında ve İstanbul dan gidip 1 gece de Ankara da kalacagimiz için başka birinin yanında bırakamam. en kötü senaryo da Ankara da bir arkadaşım mülakat saati gelip kızım ile dışarıda bekleyecek

Sorun etmezler diye tahmin ediyorum, isterseniz oncesinde konsolosluga suradan yazin:

Size gonderecekleri cevabin ciktisiyla gidersiniz konsolosluga.

En kotu ihtimalle , cok anlayissiz gorevlilere denk gelseniz bile esiniz kizinizla disarda birkac saat kalabilir, sizin isiniz bitince konsolosluktan cikarsiniz ve esiniz mulakata hemen sizden sonra katilir.

@crazycells belirttiğiniz mail adresine Pazar akşamı durumu açıklayan bir mail gönderdim. Bugün kızım ile gidebileceğimi bir sıkıntı olmayacağını belirten bir cevap döndüler. Yardımınız için çok teşekkür ederim.

• Merhaba herkese, benim mülakatla ilgili bir sorum olucaktı. Benim banka hesabımda para yok. Mülakat tarihi belli olduktan sonra (olacağını umuyorum)ailemin hesabından kendi hesabıma para aktaracağım. Sizce tek seferde ve mülakatta yakın bir tarihte hesabıma 15.000 dolar falan gibi bir para aktarılmış olması sorun yaratır mı?

• Merhabalar dostlar tüm vize alan arkadaşları tebrik ediyorum .

Sizlere ÖNEMLİ SORULARIM olacak ilk önce durumumu anlatayım haftaya vize mülakat ve unganlar randevum var ben bu gün den itibaren hesap dökümlerini hazırlamaya başladım ancak bazı sıkıntılar la karşılaştım hesap dökümü istemek cidden çok zor anladığım kadarı ile bankacıların pek işine gelmiyor.
    Ben Sakarya da bir ilçede yaşıyorum burada hesabımın olduğu Finansbank ve Halkbank var diğer hesabım Burganbank da bu banka enpara ya çok benziyor ve ben internet üzerinden müşteri oldum burgan banka şubesi Kocaeli de .

Dolar Hesabım Halkbank taydı ve sorun olmadan imza sirküsü kaşe ve 2 imzayı sorun olmadan aldım burada sorun yok. Benim Sorularım :

1. Finansbanka gittiğimde burada küçük miktar TL hesabım var bana gişedeki memur imza yetkililerin olmadığını yarın geleceklerini ama bana mail olarak E-İMZA lı 6 aylık belgeyi gönderebileceklerini söyledi bende kabul ettim mail geldi hesap dökümünde e imzalıdır yazıyor ve barkodlu ben bu belgeyi yazıcıdan çıkaracam bu bir sorun olur mu vize mülakatında yoksa yarın gidip normalini imza yetkisi olanlar yarın gelecekmiş alıyım mı .

2. Asıl merak ettiğim konu bu Burgan Bankasındaki hesabım için şubeye gittiğimde memur dijital müşteri olduğum için hesap özeti 2 imza kaşe ve imza sirküsü nü tarayıcıdan tarayıp merkezin mail olarak atabileceğini söyledi bende elim mecbur kabul ettim mail geldi belgeler pdf olarak taratılmış normal 2 imzası ,kaşesi ve imza sirküsü olan belgeler ama ben bu belgeleri yazıcıdan alacağım için vize memuru sıkıntı çıkarır mı.

2.a. Yoksa hiç sıkıntıya girmeyim buradaki hesabımı finansbanka mı taşıyım böyle bir durumda yarın hesap durumu alacagım için 1 günde yüksek tutarlı bir tranfer olduğu için sıkıntı olur mu .

Çok uzun ve detaylı sorular oldu biliyorum ama düşündüm ve sizlere de danışmak istedim bu konuda cevaplarınızı bekliyorum .

Bu konudan farklı bir sorum daha olacak doktor muaynesi ile alakalı tetanoz ve covid aşımı oldum daha önceden bu bilgileri e -nabız üzerinden gösterebilirmiyim yoksa yazılı aşı kartı mı gerekiyor.

Cevaplarınız için şimdiden TEŞEKKÜRLER.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@R-dgn, içinde söyledi: DV2021 Mulakat Deneyimleri

Merhaba herkese, benim mülakatla ilgili bir sorum olucaktı. Benim banka hesabımda para yok. Mülakat tarihi belli olduktan sonra (olacağını umuyorum)ailemin hesabından kendi hesabıma para aktaracağım. Sizce tek seferde ve mülakatta yakın bir tarihte hesabıma 15.000 dolar falan gibi bir para aktarılmış olması sorun yaratır mı?

dv talihlisiyseniz lütfen sürecinizi imzaniza taşıyın.

• @gucarslan taşıdım sanırım. Eğer sorduğum soru ile ilgili bir fikriniz varsa ve benle paylaşırsanız çok sevinirim.

• ⭐⭐⭐

@covacik tebrik ederim yeni hayatınızda ailenizle mutluluklar dilerim

• ⭐⭐⭐

@Atmosfera mülakatınızda bol şanş dilerim.
    Herşey gönlünüzce olsun 🙏

• ⭐⭐⭐

@local1907 tebrikler. Yeni hayatınızda başarılar dilerim

• ⭐⭐⭐

@sfkahmet tebrik ederim hayırlı olsun
    Yeni hayatınızda başarılar dilerim

• ⭐⭐⭐

@Davut-UMULU herşey gönlünüzce olsun.
    Tebrik ederim yeni hayatınızda mutluluk dilerim

• ⭐⭐⭐

@secondchance yeni hayatınızda ailenizle mutluluklar dilerim. Yolunuz açık olsun 🙏

• ⭐⭐⭐

@sahmeran tebrik ediyorum. Yeni hayatınızda mutluluklar dilerim bol şanş

• ⭐⭐⭐

@wasd1991 tebrik ederim. yeni hayatınızda mutluluk dilerim

• ⭐⭐⭐

@orchuns yolunuz açık olsun herşey gönlünüzce olsun. Yeni hayatınızda ailenizle mutluluklar dilerim

• ⭐⭐⭐

@ucakci sizi ve kızınızı tebrik ederim. İnşallah eşiniz de vizesini alarak mutluluğunuz daim olur 🙏

• ⭐⭐⭐

@muhalif tebrik ederim yeni hayatınızda ailenizle mutluluklar ve başarılar dilerim. Bol şanş

• ⭐⭐⭐

@Uğur-Sarıoğlu hayırlı olsun tebrik ederim
    Yeni hayatınızda ailenizle mutluluklar dilerim. Yolunuz açık olsun herşey gönlünüzce olsun

• ⭐⭐⭐

@Serkantepe harika 🙂
    Tebrik ederim yeni hayatınızda mutluluk dilerim

• ⭐⭐⭐

@isik inşallah mülakatınızda sorunsuz geçer. Şimdiden bol şanş dilerim

• Herkese merhabalar. DV sürecinde yardımlarını esirgemeyen sn. crazycels,gucarslan, muhtaradana ve yardımcı olan herkese tekrardan çook teşekkür ederim. Mülakata girecek tüm herkese kolaylıklar diliyorum. İnşallah herkesin hayalini kurduğu şeylerin bir an önce gerçekleşmesini diliyorum.
    6 ağustostaki mülakat deneyimimi paylaşmak istedim.
    8.15teki mülakatım için otelden ayrıldım ve 30 dk öncesinde kapıya geldim. 8.15 randevusu için bekleyen 3 Turk case (2si aile) ve 2 iranlı case olmak üzere 5 case vardı. Kapıda güvenlik görevlisi hanımefendi, sanıyorum bir 10 dk oncesinden içeri almaya başladı. İlk 4 kişilik aileyi listeden çağırdı. Daha sonrasında benim ismimi okudu. Girişteki covid Formunu doldurup isim soyisim, tarih ve imza istedi. formu doldurma 1-2 dk sürdü ya da sürmedi. Formu verdikten sonra siz geçebilirsiniz dedi. İçerde kısa bir güvenlik araması yapıldı. bu aşama tamamlanınca kapıdan çıkıp vize görüşmelerinin yapıldığı bekleme alanına geldim. Buraya girince hemen bir sıra numarası verildi, 2 numaraydım ve pasaportun arkasına bir sticker yapıştırıldı. İçerde henüz 2 case vardı. 2-3 dk bekledikten sonra 10 numaralı gişede numaram yandı. hello good morning, dedikten sonra kibar bir hanımefendi türkçe olarak günaydın dedi ve turkçe devam etti. Belgelerim hazır mı diye sordu. Evet dedim. Tek tek almadı hepsini bir anda ver dedi. Askerlik belgeside göndermişsin onada gerek yok dedi. Diploma ve eki, sağlık raporu, banka dökümleri, eski vizelerimin olduğu 2 pasaportum, fotoğraf, iş teklifi, nüfus kayıt ve polis belgelerini aldı. Greencard adresini bu aşamada değiştirmek istediğimi söyledim ve hanımefendi adresi alıp değiştirdiğini söyledi. Sonra tekrardan bekleme alanına geldim. Yaklaşık 5 dk bekledikten sonra 7 numaralı gişede numaram yandı. gişeye gittim Hello sir good morning dedim, türkçe devam ederek karşılık verdi. 330 dolar ücreti ödedim bu sırada bilgisayara sağlık raporuna bakarak bir şeyler giriyordu. Daha sonra fişi aldım ve beklemeye başladım. Bu bekleyiş çok kısa sürdü ve 3 numaralı gişede numaram yandı. hello Good morning faslından sonra maskemi indirmemi istedi. Bu sırada fotoğrafıma ve bana baktı. Teşekkür etti. Daha sonra sağ elimi kaldırmamı ve yemin metnini okuduktan sonra sadece yes or no dememi istedi. Yes dedikten sonra bilgisayardaki işlerini yapmaya başladı. Toplamda 2-3 dk süren mülakat kısmında başka yaşadığın bir ülke varmaydı diye sordu. sonlara doğruda nereye gidiyorsun diye sordu. New York olarak cevabımı verdim. Bu sorudan sonra bilgisayara cevabımı girdiğini gözlemledim. Ayrıca diplomayı bir göz attı. Degreen var demi dedi B.Sc olduğunu söyledim ve daha fazla incelemedi. Onunde unganlardan alınan raporun bir sayfası vardı bir kaç defa bakıp (tarih sanıyorum) bilgisayara girdiğini gözlemledim bu süre içinde. Eski pasaportlarımdaki vizelerime de göz atıp (wat- j1) tekrardan verdi. Bundan sonra pasaportumu dosyama koyduğunu gördüm ve masasının altına aldı. Bu aşamada çok rahatlamıştım daha sonra tebrikler, yaklaşık 5 iş günü içinde gelir dedi teşekkür ettim ve bu şekilde bitti. 10 ağustosta sarı zarf ve pasaportu aldım.
    Özet geçersem çok stresliydim sürekli bir problem buluyordum kafamda ancak mülakat herkesin deneyimlediği gibi çok kolay geçiyor. neredeyse hiç soru sormadı diyebilirim. Hatta banka dökümlerine bakmadıklarına eminim iş teklifinin de etkisi olabilir belki. Belge olarak diploma ve sağlık raporu dışındakilere önem verilmedi. Tabi özel durumlarda suç vs. onlarada bakılıyor.
    Sınırların kapanmaması umuduyla. herkese iyi şanslar.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

73

41.0k
Kullanıcı

4.4k
Konu

426.3k

| | | |